Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

istanbul bodrum..burgman 400 le ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    burik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojin as125t yaza inşallah ybr olacak
    offf dostum ne yol gider be burgman çok güzel motor yağ gibi hiç yormaz paşa paşa gider gelirsin kafanı yorma sağlam motor rahat oturaklı onunla yollar çok zevkli geçer
    Allah bütün motorcuları ve motor sevdalılarını korusun Allah Türkü korusun.Allah motor alamayanlara sabır versin ( ben yaşıyorum çok zor war ama memnun değilim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    bende arabayla türkiyenin herbi tarafına gittim..yorucu oluyo tabiki...

ama sık mola verince pek fazla yorulmuyosun geçen sene yaz tatilinde araba ile 2500 km yol yaptım tek başıma...
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

tam ekipmanla çok rahat gidersin bence
    Kask tak!

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    evet arkadaşlar..

yorumlarınız için herkeze teşekkürler..motorla gitmeye karar verdim gibi..

yenikapıdan feribotla bandırma yapsam daha kolaymı olur?

yanımda acil olarak neler bulunması gerekir?
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Bodrum

Alıntı cathedral adlı üyeden alıntı
    evet arkadaşlar..

yorumlarınız için herkeze teşekkürler..motorla gitmeye karar verdim gibi..

yenikapıdan feribotla bandırma yapsam daha kolaymı olur?

yanımda acil olarak neler bulunması gerekir?
    Öncelikle Hayırlı yolculuklar.

Yenikapı-Bandırma çok daha rahat olacaktır. Çünkü kamyon trafiği ağırlıklı olarak Eskihisar-Topçular arasında ve Bursa üzerinden Bandırma'ya kadar kamyon ağırlıklı.

Mümkünse çift sürücü giderseniz daha rahat edersiniz. Yol üzerinde acil ihtiyaçlarınız için çok yer bulursunuz, ama küçük bir takım çantasının yanınızda olmasında fayda var.

Lastikleriniz için, köpük sıktırmayı ve lastik havalarını 2 kişiye göre ayarlatmayı unutmayın.

Birde yolunuz üzerindeki servis noktalarını ve acil ulaşım numaralarını öğrenmenizi tavsiye ederim.

Yolunuz açık olsun...

temmuzvedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xx1100
    ben yeni gittim tek olarak sadece izmirden bir arkadaş aldım sabah 6 gibi çıktım izmire 2 civarı vardım. arkadaşı bekle vs 6 gibide bodrumda idim .yani normalde sanırım 10 saat sürer .izmire kadar 2 mola verdim sonrasında arkadaşımında motora alışık olmamasından dalayı 4 mola verdik ama keyifli idi.mola yerlerini güzel seç özellikle bafa gölü kıyısında dur.çay-kahve hatta yoruldugunu hissetmeye başladıgında bir retbull yada born içersen iyi olur.eglenmene bak

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Kendi tecrübelerim dahilinde değil, okuduklarım ve uzun yol tecrübesi çok fazla alan tecrübeli motorcular ile konuştuklarımdan çıkarttıklarımı söylemek istiyorum.

1) Uzun yol yapmak için iyi motor kullanmak yetmez ! Ufaktan başlayarak, yavaş yavaş artan yol mesafelerinde tecrübeli olmak gerekir. Bu tecrübe vücudunun uzun süreli kullanımlardaki karakteristiklerini belirleyip ona göre hareket etmeye yaradığı gibi konsantrasyon süresi de zaman içerisinde artış gösterir.

2) Bu başlığı buraya açarak sorduğun zaman, tabii ki büyük bir hamaset edebiyatı ile herkes "off manyakmısın sen ne uçağı ? çabuk atla motora öyle git" gibisinden cevap yazacaklardır.

Peki bu ciddiye aldığın cevapları verenlerden hangisi sana "motor tecrüben ne kadar ?" "daha önce en fazla ne kadar yol yaptın ?" gibi sorular sordu da cevabını ona göre verdi ?

Ve sen böylesine torbadan çıkan cevapları nasıl ciddiye aldın ?

Ya da kısaca şöyle özetliyim. Aynı soruyu bir de superevariders ta sor ! Bak bakalım nasıl cevaplar alıyorsun.

Yukarıda seni yüreklendiren arkadaşlardan bazılarını tanıyorum bazılarını tanımıyorum. Eminim çoğu tepki verirler ama olsun. Hamasetin yanında birazda gerçekleri konuşmuş oluruz böylece...

