Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ehliyetimi aldigim gun ceza yedim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Türk polisi ve askerini inanilmaz derecede seven, destek olan biriydim taki bugune kadar.
    Sabah 9 da ehliyetimi aldim ve direk yola koyuldum bogazici koprusunden gececegim icin plakamin son 2 hanesini kapattim. Motor babamin ustune oldugu ve onunde astsubay oldugu icin hgs cikarmaya vakti yok hemen taslamayin. Neyse kopruden gecerken hayatimda hayal ettigim seyi yaptim heryeri inceledim detaylica inanilmaz guzel biryer manzara muhtesem. Neyse 4. Levente geldim kuzenime. 1 saat oncede besiktasa inelim dedik indik hatta kuzenim kirmizi isikta 'plakaya naptin' dedi durumu anlattim cikaralim dedi gerek yok nolucak sanki dedim. Bahtsiz bedevi olarak tamda sivil polisin onune park ettim. 'Delikanli ruhsatinla birlikte gel bakalim buraya' dedi gittim yanina verdim ehliyeti ruhsati bakti bakti plakayi sordu durumu izah ettim sana bir ceza yazayim da aklin basina gelsin dedi 'adam'a defalarca kez anlattim. O sira yoldan kasksiz,plakasiz,egzoz delik birton motor geciyor abi diyorum baksaniza diye bana dedigi cumle 'seni doverim lan akilli ol'
    Tamam ulan yaz cezayi diye bagirdim o sira trafik polisleri geldi onlara anlattim olayi kesin cezami diye oturdum bekledim.
    Bu cezayi odemek istemiyorum. Polise kalan sevgim ve saygim sifir. Bu devletten ne kacirsam nerden kâr ederim diye bakacagim artik.
    Taş atana molotof sallayana sesini cikaramazlar adim atamazlar kazada cagiririz gelmezler ama ceza olunca 3 dakika surmuyor olay yerine gelmeleri.
    Tekeriniz duz bassin.
    EfeXTR bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Can alıcı nokta.
    "kuzenim kirmizi isikta 'plakaya naptin' dedi durumu anlattim cikaralim dedi gerek yok nolucak sanki dedim"
    Ne olacak.Bu laf Türklerin zayıf noktası,açığı gibi birşey.10 olaydan 8'i bu laf yüzünden meydana geliyor.
    SUN, MetinK., fearlesboyy ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    nolucak sanki nin cevabı gelmiş
    müstehak dostum,
    Mengu16 ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Birgün plakası kapalı bir motosiklet bir yakınına çarpıp kaçarsa...
    Sonra izleriz yakınmanalarını "vay efendim devlet nerde, bu insanlar nasıl geziyor bu şekilde..."

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    hgs çıkarmak için babana gerek yok ! o yüzden haketmişsin. üstelik aynı cezayı bende yedim yedim ve ödeyeceğim.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hgs çıkarmak için babana gerek yok ! o yüzden haketmişsin. üstelik aynı cezayı bende yedim yedim ve ödeyeceğim.
    Pendige beklerim sizi bir cayimi icin pttye beraber gidelim nasil gerek yokmus anlamis oluruz boylece?
    fearlesboyy bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Allah sana ceza yazan polise zeval vermesin, ben dahil o gecişte ödemediğin 3 kurus ücrette her kimin hakkı varsa helal olmasın.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birgün plakası kapalı bir motosiklet bir yakınına çarpıp kaçarsa...
    Sonra izleriz yakınmanalarını "vay efendim devlet nerde, bu insanlar nasıl geziyor bu şekilde..."
    Demi dostum aynen oyle demi. Adam gotunun keyfine oturdugu yerde racon kesiyor diyorumki abi bak plaka yok kask yok egzozu delik deşik niye ceza yazmiyorsun? Banane lan ben mi dedim gel onume park et diye cevap aliyorum.
    Vay efendim devlet nerde, bu insanlar nasil geziyor bu sekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sana ceza yazan polise zeval vermesin, ben dahil o gecişte ödemediğin 3 kurus ücrette her kimin hakkı varsa helal olmasın.
    Yahu gozler iyi gormuyor mu sizin? Ben ne diyorum. Helal et haram et umrumda mi? Ilk once bir anlayin 1 lira almis yada almamis ne fark eder. Hgs cikartamadim diyorum. Ruhsat sahibi gerekliymis isleri geregi izin alamadi bende mecbur kaldim diyorum o geciste odemedin diyorsun sanki kara para akliyoruz arkadas.

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hgs ruhsat sahibinin üstüne olucak diye bişi yokki. işten izin alamadığım için ruhsatı arkadaşıma verdim ptt ye gitti hgs onun üstüne motosiklet benim.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    taşı yiyince edit geldi tabi..

