Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Üçkağıtçılığın böylesi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı savinelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebay veya aliexpress gibi sitelerden ürün getirip satan çoğu kişide benzer üçkağıtçılık söz konusu. o siteleri bilmeyen insanları enayi yerine koyup 3-5 tane satsam kardır mantığında millet. nasılsa malum sitede herşey satıp parayı satıcıya aktarana kadar. ondan sonra ne site nede satıcı sorumluluk almıyor. iade şartları yok, destek veya garanti gibi zorunluluklar yok. aynı duruma sj4000 aksiyon kamerası alırken şahit olmuştum. ben yedek batarya ve desktop şarj aleti ile beraber 220 tl ye mal ettim. malum sitede fırsatçı arkadaşlar orjinal olmayan çakma sj4000 i 400-500 tl ye orjinalmiş gibi satıyorlardı. bana sertifikasıyla vs geldi. ne oldu? 25 gün kadar bekledim. acelem de yoktu zaten.

özellikle kask gibi güvenlik ekipmanlarında markalı bir ürün aşırı ucuz ise şüphe etmek lazım. bu fırsatçı arkadaş da fiyatını aşırı ucuz koymamış ki kimse şüphe etmesin. 500 tl dese herkes çakma bu derdi ama 800 olunca acaba orjinal de ucuz mu satılıyor diyenler çıkacaktır. dediğim gibi 3-5 kişiye yedirse yeter zaten. kısa günün karı. millet ölmüş kalmış güvenliği tehlikeye atmış kimin umrunda. bu fırsatçılar bence kasten adam öldürmeye teşebbüs veya insan sağlığını hiçe sayma gibi ciddi suçlarla yargılanmalı..
    sj4000 ninde mi sahtesi çıkmış pes. Orjinal sj4000 ü hangi siteden aldınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş saf avına çıkmış bir çakal mübarek.neymiş;yurtdışından tanıdık vasıtasıyla getiriyormuş,5-15 gün sürüyormuş muş muşda muş muş...
    ulan tamam al sat yaparsın anlarım. 50 koy 100 koy hadi olmadı 200 koyda ortalama 300TL ye gelen kaska 800TL yazmak nedir??? zaten kask çakma,neredeyse orjinal parası istiyor
    bazıları sanane serbest piyasa diyebilir ama böyle çakallarıda ifşa etmeden rahat edemem

ilan linki

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...27100207/detay

buda yurtdışı fiyatı

http://tr.aliexpress.com/item/2015-a...366769851.html
    Yaptığı iş gümrük kaçakçılığıdır. Gidin dilekçe ile şikayet edin, utanmazı bşrde insanları kandırıyor sahte ürünlerle,

elemanı 1 sene kadar takip ederler, sonrasında alacağı cezaları yazayım:

1 ila 5 yıl arasındaki hapis cezası 1/3 oranında artırılarak uygulanır, 10bin güne kadar adli para cezası kesilir, buda yetmez satmış olduğu malların satış fiyatı kadar para cezası kesilir, eğerki satmış olduğu malların satış bedelinin 2 katını öderse sadece hapis cezası yarı oranda indirilir.

Toplmada 3000 TL lik bu şekilde yurtdışından ürün alıp satan arkadaşımın başına bunlar geldi. Sadece avukat masrafı şu anda unuttum ancak ilk etapa 7000TL gibi bir rakamdı. PAzarlıkla düşürmüştü biraz daha. Hayatı karardı. Sicilinde kaçakçılık suçundan adli kayıt olmuş oldu. MEsela artık devlet memuru olamaz, 29 ay hapis cezası onanırsa birde hapis yatacak.

Bunlarda yetmedi birde vegi cezaları çıktı, her satış başına 170 küsür lira, gıyaben hesaplanan karın 3 katına gelecek şekilde ceza kesilmişti.

Bu şekilde ürün satıp para kazanmaya çalışan aptalır. 2 türlü suç işliyor, gümrük kaçakçılığı ve vergi kaçakçılığı. Mahkeme gözünüzün yaşına kesinlikle bakmıyor.

Bu arada yurt dışından kendi şahsi kullanımı için ürün alan arkadaşların içi rahat olsun kanunumuzda şahsi kullanım için olmak kaydıyla ceza yoktur, ticari amaçla yani alıp satanlar yanar.
    000000 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    amma arai uzmanı varmış

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlan sahibine şu mesajı atmıştım: Hiç yakışıyor mu çakma arai kaskı 89 dolardan getirtip 800 TL gibi bir fahiş fiyata orjinal ürünmüş gibi satmak ? Siteye gerekli mercilere gereken mesajı yazdım,başka mercilerede gerekli incelemeleri başlatması için bildiri de bulunacağım.
    Oda görüşürüz diye cevap vermiş.Şikayet etmek şart bunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Ayrıca beni engellemiş attığım mesajdan sonra ürünün fiyatını 750 TL'ye indirmiş.Sizde şikayet bildiriminde bulunsunda kimsenin hakkına girmesin.Sadece bu değil agv kask,dainese mont.honda mont gibi ilanlarıda var hepside yurt dışından getirme.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Ben anlamadım, arkadaş yurtdışından kask getiriyor burada da satıyor ayrıca orjinal diye bir iddiada da bulunmuyor. Bilakis "URUNU TURKIYEDEKI ARAI ILE KARISTIRMAYIN.BURDAKILER KARBON FIBER TITANYUMDUR.BENIM GETIRTTIGIM ABS DİR." diye uyarıda bulunuyor. Bu adamı niye şikayet edersiniz ki, siz aliexpressten 90usdye alabiliyorsanız alın getirtin. Adam da talep doğrultusunda satışını yapıyor. Bazıları gümrükten vs. çekindiği için yurtdışından alışveriş yapmıyor. Herkes neden tepki gösteriyor anlamıyorum? Yurt dışında 10 liraya satılan motoru TR'de 30 liraya alıyoruz, en büyük soygun bu bence çünkü başka imkanımız yok. Ama dileyen kaskı bu arkadaştan alır, isteyen kendi çabasıyla yurtdışından getirir

