Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Kazam Köpeğin Üzerime Atlaması ile Gerçekleşmiştir. ( Bilginize ihtiyacım var )

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar Merhaba,

Bu sabah evden çıkıp E-5 e bağlanacaktım ki aniden bir köpek üzerime atladı ve köpekle beraber yere düştük ( 20-30 km hız ).Kask,eldiven,koruyucu kıyafetim olduğu için dizimin soyulması dışında bir şey olmadı ( dizliğim yoktu ).Köpek üzerime atladıktan sonra nasıl oldu ise köpek altımda kaldı ve 3 - 5 metre kadar o altta ben üstte beraber sürüklendik.İkimize de yazık oldu durduk yere.

Şimdi geleyim asıl konuya.

Motoru çalıştırdım gidiyorum ancak ön disk frenin olduğu bir bölgeden haşur huşur sesler geliyor.Sanki bir poşet takılmışta dönüyo da dönüyor.Ön freni kullandığım zaman ise sanki biri bağırıyor gibi tuhaf bir ses çıkıyor frenden.Bakıyorum çamurluğum da biraz yamulmuş.

Bunun dışında arka frene bastığım sağ ayak pedalı hafif içe doğru girmiş,fren yapacağım zaman direkt ayak altımda değil de içte kalıyor.

En kısa zamanda bir servise gideceğim ancak " şu da olmuştur,buna da baktır " diyeceğiniz bir şey var mıdır?Benim aklıma fren hidroliği geldi ilk etap ama özellikle o seslerin çıkmasına sebep olan büyük bir problem var mıdır?

Önerilerinizi bekliyorum.Motor hasarının en belirgin kısmı da aşağıdaki gibidir.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Asil konu o degil dostum kopege ne oldu?
    Mengu16, İlker41, saykem ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Geçmiş olsun

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Ön fren merkezi içe doğru göçmüş, diske en dış kısımdan, üstten sürtüyor, poşet sesi efekti oradan çıkıyor da.. Düzeltilir.
    Nasıl ne cins köpekmiş o üzerine atlamış?
    Geçmiş olsun,...

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    diskin yamulmustur

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Kardeşim, geçmiş olsun. Cana gelmesin, mala gelsin. Sende diz haricinde hasar olmaması sevindirici. Asıl merak ettiğim, köpeğe bir şey oldu mu?

Ben 2 yılda 15.000 km (9.000 km şehir içi, 6.000 km şehir dışı) yol yaptım, köpek saldırısı yaşamadım. Olayın nasıl olduğunu bilmememe rağmen; seni, motorunu ve motor sürüş tekniğini bilmememe rağmen, köpeğin hiç bir suçu olmadığına eminim. Çünkü mesleğim icabı köpekleri tanıdığımı söyleyebilirim. Bu konuda daha önce yayımladığım mesajlara bakmanı tavsiye ederim ki, bu tip kazaları tekrar yaşamayasın. Aşağıda linkini verdiğim her iki yazımda da konulara dikkat ettim. Bu yazıları okuduğunda, köpeğin bu olayda niye suçu olmadığını anlayacaksın. Allah kazasız sürüşler nasip etsin, bu tip kazalar tekrar yaşanmasın, tekerin düz bassın.

KÖPEKLER 2 VE 4 TEKERLİ ARAÇLARA NİÇİN SALDIRIR? (http://www.motosiklet.net/forum/moto...-saldirir.html)

Motosiklet ile (veya yaya) giderken, köpek ile karşılaşınca ne yapmak gerekir? (http://www.motosiklet.net/forum/moto...k-gerekir.html)
    iguven bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. Sana birşey olmamın gerisi öenmli değil. Önce insan. Biraz sonra "insanüzerler" sana saldıran köpeğin değil senin suçlu olduğunu ileri sürecekler. Sakın şaşırma.
    grognard bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Hayvanları seven biriyimdir inanın kalkar kalkmaz ilk köpeği düşündüm fakat kalktığımda köpek başka yöne doğru koşuyordu.Koşarken bacaklarında bir sorun görmedim belki sürtünmenin etkisi ile derisi zarar görmüştür ama emin değilim.İnşallah bir şey olmamıştır diyelim.Öğlen Maslak'da bir motosikletçiye gideceğim özellikle bakmasını söylemem gereken bir yer var mı ?

Köpeğin cinsini bilmiyorum bu arada çünkü ben köpeği sadece üzerime atlarken görebildim.Beyaz-krem renkli büyükçe bir köpekti.Sokak köpeği ile Sivas Kangal arasında bir boyu olsa gerek.Olay ben seyir halindeyken köpeğin sağ tarafımdan üzerime atlamasıyla gerçekleştiği için ( yolun en solundaydım ) çok detay yakalayamadım maalesef.

Yorumlar için teşekkürler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Geçmiş olsun köpek havladımı kalp atış ritmim hızlanıyor galiba köpeğin üstüne sürerdim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Şimdi inandınız mı tavuk ile koyunun önüme altadığına yoksa bende ezmezdim yani 0
    yns0707, obarey, METDOĞ ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Çok geçmiş olsun

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Sana birşey olmamın gerisi öenmli değil. Önce insan. Biraz sonra "insanüzerler" sana saldıran köpeğin değil senin suçlu olduğunu ileri sürecekler. Sakın şaşırma.

