Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetimi aldigim gun ceza yedim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Benimde hgs ogs hic birseyim yok ama sirkeci harem yapiyorum haremden gidiyorum seninki mazeret degil ikinci kisim sen hakkini yendigini dusunuyorsun ama sen hak yesiginin farkindamisin benim yasadigim durum kirmizi isikta bekliyorum onumde 5 tane arac arkama polis geldi motorcu onumden kaybol dedi gidebilecek yerim yok cik lan onumden dedi bende nereye cikayim a.. falan sonra 2 ayri cezadan totalde 40 ceza puani 400 tl kesti gerekce polisin uayarisina uymamak ve hizina uygun olmayan seritten arac surmek serit hizima uygun ama genede kesti mahkemelik olduk ne olacak bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Niye kopruyu kullandin gerek mi var diyorsunuzda tam okumuyorsunuz. Hayalimdi yaptim diyorum bu arada doverim diyen degil diger gelen trafik polisi kopruye girmeden ptt var ordan cikartirsin dedi inadina gittim bende 35 liraya cikarttirdim, cikmiyor dedigim icin ozur dilerim bana burdaki ptt memuru oyle bilgi vermisti.
    Bu arada 16:20 de yemistim cezayi saat 16:00 da evin kapisina bir trafik cezasi daha gelmis. Bakalim bu nereden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprüden plaka kapalı geçtin, neyse de; lan şehir içinde trafikte kapalı plakayla gezmek nası bi gevşekliktir? Plakayı komple söksen apaçi derler de, yarısını kapatana ne derler?
    hirt adamin agzini bozdurma. Agzinin suyu aka aka izledigin racing motorlarin hangisinde plaka gordun? Bi gidip onlarada desene apaçi diye ne vericekler sana bak gör

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa yakasına geçmek için hgs ye veya plaka kapatmaya gerek yok ki. Kendi ayağına sıkmışsın resmen.
    Bu çok iyiydi
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

