Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Japon Motosikletleri Model/Fiyat Karşılaştırılması (Tablolu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Allah gani gani belalarını versin. Almak istediğim 24K tl'lik motor olmuş 240K tl. Tekrar diyorum Allah gani gani belalarını versin ve sandıkta da üzerime düşen görevi yapacağım.
    Mr.wind, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    2015.Eylülünde 4.050 TL (1.330 $) ile Honda 125cc motosiklet alabiliyormuşuz.

1.330$ bugün 23.000 lira ediyor ama o fiyata bırak Hondayı zor bela 50cc Çin malı oyuncak alınabiliyor.

2015 Eylülünde asgari ücret net 1.000 liraydı.
    4 ay çalışıp CB 125 ACE veya 6 ay çalışıp CBF150 alınabiliyormuş.

Bugün 6 ay yemeden içmeden çalışsan ancak Çin malı 50cc alabiliyorsun.

7 yıl içinde cebimizden 100cc yi yok etmişler...
    Mr.wind, gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Vay be üzdü

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Z kuşağı sabit ofis istemiyor, Z kuşağı esnek mesai istiyor, Z kuşağı bedenen değil yeni fikirlerini uygulayabileceği zihnen çalışacağı mesleklere yöneliyor vs. Z kuşağı önce aç karnını doyursun, eve 2 ekmek 1 kilo zeytinyağı alabilsin, evlenebilsin, araba alabilsin, 3-5 gün tatile gidebilsin. En çok ezilen ve yokluk çeken kuşak Z kuşağı. Hiçbirşeye de sahip olamadılar, olamıyorlar.

Hep söylüyorum, muhakkak ki ailelerin yardımı oldu ama çoğunluğunu da ben karşılayarak evlendim, 7-8 ay sonra 4 yaşında Ford Focus araba aldım, çok yakıyordu lpg dönüşümü yaptırdım (Prins marka), fuardan sıfır İnazuma motosiklet aldım, gezdim, bindim. Karı-koca çalışan maaşlı insanlardık. Bunları yapabiliyorduk. Ama birikimle ama krediyle. Bugün çocuksuz dahi olsalar karı-koca toplam 20 bin maaş alsa nerde 4 yaşında araba, nerede sıfır japon motosiklet. Z kuşağı oturup her gün derdine yanıp ağlamalı.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z kuşağı sabit ofis istemiyor, Z kuşağı esnek mesai istiyor, Z kuşağı bedenen değil yeni fikirlerini uygulayabileceği zihnen çalışacağı mesleklere yöneliyor vs. Z kuşağı önce aç karnını doyursun, eve 2 ekmek 1 kilo zeytinyağı alabilsin, evlenebilsin, araba alabilsin, 3-5 gün tatile gidebilsin. En çok ezilen ve yokluk çeken kuşak Z kuşağı. Hiçbirşeye de sahip olamadılar, olamıyorlar.

