Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaskın içinde daralıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle Selamun Aleyküm herkese,
    Kapalı ortamlarda pek duramıyorum, daralıyorum maalesef;
    Bu zamana kadar denediğim kaskların hepsi beni daralttı nedense zaten çoğuda pek kaliteli kasklar değillerdi.
    Gerçek manada kaliteli kasklardan bir tane alsam bu kasklardada aynı sorunu yaşarmıyım, yani hava alma konusunda daha iii olurlarmı bu kasklar.
    Birde kask tavsiyesinde bulunursanız sevinirim...
    Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Eğer daha iyi hava sirkülasyonu sizi daha iyi hissettiriyorsa vizörü bir tık açabilirsiniz. Kaliteli kask alacak durumunuz varsa alın tabi ki ama pek farkedeciğini sanmıyorum.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Pek farketmeyecek.. su tip kask lara bir bak hic yoktan iyidir.

Hocam sen once bu fobinin tedavisini olmaya calis yoksa her kask o etkiyi yapacak sana.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    çeneden açılır, güneş vizörlü kaskları deneyin. şehir içi düşük hızlarda kaskın önü açık ve güneş vizörü gözleri kapatır konumda kullanmak epey ferahlatır.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Vizörü rüzgardan çok rahatsız olmadıkça tam kapatmayın, bir tık açık kalsın. Benim arkadaşın da kask fobisi varmış, geçen gün ilk defa kask taktı. Daha takar takmaz fırlattı kaskı, zor yakaladım düşmeden :D Çok komikti o hali :D :D

Bu arada bunun üzerine gitmeyi deneyin bence, başkalarının da bunu kullandığını düşünün ve kendinizin neden yapamayacağınızı sorgulayıp üstesinden gelebilirsiniz bence. Olmazsa uzman desteği alın, hallolana kadar kasksız falan kullanmayın sakın.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    daraliyorum sabri kardeş bunaliyorum.
    Kask zaten daraltmasa kafan icinde dans eder. En iyisi cene acilir bir kask al ve fobini yenmeye calis

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Ne çene açılır ne de yarım kask almak mantıklI. Zaten bu kasklardan neden var anlamış değilim. Yüksek fiyatlara bile çene açılır kask alıyorlar, ben güvenliği 0 olarak görüyorum şahsen.

Ya bu korkuyu yenin, tedavi alın ya da motor hayalinizi yarıda bırakın açık ve net. Ya loş anlamayın fakat bu konu yabana atılacak cinsten değil. Çok önemli bir konu. Tedavi almaya bakın...

Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer daha iyi hava sirkülasyonu sizi daha iyi hissettiriyorsa vizörü bir tık açabilirsiniz. Kaliteli kask alacak durumunuz varsa alın tabi ki ama pek farkedeciğini sanmıyorum.
    Sağolun teşekkür ederim daha çok hava alınca biraz daha rahatlayacağımı düşünüyorum açıkçası.
    Kaskın camını tamamen açsam dahi genede daralıyorum maalesef...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek farketmeyecek.. su tip kask lara bir bak hic yoktan iyidir.

https://lh6.googleusercontent.com/pr...g=w384-h384-nc
    Sağolun teşekkür ederim,
    bu tip kasklar güvenliği azaltırmı acaba??? daha güvensiz duruyor sanki

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen once bu fobinin tedavisini olmaya calis yoksa her kask o etkiyi yapacak sana.
    Sağolun teşekkür ederim hocam,
    bu bende küçüklükten beri var aslında maalesef...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çeneden açılır, güneş vizörlü kaskları deneyin. şehir içi düşük hızlarda kaskın önü açık ve güneş vizörü gözleri kapatır konumda kullanmak epey ferahlatır.
    Sağolun teşekkür ederim,
    güneş vizörlüklü kasklar güvenlik konusunda taviz vermezmi acaba???

