Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Kilit Tavsiye Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,
    Motosiklet için kilit tavsiye ve önerileriniz nelerdir. Forumda araştırma yaptım ama kafam allak bullak oldu ve güncel bir yoklama daha yapmak istedim.. Apartmanın kapalı garajında tutuyorum ama genede içim rahat değil. Obsesif oldum bu konu yüzünden, Bir disk kilidi ve dışarıda kaldığı zamanlar direk ağaç vb. yerlere bağlamak için kilit tavsiye ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Aynı kilitleri kapalı otopark'tada kullanmayı planlıyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Abus'un hem alarmlı hemde alarmsız çok sağlam disk kiletleri var granit serisinden tabi biraz ceb yakıyor.
    Ayrıca Abus'un çok sağlam zincirleride var yine granit serisinden.

Şunu bi izlersen çok faydalı olur

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Şuradakilerden bütçenize uygun bir disk kilidi alın.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...di/_br_148-445

Bendeki model : http://www.motosikletaksesuarlari.co...TECTO_698.html

Her zaman yanınızda bulundurun. Apartmanda ve yatıya kaldığınız yerlerde kullanmak amaçlı Grade 80 - 10 mm kalınlığında en az 2 m zincir ve bir adet sürgülü asma kilit alın. Janttan veya şaseden geçirerek sağlam bir demire bağlayın.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Abus granit alarmlı disk kilidi kullanıyorum , 120 euro küsürdü ve gerçekten parasını hakediyor , kesilmesi dondurulması imkansız alarmı gürültülü ve dokununca ötmüyor sarsmak lazım. Tersane zinciri aldım 1,5 metre , onun da iki ucunu kapamaya abus asma kilit alıcam yine granit , 220 tl onu da bütçemi denkleştirmeye bekliyorum. Kolay kolay kesilmez öyle olunca diye düşünüyorum.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Paran yetiorsa abusun granit disk kildini ve zincirini al başkada bişeye bulaşma.

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abus granit alarmlı disk kilidi kullanıyorum , 120 euro küsürdü ve gerçekten parasını hakediyor , kesilmesi dondurulması imkansız alarmı gürültülü ve dokununca ötmüyor sarsmak lazım. Tersane zinciri aldım 1,5 metre , onun da iki ucunu kapamaya abus asma kilit alıcam yine granit , 220 tl onu da bütçemi denkleştirmeye bekliyorum. Kolay kolay kesilmez öyle olunca diye düşünüyorum.
    bende tersanede çalışan babama getirticem zincir 1.5cm kalınlığında ama disk kilidi ve asma kilit için 750 lira bütçe ayırmak gerek sanırım fiyatları görünce bunu anlıyorum ama tabi motora verdiğim paranın yanında hiç bir şey fakat param bitti :D
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı biosferist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tersanede çalışan babama getirticem zincir 1.5cm kalınlığında ama disk kilidi ve asma kilit için 750 lira bütçe ayırmak gerek sanırım fiyatları görünce bunu anlıyorum ama tabi motora verdiğim paranın yanında hiç bir şey fakat param bitti :D
    Evet maalesef fiyatlar yüksek sağlam kaliteli ekipman için :D tersane zinciri 159 tlye mal oldu bana makaron kaplı grade 100 1,5 metre , ama disk kilidi 300 tl küsür , asma kilit de bi 220 tl bayağı para ediyor toplamda. :D

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet maalesef fiyatlar yüksek sağlam kaliteli ekipman için :D tersane zinciri 159 tlye mal oldu bana makaron kaplı grade 100 1,5 metre , ama disk kilidi 300 tl küsür , asma kilit de bi 220 tl bayağı para ediyor toplamda. :D
    motorum şimdilik güvenli yerde ama ehliyeti alınca kapımda tutacağım dışarıdda ışık direğine bağlayacağım onun için ay ay paraya kıymam gerek :D
    Ertugyigit ve espresso bunu beğendiler.

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    Artago Security 32X Alarmlı Disk Kilidi
    Kullanıyorum, memnunum.
    http://www.hondamototal.com/pzvv~u~a...li-disk-kilidi

İsteğe bağlı olarak elektronik alarmı devreye sokmadan, sadece disk kilidi olarak da kullanılabilir

Alarm + Uyarı
    Alarm+Uyarı fonksiyonu, özel 32 sensör, gerçek hırsız saldırısı ile disk kilidinin motosiklet üzerinde unutulması arasındaki farkı elektronik olarak analiz etmektedir.ilk hafif harekette kısa bir bip sesi ile sizi uyaran sistem kendini gerçek bir saldırı konumuna ayarlar.Darbeler devam ettiği takdirde ise Alarm sistemi devreye girer. Bu sayede uzun pil ömrü ve cihazın etkin olarak kullanılması sağlanmaktadır

Üçlü Güvenlik Fonksiyonu
    Maksimum seviyede Homologe KİLİT / ALARM / UYARI
    S.A.A. Kilit Mekanizması
    Özel S.A.A. Inox kilit mekanizması ile sınıfının en güvenli kilidi
    360 Sensor Position
    Her pozisyonda kusursuz çalışmayı sağlayan gelişmiş sensör
    IP67 Standartı Su Geçirmezlik
    Özel O-Ringli Hermetik elektronik modülü sayesinde maksimum su geçirmezlik
    Ergonomik Dizayn
    Kompakt ve funksiyonel yapısı ile motosikletinize uygun olduğu kadar, elinizde rahatta taşınabilir
    Kolay Değiştirilebilen ve Uzun Ömürlü Pil Yapısı
    Artago 32X ve 32S i rakiplerine karşı en büyük üstünlüklerinden bir tanesi sistemin heryerde bulabileceğiniz AAA pil ( ince kalem pil ) ile çalışıyor olmasıdır