Hep söylüyorum, muhakkak ki ailelerin yardımı oldu ama çoğunluğunu da ben karşılayarak evlendim, 7-8 ay sonra 4 yaşında Ford Focus araba aldım, çok yakıyordu lpg dönüşümü yaptırdım (Prins marka), fuardan sıfır İnazuma motosiklet aldım, gezdim, bindim. Karı-koca çalışan maaşlı insanlardık. Bunları yapabiliyorduk. Ama birikimle ama krediyle. Bugün çocuksuz dahi olsalar karı-koca toplam 20 bin maaş alsa nerde 4 yaşında araba, nerede sıfır japon motosiklet. Z kuşağı oturup her gün derdine yanıp ağlamalı.
    Dünya şu anda mülkiyetsizleşme üstüne gidiyor araba alma deniyor kirala gerekirse saatlik dakikalık aylık yılık hemde çeşit çeşit bir arabaya bağlı kalma bir gün arazi aracı kullan bir gün spor araba bir gün sw .. ev alma kirala deniyor bir gün deniz kenarında kal bir gün orman manzarasında bir gün şehir merkezinde .. şu anda dünya buna gidiyor universal basic income diye bir sistem üstünde çalışıyorlar şu anda Türkçesi Evrensel Temel Gelir gibi bir şey oluyor yani her insan çalışsada çalışmasada evrensel bir geliri olucak temel bir yaşam kalite standartı olucak falan filan ..
    Bunu zaten Y kuşağı ile yapamazlardı .. Bende Y kuşağıyım dünyanın her yerindeki Y kuşakları bizler satın alma sahip olma üstüne büyütüldük.. Biz arabayı motoru satın alırız kiralamak çok hoşumuza gitmez içimize sinmez evi satın almak isteriz falan filan tabii hepimiz olmasada çoğumuz …
    Türkiye için konuşmuyorum bu arada şu anda ab de ve abd de hatta Çin’de bile bunun üstüne ortak çalışmalar var ve son noktaya gelmek üzere ..
    espresso bunu beğendi.

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    zileliorhan, teşekkürler böyle bir hizmet için.

Karşılaştırma yapmak için SS fiyatlarına baktım:

Honda Fireblade 55bin imiş, 600bin olmuş, artış 11 misli
    Kawasaki ZX 10R 69bin imiş, 570bin olmuş, artış 8,2 misli,
    Suzuki Hayabusa 60bin imiş, 510bin olmuş, artış 8,5 misli
    Yamaha R1 79bin imiş, 470bin olmuş, artış 6 misli.

Aradan geçen 6 yılda korkunç fiyat artışı olmuş SS'lerde. Diğer modeller de aynı.
    6 yıl önce en pahalı R1 imiş, şimdi en hesaplısı o kalmış. En ucuzu Fireblade imiş, şimdi en pahalısı o
    Allah sonumuzu hayreylesin.
    Herhalde motorsiklete binmeyi bırakıp, eşşek falan alacaz bu gidişle

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı metecel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zileliorhan, teşekkürler böyle bir hizmet için.

Aradan geçen 6 yılda korkunç fiyat artışı olmuş SS'lerde. Diğer modeller de aynı.
    6 yıl önce en pahalı R1 imiş, şimdi en hesaplısı o kalmış. En ucuzu Fireblade imiş, şimdi en pahalısı o
    Allah sonumuzu hayreylesin.
    Herhalde motorsiklete binmeyi bırakıp, eşşek falan alacaz bu gidişle
    Ben de bunu düşündüm geçen, Honda köylü motoruydu. Kawa premium, Yamaha yandan yemiş premiumdu. En ucuz kawa kaldı aralarında. Alt segmentte biraz farklı ama genel gidişat bu yönde. Fiyat politikalarını değiştirdi firmalar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı metecel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Baktığın Honda aynı Honda değil ama.
    Şu an CBR1000RR gelmiyor Türkiye'ye, muhtemelen bu parayı veren gider bunu alır diye RR-R getiriyorlar, o da başka bir şey, Panigale V4R gibi düşünebiliriz. O yüzden daha pahalı. Pist dışında sürülecek motor da değil bu arada, alanlara hayretle bakıyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yakıt olmuş nerdeyse 30 tl kim bu devirde gider yakıtı su gibi içen hatta sömüren makineler alır beş parmağı geçmez .. yok hayabusa sı 1000rr R1 falan filan ..

