Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Ehliyetimi aldigim gun ceza yedim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avp yakasına geçerken hgs gerekmiyor (temden gitmediysen) boşuna kapatmışsın plakayı.
    Geçenlerde bende evden çıktım (viaportun orda oturuyorum)kurtköy gişelerinin yanındaki karayollarına ait kestirme yoldan ineyim harmandereye dedim,aşağıda polis herketeye yatmış beni görünce gel gel yaptı 88 tl cezayı yedim. Sonra keşke gelmeseydin geri dönseydin şimdi cezayı mecbur yazdım dedi,işaret etseydin ya dedim, git git dedim ya el işaretiyle dedi,e ben gel gel yapıyorsun sandım dedim ama iş işten geçti.
    O yanından geçen kasksız ekipmansızları göstermişsin polise,ona da balıkesir gezimden kısa bir video ile cevap vereyim, polis bizi çevirirken sağdaki dubaların içinden geçip gidene bir bak.. Kafasına göre durduruyor yani
    eroceto ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim. ben 14 ağustosta uzun yola çktım. 3500 km yol yaptım arkadaşım ile.
    samsun/bafrada 189+189 112 km ile radar cezası
    amasya merkez girişine 10km kala 391+391 141 km ile radar cezası
    samsun merkezde yemek yeri ararken, terse girmişiz fark etmedik. ilerde çevirme oldu oradada 89+89 ceza yemiş olmama rağmen;
    hala polise düşman değilim.

çünkü; 189 + 189 radar cezasını yedikten sonra;
    trabzonda çevirmede plakamız kapalı olduğu için arkadan bir araç şikayet etmiş. ilerde polisler kırmızı ışıkta çevirdi. sanırım terorist sandılar adamlar, radara felan girmediğimiz için, plakalarda kileri sökün bizim yanımıza geldiğinizde plakanız açıktı diye anons ediyorum şimdi diyorum dedi.

30 km ilerde araklıya giderken, arkadaşın plakası düştü. mecburen çantaya koyduk. ilerde polis el hareketi yapmış ben görmedim arkadaş gördü durdu. az ilerde bende durdum. geri geldim. arkadaşı güzel bir dil ile uyardı, sanayinin yerini söyledi gittik yaptırdık.

gene bir sivas macerası, oturacak bir yer arıyoruz montlardan pişmişiz, o kadar sıcak ki anlatamam istanbulu o kadar sıcak görmedim ben mecburen,
    kaskları çıkardık boş sokakta kasksız giderken bir anda meydana çıkmışız ( bilmediğimiz yerler oturcak yer arıyoruz ) polis çevirdi, kasksızlıktan ceza yazacaktı. gene uyardı yazmadı.

Ve daha neler neler, çok polisle sohbet ettik. polis evinde kaldık bizi çok güzel ağırladılar. bu insanlara nasıl düşman olcaz.
    karadeniz polisi biraz kıl. laz damarı var sanırım. fakat içeri doğru girince haritanın gerçek polisleri görüyoruz. özellikle,
    istanbuldan şart görevine sivasa gitmiş abimiz, bizi kendi evinde ağırladı. kendi kardeşi gibi davrandı. emniyet müdürlüğüne götürüp arkadaşlra bizden ne isterlerse yardımcı olun dedi. adamda motor sürüyormuş, oradan sıcaklık var.

