Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

14000 Lira Masraf çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çarşamba günü öğleden sonra ambulansla vaka dönüşü, ışıklarda sagımızda motosikletli dikkatimi çekti. kask yok, şort terlik binmiş, telefonla konuşuyordu. Arkasına da motosikletin garanti belgelerini tutturmuş. Belli ki motor yeni. Yeşil yanınca uzaklaşmasını bekledim, ama çok yavaş gidiyordu, solladım, 300m ilerde önceden sinyal verdim, sola döndüm, tam yoldan ayrılırken bir kayma sesi geldi ve az önceki motosikletin ambulansın arka tekerine dayandığını gördüm.
    Sürücünün bacağında bir-iki sıyrık var, motosiklet sağa yatmış, gidon yamuk, depo, far, egzoz, sele, çamurluk, sağ ayna... Benim gördüğüm hasarlar. Resmi araç olduğu için işlemleri polis yaptı. Sol sinyali gördüğü halde(kendisi söyledi) nasıl kaydı anlamadım. geçmis olsun dedik, el sıkıştık ayrıldık.
    Motosikletin modelini sonradan öğrendim, Yamaha V-star 1300, 45000TL benim de tanıdığım bayiden az önce çıkmış ve dün öğrendim 14000TL masraf var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Geçmiş olsun...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar için bundan alınacak yegane ders lastik rodajıdır. Yeni lastikler ilk 300 km boyunca üzerlerinde mum kaplı olurlar ve çok kaygandırlar. Bu kilometreler içerisinde ani fren ve motoru fazla yatırmadan sakınılması gerekir.
    fz6_fazer ve ryangt bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    125'lik motoru düzgün süremeyecek adam 300 kiloluk Cruiser alırsa olur öyle. Fren yapmasını öğrenmeden 45 bin liralık motor alıyolar.
    Sepya bunu beğendi.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    para bok olun saçacak yer bulmak zor oluyor tabi
    MetinK., eroceto, afu35 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bu arda A2 ehliyeti yoktu onun için de ceza yazdılar.
    112ciyiz

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    nedense üzülemiyorum...

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastik mumu.
    ilk 160 km aşırı tehlikelidir sürekli kayma riski vardır sonraki 160 km ise aşırı temkinli kullanmak gerekir

Motosikleti
    Lastik mumu meselesi sıfır motorların üzerinde gelen uyduruk lastikleri aklamak için uydurulmuş birşeydir. 2 gün önce Metzeler lastik taktırdım Bajaj Pulsar'a, sözde lastik mumu kaplı sıfır lastik 2500km yapmış eski lastiklerden daha iyi yol tutuyor. Hızla dönüş yaparken falan hiç kaymadım. Islak yolda patinaj çekmedim ama eski lastikler patinaj çekerdi.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar için bundan alınacak yegane ders lastik rodajıdır. Yeni lastikler ilk 300 km boyunca üzerlerinde mum kaplı olurlar ve çok kaygandırlar. Bu kilometreler içerisinde ani fren ve motoru fazla yatırmadan sakınılması gerekir.
    Kask yok şort terlik kullanıyor ve aynı anda telefonla konuşuyor üstelik bunu trafikte yapıyor siz lastik rodajına dikkat çekmişsiniz hocam yanlış anlamayın dalga geçtiniz sandım bian. Lastik rodajı da önemli tabi

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarşamba günü öğleden sonra ambulansla vaka dönüşü, ışıklarda sagımızda motosikletli dikkatimi çekti. kask yok, şort terlik binmiş, telefonla konuşuyordu. Arkasına da motosikletin garanti belgelerini tutturmuş. Belli ki motor yeni. Yeşil yanınca uzaklaşmasını bekledim, ama çok yavaş gidiyordu, solladım, 300m ilerde önceden sinyal verdim, sola döndüm, tam yoldan ayrılırken bir kayma sesi geldi ve az önceki motosikletin ambulansın arka tekerine dayandığını gördüm.
    Sürücünün bacağında bir-iki sıyrık var, motosiklet sağa yatmış, gidon yamuk, depo, far, egzoz, sele, çamurluk, sağ ayna... Benim gördüğüm hasarlar. Resmi araç olduğu için işlemleri polis yaptı. Sol sinyali gördüğü halde(kendisi söyledi) nasıl kaydı anlamadım. geçmis olsun dedik, el sıkıştık ayrıldık.
    Motosikletin modelini sonradan öğrendim, Yamaha V-star 1300, 45000TL benim de tanıdığım bayiden az önce çıkmış ve dün öğrendim 14000TL masraf var.
    Yaklaşık 300 kiloluk bir cruiser'a şort ve terlikle binmek, üstüne bir de telefonla konuşmak?