hep söylerim abi.. ülkemizde trafik cezaları çok düşük. plakasız gezmek veya plakayı kapatarak gezmenin cezası şöyle olacak 1000 tl falan,bakalım böyle rahat konuşabilecek misiniz ? "gerek yok nolcak sanki" ne demek ulan. ben hergün köprüden geçerden 3,4 tl para veriyorum, niye veriyorum ? neden "gerek yok" demiyorum? polis insaflı davranmış. ben olsam baştan aşağı incelerdim, ne eksik varsa hepsine yazardım cezayı.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    ilk cümlede plakanın son 2 hanesini kapadım diyorsun, sonra plakan nerde çıkartalım plakayı dedi diyorsun. plaka hiç mi yoktu yoksa harfleri mi kapalıydı bilemem ama anadolu yakasından avrupa yakasına geçerken gişe yok. yani ogs, hgs olmadan anadoludan avrupaya elini kolunu sallaya sallaya geçebiliyorsun. avrupa yakasından anadoluya geçerken de sirkeci harem vapurunu tavsiye ederim. hiç 5 dk bile beklediğimi bilmem. dolması kalkması köprüden geçmekten daha uzun sürüyor ama hgs olmadan ve kanunları çiğnemeden geçmenin tek yolu. uzun süre boyunca gezmek için hafta sonları taksim den pendiğe giderken kullandığım yegane yol sirkeci harem vapuru idi. karşıya giderken vapurla, dönerken köprüden geçerek dönüyordum. sonra baktım sürekli karşıya geçiyorum, internet bankacılığı kullanarak hgs sipariş ettim. ptt den aldığınızda kart dayıyorlar ve okuması sorun oluyormuş. internetten söyleyince siz istediğinizi seçiyorsunuz. bende pul olanı sipariş ettim. ptt nin ücretinden 1 kuruş fazlasını ödemeden iş yerime kadar getirdiler. hem de bakiyem 20 tl altına düştüğünde kredi kartımdan otomatik olarak çekiliyor. takip etmek zorunda bile kalmıyorum. uzun yol yapmış biri olarak yaz başından beri motor kullanıyorum ve 1 kere bile ceza yemedim. plaka kapatıp köprüden geçmek veya plakasız trafiğe çıkmak gibi akılsızlıklar da yapmadım. aleni şekilde kuralları çiğnedikten sonra ceza yedim diye yakınma. kabahatinin özrü olarak "başkaları da yapıyor" dersen özrü kabahatinden büyük denen duruma düşersin. polis de hata yok. madem hgs çıkartacak durumda değilsin o gün köprüden geçmeyeceksin. plakasız asla trafiğe çıkmayacaksın. bu kadar basit. polise yakalanan herkes durumunu anlatıp polisten anlayış bekleseydi kimseye ceza yazılamazdı bu memlekette. çünkü eminim her suç işleyenin bir bahanesi vardır. adam öldürenin bile..
    zapalka ve oyunageldim bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı savinelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk cümlede plakanın son 2 hanesini kapadım diyorsun, sonra plakan nerde çıkartalım plakayı dedi diyorsun. plaka hiç mi yoktu yoksa harfleri mi kapalıydı bilemem ama anadolu yakasından avrupa yakasına geçerken gişe yok. yani ogs, hgs olmadan anadoludan avrupaya elini kolunu sallaya sallaya geçebiliyorsun. avrupa yakasından anadoluya geçerken de sirkeci harem vapurunu tavsiye ederim. hiç 5 dk bile beklediğimi bilmem. dolması kalkması köprüden geçmekten daha uzun sürüyor ama hgs olmadan ve kanunları çiğnemeden geçmenin tek yolu. uzun süre boyunca gezmek için hafta sonları taksim den pendiğe giderken kullandığım yegane yol sirkeci harem vapuru idi. karşıya giderken vapurla, dönerken köprüden geçerek dönüyordum. sonra baktım sürekli karşıya geçiyorum, internet bankacılığı kullanarak hgs sipariş ettim. ptt den aldığınızda kart dayıyorlar ve okuması sorun oluyormuş. internetten söyleyince siz istediğinizi seçiyorsunuz. bende pul olanı sipariş ettim. ptt nin ücretinden 1 kuruş fazlasını ödemeden iş yerime kadar getirdiler. hem de bakiyem 20 tl altına düştüğünde kredi kartımdan otomatik olarak çekiliyor. takip etmek zorunda bile kalmıyorum. uzun yol yapmış biri olarak yaz başından beri motor kullanıyorum ve 1 kere bile ceza yemedim. plaka kapatıp köprüden geçmek veya plakasız trafiğe çıkmak gibi akılsızlıklar da yapmadım. aleni şekilde kuralları çiğnedikten sonra ceza yedim diye yakınma. kabahatinin özrü olarak "başkaları da yapıyor" dersen özrü kabahatinden büyük denen duruma düşersin. polis de hata yok. madem hgs çıkartacak durumda değilsin o gün köprüden geçmeyeceksin. plakasız asla trafiğe çıkmayacaksın. bu kadar basit. polise yakalanan herkes durumunu anlatıp polisten anlayış bekleseydi kimseye ceza yazılamazdı bu memlekette. çünkü eminim her suç işleyenin bir bahanesi vardır. adam öldürenin bile..
    Tesekkurler, biraz yanlis anladiniz sanirim. Son 2 hanesini kapatacak sekilde kartvizit vardi onu yapistirdim oraya. 17 agustos 00:01 de kartal sahilde hizdan dolayi 184 lira yemisim. Neyse, demekki 90'i gecmicekmisiz bunu ogrendik.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum sebebin ne olursa olsun polis görevini yapmış.Hiç bir itiraza hakkın yok benim düşüncem.

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler, biraz yanlis anladiniz sanirim. Son 2 hanesini kapatacak sekilde kartvizit vardi onu yapistirdim oraya. 17 agustos 00:01 de kartal sahilde hizdan dolayi 184 lira yemisim. Neyse, demekki 90'i gecmicekmisiz bunu ogrendik.
    Plakanin iki hanesi kapaliyken nasil ceza yazdi komple sokuyorum ozamanben plakayi :D