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya şu anda mülkiyetsizleşme üstüne gidiyor araba alma deniyor kirala gerekirse saatlik dakikalık aylık yılık hemde çeşit çeşit bir arabaya bağlı kalma bir gün arazi aracı kullan bir gün spor araba bir gün sw .. ev alma kirala deniyor bir gün deniz kenarında kal bir gün orman manzarasında bir gün şehir merkezinde .. şu anda dünya buna gidiyor universal basic income diye bir sistem üstünde çalışıyorlar şu anda Türkçesi Evrensel Temel Gelir gibi bir şey oluyor yani her insan çalışsada çalışmasada evrensel bir geliri olucak temel bir yaşam kalite standartı olucak falan filan ..
    Bunu zaten Y kuşağı ile yapamazlardı .. Bende Y kuşağıyım dünyanın her yerindeki Y kuşakları bizler satın alma sahip olma üstüne büyütüldük.. Biz arabayı motoru satın alırız kiralamak çok hoşumuza gitmez içimize sinmez evi satın almak isteriz falan filan tabii hepimiz olmasada çoğumuz …
    Türkiye için konuşmuyorum bu arada şu anda ab de ve abd de hatta Çin’de bile bunun üstüne ortak çalışmalar var ve son noktaya gelmek üzere ..
    globalist elitist zırva hepsi
    bize dünyayı dar eden garibanlara 1 motosikleti dahi çok gören kendileri multi milyarder seçkin sınıfın garibanlara empoze ettiği hastalıklı düşünceler.
    az daha koy ybr al

Motosikleti
    falcon flash 100
    Vahşi kapitalizmin empoze ettiği yalanlar.

Abi ne gerek var ya sadece bir şeye bağlı kalmaya. Al bak canın ne isterse onu kullan bu gün cip, yarın spor, öbür gün station veya karavan bir araca bağlı kalma gönlünce kullan.

Paranı bir şeye bağlama daha az paraya gönlüne göre bu gün şehir içi, yarın köy evi kullan falan filan: Yani ömür boyu bizim kiracımız ol mülklerimizi dilediğince kullan.

Ömür boyu bize düzenli para öde modern kölemiz ol.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zırva dediğiniz şey şu anda Türkiye’de de bazı şirletlerce uygulamaya başlandı ve benim çevremdeki çok arkadaşımda kullanıyor gün geçtikçe yaygınlaşıyor ..Kiralık dakikalık saatlik araba sistemi İstanbul’da çok yaygın kullanılıyor… İstanbul’da her yer kiralık scooterlar la doldu şimdi elektrikli motorsiklet olanlarıda geldi nerdeyse yaşlısı genci herkes kullanıyor yani zırva falan değil zaten hayatımıza ufak ufak giriyor bu işler …
    Yakında kiralık haftalık ev sistemleri de girer işin içine yaygınlaşır bu işler ..

Pulsar 400CS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 400CS
    günlük kiralık evler çoktandır var ama ne amaçla kullanıldığını bililyorsunuz zaten[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

yakında kiralık haftalık ev sistemleri de girer işin içine yaygınlaşır bu işler ..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Pulsar 400CS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günlük kiralık evler çoktandır var ama ne amaçla kullanıldığını bililyorsunuz zaten[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

yakında kiralık haftalık ev sistemleri de girer işin içine yaygınlaşır bu işler ..
    O mantıkta demedim şirketsel bazda kurumsal bazda anlatmak istediğim.. o amaçla değil barınma ev amacıyla..

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Yedi yıl sonra fosil yakıtlı araçların kalmayacağını da söylüyorlar. Bankaların çıkacak muhtemel bir kaosta paramızı veremeyeceğini söylüyorlar. Küresel sıfırlamaya bizden başlayacaklarmış. Haberlerde artık kapı ve kapı dürbünü bile çaldıklarını bahsediyorlar. Altın alsan korku içinde kalacağız. Elimizdeki az bir parayı nasıl değerlendireceğimi şaşırdım.
    Hayal bile kuracak iyimserlik kalmadı. Belki de umudumuzu da çalmak istiyorlar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Fosil yakıt araç kalmaması imkansız resmî teknik bilimsel veriler var en başta sadece Çin’deki bütün şu anda araçları trafikten çekip yerlerine elektrikli araçları koysan bırak çini dünyada bu enerjiyi karşılayabilecek enerji kaynağı yok ..

