Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor alırken en az kaç model veya en fazla kaç km de alınmasını tavsiye edersiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese SELAMUN ALEYKÜM;
    Sıfır 250cc motor fiyatlarına 200x li model 650cc ye kadar motor almak mümkün.
    Sizce sıfır km 250-350cc motor almak yerine ikinci el 2000-2007 model 500-650 cc motor almak mantıklımı???
    Birde ikinci el motor alırken ortalama olarak hesaplarsak en az kaç model veya en fazla kaç km yol gitmiş motorun alınmasını tavsiye edersiniz???
    Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    hocam sen yeni başlıyorsun ne 600ü. 250cc ikinci el al en mantıklısı. 2012 model üstü cbr 250 öneririm.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ne zaman motor elimde kalır yolda kalırım diye düşünmektense Sıfır km 200-250cc motor alıp kafan rahat binmek daha iyi bence.
    obarey bunu beğendi.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sen yeni başlıyorsun ne 600ü. 250cc ikinci el al en mantıklısı. 2012 model üstü cbr 250 öneririm.
    Yok hocam kendim için değil bu konuda bilgi sahibi olmak için zaten ben 125 cc alıcam önümüzdeki günlerde.
    Cbr250 bile büyük gelir şimdilik bana, motor konusunda tecrübem sıfır olduğu için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman motor elimde kalır yolda kalırım diye düşünmektense Sıfır km 200-250cc motor alıp kafan rahat binmek daha iyi bence.
    Hocam bu arada üyelik tarihiniz dikkatimi çekti;
    Dile kolay 11 yıl, ben 8-9 yaşlarındayken siz forumdaymışşınız vay be.

omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    suzukinin 60-70 bine kadar yolu var markaya göre değişir

Sadece markaya göre değil, tipine gorede değişir. Misal 20 bin devir çeviren bir motosikletletle 5/6 bin devir çeviren motor arasinda binlerce km fark vardır. Buyuzden ss ler çok ömürlü olmaz.yol endurolari, touringler ve chopperler daha uzun ömürlü olurlar

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motordan beklentine gore degisir.. amacin ne olacaktir? ben 1500km sifir cbr 125 den sonra 3 adet profesyonel egitimden sonra durup dusundum ne istiyordum? oturusu dik olmaliydi, heybetli olmaliydi, motor hacmi buyuk olmali, grup suruslerine ayak uydurabilmeliydi, cok azgin olmamaliydi, abs mutlaka olacakti, istedigim zaman essek gibi yukleyip seyahat etmeliydim, bozuk yollara girebilmeliydi, guclu olmali cekis gucunu hissettirmeliydi... enjeksiyonlu modern bir motoru olmaliydi, parkettigim yerde insanlarin donup bakmasi da hosuma gidiyordu.. butcemde sinirli idi, 250 falan istemiyordum.. tum isterlerim beni hep su iki makineye yolumu cikariyordu BMW F650 GS 2006-2008 civari ve 2007-2009 HONDA Transalp 700.. bu iki makinede dunya turuna cikanlarin ilk tercihlerindendi.. karar vermek zor ikiside ayni fiyat bandindaydi... Bu tip motor sahipleri genelde yuksek ogrenimli ve motorlarina bakan dikkatli insanlardi.. kararimi 2006 model bmw olarak verdim... bu yuzden ne istiyor ne beklentin varsa git onu al...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Her şeyden önce benim için bazı kriterler vardır, onlardan geçtikten sonra hacim kısmına gelrim. Öncelikle klasik değeri olmadığı sürece üretimi durmuş motor almam. Kaç model kaç km'de olursa olsun almam. İkincisi karbüratörlü büyük motor da almam. Bu zaten ilk maddeyi de genelde karşılar. Kilometresi mümkünse 5 bin altı olsun isterim ama bu 40 - 50 binde olan motorların kötü olacağı anlamına gelmiyor. Geçen gün 55 bin'de bir CBF150 vardı motoru sıfır zannettim. Bence her zaman 250 cc yeni motor 10 yıllık büyük motora tercih edilir. Hatta Çin malını bile öylesine tercih ederim.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    1 2 yaşında 10bin km altı sıfırından 2000 lira ucuz motor optimumdur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bakacağın tarz a göre değişir
    Eğer endoru şapır gibi az devir Çeviren motor arıyorsan yaşın km pek bi Önemi yoktur (bence)
    Yani 2005 model 100000km devirmiş
    v storm transalp varadero tenere versys alınır
    Dragstar shadow vulcan alınır yani

Ben Honda cbr125 r almayı planlıyorum motor 47.000 de nasıl bir yol izlemem gerekiyor.
    Acil lütfen...

