Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Park halindeki Zx6r ıma vurdular !

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    diş doktoruna gitmiştim, motoru kapının oraya parketmiştim güvenlik, motosiklet park yerine koyacaksın dedi, mecburen bende istemeyerekte olsa koydum. çok değil 10 dakika sonra kargo arabası geri geri gelirken vurmuş. ,
    insanlık hali yapacak bişey yok farkedememiş, mahçupta oldu. tutanağı tuttuk kafa grenajı kuyruk grenajı çatladı, sigorta otoparkı bahane etmeden umarım 100 de 100 kusur verir diye bekliyoruz.
    ama motorda kaza kaydım hiç yoktu, yaz sonuda satmak istiyordum, bakalım hasar işlenince nasıl olacak. satacağım zaman insanlara kazadan dolayı değilde olduğu yerde olmuş desemde telefonda ne kadar inanacaklar bilmiyorum.
    hayırlısı olsun siz siz olun aklınızın yatmadığı yerlere parketmeyin.
    bu arada sigortada ihbar açmam gerekiyormuş bıraktığım yerde bilmiyor nasıl yapacağını. bilgisi olan varsa son sigorta işlemleri hakkında çok makbule geçer. tekeriniz düz bassın.

likewhat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Geçmiş olsun arkadaşım

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ooof of...
    Güzelim makine..

Bende merak ettim, faydalı bilgiler gelir, yerimi aliyim.

Geçmiş olsun. İçine yatmayan almaz, ama yüzyüze konuştuğunda yalan söylemediğini anlarlar. Hatta param olursa ben alırım o zaman.

VENOM's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYAL BUYSA HAYABUSA
    Gecmis olsun satarken bu fotograflari da ilana koyarsin alici arkadas samimiyetine inanarak alisverisini ona göre yapar

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Mesele motorun devrilmesi veya kaza kaydı değil. İnsanların iyi niyeti suistimal etmesi. Siz ne kadar dürüst ve iyi niyetli de olsanız, bir kere kandırılmış insan yan yatması yok, temiz motor ilanları ike dolu bu piyasada güvenemeyebiliri.

Çok geçmiş olsun bu arada, içim acıdı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Fotograf var elinde hasar kaydını direk gösterirsin çıktılarını al tutanağı gösterirsin bir ayıp yok bu işte,
    Parkı bahane edecek bir durum yok sürücü görmeden çarptım yazarsa %100 kusuru alır yazdığı ifadeler çok önemli

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, motosiklet içinde geçmiş olsun. Üzülmeye değmez, satarken kazalı resimleri olduğu için sorun olmaz. Altı üstü bir araç, kafana takma umarım daha güzeli nasip olur.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Geçmiş olsun. Dişiniz iyileşti ise bence çok da önemsemeyen. Cana geleceğine mala gelsin. Umarim sigortadan değer kaybını alırsınız.

Motosikleti
    MT-25
    Geçmiş olsun. Satarken konu linkini de gösterirsinİz. Inanirlar
    Mitoqondri bunu beğendi.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Geçen hafta yaşadığımız olay, Denizli'de motorcu arkadaşlarla toplandık. Araç geri gelirken bir motora çarpıyor domino etkisiyle bizim motorlar da devriliyor. Dilim döndüğünce size anlatayım.

Tuttuğunuz tutanakları (imzalı, kroki düzgün çizilmiş, eksiksiz doldurulmuş) sigorta şirketinize götürüyorsunuz, hasar birimine bakan kişi karşı tarafın sigorta şirketine ulaşıyor ve hasar departmanına iletiyor. Tutanakları ve kaza fotoğraflarını elektronik ortamda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM)'ne iletiyor iş günü sonuna kadar.. Hasar birimine iletildikten sonra 24 saat içerisinde eksper kazalı aracı incelemeye geliyor. Sisteme girilen tutanakları ve fotoğrafları -sigorta şirketleri farklı ise- her iki sigorta şirketi üç gün içerisinde inceliyor. Bu sürede sbm sitesine girip "Kaza Tutanağı Sorgula" yaparsanız dosyanın açılmış ve "Değerlendirmede" olduğunu görebilirsiniz.

82 - MUTABAKAT - ŞİRKETLER ARASI MUTABAKAT (SON DURUM) kısmı siz de daha sonra gözükecek, iki sigorta şirketi 3 günlük sürede incelerken sizde Değerlendirme gözükecek. Bu 3 günlük süre zarfında her iki sigorta şirketi incelemeyi bitirince size kısa mesaj gelecek. Şu linkten kaza sorgunuza bakabilirsiniz, sonuçlandı diyecek. Tekrar sorgu yaptığınızda %0, %50 ve %100 şeklinde kusur oranı göreceksiniz. Örnek veriyorum bizde de aynı durum oldu, park halindeki motora araç çarptı ve karşı taraf %100 kusurlu bulundu. Bunu da şuradan anlayacaksınız : 82 - MUTABAKAT - ŞİRKETLER ARASI MUTABAKAT (SON DURUM) yazacak.

Gelelim zurnanın zırt dediği yere, yani eksper raporuna. Eksper sizden banka hesap bilgilerinizi IBAN isteyecek. Eksper ödeme yapabilmek adına rapor yazacak. Örnek veriyorum parçalar değişecek ya da tamir ve boya olacak diyecek. Diyelim parçalarınız değişecek sıfırıyla. Eksper servisle bağlantıya geçecek değişecek parça fiyatlarını öğrenecek sizden aldığı hesaba parayı yatıracak. Yani servise ödemeyi siz yapacaksınız. 82 - MUTABAKAT - ŞİRKETLER ARASI MUTABAKAT (SON DURUM) kısmından sonra her iki tarafın itiraz etmek için 2 gün süresi var sistemden. Oraya bir buton koymuşlar itiraz et diye. Örnek veriyorum kargocu %100 hatayı kabul etmeyecek yanlış yere park etmişti diyecek vs.. Eksper bu iki günlük süreyi bekleyip artık sıfırıyla değişim mi tamir mi boya mı raporunu yazacak. Bu aşamadan sonra eksperin yan sanayi parça kullanımı yazması veya boya olacak kararı olur ise itiraz süreniz başlayacak.. Sistemden eksper raporu sorgulamaya çok güvenmeyin, çoğu kazada bu rapor 2 ay sonra falan giriliyormuş. Hatalar olablir biz de sistem böyle işledi, bayram arefe derken bizim eksper raporu da yalan oldu. Biz de bayram sonuna kaldık sanırım. Geçmiş olsun.
    hattoi bunu beğendi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuyruk ve kafada öncesinde macun ve boya var mıydı?

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Gecmis olsun. Caniniz sagolsun. Kargo gorevlisi arkadaslara da helal olsun. Birakip gidebilirlerdi de. Bunu sizin disciden gelmenizi bekledikleri varsayimi ile yaziyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satarken çektiğiniz bu fotoğrafları gösterirsiniz. ss motorda da en sevdiğim kasadır kendisi, çok yazık olmuş.. hayatta içinizden gelmeyen hiç bir şeyi yapmayın

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Satarken inanmayanlara bu konuyu ve foto.ları göster işte. Hatta ilana koy direk.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Caniniz sagolsun. Kargo gorevlisi arkadaslara da helal olsun. Birakip gidebilirlerdi de. Bunu sizin disciden gelmenizi bekledikleri varsayimi ile yaziyorum.
    Vurmasaymış teşekkürmü edeceğiz birde lafa bak. Sanki cebınden 5 kuruş para çıkacak. Bu suçsuz adam trafik sigortasından yaptırmakla uğraşıp motorsuz kalacak.

Aynısı mart ayında acemi bir bayan tarafından hatasız 2015 600rr'ıma park halindeyken çarpması ile başıma geldi. Çok can sıkıcı durum, Satarken çok değer kaybı oluyor. 3 ay geçti halen dert ediyorum. Kendim düşürsem umrumda olmazdı.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun..
    Ayrıca satacağın zaman bu fotoğrafları göster diyenler olmuş.
    şahsen ben internette ilanına baktığın motorun bu şekilde devrilmiş halini görsem bu benim aklımda kötü izlenim bırakır.
    Dolasıyla başka ilanlara yönelirim.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Geçmiş olsun hocam,link atarsın ilana,ben olsam sorun çıkarmazdım, bitmiş motorlara nokta hatasız yazanlardan çok buna güvenirdim.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Çok geçmiş olsun,
    Tutanakla ve olay yeri resimleri ile servise gidiyorsunuz geri kalan işlemleri servis yapar
    Sizin birşey yapmamıza gerek yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Senden alacak olanda bu motor ile nikah kiymayacak ende sonunda oda satacak, o da satacağı zamanı dusunup senden kazalı motor parasına almaya çalışacak. .

Hem kazasız motoru kazalı fiyatına alıp sonra birine inandira bilirse kazasız fiyatani çalışmanın yolunu arayacak. O da öyle birini bulamaz ise o da zaten kazalı fiyatına almıştı, kazalı fiyatına verip bu defteri kendi açısından kapatacak.

Alacak adam neden böyle bir şey ile uğraşsın. Kayıdı temiz motor almak varken kayidinda sıkıntı olan motor alıp satarken uğraşmak durumda kalsın.

Mesele inanıp inanmamak meselesi değil tabi ki inanirda , fırsatı da değerlendirir.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Satarken konu linkini de gösterirsinİz. Inanirlar
    İşte bu formun faydaları böyle durumlarda öne çıkıyor.

Bende motoru satarken, sahibinden'e link koymuştum. Alıcı da burada ki paylaşımlardan tanıdığını söylemişti. Üye değildi sanırım ama takip etmiş. Motoru anlatmamıştım bile, herşeyini bildiğini söylemişti.

Yarın yine bir motor alırsam, konu açıp ne var ne yok blog şeklinde motosikletle ilgili paylaşım yapmayı planlıyorum.

Satarken motoru kimden aldığını, ne şartlarda kullanıldığını, kullanıcının motoruna verdiği önemi görmesi açısından alıcı için iyi birşey.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)