Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Michelin pilot lastikler çok kayıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Merhaba mt ailesi.
    2000 kmde takilan michelin pilot lastiklerin omurleri ne kadardir? Suanda motorum 7000 kmde yani lastiklerim 5000 kmlik hep asfalt yolda kullanildi. Virajlarda gaz acmalarda, 1. Viteste seri kalkislarda. Hatta bazen 2. Vitese attigimda bile arka lastik yilan gibi oluyor. Lastik sicakligiyla alakali birsey oldugunun farkindayim hic durmadan 100 km kadar geziyorum mutlaka isinmali bu lastik yine ayni sorun. Hatta birkere virajda dusurdu beni.

Lastigin fotografi

[IMG][/IMG]

Bundan sonra bana onereceginiz lastik varmi? Mumkun oldukca kaydirmayan bir lastik istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pilotun hangi modeli ?

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Aynen.Bende kullandım.Dediğiniz gibi çok kayıyordu.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bende rosso 2 var dediğin durumlarda aniden yüksek devir çevirdiğinde bendeki lastikler de sağa sola atıyor ama bu lastiğin değil asfaltın kalitesizliği yüzünden özellikle yaz aylarında istanbulun asfaltı mermerden farksız.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Pilot street ti sanirim.
    Bu arada 4513 yaziyor ustunde uretigim tarihi 2013 un 45. Haftasi galiba

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Arka amortisör ayarının fazla yumuşak olmasından da arka teker ani gaz açmalarda kayma yapabilir.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tarihini soracaktım ki söylemişsin. Lastiğin bekletilme durumu da önemli. Aldığın yer lastiği uygunsuz şartlarda beklettiyse de yapısı gereği lastik özelliklerini kaybetmiş olabilir.
    "CaRPe DieM"

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam olay tamamen asfalt kaynaklı.
    bende rosso 2 ler var, parlayan asfaltta buz pistindeymişim gibi sağ sol yalpalıyor,
    ancak geçen arkadaşın evin önünde henüz asfalt döküleli 2 hafta olmuş bir yolda motoru denedik, stoppie bile yaptık, gram kayma, yalpalama olmadı.
    lastiğin dünyanın en iyisi de olsa ona uygun bi zemin olmadıkça o lastik kayar.
    ahmetkorkmaz bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Metzeler Marathon Ultra kullanıyorum, ve ben de maalesef bazen kayma olayını yaşıyorum.

Rezalet yollarımız ve asfalt kalite(sizliği)miz sağolsun.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bundan önceki motorumda Michelin sporty kullandım,dediğiniz gibi en ufak bi gaz çekmede yanlayıp durdum,sonra michelin street aldım çıkar çıkmaz,sonuç yine aynı.Verdiğim paralara yazık.Şu anki motorumda kendi CST lastikleri var o da aynı.Ama bazen öyle asfaltlar yakalıyorum ki motosiklet kendiliğinden yatışa geçiyor mubarek.Ben de artık olayın lastikten değil,asfalttan olduğuna inananlardanım.

alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    lastiğin ölçüleri ne?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bir de lastiklerin tarihi de önemli. Benim 1 sene önceki 3000km deki michelinlerde kayma yapıyordu değiştirdim.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı lastiği kullanıyorum çok sıcak havalarda bazen kayıyor asvalt yüzünden,birde üretim tarihi nedir?
    Benimki virajda bazen dışa doğru savuruyor ama hoşuma gitmeye başladı artık. birde aldığım gün istanbulparka gidip otoparkında yapmıştım rodajını

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Eminenin okadar bileziğini kuyumcuda bozup size yol yaptı, şimdide kalite diyorsunuz. Kaliteyide kolyelerini bozdurup yaptıracak adamcahız, Emine ne yapacak ozaman?

Pardon.
    Bazen uzaklara bakınca yolun ortasında karaca bi Göl var sanki. Çoğu yerlerde ama resmen eriyor ya. Malezyada ne kullanıyorlar? ABD? Onlarında aşırı sıcak Bölgeleri var...

