Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTORUM SON GAZ GİDERKEN BOĞULUP STOP EDİYOR

Motovento
    REKLAM ALANI

MERABA ARKADASLAR BENDE SALCANO TİGER100 CG MOTOR VAR MOTORU ÇALIŞTIRIP 3-4 KM GİTTİKTEN SONRA ELİMİ GAZDAN BIRAKIP YENİDEN GAZI DÖNDÜRDÜĞÜMDE MOTOR GAZ ALMIYOR VE BOĞULUP STOP EDİYOR VE ÇALIŞMIYOR 5 DK BEKLEDİKTEN SONRA MOTOR ÇALIŞIYOR GAZIDA ALIYOR 1-2 KM SON GAZ GİTTİKTEN SONRA YİNE AYNISI OLUYOR SORUN NEDİR LÜTFEN YARDIMCI OLUN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Aynı problemi arkadaşımın motorunda yaşamıştım arkadaşımı artçı olarak aldığımda sollama esnasında motor gazı kesti, baktırmanızı öneririm tehlikeli durum oluşturabiliyor

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    karbiratörden olabilir iyi bir ustaya göster karbiratörü temizler ve iyi bir ayar yaparsa düzelebilir tekerin düz bassın

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Hava filtresi hava alamıyor yada karbüratör pis yada benzin kirli

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Jikleli ise motor jikle açık kalmış olabilir.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Karbüratör ya da depodaki benzin süzgeci tıkalı gibime geldi.

cevaplar için teşekürler deponun altında bulunan vananın ordaki benzin borusunu
    çıkardım bir şişeye akıttım benzin gayet normal akıyor sanırım sorun karbiratörde en yakın servis 60-70 km mesafede gitmem zor o yüzden karbiratörü kendim sökecem benim korkum gaz telini çıkarıp yerine takamamaktan korkuyorum bir arkadasım kendi motorunun gaz telini çıkarıp taktıktan sonra motor giderken yolda gaz teli takılı kalıp heyecandan motoru yatırmıştı o aklıma geliyor

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı feridun1999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar için teşekürler deponun altında bulunan vananın ordaki benzin borusunu
    çıkardım bir şişeye akıttım benzin gayet normal akıyor sanırım sorun karbiratörde en yakın servis 60-70 km mesafede gitmem zor o yüzden karbiratörü kendim sökecem benim korkum gaz telini çıkarıp yerine takamamaktan korkuyorum bir arkadasım kendi motorunun gaz telini çıkarıp taktıktan sonra motor giderken yolda gaz teli takılı kalıp heyecandan motoru yatırmıştı o aklıma geliyor
    bilmiyorsan o işlere hiç girme istersen. hava ayarını kıs, jikle kapalı olsa bile kelebeği takılı kalmış olabilir ona bak, filtrelerine bak, karbüratör tahliye vidasından biraz benzin akıt yeter.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler