Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul-Bulgaristan Motosiklet seyahati için gerekli belgeler ve tutarları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Başlıkta da belirttiğim gibi Bulgaristana motosikletle gitmek istiyorum.

Daha önce iki kez otobüsle gittim ama bu sefer motorla gidip o güzel balkanlarda çadır-kamp kurmak istiyorum.

Belki becerebilirsem Makedonya ve kosovaya da geçebilirim.

Ama bunları yapabilmek için motosikleti nasıl çıkaracağım konusunda hiçbir bilgim yok. ( zaten herhangi bir yabancı dil de yok )

Birçok sitede bilgi var ama kafam karıştı.

Bu nedenle buraya hiçbir şey yazmayacağım. Güncel bilgileri olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    üstad bende bi ara niyetlendim de, uluslararası ehliyetiydi, şengen vizesiydi, pasaportuydu derken ülkeden çıkmak oldumu sana 1500 lira..

Geçen 10 yıllık pasaportu aldık, seneyede avrupa turu için vize mize işlemlerinide hallederim. sen yine de şu siteye bi göz at.

http://www.gezecegiz.com/ozel-arac-i...tdisina-cikis/

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şu anda elimde Şubat ayına kadar çok girişli 90 günlük vize var. Vizemle birlikte motoruma atlayıp kapıya dayanacağım

Triptik ve ehliyet çevirme işlemi gerekmiyor sanırım. Tek lazım olacak sigorta o da bulgar tarafında daha ucuz diyorlar. Yaklaşık 50 euro tutacak gibi.

internetten toparladığım bilgilerden anladığım bunlar.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Bulgaristan'da falan uğraşmaya gerek yok bence, otomobil 2 haftalık 63 Euro, motosiklet 42 Euro yaklaşık.

Onun dışında vize varsa ve ruhsat üzerinize ise, sorun yaşamazsınız.

Haaa "yurt dışı çıkış harcı"nı da sakın unutmayın ha! 15-TL'cik.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulgaristan'da falan uğraşmaya gerek yok bence, otomobil 2 haftalık 63 Euro, motosiklet 42 Euro yaklaşık.

Cevap için teşekkürler. Siz bu şekilde mi çıktınız ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

TRİPTİK lazım değilmi?

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    İlk ihtiyacın olan şey pasaport. Masrafları;
    Cüzdan : 82.50 TL,
    6 aylık harç : 105,80 TL,
    Schengen vizesi : 85 € : 280,50 TL (Şu anki kur üzerinden)

Uluslararası sürücü belgesi: 415 TL
    Green Card (Uluslararası Sigorta) : 78,50 € : 260,00 TL (1 aylıktır)
    Uluslararası taşıt belgesi : 125 TL (senelik)
    Triptik : 300 TL (İlk kayıt ve 10 sayfalık karne- Ancak Schengen üyesi ülkelerde kullanım şartı yok. Yaptırmayabilirsin)

Topladığımızda : 1300 ile 1600 tl dolaylarında bir rakama tekabul ediyor. totalde yuvarlama yaptım.

Tüm bu belgeleri hazırladığınızda yurt dışına gitmek için ihtiyacınız olan ikinci birşey kalmıyor. Ancak dediğim gibi Schengen üyesi olmayan bir ülkeye girebilmek için triptik de almanız gerekiyor.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    tanıdıklar daha yeni bulgaristandan geldi sadece kapıda kaç gün kalacağı belli olsun diye arabanın ön camına yapıştırmak için sticker vermişler tam hatırlamıyorum ama fiyatı ucuzmuş birde kapıdan geçerken arabanın üstüne ilaçlı sprey pıskırtıyorlarmis fiyatı 10 levay mış bu sistem sırf para koparmak içinmiş birde pasaportun olması gerekli

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Güncel .................

abi şu triptik denen zmbırtı nedir bir açıklayın hele ?

abi çok kez giriş çıkış yapmış birisi olarak söyluyorum (araba ile),motosiklet ile de bir fark olmayacak..