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı MotoNoob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminenin okadar bileziğini kuyumcuda bozup size yol yaptı, şimdide kalite diyorsunuz. Kaliteyide kolyelerini bozdurup yaptıracak adamcahız, Emine ne yapacak ozaman?

Pardon.
    Bazen uzaklara bakınca yolun ortasında karaca bi Göl var sanki. Çoğu yerlerde ama resmen eriyor ya. Malezyada ne kullanıyorlar? ABD? Onlarında aşırı sıcak Bölgeleri var...
    Burası siyaset meydanı değil motosiklet forumu, asfaltı kötüleyeceksen kötülede bi motosiklet forumuna neden siyaset karıştırıyorsun git konu dışı siyaset bölümüne yaz çok meraklıysan.Tespitinede hayran kaldım, o senin gördüğün şeyin asfalt erimesiyle herhangi bi alakası yok, yansımadır o göl olsa duramazsın, bilimsel açıklamasınıda ayağına getireyim. '' Serap nasıl oluşur? Çöl ya da sıcak asfalt gibi çok sıcak yüzeylere yaklaşan hava çok ısınır. Güneş ışınları da daha soğuk havadan çok sıcak havaya geçerken yansır. Bundan dolayı su yansıması gibi bir görüntü oluşur. ''

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı lastiği kullanıyorum çok sıcak havalarda bazen kayıyor asvalt yüzünden,birde üretim tarihi nedir?
    Benimki virajda bazen dışa doğru savuruyor ama hoşuma gitmeye başladı artık. birde aldığım gün istanbulparka gidip otoparkında yapmıştım rodajını
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...f37356de0e21c2
    O disler ilk aldigimda benim lastiklerdede vardi viraja gire gire yedim disleri, birgunde sahile baglanacaktim bilirsiniz belki kaynarca altgecitten cikinca sol sag yaptiginizda ilerde mahalle arasinda saglam bir donus var orada hizim 20 iken motor altimdan kaydi nefret ettim bu lastiklerden.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    fotoğrafdan anlayabildiğim kadarıyla lastiğin sırt kısmı çok erken düzleşmiş gibi..

henüz 5000 km de oval yapısını korumalıydı, acaba aşırı hava basıncı ile mi kullanıldı ?

gereğinden fazla hava basıncı yükü sırt kısma vererek erken aşınma vede dengesiz yol tutuşu veya frenleme yapabilir..

motosiklet arka tekerlekleri yüklü yüksüz veya artçılı artçısız şeklinde basınç değerleri ile kullanılmalı..

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğrafdan anlayabildiğim kadarıyla lastiğin sırt kısmı çok erken düzleşmiş gibi..

henüz 5000 km de oval yapısını korumalıydı, acaba aşırı hava basıncı ile mi kullanıldı ?

gereğinden fazla hava basıncı yükü sırt kısma vererek erken aşınma vede dengesiz yol tutuşu veya frenleme yapabilir..

motosiklet arka tekerlekleri yüklü yüksüz veya artçılı artçısız şeklinde basınç değerleri ile kullanılmalı..
    Arkaya 30 one 29 basiyorum ben, benimle ilgili bir sorun degilmis herkes sikayetci ayni durumdan :/

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu modellerde kayma yapıyor diye bikiyordum ben de.
    Asfalt iyi olmadıktan sonra her lastik kayıyor aslında ama iyi lastik daha az kayıyor.
    Özellikle bağlantı yerleri ve göbeklerde asfalt daha çok aşınır, dönüş keskinleştikçe Arabalar canına okur zamanla asfaltın daha dikkat etmek gerek böyle yerlerde

Motosikleti
    yamaha r25
    dostum lastiğin ömrü ortalama 20000 km yada 2 yıldır. zaten 2. yıla çok yaklaşmışsınız. bence normal böyle olması.kullanım ömrü olduğu kadar raf ömrünüde unutmayalım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)