şimdi bu insanlara nasıl düşman olalım ki

ayrıca, motorun aralardan geçmesi trafiğe bir nevi tehlikeye atmaktır. cezası 88 liradan başlar ve aradan geçti diye hiç bir kimse ceza yememiştir.
    emniyet şeridi yasaktır, motorcular geçer hatta kimi zaman polis yol bile verir geçsin diye.

tüm bunları göze alarak yapalım,
    ben 700 TL ceza yemişim dert etmiyorum 88 tl için düşman olma polisine
    88 tl icin degil hocam benim zoruma giden taslayana molotoflayana bisey yapmaz/yapamaz bize seni doverim der bana koyan bu. 88 liranin pesinde degilin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avp yakasına geçerken hgs gerekmiyor (temden gitmediysen) boşuna kapatmışsın plakayı.
    Geçenlerde bende evden çıktım (viaportun orda oturuyorum)kurtköy gişelerinin yanındaki karayollarına ait kestirme yoldan ineyim harmandereye dedim,aşağıda polis herketeye yatmış beni görünce gel gel yaptı 88 tl cezayı yedim. Sonra keşke gelmeseydin geri dönseydin şimdi cezayı mecbur yazdım dedi,işaret etseydin ya dedim, git git dedim ya el işaretiyle dedi,e ben gel gel yapıyorsun sandım dedim ama iş işten geçti.
    O yanından geçen kasksız ekipmansızları göstermişsin polise,ona da balıkesir gezimden kısa bir video ile cevap vereyim,https://www.youtube.com/watch?v=HsVgouttdH8polis bizi çevirirken sağdaki dubaların içinden geçip gidene bir bak.. Kafasına göre durduruyor yani
    Yarin hem hızdan dolayi yedigim 180 küsür lirayi hemde bu 88 lirayi odeyecegim. 140 lira hiz 60 lira bi tingirti indirimli haliyle toplam 200 lira. Kime gidiyor bu para, tabikide ayakkabi kutularina. Haram olsun

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Arkadaşlar, şunu lütfen iyi anlayın; Türkiye, bürokrası ülkesidir.
    Bir işi yapan kişinin o işi yapmaya yeterliliği, yapılan işin kalitesi, doğruluğu vs önemli değildir.
    Önemli olan o işle ilgili belgelerinizin tam (eksiksiz) olmasıdır.

Bu durumu motosiklete uyarlarsak, motosiklet mi kullanacaksınız; bu iş için neler gereklidir; motosiklet ehliyeti, araç ruhsatı, aracın geçerli muayenesi, kask ve ücretli geçişler için hgs.
    Bu listeyi tamamlamadan yola çıkarsanız, her an başınız ağrıyabilir, yüklüce para cezası ödeyebilirsiniz.
    Ama Türkiye'nin bir bürokrasi ülkesi olduğunu kabul edip buna göre hareket ederseniz, bu ihtiyaç listesini tamamlamış şekilde yola çıktığınızda hiçbir polis, asker, jandarma, yetkili kişi, özel güvenlik vs. size hiçbir şey yapamaz.
    "Al kardeşim, bütün evraklarım tam, hepsi burada." der, incelemeden sonra rahatça yolunuza devam edersiniz.
    Bu gerçeği anlamak bu kadar zor mu yahu?

Arkadaşımız, HGS alamadım ama köprü geçme hayalim vardı demiş. Ertesi gün geç, haftaya geç, bir ay sonra geç güzel kardeşim, ama adamların eline koz verme. HGS olmadan, plakanı kapatarak geçme işte şuradan :( Evraklarını tamamla, hatta alnının ortasına yapıştır, hiç kimsenin sana anlayış göstermesine gerek duymadan, soran olursa çıkarıp göstererek rahat rahat geç. Çok mu zor bunu yapmak :(
    Ertugyigit bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim. ben 14 ağustosta uzun yola çktım. 3500 km yol yaptım arkadaşım ile.
    samsun/bafrada 189+189 112 km ile radar cezası
    amasya merkez girişine 10km kala 391+391 141 km ile radar cezası
    samsun merkezde yemek yeri ararken, terse girmişiz fark etmedik. ilerde çevirme oldu oradada 89+89 ceza yemiş olmama rağmen;
    hala polise düşman değilim.

