Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artık görüntülere ceza verilebilecek "İstanbul'da trafikte ‘mobil ihbar’ hattı"

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Daha önce paylaşan oldu mu bilmiyorum akşam da haberlerde de görmüştüm, yeni kamera siparişi vermiştim artık kim kelek yaparsa yapıştırırm videoyu

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, vatandaşların, Elektronik Denetleme Sistemi'nin (EDS) görüş alanı dışındaki trafik kural ihlallerini görüntülü olarak sosyal paylaşım ağları aracılığıyla ihbar edebilmesi için "533 155 0 155" ve "552 155 0 155" numaralı iki cep telefonu hattı aldıklarını bildirdi.

Gezer, Gayrettepe'deki Trafik Şube Müdürlüğü'nde yeni başlatılan cep telefonu şikayet hattı uygulaması ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

İKİ CEP TELEFONUNA İHBAR

Trafik Komuta Kontrol Merkezi'ndeki kameralar sayesinde kent trafiğinin ve yoğunluk haritasının izlendiğini, ihbar üzerine trafik ekiplerinin yönlendirildiğini anlatan Gezer, merkezde, EDS'lere yansıyan trafik kural ihlallerine ilişkin ceza işlemlerinin tespit edildiğini kaydetti.

İstanbul trafiğine nefes aldırabilmek için vatandaşlardan destek beklediklerini ifade eden Gezer, vatandaşların, EDS'lerin görüş alanı dışındaki trafik kural ihlallerini görüntülü olarak ihbar edebilmesi için "533 155 0 155" ve "552 155 0 155" numaralı 2 cep telefonu hattı aldıklarını aktardı.

VİDEO VE FOTOĞRAFLARLA BİLDİRİM

Mesut Gezer, "Bu hatlarımızı iki bilgisayara adapte ettik. Vatandaşlarımızın gözlemlediği trafik kural ihlallerini bize göndermelerini talep ediyoruz. Bunu 'Yollarda insanlarımız ölmesin, yaralanmasın' diye düşündük. Vatandaşlarımızın desteğiyle bunu tesis etmek istiyoruz. İhbarlar bu hatlar üzerinden bize sosyal paylaşım ağları aracılığıyla video ve fotoğraf şeklinde geliyor" diye konuştu.

Vatandaşların görüntülerinin önemine değinen Gezer, "Araç sürücülerinin suç işler hale gelmemesi ve yolları kafalarına göre kullanan, trafik kurallarını umursamayıp ihlal eden sürücüler için güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Trafikteki kural ihlallerini, daha etkin şekilde vatandaşların da desteğiyle çözmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, başka illerden de görüntü geldiğini hatırlatarak, uygulamanın İstanbul için geçerli olduğunu söyledi.

Gezer, İstanbul'da 120 sivil, 400 civarında mobil ve yaklaşık 200 motosikletli ekiple trafik ihlalleriyle ilgili ihbarları değerlendirdiklerini kaydetti.

Kaynak
    barodi ve bbatuhann bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Sadece İstanbul'mu diyecem ama, her başlangıç güzel. İnşallah tüm Trafiği yoğun yerlerde bu uygulanır. Antalya falan da felaket gibi oluyor, Öküz üstüne Sığır sürüyor.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bence iyi olmuş. Ancak sosyal paylaşım üzerinden görüntü gönderilmesi çok amatörce bir yöntem.
    Öncelikle akıllı telefonlar için uygulamalar geliştirmeleri ve böylece video ve fotoğrafların sisteme doğrudan gönderilmesi daha iyi olurdu.
    Bunu kullanma imkanı olmayanlar veya görüntüleri kameralar ile almış olanlar sosyal medyadan iletebilirler vs.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Şayet gerçekten uygulanırsa güzel bir sistem.
    Kask da kamera görünce biraz düzelenler oluyordu dahada dikkat etmeye başlarlar belki.
    Akşam haberleri bende izledim mübarek tır şoförü yol vermemek adına drıft şov yapmış !
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Emniyet şeridini bolca kullanan motosiklet sürücülerini güzel cezalar bekliyor demekki.
    draggy bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    inşallah emniyet şeridine ceza yazmazlar yoksa bu iş en çok bizi vurur