-pasaport ve vize
    -uluslararası yeşil sigorta (kapıkulede yaparlar mı bilmem ama hamzabeyli sınır kapısında yapıyorlar)
    -beynelmilel ehliyet (bulgaristan'a giderken istenmiyor ama yunanistan'a gideceksen isteniyor,yaptırmana gerek yok,ama bulgar polisi "illaki yaptıracaksın" derse,sınırdan yaptırırsın zaten.bulgaristan göçmeniyim,sürüyle akrabam gidip geliyor,henüz kimseden istenmedi)
    -vignetta (bulgaristan yollarını kullanacağın için bir belge,para yani,bizdeki otoban parası gibi düşün.sınırı geçince ilk benzin istasyonundan alırsın)
    -para (bulgaristan'da leva geçiyor,kapıkule'de exchange ofisi var,hamzabeyli'de var mıdır bilemem)

bu kadar. başka da birşey istenmez. motosiklet senin üzerine diye kabul ettim. eğer başka birinin üzerine ise noterden vekaletname alacaksınız.

edit : unutmadan,bulgaristan topraklarına girdikten sonra farların 7/24 açık olsun. polis ceza yazabilir

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi şu triptik denen zmbırtı nedir bir açıklayın hele ?

abi çok kez giriş çıkış yapmış birisi olarak söyluyorum (araba ile),motosiklet ile de bir fark olmayacak..

-pasaport ve vize
    -uluslararası yeşil sigorta (kapıkulede yaparlar mı bilmem ama hamzabeyli sınır kapısında yapıyorlar)
    -beynelmilel ehliyet (bulgaristan'a giderken istenmiyor ama yunanistan'a gideceksen isteniyor,yaptırmana gerek yok,ama bulgar polisi "illaki yaptıracaksın" derse,sınırdan yaptırırsın zaten.bulgaristan göçmeniyim,sürüyle akrabam gidip geliyor,henüz kimseden istenmedi)
    -vignetta (bulgaristan yollarını kullanacağın için bir belge,para yani,bizdeki otoban parası gibi düşün.sınırı geçince ilk benzin istasyonundan alırsın)
    -para (bulgaristan'da leva geçiyor,kapıkule'de exchange ofisi var,hamzabeyli'de var mıdır bilemem)

bu kadar. başka da birşey istenmez. motosiklet senin üzerine diye kabul ettim. eğer başka birinin üzerine ise noterden vekaletname alacaksınız.

edit : unutmadan,bulgaristan topraklarına girdikten sonra farların 7/24 açık olsun. polis ceza yazabilir
    Eyvallah kardeşim teşekkür ederim.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Abi musadenizle hortlatiyorum

Bayram tatilini bulgaristan da geçirdim motosikletim ile gittim bilgi için yazıyorum yeni konu açmak istemedim.

Dereköy sınır kapısından geçtim.

Yeşil sigorta : 50 EURO 1 aylık motosiklet için. Ben Çorlu da yaptırdım sınırda daha ucuz dediler ama çok farkedecegini sanmıyorum.

Ehliyet : en uygunu uluslararasi ehliyet yani sorunsuz oluyor o zaman. Yoksa
    Yenilenen ehliyetin olmasi lazim onada bişey demiyorlar biraz mirin kırın yapsalarda sorunsuz geçersiniz. Oda yoksa tercüme ettirip noterden tastikletin.

Motosiklete başka bişey yok triptik vinetka falan yok sınırda sordum motosikletleri bisiklet gibi görüyorlar.

Birde Bu dezenfekte adı altında 5 leva ya sudan geciyosun (bg siniri) derin mi diye sordum aga kenardan geçirdi parada istemedi.

Ben sadece sigorta yaptırdım çıktım yola ehliyet sorun oldu ama Yalvar yakar gectim bulgaristan da tercüme ettirdim sorun çıkmadı.

Trafikte çok saygililar keşke bizim memleket te öyle olsa.
    mgora ve manad bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)