Sen çok iyi bir motor sürücüsü olabilirsin, eminim öylesindir de uzun zamandır bu sitede yazdıklarını izliyorum, bir çok değişik motor kullandığını ve motordan anladığını da biliyorum.

Ancak yazdıklarından bu mesafenin yarısı kadar bile uzun yol tecrübenin olmadığı belli....

Aşağıdaki cümle Skull'un geçenlerde açtığı "Uzun Yol Rehberi" adlı başlığın ilk maddesinin ilk satırı :
    1.Limitlerinizi bilin ve seyatinizi ona göre planlayın..
    Eğer hayatınızda yaptığınız en uzun mesafe 500 km. ise, 800 kilometrelik bir yolculuğu aklınızdan bile geçirmeyin.
    İyi motor sürmek ve motordan anlamak başka birşey, tecrübeli bir uzun yol sürücüsü olmak başka...

Üstelik bir de artçın olacak anladığım kadarı ile.

Lütfen bir daha düşün ve yazdıklarıma darılma !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Alıntı cathedral adlı üyeden alıntı
    merhabalar..

arkadaşlar burgman 400 le istanbul bodrum yapılırmı? maceraya gerek yok atla uçağa mı?

yolda yamulurmuyuz? 2 kişi gidicez..tahmini kaç saatte gidilir?

aşağı yukarı 800 km ..gidiş... sizce ne yapmalıyım...?

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

saygılar..

Sen bi gitte ne olur bize söyle biz de öğrenelim

___KILIÇ___
    ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teknik olarak bu yol bu motordan daha güçsüz motorlarla bile rahat rahat yapılır..oturma pozisyonunun rahat olması hem seni hemde artçını yolda sıkmayacaktır ...gelgelelim bu soruyu sorduğuna göre yeterli deneyimin yok ...özellikle uzunyol dikkat isteyen kazaları çok ağır sonuçlar veren bir yolculuktur..Dikkatli gitmek lazım ledo ya şurda katılmıyorum tecrübe doğuştan olmaz elbet gide gide oluşacaktır bu uzun yol tecrübesi..asıl bence tecrübeli olanlar daha dikkat etmeli ...limitler hep zorlanır 24 saatte 1000 mil yapanlar klübüne girmek gibi ...Asıl tehlike bence tecrübeli olmak tecrübesiz ve kafası çalışan biri limitlerini bilir oysa tecrübeli birinin limitleride bundan çok daha fazla değildir..ne zamanki bu limitler zorlanır işte o zaman hata yapmak kaçınılmaz olur son 1 hafta içinde tecrübeli denecek motorcu kardeşlerimizi bu şekilde kaybetmedikmi..

Arkadaşım yola hazırlan yanına çok malzeme alma sana yolda gerekenleri al fazlasını kargo ile yolla... korumalarınızı takın .yavaş yavaş daha doğrusu yolun gerektirdiği hızda yola çık... sık sık mola ver motorun zevki orda zaten çayını iç önemli olan bodruma çabucak girmek değil ..olaya şöle bak eğer uçakla gidersen tatil kalacağın yere girdiğinde başlar ama motorla gidersen kontağı açtığın an daha evini kapısının önünde tatilin başlar ..hiç ama hiç aceleye gerek yok inan bana tatilinin en keyifli kısmı o yol olacak bu yüzden tadını çıkara çıkara git...hayırlı yolculuklar
    smiles bunu beğendi.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    ....gelgelelim bu soruyu sorduğuna göre yeterli deneyimin yok ...özellikle uzunyol dikkat isteyen kazaları çok ağır sonuçlar veren bir yolculuktur..Dikkatli gitmek lazım ledo ya şurda katılmıyorum tecrübe doğuştan olmaz elbet gide gide oluşacaktır bu uzun yol tecrübesi..asıl bence tecrübeli olanlar daha dikkat etmeli ...limitler hep zorlanır 24 saatte 1000 mil yapanlar klübüne girmek gibi ...
    Ne olursa olsun, söz konusu yol 900 km, Bandırmadan gidersen herhalde 150-200 km azalır. Daha önce uzun yol yapmamış birisi için bir tek günde yapılacaksa yine de çok.

Tecrübe, tabii ki limitler zorlayarak kazanılır. Ama bir önceki limit 200 km ise, bir sonrakini 800 e çıkararak değil !