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vizörü rüzgardan çok rahatsız olmadıkça tam kapatmayın, bir tık açık kalsın. Benim arkadaşın da kask fobisi varmış, geçen gün ilk defa kask taktı. Daha takar takmaz fırlattı kaskı, zor yakaladım düşmeden :D Çok komikti o hali :D :D

Bu arada bunun üzerine gitmeyi deneyin bence, başkalarının da bunu kullandığını düşünün ve kendinizin neden yapamayacağınızı sorgulayıp üstesinden gelebilirsiniz bence. Olmazsa uzman desteği alın, hallolana kadar kasksız falan kullanmayın sakın.
    Sağolun teşekkür ederim,
    o arkadaşınızla aynı durumdayım sanırım kaskı kafama takınca boğulacak gibi oluyorum takmayıncada zaten olmuyo,
    üzerine gitmeyi deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daraliyorum sabri kardeş bunaliyorum.
    Kask zaten daraltmasa kafan icinde dans eder. En iyisi cene acilir bir kask al ve fobini yenmeye calis
    Sağolun teşekkür ederim,
    cidden çok fena daralıyorum ama.Çene açılır kaskda diğeri kadar güvenlimi acaba pek emin değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:02 ----------

Alıntı muAff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne çene açılır ne de yarım kask almak mantıklI. Zaten bu kasklardan neden var anlamış değilim. Yüksek fiyatlara bile çene açılır kask alıyorlar, ben güvenliği 0 olarak görüyorum şahsen.

Ya bu korkuyu yenin, tedavi alın ya da motor hayalinizi yarıda bırakın açık ve net. Ya loş anlamayın fakat bu konu yabana atılacak cinsten değil. Çok önemli bir konu. Tedavi almaya bakın...
    Sağolun teşekkür ederim,
    maalesef bu bende küçüklükten beri var bu yüzden yüzemiyorum maalesef;
    hadi yüzmeyi geçtim kafama su dökünce bile daralıyorum çoğu zaman.
    O kasklar iii güzel aslında ama güvenlikten taviz vermemek lazım haklısınız...

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Psikolojik bir rahatsızlık olabilir. Fobiler gibi. Destek ve terapi almayı denediniz mi? Bu sorunu aşamıyorsanız binmeyin. Kasksız binmek olmaz kask takıp rahatsız ve baskı altında kullanmak da olmaz. Bu da zararlıdır

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Psikolojik bir rahatsızlık olabilir. Fobiler gibi. Destek ve terapi almayı denediniz mi? Bu sorunu aşamıyorsanız binmeyin. Kasksız binmek olmaz kask takıp rahatsız ve baskı altında kullanmak da olmaz. Bu da zararlıdır
    Sağolun teşekkür ederim,
    tam olarak sebebini bilemiyorum ama kaskı kafama takmayla çıkarmam bir oluyo aslında, ama takmadanda kesinlikle ve kesinlikle olmuyo;
    dediğiniz gibi kasktan dolayı rahatsız olurken motorun zevkide biryere kadar çıkıyo daha sonrasında çıkmıyo, ne yapacağım bilmiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Olur öyle ilk zamanlar sonra alışırsın. Bu sıcaklarda zor, sonbaharı bekle.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Bende motosiklete ilk başladığımda kask çok bunaltıyordu. Şimdi eve girmeden kaskı çıkartmıyorum, elimde taşımaya üşendiğim için

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Eğer fobiden kaynaklı bir sorunsa kapalı psikoterapi ile bu sorununu halledebilirsin. Bilişsel davranışçı terapi konusunda uzmanlaşmış bir danışmanda bu sorununu yenmene yardımcı olur.

HalilSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 NS Green
    Hocam henüz kask tecrübem ve ehliyetim bulunmuyor. (Motosikletim de yok.)
    Ama bence bunlardan deneyebilirsin aklıma gelen ilk öneri bu oldu.
    Üstündeki tereği çıkart rahatsız ederse, çene mesafesi fazla ve havadan olacağını düşünüyorum.
    Ama rahatsızlığın varsa arkadaşların da dediği gibi tedaviden kaçınma. Bunun ayıbı yok...

Marka temsilidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)