Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Görünürlükle İlgili Korkum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba;ehliyetim var fakat daha motosiklet almadım.
    Akşamları arabayla çevre yolundan giderken makas atan atana,sinyal hak getire.Bu arada ehliyetimi yeni çıkarttığım için ilk defa çevre yoluna çıktım.
    Arabanın yanından milimle geçiyolar hatta bi tane öküz öyle bir şerit değiştirdi ki sıyırdı diyebilirim yani,bunları görünce acaba motosikletle nasıl olur diye düşünmüyor değilim.
    Bu konu da biraz tedirgin oldum.
    Koca arabayı milimle geçen öküzler motoru nasıl görecek ?
    Sizler bu konu hakkın da ne düşünüyosunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Arabamda var motorumda..
    Dediklerin doğru.
    Araba kullanırken ben daha rahat kullanıyorum.
    Motor kullanırken 4 kat daha dikkatli olmak gerekiyor. Bu yoruyor insanı.
    Araçlar senin geldiğini gördüğü halde bilerek önüne çıkıyor. 2 teker durabilir mi duramaz mı diye düşünen yok.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Ama araçtan ekonomik, her kırmızıda ilk sıradasın, yol daha çabuk bitiyor, keyifli...
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++

------------------------------------------------------------------------------------
    Trafikte çoğu seni kazımıyor, refüj sulamalarına dikkat etmen gerek, görüpte çıkanlar
    görmeden önüne çıkanlar, fırlayan kedi köpek bile asfalt ile tanışmana sebep...
    ------------------------------------------------------------------------------------

Her şeye rağmen dikkatli bir şekilde 2 teker diyorum..
    Onurhan D bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba;ehliyetim var fakat daha motosiklet almadım.
    Akşamları arabayla çevre yolundan giderken makas atan atana,sinyal hak getire.Bu arada ehliyetimi yeni çıkarttığım için ilk defa çevre yoluna çıktım.
    Arabanın yanından milimle geçiyolar hatta bi tane öküz öyle bir şerit değiştirdi ki sıyırdı diyebilirim yani,bunları görünce acaba motosikletle nasıl olur diye düşünmüyor değilim.
    Bu konu da biraz tedirgin oldum.
    Koca arabayı milimle geçen öküzler motoru nasıl görecek ?
    Sizler bu konu hakkın da ne düşünüyosunuz ?
    Motosiklete de aynısını yapıyorlar ama dertleri görmemeleri değil tamamen sadist zevkleri. Özellikle hızlı ve düz yollarda görebilirsin bu tip değişik zekalıları, önünde hiçbir şey olmamasına rağmen sert hamlelerle şerit değiştirirler, durduk yere hızlanıp yavaşlarlar. Kendince NFS oynuyor aslında ama yolda yapınca sonu pek güzel olmaz genelde.

Ben motorum yüksek hızlara çıkmadığından(rahat şekilde 110km görmeli ki bu psikopatlardan kaçabileyim) ve bu tiplerden de sakınmak adına çevreyolu, otoyol vs. kullanmamaya çalışıyorum. Zaten çevreyolları genelde daha uzundur, motorla trafikte çok az durduğumdan şehir içinde daha hızlı ilerliyorum. Görünürlük konusunda alacağın montta ve kaskta koyu renklerden olabildiğince kaçınmak gerekiyor, zaten biliyorsun. Motosikletin renginin bazı scooter modelleri hariç -önden bakınca karenajları çok yer kaplayan- önemi olmuyor, bakan adamın görmeye niyeti varsa senin vücudunu görüyor. Aynalardan gözünü ayırmamak, sağlıklı kalmak için çok önemli. Bana arkadan çarptıklarında tehlikeyi daha önce fark edip hazırlandığım için hasarsız atlattım, ayna kontrolü bu deliler dünyasında şart.
    Onurhan D bunu beğendi.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ancak unutulmamalodirki motorlar araclardan cok daha az yer kaplarlar trafikte.. bunun avantajini da kullanmak lazim..
    Onurhan D bunu beğendi.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabamda var motorumda..
    Dediklerin doğru.
    Araba kullanırken ben daha rahat kullanıyorum.
    Motor kullanırken 4 kat daha dikkatli olmak gerekiyor. Bu yoruyor insanı.
    Araçlar senin geldiğini gördüğü halde bilerek önüne çıkıyor. 2 teker durabilir mi duramaz mı diye düşünen yok.