Asıl tehlike bence tecrübeli olmak tecrübesiz ve kafası çalışan biri limitlerini bilir oysa tecrübeli birinin limitleride bundan çok daha fazla değildir..ne zamanki bu limitler zorlanır işte o zaman hata yapmak kaçınılmaz olur son 1 hafta içinde tecrübeli denecek motorcu kardeşlerimizi bu şekilde kaybetmedikmi..
    Benimde BBRR a katılmadığım nokta burada. Tecrübesiz ve kafası çalışan biri limitleri nereden bilecek ? (Tecrübesiz derken, uzun yol kastediliyor ) Kafası çalıştığı için denklem yapıp mı hesaplayacak ? Mühendislikte bile kullanılan birçok denklem "amprik" yani tecrübe ve ölçmeye dayalıdır.

Tecrübeli olanların kaza yapması ise başka konu. Son derece gereksiz "Demir Popo" isimli bir yarışmanın kuralları sebebi ile oldu o kaza...
    Bu konuda şöyle : 1 günde 1000 ile 1600 km arası yol yapmak üzerine kurulu.
    Düşünsenize bu kadar eleştirlen ve kazalara sebebiyet veren bir yarışma da bile bu ünvanı kazanmak için 1000 km den başlayan limitler var.

Bu konu ile ilgili başka bir sitede yapılan bir tartışmada, bu yarışı savunan DD bile Türkiyede bu limitin günde en fazla 500 mil (800 km ) olabileceğini yazmış !

Neyse, aslında benim iletmek istediğim anafikir BBRR gibi tecrübeli bir motorcunun yukarıdaki iletisini eleştirmek değil. Zaten kendisinden fikrini belirtmesini de ben rica ettim.

Esas mesajım, sorumsuzca böyle bir soruya "Yallah tazyik, kim tutar seni" diye cevap yazanlara...

Aynı olay başka bir başlıkta da devam ediyor. Maalesef iş hamasete gelince bu sitede pek mantık kullanılmıyor

Allah göstermesin ! Ne kadar motor ve yol tecrübesi olduğunu bilmediğiniz kişilere bu şekilde gaz verdikten sonra bir kaza haberi alsanız ne yapacaksınız ?

Bu kadar yazdık, bari bir de öneri getireyim. Eğer motor sürücülüğü tecrüben yeterli ise, bu yolculuğu da yapmaya kararlı isen, hiç değilse 2 günde yap bu mesafeyi...

Mesela, Bandırmadan İzmir'e bir gün, oradan da Bodruma ertesi gün gibi....

BBRR kardeşimin de belirttiği çok güzel bir vecize var :
    olaya şöle bak eğer uçakla gidersen tatil kalacağın yere girdiğinde başlar ama motorla gidersen kontağı açtığın an daha evini kapısının önünde tatilin başlar ..hiç ama hiç aceleye gerek yok inan bana tatilinin en keyifli kısmı o yol olacak bu yüzden tadını çıkara çıkara git...hayırlı yolculuklar
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    Arkadaşlar kimseye kızmadım kızmak için bir sebep yok..herkez benimn iyiliğim için özellikle ledo arkadaşım yazıların için teşekkür ederim..diğer arkadaşlarada ayrıca çok teşekkür ederim..

uzun yol tecrübem yok değil ben 7 senedir motora binen birisiyim allaha şükür daha en ufak bir kazam bile yok..elimden hertürlü motor geçti.. en son yaptığım yol git gel 600 km idi.

hiç uyumadanda 300 km gittiğim oldu..(övünülecek bir şey değildir.mecbur kalındığından yapılmıştır)

beni endişelendiren aşırı sıcak..ve gerçekten macera yaşamaya değermi?
    + eş faktorü artçı

birde bandırmadan sonra 550 km gibi bir yol kalıyor yani 800 değil...

birde kesinlikle yallah tayzik kim tutar seni bas 150 gibi cevaplardan etkilenip bu kararı vermedim..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Blacat adlı üyeden alıntı
    Uçak da ne ki?