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Başka şehirlerden kullanabiliyor muyuz arayıp soran var mı

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    sadece ist olması lazım şimdilik, emniyet şeridinde giden bana ceza yazarlarsa sökerim plakayı hiçbir çevirmedede durmam.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    cep telefonuna video nasıl gönderiliyor bilmiyorum . dün ve bugün önüme kıran bu beyefendi ve hanfendiyi plakaları belli videomda nasıl şikayet edeceğim?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cep telefonuna video nasıl gönderiliyor bilmiyorum . dün ve bugün önüme kıran bu beyefendi ve hanfendiyi plakaları belli videomda nasıl şikayet edeceğim?
    https://www.youtube.com/watch?v=iYyB...ature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=y6Zo...ature=youtu.be
    sıkıştırma video'su çok olağan yaşanan bir durum, ona göre önlem almanız gerekiyor, önünüzden yan şeritte giden adam gidipte kendi şeridinde duran aracın arkasında beklemez, ne yazık ki sizin şeride tecavüz eder, daha fazla yaşamak istiyorsanız yol vermeye meyilli, uzlaşmacı olmanız lazım...

kırma 2 video'su çok korkutucu, geçmiş olsun diyeyim, adamın kolu nasıl dışarıda gördünüz di mi, tam bitirim yurdum insanı, nato kafa ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    bu videolarda bir sey yok kı
    nerede yasıyorsunuz bılmıyorum ama gulup gecıyorum ben bu tarz olaylara

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu videolarda bir sey yok kı
    nerede yasıyorsunuz bılmıyorum ama gulup gecıyorum ben bu tarz olaylara
    evet bişey yok . kaza olunca bişey olabilirdi ama örneğin uçabilirdim, arkadan gelen aracın altında kalabilirdim, yoldaki ağaçlara balıklama dalabilirdim , demirliklerin arasına kol bacağım girip ayrılabilirdim. bilidiğiniz gibi 70 ile giderken kurtulma şansınız sadece yüzde 10 dur.
    Zaten maksat bişey olduğundan değil bugün bunu yapan yarın sana veya bir başkasını daha tehlikeli bir şekilde sıkıştırabilir benim amacım bu tür insanların ceza almaları ve neden ceza aldıklarında polis tarafından şeridinde giden motorsiklet sürücüsünü sinyal vermeden direk önüne kıran ve tehlikeye düşürdüğü için ceza aldığı belirtilmiş olmalı ki bak bakalım bidaha aynısını yapabiliecekmi?

hazır önümüze bu fırsat konulmuş değerlendirmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkıştırma video'su çok olağan yaşanan bir durum, ona göre önlem almanız gerekiyor, önünüzden yan şeritte giden adam gidipte kendi şeridinde duran aracın arkasında beklemez, ne yazık ki sizin şeride tecavüz eder, daha fazla yaşamak istiyorsanız yol vermeye meyilli, uzlaşmacı olmanız lazım...

kırma 2 video'su çok korkutucu, geçmiş olsun diyeyim, adamın kolu nasıl dışarıda gördünüz di mi, tam bitirim yurdum insanı, nato kafa ...
    zaten dikkat ederseniz her ikisindede yol vermeye bilinçli olarak meyilli idim. farkındaydım zaten ama ben farkında olsamda ya farkında olamasaydım,
    bu yüzden dolayı bu sinyal vermeden ne yapacağını kestiremediğimiz araçlara kamera kayıtı ile bolca ceza yazdırmalıyız.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=iYyB...ature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=y6Zo...ature=youtu.be
    Yol okuma 0
    kusura bakma arkadaşım ama neyse boşver dikkat et kendine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)