Acemi bir sürücü adayı olarak konuyu hortlatmak istiyorum. Bütçeme göre en uygun motorlar 45bin üzeri kilometrede. Rahat bütçe ile 45-65bin kilometrelik motor almak mı daha iyi olur yoksa zorlama bütçe ile 20-30bin kilometrelik bir motor mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    km ıle oynanmayan motor yoktur bana gore o nedenle şans işi burdan tavsıye vermek olmaz km ıle oynandıysa ne desek bos.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    Bende 2.motorumu düşük CC almiyim marka söylemicem motoru kotulememek için 600cc bı motor buldum fiyatida iyi yaşı km sine göre ama yorulmuş motordur dediler bı üst silindir contası 800tl dediler patlarsa bı yerinden bı sıfır Çinli motor parası ödersin dediler korkuttular almadım 200CC motora biniyom simdi alicaksan Honda crf250 enduro olarak şuan piyasada satışında alıcısı cok parça kolay bulabilecegin aksesuar eklemek istersen bolca internette bulabileceğin tork desen seni tatmin edicek bir motordur

Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2.motorumu düşük CC almiyim marka söylemicem motoru kotulememek için 600cc bı motor buldum fiyatida iyi yaşı km sine göre ama yorulmuş motordur dediler bı üst silindir contası 800tl dediler patlarsa bı yerinden bı sıfır Çinli motor parası ödersin dediler korkuttular almadım 200CC motora biniyom simdi alicaksan Honda crf250 enduro olarak şuan piyasada satışında alıcısı cok parça kolay bulabilecegin aksesuar eklemek istersen bolca internette bulabileceğin tork desen seni tatmin edicek bir motordur
    O benim zorlama bütçemden de fazla bir bütçe hocam. İnşallah bir gün dolarla maaş almak nasip olur da rahatlarım.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bütçenizi belirtirseniz daha rahat tavsiyeler alırsınız. Ki bence sınırlı bütçelerle büyük cc motorlara girmeyin en küçük parçası bile deli para. Yakıtı, koyduğun 4 lt yağı vs.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçenizi belirtirseniz daha rahat tavsiyeler alırsınız. Ki bence sınırlı bütçelerle büyük cc motorlara girmeyin en küçük parçası bile deli para. Yakıtı, koyduğun 4 lt yağı vs.
    X param var hangi motoru alayım konuları forumu sıktığı için belirtmemiştim ama istiyorsanız bahsedeyim. 25-30bin TL civarı param var. Cbr250r, R25 veya Pulsar rs200 düşünüyordum. Sıfır Pulsar ben ehliyet kursundayken 25bin liraydı, ben ehliyeti alana kadar ikinci eli 27oldu. Şimdi Pulsara o paraları vereceğime 30bin liraya R25 veya 20-25bin liraya CBR alayım diye düşünüyorum. Düşünüyorum düşünmesine de kilometre yüksek, model düşük olmasından ve acemiliğimden dolayı keriz olma riskim var.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    motosiklette ve diğer motorlu taşıtlarda sadece kilometreye bakıp yorum yapmak çok yanlış olur, aracın kilometresi yüksektir, bakımları zamanında ihmal edilmeden yapılmıştır özelliklede motor yağı, diğer aracın kilometresi daha düşüktür, bakımları ihmal edilmiştir, yağ eksiltmiştir, eksik yağ ile kullanılmıştır, bu yüzden oluşacak sürtünme nedeniyle mekanik olarak parça ömürü otomatikman düşmüştür, kısaca yüksek kilometreli araca ön yargılı bakmamamız gerekiyor, motosiklette de sahibinin bakımlarını nasıl yaptığını biliyorsak içimiz daha rahat olarak tercih edebiliriz.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Arkadasim baslangic icin 2017 de ns150 almisti 2000 km civariydi daha sifir motosiklet zavalli motorun goruntusune aldanip aldi meger o 2000 kilometrede rodaj zamani motorun canini almislar sans eseri bi serviste usta denk geliyo diyoki bunun motorda bi sikinti var falan. Arkadasta neyse diyo bi yetlili servise gostereyim bir gidiyolar motorun krank gitmis silindir cizilmis falan epey birsey vardi. Allahtan garantisi vardi da komple garantiden sifir motor yapildi. Kisacasi sadece km'ye bakmak bisey ifade etmiyor.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürerken çok daha fazlasını ister(verir)

konu datlı datlı, reenkarnasyon

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)