Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bobber projesinde renk değişimi ve evrak çözümü..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhatseyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 - Woskhod 175- Kawasaki er5
    selamlar.. bobber projemin evrak işlerini bu gün itibarıyle tamamladım.. belki bi yardımı olur diye süreci kısaca anlatıcam..
    evvela projeyi tekrar görsellendirelim
    https://imageshack.us/i/idqdZHvGj
    https://imageshack.us/i/pasFKy0pj

projem bu.. ilk rengi siyahtı.. aslen ramsey qm 250 .. muayenesi biteli bir ay olmuştu..
    projeyi görseldeki gibi tamamladım. boya yaptırdığım yerden fatura kestirdim (faturanın miktarı önemli değil temsili bi rakam olabilir yalnız geçerlilik süresi bir aymış.. yani faturayı kestirdikten en geç bir aya kadar renk değişim işlemini yapmanız gerek) tüv den muayene randevusu aldım 10 30 a.. 10 00 gibi istasyondaydım sıra numaramı aldım 10 15 gibi sıra geldi renk değişimi için ek 1 doldurmama gerek var mı diye sordum gişede kayıt açan bayan ''hayır faturanız yanınızdaysa alıyım yeter'' dedi.. (yani genel muayene ile beraber renk tespiti yaptırıcam diye kayıt işlemini yapana söylemek gerek) sonra sıram geldi muayeneden sıkıntısız geçtim muayeneyi yapan arkadaş iki evrak ve eski ruhsatımı verdi trafik şubeye git dedi.. 11 15 ta trafik şubedeydim.. görevli memur ''bir mavi dosya ve 178.5 lira getir'' dedi. para vardı mavi dosya yoktu.. o yüzden sıranızı kaybetmemek için işlemi yaptırmaya mavi dosyayla gidin . gerekenleri alıp 11 30 da tekrar aynı memura gittim.. 5 dk bile sürmedi yeni renk kayıtlı ruhsatım çift yaprak şeklinde elimdeydi.. tüv e 10 lira gecikmeyle 102 lira verdim 178 lira da trafik şubeye.. tomlam 280 liraya renk değişti yani.. umarım bi faydam dokunmuştur
    forewer, Kuru Fasülye, kovboy03 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ellerinize sağlık resmi prosedürler bu şekilde işliyor,
    Yalnız resimler maalesef gözükmüyor onları görmek isteriz.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Bilgi icin tesekkurler ben de cafe racer projemi muayene bitiminde ayni sizin gibi renk degisimi ile taclandirmak istiyorum
    ferhatseyhan bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -

ataykaan bunu beğendi.

Hocam Bobber lar genelde muayeneden kalıyor. Sıkıntısı geçti mi geçmesi için bir iki bir şey yaptınız mı?

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Muayeneden o egzozlamı geçtiniz yoksa :D

ferhatseyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 - Woskhod 175- Kawasaki er5
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Bobber lar genelde muayeneden kalıyor. Sıkıntısı geçti mi geçmesi için bir iki bir şey yaptınız mı?
    hiç bir değişiklik yapmadım.. böylece geçti..

İlker26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende şöyle bir şey söliyim bobber motor sahibi olarak. Renk değişiminde önce fatura ile beraber muayene gidiyorsunuz. Eğer tak çıkar bir koltuk ve benim gibi sargı egsoz harici orjinal egsozlarınız varsa bunları takıp muayene den geçiyorsunuz. Renk hariç ordan çıkan yazı ile trafik şubeye gidip ruhsata rengi değiştiriyorsunuz. Bu kadar basit. 98 honda shadow600 vt c bobber custom motorum

Aslinda bende motorumun rengini degistirmek istiyorum. Orjinali siyah ama ben kirmiziya cevirmek istiyorum. Bu ruhsat isleri gozumu korkutuyor. Yapan biri detayli anlatabilirmi. Ne islemler yapmak gerekli motorun muayenesi 2017 de yalniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)