__________________________________________________ ____

Artago / Urban Security 170 Cm Kement Zincir
    http://www.hondamototal.com/pzvf~u~a...-kement-zincir
    11 mm Sertleştirilmiş Çelik Zincir
    170 cm Uzunluk
    Kement Şeklindeki Yapısı ile Sınırsız Kullanım İmkanı
    Urban Security 98K Kilit ile Uyumlu

Artago / Urban Security 98K 10 mm Çok Amaçlı Kilit
    http://www.hondamototal.com/pzvg~u~a...k-amacli-kilit
    10 mm. Sertleştirilmiş Çelik Kilit
    Urban Security Kement Zincirler ile Kullanılmaya Uygun

Artago / Urban Security U9D Disk Kilidi
    http://www.hondamototal.com/pzgh~u~a...9d-disk-kilidi
    ZİNCİR KİLİDİ VEYA DİSCK KİLİDİ OLARAK KULLANILABİLİR
    ORTA VE YÜKSEK RİSKLER İÇİN TAVSİYE EDİLİR.
    ÇELİK BİLYELİ ÇİFT KİLİTLEME MEKANİZMASI
    15 MM SERTLEŞTİRİLMİŞ ÇELİK
    ANTİ-TOZ , KOROZYON VE DARBELERE KARŞI ÖZEL KORUMA

Kilit sabitleme aparatı
    Motosikletinizi kilitlemek yetmez, bir yere sabitlemeniz lazım.
    Kilit sabitleme aparatı. 2 model mevcuttur
    4 DÜBELLİ MODEL
    -1 adet 5mm çelik kilit sabitleme aparatı-4 çelik dübel-4 vida-4 bilye
    http://madebysakalli.blogspot.com.tr...me-aparat.html

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Merhaba Şu konu altından sorayım dedim. 100 lira ile alınabilecek fiyat performans açısından en iyi kilit hangisidir? Ya da var mı?
    Ve izmirde nereden bulabilirim.?

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Ben isviçre malı 3 metre gemi zinciri (16 mm) ve mul-t-lock asma kilit kullanıyorum
    Bisnev99 ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Bisnev99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Şu konu altından sorayım dedim. 100 lira ile alınabilecek fiyat performans açısından en iyi kilit hangisidir? Ya da var mı?
    Ve izmirde nereden bulabilirim.?
    ben orjinala bus kilit almıştım 75 tlye https://www.decathlon.com.tr/catena-...d_8244438.html bulaiblirsen kesinlikle tavsiye ederim ince ve kısa fakat kesme makasıyla denedim kesemedik. İnternette de videoalrda kesemiyorlar. Ben arka maşaya janttan geçirerek bağlıyorum güveniyorum bi miktar. Bir de abus alarmlı disk kilidi olsa kimsa çalamaz
    Bisnev99 bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    merhaba,

bende yeni bir motor aldım, xmax 250 abs...

disk kilidi almayı düşünüyorum, yukarıda bahsedilen abus modelleri acaba yamaha xmax 250 ile uyumlu mudur?

Ayrıca alarmlı disk kilitlerinde hareket algılandığında alarm sürekli mi ötüyor? Belirli bir zaman sonra sesi kesiyormu?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    İyi kilitler çok pahalı sanayiden iyi bir zincir ve iyi bir asma kilit alırsanız 100-150 liraya 500-600 liralık kilitler kadar sağlam olur.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,

bende yeni bir motor aldım, xmax 250 abs...

disk kilidi almayı düşünüyorum, yukarıda bahsedilen abus modelleri acaba yamaha xmax 250 ile uyumlu mudur?

Ayrıca alarmlı disk kilitlerinde hareket algılandığında alarm sürekli mi ötüyor? Belirli bir zaman sonra sesi kesiyormu?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    bende var ben kullanıyorum,hepsi uyar ama kalite al,ucuz bişeye boşuna para verme ,,alabiliyorsan abus 8077 al ömür boyu kullan,,tavsiye ederim ben onu kullanıyorum

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Benim motorda kapalı alanda duruyor 1,5 aydır. Motoru aldığım kişi abusun kilidini vermişti yanında. Kısa ama iş görüyor.
    https://www.decathlon.com.tr/catena-...d_8244438.html fiyatıda çok uygun.

alic3lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Biraz araştırma yaptım linkini verdiğim ürün için en iyi fiyat performans ürünü yorumları yapılmış yabancı sitelerde. Var mı kullanan?
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...in-and-padlock

MASTER_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750 X DCT
    iyi aksamlar,

arkadas dogru soylemis, abus un disk kilidi/ zincir kombinasyonunu kullaniyorum duruma gore... otesinde baska bir nokta yok

saygilarimla

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı alic3lik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırma yaptım linkini verdiğim ürün için en iyi fiyat performans ürünü yorumları yapılmış yabancı sitelerde. Var mı kullanan?
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...in-and-padlock
    hocam o linkini verdiğin kilidi sakın almaya yeltenme derim youtubede bir videosunu izledım kilidin uç tarafındaki halkaları 10 saniye içinde kesiyorlar
    endurocu adayı :D

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende var ben kullanıyorum,hepsi uyar ama kalite al,ucuz bişeye boşuna para verme ,,alabiliyorsan abus 8077 al ömür boyu kullan,,tavsiye ederim ben onu kullanıyorum
    Tavsiyeniz için teşekkürler, ancak dün akşam abusun sayfasında xmax 250 motor seçimi yaparak ürün belirlediğimde 8077 motora uyumlu çıkmadı, sadece 7000 RS1,RS2 yad RS3 uyumlu gösterdi. sanırım xmax 400 kullanıyorsunuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)