Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

14000 Lira Masraf çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni lastiğin mumu falan artık sandığınız kadar kötü değil. Günlük şehir içi kullanımını hayli hayli karılayabiliyorlar. Yoksa zaten satmaları mümkün değil. Ani ve ağır manevralardan kaçınmak lazım kadar.

Hatta Continental'in Traction Skin diy bir teknolojisi var, lastik rodajı falan anlamıyorsunuz bile.

Yatırma konusunda tereddütü olan arkadaş, önce lastikleri mümkün olduğu kadar dik kullanıp ortasını aşındırmak gerekir, sonra yavaş yavaş yatmaya başlamak gerek. Yani %80-%20 kullana kullana tam rodajı bitirebilrisiniz. Bir de bu süreçte kontra dengeleme yapılabilir yani sürücünün motor üstindeki pozisyonu virajın dışındadır (Sola dönüyorsanız yani motor sola yatmışsa siz motorun sağına doğru ağrlık vererek). Böylece motoru fazla merkezkaç kuvvetine maruz bırakmadan lastik yanaklarını yere daha fazla yanak bastırabilir. Bu teknik her sürüş çok uygun değildir o yüzden lastik rodajı bitene kadar bilinçli olarak kullanılmalıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik mum kaplıysa ilk 200-300km motoru yatırmadan süreceksek, belirlenen süre sonunda lastiğin yanakları yine mum kaplı olacak yatırmadan sürdüğümüz için. Motoru ilk yatırdığımızda düşmemiz gerekiyo o zaman.
    Saatte 100 km hızla dönen 17" çapında bir mekanizma, yere sürtsende sürtmesende toz, taş, su değiyor, çamaşır makinası gibi üstünde ne mum bırakır ne başka bişey sen rahat ol atar o

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    şükretsin sürücüde 14.000 tl hasar olmamış...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saatte 100 km hızla dönen 17" çapında bir mekanizma, yere sürtsende sürtmesende toz, taş, su değiyor, çamaşır makinası gibi üstünde ne mum bırakır ne başka bişey sen rahat ol atar o
    O zaman motosikleti arka kaldırma sehpasına cıkarıp, 4. vitese takıp boşa döndürelim lastiği yaşar 2-3 saat

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Trolle dikkattt

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    ekipmansız binene ateş edecek ruh hastası arkadaşlar var aramızda. sevdiklerinizin başına aynısı gelince görürüm üzülmeyenleri. neyse adama geçmiş olsun gitti güzelim motor

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası Manavgat. Şortla goldwing kullanan da var, hatta Kenan'ı bile yoldan çıkardılar
    http://www.antalyaajans.net/images/h..._festivali.jpg
    'Burası Manavgat' kısmına ben şahidim, Manavgat Motosiklet Festivaline gittiğimde resmen kendimden başka ceketi eldiveni geçtim kask takan bile yoktu.Bi an ulan ben mi yanlış yapıyorum diye kendimi sorgulayacaktım az daha.Yazıktır.Neyse geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)