Geçmiş olsun Gökhan!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Geçmiş olsun. Olur böyle şeyler, kendinizi üzmeyin. Sizde ve köpekte bir şey yok ya ona bakın. Motor halledilir

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Geçmiş olsun dilekleri için herkese teşekkürler.

Şuan gösterge panelinin arkasını nasıl halledebilirim onu da düşünmeye başladım.İçine su alacak şekilde ufak bir kırık var,siyah bantla kapatsam emanet duracak,bu denli ufak bir kırık için komple göstergeyi değiştirsem saçma bir masraf olacak,sadece arkası parça olarak satılıyor mu diye ona baktım o da yok.

Öğlen sanayiye gideceğim,son gelişmeleri bir aksilik olmazsa burada paylaşacağım.

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Bu sabah evden çıkıp E-5 e bağlanacaktım ki aniden bir köpek üzerime atladı ve köpekle beraber yere düştük ( 20-30 km hız ).Kask,eldiven,koruyucu kıyafetim olduğu için dizimin soyulması dışında bir şey olmadı ( dizliğim yoktu ).Köpek üzerime atladıktan sonra nasıl oldu ise köpek altımda kaldı ve 3 - 5 metre kadar o altta ben üstte beraber sürüklendik.İkimize de yazık oldu durduk yere.

Şimdi geleyim asıl konuya.

Motoru çalıştırdım gidiyorum ancak ön disk frenin olduğu bir bölgeden haşur huşur sesler geliyor.Sanki bir poşet takılmışta dönüyo da dönüyor.Ön freni kullandığım zaman ise sanki biri bağırıyor gibi tuhaf bir ses çıkıyor frenden.Bakıyorum çamurluğum da biraz yamulmuş.

Bunun dışında arka frene bastığım sağ ayak pedalı hafif içe doğru girmiş,fren yapacağım zaman direkt ayak altımda değil de içte kalıyor.

En kısa zamanda bir servise gideceğim ancak " şu da olmuştur,buna da baktır " diyeceğiniz bir şey var mıdır?Benim aklıma fren hidroliği geldi ilk etap ama özellikle o seslerin çıkmasına sebep olan büyük bir problem var mıdır?

Önerilerinizi bekliyorum.Motor hasarının en belirgin kısmı da aşağıdaki gibidir.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

http://i.hizliresim.com/b2VQ0m.jpg

1-Muhtemelen disk yamulmuştur(umarım kaliperle alakalı bir konu değildir)
    2-Sinyal vs tittiret o sağlam
    3-Fren pedalın yamulmuş onu bir penseyle çekip düzelticekler 1 dakika falan sürer
    4-km saatin kırılmış gibi görüyorum eğer o kırıldıysa umarım o alttaki plastik kısım değişiyodur yok efendim değişmiyosa komple değişir ve km sıfırlanır(yeni km saati ile birlikte)

geçmiş olsun cancağazım

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    geçmiş olsun, iş yerime motor ile gidip geliyorum, aslında yürüme mesafesi ama bendeki ekabirlik işte... güzergahımda bir kaç farklı noktada sokak köpekleri ile her gün karşılaşıyorum. genel olarak gözlemlediğim 1- motor sesinden rahatsız oluyorlar 2- ne zaman bir köpek görsem tepkisini çekmemek için debriyajı çekiyorum. debriyajı çektiğimde motordan gelen gürültü kesildiği/azaldığı için bugüne kadar saldırıya uğramadım sanki?

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Geçmiş olsun dilekleri için herkese teşekkürler.

Şuan gösterge panelinin arkasını nasıl halledebilirim onu da düşünmeye başladım.İçine su alacak şekilde ufak bir kırık var,siyah bantla kapatsam emanet duracak,bu denli ufak bir kırık için komple göstergeyi değiştirsem saçma bir masraf olacak,sadece arkası parça olarak satılıyor mu diye ona baktım o da yok.

Öğlen sanayiye gideceğim,son gelişmeleri bir aksilik olmazsa burada paylaşacağım.
    Geçmiş olsun dostum. Gerçekten km saati talihsiz olmuş. Acaba diyorum güzelce bantlayıp, şeklini de sağladıktan sonra bu araba kaplama folyosu ile kaplatsan olur mu? İnce bir işçilik yapılması lazım tabii. Ya da dekoratif sticker falan?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum. Gerçekten km saati talihsiz olmuş. Acaba diyorum güzelce bantlayıp, şeklini de sağladıktan sonra bu araba kaplama folyosu ile kaplatsan olur mu? İnce bir işçilik yapılması lazım tabii. Ya da dekoratif sticker falan?
    Ben de karbon falan düşündüm aslında ama alternatifleri hala düşünüyorum.O deliği orijinal parçası gibi tümsek olmadan bir şey ile kapatmak zor olacaktır.İlgili yeri düz bir zemin haline getirebilirsem folyo falan dediğiniz gibi mantıklı gözüküyor.

Teşekkürler.

O kaskı değiştir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha yzf r125
    Önemli olan sağlık, motorsiklet nedir ki almaya gücü olanın yaptırmayada gücü olur. Allah korumuş büyük geçmiş olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)