çünkü; 189 + 189 radar cezasını yedikten sonra;
    trabzonda çevirmede plakamız kapalı olduğu için arkadan bir araç şikayet etmiş. ilerde polisler kırmızı ışıkta çevirdi. sanırım terorist sandılar adamlar, radara felan girmediğimiz için, plakalarda kileri sökün bizim yanımıza geldiğinizde plakanız açıktı diye anons ediyorum şimdi diyorum dedi.

30 km ilerde araklıya giderken, arkadaşın plakası düştü. mecburen çantaya koyduk. ilerde polis el hareketi yapmış ben görmedim arkadaş gördü durdu. az ilerde bende durdum. geri geldim. arkadaşı güzel bir dil ile uyardı, sanayinin yerini söyledi gittik yaptırdık.

gene bir sivas macerası, oturacak bir yer arıyoruz montlardan pişmişiz, o kadar sıcak ki anlatamam istanbulu o kadar sıcak görmedim ben mecburen,
    kaskları çıkardık boş sokakta kasksız giderken bir anda meydana çıkmışız ( bilmediğimiz yerler oturcak yer arıyoruz ) polis çevirdi, kasksızlıktan ceza yazacaktı. gene uyardı yazmadı.

Ve daha neler neler, çok polisle sohbet ettik. polis evinde kaldık bizi çok güzel ağırladılar. bu insanlara nasıl düşman olcaz.
    karadeniz polisi biraz kıl. laz damarı var sanırım. fakat içeri doğru girince haritanın gerçek polisleri görüyoruz. özellikle,
    istanbuldan şart görevine sivasa gitmiş abimiz, bizi kendi evinde ağırladı. kendi kardeşi gibi davrandı. emniyet müdürlüğüne götürüp arkadaşlra bizden ne isterlerse yardımcı olun dedi. adamda motor sürüyormuş, oradan sıcaklık var.

şimdi bu insanlara nasıl düşman olalım ki

ayrıca, motorun aralardan geçmesi trafiğe bir nevi tehlikeye atmaktır. cezası 88 liradan başlar ve aradan geçti diye hiç bir kimse ceza yememiştir.
    emniyet şeridi yasaktır, motorcular geçer hatta kimi zaman polis yol bile verir geçsin diye.

tüm bunları göze alarak yapalım,
    ben 700 TL ceza yemişim dert etmiyorum 88 tl için düşman olma polisine
    çok güzel örnekler ile anlatmışsınız teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    haketmişsin, iyi olmuş (konuyu açan arkadaş)
    Ertugyigit bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu konu mal motorcular konusuna dönmeye Başlamış

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hayaller , hayatlar.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader Capslokla Ne İşin Var Mesajın İçeriğien Bak.Resimide Mecazi Anlamda Attım.Kendi Ayağına Kurşun Sıkmak Deyimİ Gibi.Çok Saçmalamıssın!

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Ya Bırak Kendini Haklı Çıkarıyorsun,Geç Hgsden,Sonra Artık Kimin Üstüne İse,Herhangi Banka İle Çalışmıyormu? Girin İnternet Bankacılığından ,Telefon Bankacılığından Başvuru Yapın.Kapınıza Kadar Getiriyorlar.Bu Kadar Hak Yemeyi Sevmeyelim.Hiç Bir Bahane Kul Hakkına Girmeye Sebep Değildir.Artı Önemli Bir Durum Olsa Eyw. Diyeceğim.Keyfi Atraksiyonlara Girmişşin.Polisede Birde Laf Ediyor.Başta Birde Belirtmişşin,Polisi Askeri Bu Zamana Kadar Seviyordum.Adam İşini Yapıyor,Birde Adamın İşine Karışıyon.
    metin +1 demek sana katılıyorum demek yani paylaştığın resimde haklısın. Hey Allahım ya

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    İyi olmuş genç arkadaşım, bundan sonra akıllanırsın polis arkadaş doğru olanı yapmış,

Bu arada lafım bir tek sana değil,

Köprüden plakasını kapatıp geçen tüm motorcu arkadaşlara.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)