Ama araçtan ekonomik, her kırmızıda ilk sıradasın, yol daha çabuk bitiyor, keyifli...

Trafikte çoğu seni kazımıyor, refüj sulamalarına dikkat etmen gerek, görüpte çıkanlar
    görmeden önüne çıkanlar, fırlayan kedi köpek bile asfalt ile tanışmana sebep...

Her şeye rağmen dikkatli bir şekilde 2 teker diyorum..
    Motosikletin avantajı bana göre de daha çok,amacım en doğru şekilde incelikleri öğrenerek bu işe adım atmak.Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete de aynısını yapıyorlar ama dertleri görmemeleri değil tamamen sadist zevkleri. Özellikle hızlı ve düz yollarda görebilirsin bu tip değişik zekalıları, önünde hiçbir şey olmamasına rağmen sert hamlelerle şerit değiştirirler, durduk yere hızlanıp yavaşlarlar. Kendince NFS oynuyor aslında ama yolda yapınca sonu pek güzel olmaz genelde.

Ben motorum yüksek hızlara çıkmadığından(rahat şekilde 110km görmeli ki bu psikopatlardan kaçabileyim) ve bu tiplerden de sakınmak adına çevreyolu, otoyol vs. kullanmamaya çalışıyorum. Zaten çevreyolları genelde daha uzundur, motorla trafikte çok az durduğumdan şehir içinde daha hızlı ilerliyorum. Görünürlük konusunda alacağın montta ve kaskta koyu renklerden olabildiğince kaçınmak gerekiyor, zaten biliyorsun. Motosikletin renginin bazı scooter modelleri hariç -önden bakınca karenajları çok yer kaplayan- önemi olmuyor, bakan adamın görmeye niyeti varsa senin vücudunu görüyor. Aynalardan gözünü ayırmamak, sağlıklı kalmak için çok önemli. Bana arkadan çarptıklarında tehlikeyi daha önce fark edip hazırlandığım için hasarsız atlattım, ayna kontrolü bu deliler dünyasında şart.
    Haklısın 125 cc'lik motosiklet çevreyolunda tehlike aynı zamanda gereksiz.
    Ekipmanı zaten açık renk düşünüyorm hem görünürlük açısından hemde izmirin sıcağını iyice üstüme çekmek istemem

Hocam Motosiklet Sevgisi Farklıdır.
    Bu Videodaki Çocuk Gibi Olmaktır,Motosiklet Sevgisi.

İnanın 1 Gün Binmiyeyim Her Türlü Tehlikesi Olsun Veya Olmasın,O Günden Zevk Alamıyorum.Sırf Motosiklete Binmek İçin,Biryerlere Gidiyorum.Motorun Marka Modelde Hiç Farketmiyor
    Onurhan D, zihnigonen ve hakikiteker bunu beğendiler.

Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Motosiklet Sevgisi Farklıdır.
    Bu Videodaki Çocuk Gibi Olmaktır,Motosiklet Sevgisi.
    http://www.youtube.com/watch?v=H3hskbuFtVI
    İnanın 1 Gün Binmiyeyim Her Türlü Tehlikesi Olsun Veya Olmasın,O Günden Zevk Alamıyorum.Sırf Motosiklete Binmek İçin,Biryerlere Gidiyorum.Motorun Marka Modelde Hiç Farketmiyor
    Haklısınız,ben sadece ehliyet sınavından 1 gün önce 20 dakika kadar sürebildim ve bu kadar zevkli olacağını tahmin etmiyodum

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz

Hedefimdeki makina ve kullanım stili.. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Bu arada adamlarda plaka vs. yok, araçla getir bin yükle git.
    Trafiğe de çıkmıyorlar sanırım.
    Vergi, trafik kaydı, tescil iyi fikir aslında..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Sık sık ayna kontrolü, sürekli açık algılar ve dikkat hepsinden öte güçlü bir motosiklet... Eğer çevre yolu ve otoban kullanıyorsanız 120yi rahatlıkla geçebilecek bir motosikletle riskinizi azaltirsiniz. Püf noktası trafikten hızlı akabilmek.. Yoksa sağdan sağdan kamyonlarla bir gidebilecek bir makineye biliyorsanız başta ağır vasıtalar olmak üzere emniyet şeridi sever şoförler ve makascilarin kurbanı olma riskiniz yüksek.
    Onurhan D bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)