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    rica ederim. keşke öyle yapmak yerine kurallar çerçevesinde hareket etseymişsin ama her yaşanan olumsuzluk bir tecrübe. ben hiç ceza yemedim ama örneğin park ederken çok kez grenaj'ı sürtüp 400 lira servise masraf ettim. akılsızlık mıydı? evet. ama o akılsızlıkları yapmasam dikkatli olmayacaktım. bence cezanı indirimli olarak öde ve dikkat et. 90'ı geçme demiyorum. zaman zaman (yol izin verdiği müddetçe) ben de geçiyorum. önemli olan nerede ve ne kadar geçeceğini bilmek. ha benim motor en fazla göstergede 109 yapıyor. belki gps hızı 100 falandır. 90 limit olan yolda %10 dan yırtıyorumdur belki, o yüzden hiç hızdan ceza yiyeceğimi de zannetmiyorum ama dikkatli olmakta fayda var. netice de para kolay kazanılmıyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    arkadaşlar neden plakayı kapıyorsunuz tamam kaça geçtiniz sonra neden açıyorsunuz

Motosikleti
    FZS 1000
    Nolucak sanki ödeyiver gitsin!

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Arkadaşım Hakan Şükür'ün dünya kupası maçında attığı erken gol sevinci yaşatmışsın kendine geçmiş olsun. Umarım bundan sonra kurallar ne ise ona uyarsın...

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Başkasının suçlu olması senin suçunu azaltmaz, x kişisi beş adam öldürse sen 1 adam öldürsen ikinizde katil olursunuz değil mi?
    SweentLy bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakanin iki hanesi kapaliyken nasil ceza yazdi komple sokuyorum ozamanben plakayi :D
    Motoru park ettim benim şansima sivil polisin onune park etmisim oda anladi zaten plakada birsey oldugunu onunla tartistik iş döverim seni'ye gelince trafik polisleri geldi. Neyse yapacak birsey yok saglik olsun hayirlisi boyleymis.
    Simdi bir baska problemim var bu hgsyi nereye yapistiracagim. Kaska yapistirsam yagmur yagar bisey olur ruzgarligi siyaha kaplattim gozukmuyor arkasi orayada koyamam ruzgarligin disina koysam yine yagmur problemi

Hem Suçlu Gem Güçlü!
    telike bunu beğendi.

Polisin tavrı ne kadar yanlışsa senin tavrın da o kadar yanlış arkadaş. Hgs yoksa motorunla karşına geçmeyecektin. Farz değil sünnet değil uç beş gün bekle kitabına uygun yap yapacağını.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ilk önce güzelce capslock'u kapat. Sonrada mesajini düzenle. O attiğin capsi en son bana yakiştiracaktin. Ömrün boyunca kac sehir gezdigini kacinin doğuda oldugunu cok merak ediyorum. İşsiz herif.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1

seta34 buraya kendini aklamaya gelmişsin istediğin olmayınca da millete saldırıyorsun bu kadar basit.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Sahil yolunda hız limiti 70, 90 değil. +%10 ile max. 77 km/h.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Askerler ve polislerin de şereflileri olduğu gibi şerefsizleri mevcuttur, hepsine hayran olmanın veya sevmenin gereği yok, saf olmayın. Başına gelen olayda polisin seni sorgulaması bana göre takdir edilecek bir olaydır çünkü bunu yapan çok az polis var. Fakat senin söylediğin gibi aynı cezanın bütün o apaçi takımına uygulanması gerekir. Plakayı kapatman doğru bir şey değil. Bana kalsa plakasız ne kadar araç varsa yollardan alırım, bir ay da geri vermem. Buraya kadar her şey normal. Normal olmayan şey ise o polis olacak şerefsizin (bak şimdi bir anda şerefsiz oldu) sana "Seni döverim lan akıllı ol'" demesidir. Buna ben olsam "bok döversin" şeklinde cevap verirdim. Bu arkadaş halkın hizmetinde olduğunu unutup vatandaşla bu şekilde konuşunca işte bütün yaptığı iyi şeyler benim gözümde bir anda sıfıra iniyor. Ben bu şekilde bir hitapla karşılaştıktan sonra birisi gelse yanımda o polisi gebertse, üzülmek bir yana sevinirim bile... Üzüleceksem de geride bırakacağı ailesine üzülürüm. Neden böyle sinirleniyorum ? Çünkü bir benzerini ve dayılanma tavrını bana da ortada hiçbir şey yokken Mudanya meydanındaki gereksiz trafik polisleri yapmıştı. Ben de onlara "ben 43 yaşında adamım bana apaçi muamelesi yapmayın" demiştim ve hala oradaki dinazor polis memurundan nefret ediyorum.
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)