+1 olayı...
    CBR 600F Honda,

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Merhabalar, bahsettiğiniz mesafeyi Burgman 400 ile gittim. Yanıma bir demet alet, lastik kurtarma köpüğü ve nasıl takacağımı bile bilmediğim bir V kayışı aldım. Burgman inanılmaz rahat bir motosiklet ama ne kadar rahat da olsa sürekli aynı yere binen ağırlığınız bir süre sonra can acıtmaya başlıyor. Bodruma araba ile de gidip geldim fakat oturuş gereği arabada daha fazla alana dağılan ağırlığınız, motosiklette (burgman gibi rahat bir duruşu dahi olsa) daha az alana dağıldığı içi ilk saatten sonra karıncalanmalar, ilerleyen saatlerde popoda şiddetli uyuşma, ardından kuyruk sokumunda şiddetli acıya dönüşüyor. Ne kadar mola da verseniz, molanın ardından motora bindiğiniz anda yine aynı noktalar ağrımaya başlıyor, on onbeş dakika içerisinde yine aynı sancılara mahkum oluyorsunuz. Bunun yanında kollarda da ciddi sorunlar yaşanıyor. Artçının durumu sizden biraz daha zor, Burgman'ın şekli gereği, artçı sizden daha yüksekte olduğu için sizin zorluklarınıza ek olarak bir de rüzgar yiyor.
    Bahsettiğim doku acılarının yanında bir de konsantrasyon problemi var, ben giderken bir arabayı takip ederek gittiğim için dikkatim fazla dağılmadı. Ama buna rağmen ara sıra sabit hızda giden motorun sesi kulağınızda bir uğultuya dönüşüp dikkatinizin dağılmasına sebep olabiliyor. Bu arada konuyla alakalı olarak başka bir gün İstanbul'dan Silivri'ye giderken arkamda oturan arkadaşım birden beni dürttü ve "uyukladım, düşüyodum az kalsın" dedi. Eğer ufak bir iç geçmesi ile gereksiz şekilde panik yapmadıysa haklıydı. Yani artçının da sizin kadar dikkatli olması lazım.
    Bunun dışında uzun bir süre sırt ağrısı çektim ve zaten kısa olan tatilimin sonunda dönüş yolunun gözümde ne kadar büyüdüğünü tahmin edebilirsiniz.
    Yaptığım hatalar: Burgman ile kullandığım kocaman bir sırt çantam vardı. Dağcı çantalarına benzeyen dev çantlardan.. Bu çantayı sırtıma ve belime bağladıktan sonra çantanın tabanını artçı kısmına yerleştiriyordum ve sırtımda bir ağırlığı kalmıyordu. Birkaç saatlik yollarda bu şekilde oldukça rahat edebiliyordum ama Bodrum yolunda bu çanta beni çok fena tüketti ve sanırım sırt ağrılarımın ilk sebebi çantaydı.
    Zaman zaman çevirmeleri, can güvenliğimi vs düşünmedim ve biraz dikkatime kavuşmak için gazı kökledim (biliyorsunuz Burgman düz yolda 150-160kms yapabiliyor) gereksiz yere feci yakıt harcadım ve tehlikeye girdim.
    Yanıma tek kulaklıklı küçük bir radyo, mp3 çalar vsvs almadım.
    Yakıt tüketimine dikkat etmedim ve zaten 2000 model olduğu için fazla yakan motorla bir de yer yer kökleyerek, benzinci bulana kadar ciddi yolda kalma tehlikeleri yaşadım.

Benim en uzun yol tecrübem aralıksız 200km idi. Belki bu yüzden fena tükendim ve pişman oldum. Belki siz benden çok daha dayanıklısınızdır ama yine de iki kere düşünün derim.
    Şuan düşündüğümde "vay bee keyifli yolculuktu, accaip hatıra oldu" diyorsam da "tekrar gider misin?" deseler arkama bakmadan kaçarım. Özellikle gidişte o denli yıprandıktan sonra dönüş yolu insanın gözünde nasıl büyüyor anlatamam.
    Anladığım kadarıyla benden çok daha tecrübelisiniz ve benim kadar yorulacağınızı sanmıyorum. Bu nedenle üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorum. İyi yolculuklar diliyorum. Dönüşte tecrübelerinizi buraya yazarsanız çok şık olur =)

mesefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki AN400 burgman
    motordan yana her hangi bi şikayetin olmaz gereklibakımını yaptırdısan tabi asıl önemli olan sen ve artçının rahatlığı gerekli zamanlarda molalarını verdiğin sürece istersen tr'nin öteki ucuna rahatlıkla gidersin kardeşim.Bu arada hayırlı yolculuklar dilerim kazasız belasız gidip dönmeniz dileğiyle
    ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE FENER