İkincisi tüm dünyaya yetecek pillerde kullanılan magnez kobalt gibi maden kaynakları yok ve bunların 7-8 senede bir komple yenilenmesi lazım tüm dünyadaki araçlarda… kısa menzil ve uzun şarj süreleri cabası şarj istasyonunda bile biz benzini 5 dakka da alıp çıkarken elektrikli araçda minumum 30 dakka ile 1 saat aracına bağlı şarj süresi var ..

Kısaca elektrik hala bolcana soru işareti olan bir unsur… üretilmesi sorun değil bugün xiaomi huawei Sony hatta Apple bile elektrikli araçlarını tanıttı yani herkes elektrikli araç üretiyor cep telefonu bilgisayar üreten firmalar bile sadece araba firmaları değil..

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Fosil yakıt araç kalmaması imkansız resmî teknik bilimsel veriler var en başta sadece Çin’deki bütün şu anda araçları trafikten çekip yerlerine elektrikli araçları koysan bırak çini dünyada bu enerjiyi karşılayabilecek enerji kaynağı yok ..

İkincisi tüm dünyaya yetecek pillerde kullanılan magnez kobalt gibi maden kaynakları yok ve bunların 7-8 senede bir komple yenilenmesi lazım tüm dünyadaki araçlarda… kısa menzil ve uzun şarj süreleri cabası şarj istasyonunda bile biz benzini 5 dakka da alıp çıkarken elektrikli araçda minumum 30 dakka ile 1 saat aracına bağlı şarj süresi var ..

Kısaca elektrik hala bolcana soru işareti olan bir unsur… üretilmesi sorun değil bugün xiaomi huawei Sony hatta Apple bile elektrikli araçlarını tanıttı yani herkes elektrikli araç üretiyor cep telefonu bilgisayar üreten firmalar bile sadece araba firmaları değil..
    Haklısınız ama bu sorunlara çözüm bulunamıyor olması şu an için tartışmalı bile olsa petrolün 2041 yılında biteceği öngörüsünü değiştirmiyor maalesef.
    Kısaca 18 yıl sonra petrol bitiyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Motorumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız ama bu sorunlara çözüm bulunamıyor olması şu an için tartışmalı bile olsa petrolün 2041 yılında biteceği öngörüsünü değiştirmiyor maalesef.
    O mevcut kaynaklardan bahsediliyor.. şu anda resmî bulunmuş ölçümü yapılmış çıkarılmamış sadece Amerika da 11 milyar varil hak petrol rezervi var Amerika çıkartmıyor en son Teksas da 3 milyar varil petrol rezervi bulundu daha önce Arkansas dağlarında 7 milyar varil mi ne bulunmuştu çıkartmıyorlar .. artı benzin dizele alternatif yakıtlar üstüne çalışmalar var Shell yosundan organik yakıt üretiyor gene sıvı hidrojen üstünde çalışmalar var ..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Motorumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Petrol bitse alkol var. Ekip ekip biçersin. Sonra yağ var. Dizel motorlar yakıt olarak yağ bileşikleri kullanır, eker eker biçersin. Korkacak bir durum yok. Her zaman yapılmış ve yapılacak "alternatif teknoloji geliştirme ve arge için kaynak yaratma" konuları. Canınızı sıkmayın, bütçeye ve çevreye (kendi yaşadığımız bölgeden bahsediyorum) en uygunuyla devam. Kurşunlu benzine geçilmedikçe sorun yok
    espresso bunu beğendi.
    ...

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En son Haziran 2022'de böyle bir tablo vermiştim. 13 aylık fiyat artışları için bir önceki sayfadaki mesajıma bakabilirsiniz. Bazı modellerin fiyatı 13 ayda neredeyse 2 misli artmış. Berat Albayrak'ın istifa mektubunun sonunda dediği gibi "Allah sonumuzu hayır etsin"

tommygun, maximusti,, symm ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)