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    Alıntı erdem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sj4000 ninde mi sahtesi çıkmış pes. Orjinal sj4000 ü hangi siteden aldınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

türkiye de satılan 10 tanesinden 9 u fake. çoğu insan fake kullandığının farkında bile değil. youtube da nasıl anlaşılacağına dair sayısız video var. işte onlardan biri;

ben buradan aldım: http://www.ebay.com/itm/251937936937...%3AMEBIDX%3AIT

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    50 lira indirim yapmış hadi iyisiniz

DogustanMoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR1000RR
    Arai'nin buna benzer Signet-Q denilen bir modeli var. Ancak bu kasktan farkli. Ayrica kesinlikle bu kask 100% imitasyon Cin mali. Derhal tum kurumlara hem Ali-express hemde bu sahis sikayet edilmeli. Arai'nin Turkiye distributoru, Turkiye patent ve ureticiyi koruma mudurlugu vs ulasilip haber verilmelidir.
    Amerika ve tum dunyadan motosiklet hakkindaki son gelismeler, teknik bilgiler, motosiklet bakim ve onarim, akilda kalan sorular ve cevaplari..
    Dogustan Motorcu Youtube Kanali: https://youtu.be/ibKtEv1ZOug

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamadım, arkadaş yurtdışından kask getiriyor burada da satıyor ayrıca orjinal diye bir iddiada da bulunmuyor. Bilakis "URUNU TURKIYEDEKI ARAI ILE KARISTIRMAYIN.BURDAKILER KARBON FIBER TITANYUMDUR.BENIM GETIRTTIGIM ABS DİR." diye uyarıda bulunuyor. Bu adamı niye şikayet edersiniz ki, siz aliexpressten 90usdye alabiliyorsanız alın getirtin. Adam da talep doğrultusunda satışını yapıyor. Bazıları gümrükten vs. çekindiği için yurtdışından alışveriş yapmıyor. Herkes neden tepki gösteriyor anlamıyorum? Yurt dışında 10 liraya satılan motoru TR'de 30 liraya alıyoruz, en büyük soygun bu bence çünkü başka imkanımız yok. Ama dileyen kaskı bu arkadaştan alır, isteyen kendi çabasıyla yurtdışından getirir
    +1, katılıyorum.

Bence çok üstünde durmaya gerek yok.

shoei kasa arai .. iyimiş

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de şimdi bakalım kim bu adamı savunup dikkat çekme çabasına girecek diyordum çıktınız tebrik ederim.
    Sizce bu adam samimi davranıyor mu?
    Orjinal arai dememiş peki çakma olduğunu söylemiş mi?
    Türkiyedekilerle karıştırmayın derken sizce daha iyi olduğunu ispatlamaya çalışmıyor mu?
    Abs dediği malzemenin daha kötü bir malzeme olduğunu belirtmiş mi? Ki bildiğim kadarıyla değil
    Peki madem size göre alenen herhangi bir iddaada bulunmuyor ve açık açık yazıyor 300 tl ye aldığı kaskı 800 tl yazması normal mi?
    Madem arkadaş sizce şikayet edilecek bir tip değil neden mesaj yazanlara düzgünce konuyu anlatmıyor?
    Tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan diye çoğaltılabilir bu sorular. Sadece biraz vicdan. Dolandırıcıların ekmeğine yağ sürmeyin. Emin olun o kaskın orjinal olduğunu düşünüp biriktirdiği emek verdiği parasını çöpe atıp daha bu camiaya girmeden hüsrana uğrayacak çok kişi vardır. Bu insanları deşifre edip gerekeni yapmak ne kadar görevimiz olsa da savunmak ve normal olduğunu burdaki tecrübesiz arkadaşlara aşılamak o kadar kötü
    Ertugyigit ve Onurhan D bunu beğendiler.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    iyi güzel söylüyorsunda arkadaş ilanda alenen yalan konuşuyor farkedersen.Yurtdışından tanıdığım vasıtasıyla getiriyorum diyor,yani orjinal getirtiyor havası veriyor.
    ne olursa olsun ortada bir düzenbazlık varsa tepki vermek normaldir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

bir tane daha yakaladım,çin den getirdiği gidon anahtarına 120TL fiyat yazmış,ayıptır,günahtır,bu kadarına pes doğrusu,aynı ürünü ben kendim bikaç ekleme yapıp(slikon kapak vb..) 30TL ye ücretsiz kargo ile sattım...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...25765826/detay
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    aracımda sadece 3 parça lokal boya olup boya takıntısı olan aramasın

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır bide savunanlar var.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali.Biz kimse kazık yemesin diye uğraşıyoruz burada.Bu adamın yaptığını normal karşılarsanız millet dolandırıcılıkta yapar üçkağıtçılıkta.
    ozrace ve Ertugyigit bunu beğendiler.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır bide savunanlar var.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali.Biz kimse kazık yemesin diye uğraşıyoruz burada.Bu adamın yaptığını normal karşılarsanız millet dolandırıcılıkta yapar üçkağıtçılıkta.
    bu söylediğine en güzel örnek jet Fadıl,adama hala inanıp da dolandırılanlar var günümüzde
    Ertugyigit bunu beğendi.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)