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, bahsettiğiniz mesafeyi Burgman 400 ile gittim. Yanıma bir demet alet, lastik kurtarma köpüğü ve nasıl takacağımı bile bilmediğim bir V kayışı aldım. Burgman inanılmaz rahat bir motosiklet ama ne kadar rahat da olsa sürekli aynı yere binen ağırlığınız bir süre sonra can acıtmaya başlıyor. Bodruma araba ile de gidip geldim fakat oturuş gereği arabada daha fazla alana dağılan ağırlığınız, motosiklette (burgman gibi rahat bir duruşu dahi olsa) daha az alana dağıldığı içi ilk saatten sonra karıncalanmalar, ilerleyen saatlerde popoda şiddetli uyuşma, ardından kuyruk sokumunda şiddetli acıya dönüşüyor. Ne kadar mola da verseniz, molanın ardından motora bindiğiniz anda yine aynı noktalar ağrımaya başlıyor, on onbeş dakika içerisinde yine aynı sancılara mahkum oluyorsunuz. Bunun yanında kollarda da ciddi sorunlar yaşanıyor. Artçının durumu sizden biraz daha zor, Burgman'ın şekli gereği, artçı sizden daha yüksekte olduğu için sizin zorluklarınıza ek olarak bir de rüzgar yiyor.
    Bahsettiğim doku acılarının yanında bir de konsantrasyon problemi var, ben giderken bir arabayı takip ederek gittiğim için dikkatim fazla dağılmadı. Ama buna rağmen ara sıra sabit hızda giden motorun sesi kulağınızda bir uğultuya dönüşüp dikkatinizin dağılmasına sebep olabiliyor. Bu arada konuyla alakalı olarak başka bir gün İstanbul'dan Silivri'ye giderken arkamda oturan arkadaşım birden beni dürttü ve "uyukladım, düşüyodum az kalsın" dedi. Eğer ufak bir iç geçmesi ile gereksiz şekilde panik yapmadıysa haklıydı. Yani artçının da sizin kadar dikkatli olması lazım.
    Bunun dışında uzun bir süre sırt ağrısı çektim ve zaten kısa olan tatilimin sonunda dönüş yolunun gözümde ne kadar büyüdüğünü tahmin edebilirsiniz.
    Yaptığım hatalar: Burgman ile kullandığım kocaman bir sırt çantam vardı. Dağcı çantalarına benzeyen dev çantlardan.. Bu çantayı sırtıma ve belime bağladıktan sonra çantanın tabanını artçı kısmına yerleştiriyordum ve sırtımda bir ağırlığı kalmıyordu. Birkaç saatlik yollarda bu şekilde oldukça rahat edebiliyordum ama Bodrum yolunda bu çanta beni çok fena tüketti ve sanırım sırt ağrılarımın ilk sebebi çantaydı.
    Zaman zaman çevirmeleri, can güvenliğimi vs düşünmedim ve biraz dikkatime kavuşmak için gazı kökledim (biliyorsunuz Burgman düz yolda 150-160kms yapabiliyor) gereksiz yere feci yakıt harcadım ve tehlikeye girdim.
    Yanıma tek kulaklıklı küçük bir radyo, mp3 çalar vsvs almadım.
    Yakıt tüketimine dikkat etmedim ve zaten 2000 model olduğu için fazla yakan motorla bir de yer yer kökleyerek, benzinci bulana kadar ciddi yolda kalma tehlikeleri yaşadım.

Benim en uzun yol tecrübem aralıksız 200km idi. Belki bu yüzden fena tükendim ve pişman oldum. Belki siz benden çok daha dayanıklısınızdır ama yine de iki kere düşünün derim.
    Şuan düşündüğümde "vay bee keyifli yolculuktu, accaip hatıra oldu" diyorsam da "tekrar gider misin?" deseler arkama bakmadan kaçarım. Özellikle gidişte o denli yıprandıktan sonra dönüş yolu insanın gözünde nasıl büyüyor anlatamam.
    Anladığım kadarıyla benden çok daha tecrübelisiniz ve benim kadar yorulacağınızı sanmıyorum. Bu nedenle üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorum. İyi yolculuklar diliyorum. Dönüşte tecrübelerinizi buraya yazarsanız çok şık olur =)
    burgman alıp uzun yol yapmayı düşünüyordum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler