Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Genel Şikayet Konusu: TROLLER/KLAVYE DELİKANLILARI. Bunu Nasıl Önleyebiliriz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir örnek veriyim. Dün gece birisi "konu açıyım dedim açtım" diye bir başlık açtı. An itibari ile 14 cevap yazılmış, 270 görüntü var. Halimiz işte bu. Daha ben ne diyim?
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir örnek veriyim. Dün gece birisi "konu açıyım dedim açtım" diye bir başlık açtı. An itibari ile 14 cevap yazılmış, 270 görüntü var. Halimiz işte bu. Daha ben ne diyim?
    O konuyu okumaya devam ediniz. Aynı yoldayız comrade Orhan
    scorpions_59 ve estelik bunu beğendiler.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yeni üye oldum, ben de motor tavsiye konusu açtımdı galiba, tam hatırlamıyorum.

Aynı soruyla, aynı problemle karşılaşıp durmak sıkıcı; bu sizin şikayetiniz.
    Ortama, bu dünyaya yeni adım atan kişi de, sorularına cevap bulmak, ilgi gördüğünü hissetmek, yardım almak istiyor; bu da yeni gelenin şikayeti.

Her yeni başlayacak olan, sağdan-soldan araştırarak bilgi edinecekse forumlar niye var? Ne alaka demeyin, başınıza gelen teknik, ekonomik, sosyal herhangi bir sorun muhakkak birinin başına sizden önce gelmiştir, cevap veren de olmuştur. Bu bağlamda ben her cevabı, salt kendi çabamla edineceksem foruma uğramanın ne anlamı var?

Haber mi? Yeni model mi? Kaza mı? Öğüt mü? Şikayet mi? Gırgır mı? Bunların hiçbirinin de kaynağı, ilk adımını atanı bu site değil. O zaman bu forum niye var? Bu işin ilki kimse oraya gidelim.

Ben yeni gelenlere bulaşmayın demiyorum. Her gün aynı şeyin sorulması, dediğim gibi, sıkıcı; ama bu "eskilerin" "git bi araştır önce" tavırları da hiç hoş değil.

Demem o ki, bu forumu kullanan insan olduğu müddetçe, herkesi memnun edecek bir yol zaten bulunamaz. Bu "koy b.tüne rahvan gitsin"cilik değil. Ne ben de bilmiyorum; neyse sabahın körü biraz saçmalamış olabilirim.
    Dostum konu yeni konu açmaktan ziyade başlık kirliliği oluşturmak. Konu açmadan önce bizim Google Amca'dan sormak ya da forumdaki arama butonunu kullanmak oldukça kolay ve yararlı oluyor. Bu halde bile sorununa çözüm bulamadıysan işte o zaman aç konuyu.. Ama burada yersiz ve gereksiz konu başlıkları var. Bilmem kaçıncı seferdir yeni ehliyet başlıkları ve motor değişiklikleri üzerine başlıklar açılıyor. 2012'den beri üyeyim henüz bir sefer bile konu başlığı açmadım ki mevcut başlıkların altında sorularımın cevaplarını bulabiliyorum ya da motorumun markası altında sorduğumda hemen benden daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap geliyor. Kimseyle polemiğe girmeye gerek görmüyorum çünki herkesin doğrusu farklıdır. Ben inatla benzinle zincir temizler daha uçucu olduğunu ve kalıntı bırakmadığını söylerim bir başkası o-ringlere zarar verdiğini mazotla temizlenmesi gerektiğini söyler. Kavgaya gerek varmı herkes çalıştırsın beynini uygun olanını seçsin. Forum bunun için var. Paylaşmalı ama mesafemizi ve saygımızı kaybetmemeliyiz.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_

O konunun açılmasını bir tepki olarak görmedinm mi? Yada bana mı öyle geldi!
    estelik bunu beğendi.
    olacak olacak...

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O konunun açılmasını bir tepki olarak görmedinm mi? Yada bana mı öyle geldi!
    Levsy öyle iddia ediyor.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Levsy öyle iddia ediyor.
    Sonuçta bir tepki gibi düşünmen lazım bence.

Hem onca açılmış saçma konular varken nasıl olduda bu konuyu seçtin kendince anlamadım. (savunma olarak düşünme)
    olacak olacak...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    levsy başkan boş muhabbetlere "levsy stayla" ev yapımı bir ironiyle tepki vermiştir
    estelik ve Levsy bunu beğendiler.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konuyu okumaya devam ediniz. Aynı yoldayız comrade Orhan
    Levent Kardeş, ben senin "konu açıyım dedim açtım" başlığını görünce, seni trol zannettim. Ben forumda yeniyim, ayrıca profiline de bakmadım. Baksam, binlerce mesajını görür, durumu anlardır. Acul davrandım, bu hatayı yaptım. Hatayı anlamak ve telafi etmek bir erdemdir diye biliyorum. Kardeş, hakkını helal et.
    mgora bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Forumların uyguladığı bir sistem var üyeliklerini belirli dönemlerde açıp kapatıyorlar, ya da referans ile üye alımı yapılıyor bilmem çare olur mu

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Levent Kardeş, ben senin "konu açıyım dedim açtım" başlığını görünce, seni trol zannettim. Ben forumda yeniyim, ayrıca profiline de bakmadım. Baksam, binlerce mesajını görür, durumu anlardır. Acul davrandım, bu hatayı yaptım. Hatayı anlamak ve telafi etmek bir erdemdir diye biliyorum. Kardeş, hakkını helal et.
    Rica ederim, başından itibaren bir "yanlış anlama" durumunun farkındaydım ve daha önceki mesajlarınızı az çok takip ettiğimden bende bıraktığınız genel izlenim nedeniyle bu anı kesinlikle bekliyordum

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alin size cozum: Forumdaki sacmaliklara vakit ayirmak yerine o vakitleri motorunuza daha cok binmeye ayirin.
    sahin08 ve merkezkale bunu beğendiler.

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    http://www.motosiklet.net/forum/scooter-maxi-scooter/152103-mondial-kymco-yu-satin-mi-aldi.html

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)