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    HGS ruhsat sahibine ait olacak diye bişey yok, Bankalardan direk alabiliyorsun, HGS yok kaçak geçiş yaptın 1 hafta içerisinde HGS çıkartırsan ceza ödemiyorsun

Devlet sana bi sürü seçenek sürmüş, sen illa kuralı çiğneyecem deyince de cezanı kesmiş. Yemin ederim "hem suçlu hem güçlü" diye bir atasözümüzün olmasına şaşırmıyorum artık da hala nasıl bir de bu kadar haksız yere kendini savunabiliyor bunu anlayabilmiş değilim. Ondan sonra arabalardan, milletten kurallara uymasını bekleyelim. Torunum görür inşallah o günleri..
    oyunageldim bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk polisi ve askerini inanilmaz derecede seven, destek olan biriydim taki bugune kadar.
    Sabah 9 da ehliyetimi aldim ve direk yola koyuldum bogazici koprusunden gececegim icin plakamin son 2 hanesini kapattim. Motor babamin ustune oldugu ve onunde astsubay oldugu icin hgs cikarmaya vakti yok hemen taslamayin. Neyse kopruden gecerken hayatimda hayal ettigim seyi yaptim heryeri inceledim detaylica inanilmaz guzel biryer manzara muhtesem. Neyse 4. Levente geldim kuzenime. 1 saat oncede besiktasa inelim dedik indik hatta kuzenim kirmizi isikta 'plakaya naptin' dedi durumu anlattim cikaralim dedi gerek yok nolucak sanki dedim. Bahtsiz bedevi olarak tamda sivil polisin onune park ettim. 'Delikanli ruhsatinla birlikte gel bakalim buraya' dedi gittim yanina verdim ehliyeti ruhsati bakti bakti plakayi sordu durumu izah ettim sana bir ceza yazayim da aklin basina gelsin dedi 'adam'a defalarca kez anlattim. O sira yoldan kasksiz,plakasiz,egzoz delik birton motor geciyor abi diyorum baksaniza diye bana dedigi cumle 'seni doverim lan akilli ol'
    Tamam ulan yaz cezayi diye bagirdim o sira trafik polisleri geldi onlara anlattim olayi kesin cezami diye oturdum bekledim.
    Bu cezayi odemek istemiyorum. Polise kalan sevgim ve saygim sifir. Bu devletten ne kacirsam nerden kâr ederim diye bakacagim artik.
    Taş atana molotof sallayana sesini cikaramazlar adim atamazlar kazada cagiririz gelmezler ama ceza olunca 3 dakika surmuyor olay yerine gelmeleri.
    Tekeriniz duz bassin.

Söylediklerinin hepsi yanlış. Polis yakaladığına keser cezayı. Her ceza kesilirken trafikte binlerce ihlal oluyor, polisi savunduğumdan değil elbet ama zaten sana ceza keserken diğer olayları da yakalamasını bekleme. Ayrıca polis dediğinin çoğu -düzgün insan olanları tenzih ederek söylüyorum-sorunlu, küçükken inşaata topu kaçmış, çocukluk travmalarını öfke ve şiddetle yansıtan, beline tabanca takıldı diye kendini bir halt zanneden beyinsiz insanlar. Maalesef itiraz hakkın yok. Etsen de aylarca sürecek mahkemelerle bir sonuca ulaşamayacaksın ve zaman aşımından davan düşecek. Üstelik o süre içerisinde ödemediğin faizler, mahkeme ve avukat masrafları da ek olacak.

Bu zorunlu bir durum olsa da işlediğin suç. Arkadaşının uyarısına rağmen devam ettirmen daha da büyük kabahat olmuş. Dersini aldığını düşünüyorum. Tavsiyem en yakın vergi dairesine makbuzunu götürüp ödemen. 15 gün içinde ödersen % 25 indirimli ödersin. Geçmiş olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Hgs yoksa karşıya geçmek için illa köprüden gitmenize gerek yok vapuru tercih edebilirdiniz. Kesilen ceza doğru ancak kullandığı üslup yanlış ona da yapacak bir şey yok.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Köprüden plaka kapalı geçtin, neyse de; lan şehir içinde trafikte kapalı plakayla gezmek nası bi gevşekliktir? Plakayı komple söksen apaçi derler de, yarısını kapatana ne derler?

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Pendige beklerim sizi bir cayimi icin pttye beraber gidelim nasil gerek yokmus anlamis oluruz boylece?
    kardeş tekrar belirtiyorum, HGS için ruhsat sahibine gerek yok. Git sor. babamın üzerine kaç tane motorum oldu hepsine ben kendim gidip aldım pttden yapmadığımız şey değil, o yüzden haketmişsiniz cezayı !

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    polisimizin ellerine sağlık

Motosikleti
    Ybr 125
    Genel olarak polis haklı sadece döverim vs demesi yanlış dedim(ki onda da tek taraflı dinliyoruz) ama düşününce arkadaşa da hak veriyorum.
    Zaten almak kullanmak için bir ton vergi vs veriyoruz. Bizim vergimizle yapılan yolları kullanmak için de para veriyoruz. İyi tamam neyse diyelim. Ama motor çalınsa polise gitsek hiç bir şey yapmıyorlar. Plaka kapalı gezen biri çarpıp kaçsa falan demişsiniz haklısınız ama bir ölüm ağır yaralanma yoksa plakayı verseniz de bir şey yapmıyorlar.
    Bende öncelerde üniversiteden döndüğüm gün muayenesi bitmişti motorun. Bankaya para çekmeye gittim ordan da muayene istasyonuna gidecektim polis durdurdu. Anlattım daha dün son günüydü, üniden geldim şimdi para çektim istasyona gidiyorum diye ama anlamadı.

HalilSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 NS Green
    Dun randevu sistemini arastirdim 1 ay bile bekleyen oldugu icin araya tanidiklarimi sokup pendik trafik subeye gittim parmakizini verip ehliyet icin basvurdum.
    21 Ağustos 2015, 12:35

Araya tanıdıklarını sokmasan, bu cezayı yemeyecektin...
    Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste ;)
    schumacher__ ve oyunageldim bunu beğendiler.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Avrupa yakasına geçmek için hgs ye veya plaka kapatmaya gerek yok ki. Kendi ayağına sıkmışsın resmen.
    yeknet, F54, roadcarver ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)