Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KAWASAKİ Z 800 HAKKINDA BİLGİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    selimm07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    öncelikle herhese selamlar,
    yakın zamanda almayı planladığım bir motor olan kawa Z 800 hakkında bilgisi olan,
    kullanan abilerim ve kardeslerim motorun yakıt tüketimi, artı ve eksileri nelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Benimde almayı düşündüğüm motor(du).

Benim almama nedenlerim, 4 silindirin bakım maliyeti ve yakıt tüketimi.
    250 km gibi bir son hızı var, naked olduğundan çok rüzgar alacak.
    Gücü herkes sever ama oturup adam akıllı düşününce, benim o kadar güce ihtiyacım yok.
    Bildiğim kadarı ile sürüş modu filan da yok. Yağmurlu havalarda komple yanlaya yanlaya gidilecek.

Kısaca uzanmak istemediğim ciğer oldu. bla bla...

Son dakikada gelen edit: İlk motorun mu olacak?

Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Yakit benide dusundurmuyo degil tabi ancak sonucta hepimiz zevk icin biniyoruz bu araclara. Aslan besleyen yemini esirgemez derler ama oda bi yere kadar tabi. Daha once r5 ve kle500 e bindim ilk motorum degil.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Kendi sınıfındaki en ağır motorlardandır. Sanırım 230 kg civarlarında. Ağırlık belli bir noktadan sonra çok sorun olmaya başlaıyor. Tabi bu şehir içi kullanım için geçerli.
    Bazı rakipleri alüminyum şasi kullandığı için kawadan hafiftir.
    Yakıt olarakta rakiplerinin 5.7-5.8 lt yaktığı durumlarda kawa 6.1 -6.2 falan yakıyor diye duyuyorum.
    Ama tasarım olarak en iyiside kawadır. Performans olarakta kendi sınıfının en iyilerindendir.

Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Genelde sehir ici kullanicam bende hafta ici ise gidip gelicem. Soylediginize gore km de 30 35 kurus gibi bi rakam cikiyo. Buda benim icin fazla degil. Beni kendine ceken en büyük ozelligi tabiki de gorunusu. MUKEMMELLL..

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    MT-09 düşünmelisin. 3 Farklı sürüş modu dahilinde çok eksiği olmayan üstüne +ları olan güzel bir makine. 3 silindir ve aynı tork,güce sahip daha özellikli ve çok güzel tok bir sesi de var. Yani fiyat olarak da aman aman bi fark yok. Bence o klasman da en iyi en ideal motor mt-09. 2 sinide denemedim sadece araştırmalar sonucunda bu fikre sahibim. Bence dizayn hariç bütün özellikler mt-09 da fazlasıyla var.
    Iron&Road bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Ilk mt 09 almayi plandiyom lakin fiyati 27 den 29.500 e cikinca yapicak biseyim kalmadi. Bende cok arastirdim yakit olarak hafiflik olarak daha iyi mt 09. Ayrica surus modu olmasida ayri bi guzellik tabi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Fakat verdiğim yakıt verileri agresif olmayan kullanım için geçerli ben fz8 ile sakin kullanımda 5.5 - 5.8 arasını yakalıyorum.
    Mt-09 hem daha az yakar hemde hafifliği ile daha kıvrak, daha kullanışlı olur ve ivmelenme olarak z800 ve fz8 gibi motorların içinden geçer. Fakat mt-09 bu motorlardan daha az son hıza ve yüksek hızda daha az stabiliteye sahipmiş.

Motosikleti
    mt 09
    Mt 09 ciktiktan sonra gozumun goremedigi motordur kendileri

Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Ilginiz için tesekkur ederim. Fakat konu biraz sapti gibi. Mt 09 benimde ilk tercihimdi. Rakam yukselince arkadasimin tavsiyesiyle z 800 gordum ve gercekten begendim. Suan mt 09 düşünmüyorum. O yüzden z 800 ile ilgili bilgi verirseniz cok sevinirim saygilar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)