Söyleyecek bir şey bulamıyorum.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 300 kiloluk bir cruiser'a şort ve terlikle binmek, üstüne bir de telefonla konuşmak?

Söyleyecek bir şey bulamıyorum.
    Burası Manavgat. Şortla goldwing kullanan da var, hatta Kenan'ı bile yoldan çıkardılar
    112ciyiz

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Aynı motor bende de var fiyatı 45k değil 36k, bu kadar masraf çıktığına göre koruma demiri vs. takılmamış. Ben motoru trafiğe çıkarmadan gidip koruma demirini taktırdım, yerli üretim 150TL'lik bir parça ama 100 katı hasarı engelliyor, herkese tavsiye ediyorum motora ilk binişiniz demirsiz olmasın.

Arkadaşın durumuna gelirsek sağlığında sorun olmaması sevindirici ama koruma demirine gelene kadar çok yolu var Ehliyet yok, kask yok, koruma sıfır, üzerine kot vs. bırak şort ve terlik var, gerçekten şanslıymış.

Lastik konusunda da şunu söyleyebilirim, bu model üzerinde Dunlop ya da Bridgestone ile geliyor, ikisi de gayet iyi lastikler ve ilk kilometrelerde bile çok abartmadıkça lastik kaynaklı sorun yaşamazsınız. Ayrıca fren sistemi de akıllı birleşik diye geçiyor, bu ağırlıkla beraber dengesini kolay kaybeden bir motor değil. Tüm bunların ışığında arkadaş motoru ya emanet aldı ya da gerçekten parası çok düşerse düşsün diyerek ilk motor olarak aldı
    www.capitalcitychoppers.org

Trafik ekibini beklerken aynı dakikalarda Porshe'li arkadaşları geldi, galeri(Yamaha servisi) sahibi de geldi, motosikleti götürmek için. O söyledi,"45e sattık, iyi ki paranın tamamını almışız"
    112ciyiz

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    A2 ehliyeti bile yok, Dragstar'ı terlikle sürüyor. Üstelik elinde de cep telefonu... Konuşmaya değmez.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunu bilmiyordum. ilk 200 km içerisinde (belki de trafikte yavaş olmaktan) 2 kere düştüm. sonrasında 2000 km boyunca herhangi bir sorun olmadı allaha şükür..

bu arada arkadaşa geçmiş olsun ama çokta üzülemedim çünkü hata çok. insanların rahatlığı şaka gibi..

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask yok şort terlik kullanıyor ve aynı anda telefonla konuşuyor üstelik bunu trafikte yapıyor siz lastik rodajına dikkat çekmişsiniz hocam yanlış anlamayın dalga geçtiniz sandım bian. Lastik rodajı da önemli tabi
    Ben geçmiş olsun bile yazmadım dikkat ederseniz tek amacım yeni başlayan arkadaşların bu konuda dikkatli olmaları Ben de bilmiyordum mum olayını yukarda yazan ryangt sağolsun söyledi hatta biraz kazıdı lastiği tırnağıyla bembeyaz bişeyler çıktı lastikten o gün anlamıştım ben de

Motosikleti
    Lastik mum kaplıysa ilk 200-300km motoru yatırmadan süreceksek, belirlenen süre sonunda lastiğin yanakları yine mum kaplı olacak yatırmadan sürdüğümüz için. Motoru ilk yatırdığımızda düşmemiz gerekiyo o zaman.
    AsyMeTRiQue, Levent ve Sepya bunu beğendiler.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik mum kaplıysa ilk 200-300km motoru yatırmadan süreceksek, belirlenen süre sonunda lastiğin yanakları yine mum kaplı olacak yatırmadan sürdüğümüz için. Motoru ilk yatırdığımızda düşmemiz gerekiyo o zaman.
    yada mum olayı var ama ucuz markalar kalitesiz mum mu kullanıyor acaba Bir an aklıma bu geldi.
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

Motosikleti
    honda nc 750x
    elemanın "mental rodaj"a ihtiyacı var beyin kıvrımları az kullanıldığı için kortexdeki mum kaplama erimemiş doğal olarak da kafa kayık dolaşıyor günde 10 sayfa kitap okursa kortexdeki mum kaplama erir onun da aklı başına gelir diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)