Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İYİ BİR KASK ARAYIŞI..

Motovento
    REKLAM ALANI
    toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günümüzde türlü türlü kasklar var.. hafifliğinden tutun ağırlığına kadar. onay belgelerinden tutun yapılan malzemeye kadar... işin aslı benim kaskım biraz deforme oldu ve takdir ederseniz venom marka o kadar ahım şahım kaliteli bir kask değil 150-250cc bir motosiklet için ideal. ama velevkin son zamanlarda 1000cc lik bir racing motosikletle gazlamaktayim. yeri geldiginde 200 km üzerine çıktığım oluyor. iş böyle olunca kask kafamdan ucacak alnıma yapışacak gibi oluyor. kask aşırı rüzgar yiyor ve kafamı geri itmeye çalışıyor. bu sorun kasktan mıdır yoksa genel birşey mi kafam karıştı işin açıkçası..

bir diğer konuysa şu özelliklerde ve 750 TL bir bütçeye sahip kask arayışındayım.
    1. dahili güneş vizorlu.
    2. rüzgarı fazla geçirmeyecek.
    3. fazla ses almayacak.
    4. ne kadar hafif olursa o kadar iyi. 1500 kg yi geçmieyecek.
    5. vizörü çizilmelere karşı dayanaklı olmalı.
    6. olmaz olmazsa dış malzeme iyi olmalı.
    anlayın işte 280 km ile bastığınızda kask sizi rahatsız etmicek türden ;)
    bu fiyat bütçesine böyle bir kask varmıdır? agv k3 tavsiye etmeyin lütfen daha önce kullandım memnun kalmadım açıkçası. k5 var güzel iyi ama fazla para istiyorlar ama benim bütcemde sınırlı (kafamızın degeri neyse kaskın degeri odur derler ama bizimkisi cebimizin degeri neyse kafamızın degeri odur misali olmus)
    vesellam saygılar sevgiler. yorumlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT - 07
    Shark s700 tarzı bakmanı tavsiye ederim .
    toseabul bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Elbet bu sizin tercihiniz ama 1000 lik motora binip 750 liralik polikarbon kask mi takicaksiniz siz bilirsiniz.... Nolan n86 o fiyata.
    Tavsiyem 1000 lige binen bi arai shoei de alabilir herhalde iyi gunler

nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    O ilk yorum olmamış ne yani şimdi 150 liralık kask 150 ve 250 cc motorlarda kullanılmalı mı yani.Hocam 80 bile yetiyor ölmemize zaten o hacim motorlar o hızı görüyor ve buda ölmemize yeterli silin o düşüncenizi kafanızdan Asıl soruya geçelim geçmesine ama öyle bir istek skalası yapmışsınız ki zaten o özellikleri iyi olan kasklar 2-3 bin arasında fiyat etiketine sahip.750 TL'lik bir bütçe ile o saydığınız özelliklerin o kadar iyi olmasını beklemeyin.Şuan Agv corsa kask kullanıyorum ve o hızlarda o bile adamın kafasını perişan ediyor.O bütçe ile sıkmayan kask o hızlarda rahatsız etmeyecek kask bulursanız ciddiyim bende almak istiyorum(Hiç bir şekilde aşağılamak ve küçük düşürmek amaçlı yazmadım ciddi ciddi almayı düşünüyorum kask değişim zamanı geldide )
    Saydığınız özelliklere ve istediğiniz olanaklara bakarsak Arai-Shoei-Agv markalarının en yüksek modellerinde bu özellikler mevcut görünüyor.Birde o hızda her kask yapışır yüze filan onu engellenemez ama kalite yükseldikçe o etki azalır sonuç olarak o hızda çekmeyecek kask inan zor,istediğiniz özellikler göz önüne alarak fiyatı yükseltmeye çalışmalısınız.Bu arada k-3 nasıl hoşunuza gitmedi anlamadım 10 numara bence kask resmen ateş ediyor umarım yardımcı olmuşumdur.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbet bu sizin tercihiniz ama 1000 lik motora binip 750 liralik polikarbon kask mi takicaksiniz siz bilirsiniz.... Nolan n86 o fiyata.
    Tavsiyem 1000 lige binen bi arai shoei de alabilir herhalde iyi gunler
    gönül isterki en iyisi olsun malumunuz bütcem dar. bu durumun ve ciddiyetin farkındayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Alıntı nefretxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ilk yorum olmamış ne yani şimdi 150 liralık kask 150 ve 250 cc motorlarda kullanılmalı mı yani.Hocam 80 bile yetiyor ölmemize zaten o hacim motorlar o hızı görüyor ve buda ölmemize yeterli silin o düşüncenizi kafanızdan Asıl soruya geçelim geçmesine ama öyle bir istek skalası yapmışsınız ki zaten o özellikleri iyi olan kasklar 2-3 bin arasında fiyat etiketine sahip.750 TL'lik bir bütçe ile o saydığınız özelliklerin o kadar iyi olmasını beklemeyin.Şuan Agv corsa kask kullanıyorum ve o hızlarda o bile adamın kafasını perişan ediyor.O bütçe ile sıkmayan kask o hızlarda rahatsız etmeyecek kask bulursanız ciddiyim bende almak istiyorum(Hiç bir şekilde aşağılamak ve küçük düşürmek amaçlı yazmadım ciddi ciddi almayı düşünüyorum kask değişim zamanı geldide )
    Saydığınız özelliklere ve istediğiniz olanaklara bakarsak Arai-Shoei-Agv markalarının en yüksek modellerinde bu özellikler mevcut görünüyor.Birde o hızda her kask yapışır yüze filan onu engellenemez ama kalite yükseldikçe o etki azalır sonuç olarak o hızda çekmeyecek kask inan zor,istediğiniz özellikler göz önüne alarak fiyatı yükseltmeye çalışmalısınız.Bu arada k-3 nasıl hoşunuza gitmedi anlamadım 10 numara bence kask resmen ateş ediyor umarım yardımcı olmuşumdur.

kaza videosu var r25 ile 180 km den epey bi yuvarlandı arkadas kask o kadar yere sürtünme ve carpmaya ragmen hafif catlaklık oldu.. dahası daha once cekicle vurup test edip video ceken arkadaslarda var. bu bi yana kaza kazadır her an ne olacagi belli olmaz. malesef iş motosiklet aksesuar ve ekipman olunca hersey pahali oluyor.. inanın hala arayiş içindeyim lem marka kask var dediler kalite ve rüzgar konusunda idare eder dediler ama piyasadaki pahali kasklara eşit.. k3 neden sevmedim bende bilmiyorum ama cok rahatsız etti beni. icinde daraldım desem biraz psikolojik yada ben o kaska alışamadım. (kask biraz genişti ondanda olabilir) inan o fiyata dedigim özelliklerde ve ozelliklere yakın kask bulursam sizide bilgilendirecegim..
    nefretxx bunu beğendi.

gülmekten bulanık çekmiştim kusura bakmayın. CC ile kask tabii ki doğru orantılı bakın abimiz mobilete bere üstüne baret takmış.. (ironi)
    nefretxx bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shark Speed R2 fiberglass 1000 tl fiyatı vardı en son. Dolar düşüşte diye duydum fiyat düşmüş olabilir. Daha aşağısına bakmanı önermem. Biraz daha kat al taksit maksit yap birşeyler.
    toseabul bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bana özel mesaj ya da burada belirtecek varmı ?
    şöyle güzel jet tipi kask arıyorum sivri ve ensemi kapatacak şık max 300 tl bütçem var indirimli markalı varmı bildiğiniz 250 cc roadwin 250 r kullanırken takacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)