Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Takmama Cezası Ve İptali Hk. / Plaka Düşürme Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Arkadaşlar gezi konusu açmıştım okuyan olmuştur manavgat motosiklet festivaline gitmiştim.Antalyada abimde kalırken 28 Temmuz tarihinde sabah 11 ' de kask takmamaktan ceza yemişim.Ama ben ekipmansız bakkala bile gitmem beni bilen bilir, en sinir olduğum noktada burası antalyada kask takan insan görmedim hem festivalde hem merkezde, nasıl olurda bu ceza beni bulur askla kasksız binmem ben.İşin sinir bozucu tarafıysa herhangi bi görüntü vb yok, cezayı fahri müfettiş yazdığı için şikayet etsenizde sallamazlar dediler.Birde vergi borcuma bakmak için vergi dairesinin sitesine girmiştim orda trafik cezası borcu gözükmüyor daha işlenmediği için midir ? Napıcam ben ?

Bir diğer konum ise geçen gün Yalovadan Bozüyük'e dönerken İnegöl-Bozüyük arasında plakam düşmüş.Eve gelince farkettim gittim sordum 10 lira dediler.Bende gidip baksam benzin daha çok yakar diye boşuna gidip aramadım.Bugün çıkartmaya gittim yasa değişmiş, motosiklet olduğu için ruhsat plaka vs baştan sıfır değişmesi gerekiyomuş ve 250-300tl 'ye maloluyormuş.İyide arkadaş bilinçli düşürmedim ki yolda düşmüş.Bende internetten çakma damgalı plaka sipariş etmeyi düşünüyorum.Fikirlerinizi alırsam iyi olur.

Nasıl bir sürü ters olay birden beni buldu anlamıyorum...İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    220 tl ye ben yeni plaka çıkartmıştım 4 ay önce benimde düşmüştü.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Gecmis olsun hocam, ugrasma hic anadolu yakasindaysan pendik tarafina gel bir arkadasimin dukkani var 3 gunde sana plakayi cikartalim. Muhurlu mu muhursuz mu bilmiyorum onun cezasi varmi onuda bilmiyorum. Baska bir arkadasima cikarttirmistik 50 liraya
    Edit: istanbulda oturmuyomussunuz o taraflardada vardir mutlaka oto aksesuarcilarina bi bakin bence

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Sağolun hocam yorumlar için, direk internetten almayı düşünüyorum plakayı.Benim canımı sıkan kısım ceza kısmı nasıl olurda beni bulur anlamıyorum

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Sorun plaka degil...sorun su..
    Eger picin biri plakayi bulur,motora takar bi yerde bomba patlatirsa iste o zaman ........ Yediniz demektir...
    Mecbursunuz 3e 5e bakma luksunuz yok,plakanin kayboldugunu yada calindigini bildirmek kendi guvenliginiz acisindan onemlidir...
    Ne demis atalarimiz ,
    Ortam kotu kolla plakani...
    Bozüyüksporl ve barodi bunu beğendiler.

Motosikleti
    2006 VFR 800A-Black
    Geçmiş olsun. Bi tane ucuz mühürsüz plaka bastır dostum ama app olmasın. O plakayı enine, tam ortasında 2 ye böl. Üst parçasıyla trafiğe git. Aynı plakayı bastırman için sana fiş verirler. Plakanın bir parçası olması yeterli.Alt kısmı götürme, genelde mühür alt kısımda oluyor ;) Yazdıklarım yasal değilmiş gibi gelebilir ama en ufak bi yasalsızlık veya sahtecilik yoktur. Ya da gidip tıpış tıpış hem ruhsat sayfanı, hemde plakanı değiştirip daha fazla masraf yapacaksın. Kolay gelsin.
    Bozüyüksporl, copycat, frosen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı akira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bi tane ucuz mühürsüz plaka bastır dostum ama app olmasın. O plakayı enine, tam ortasında 2 ye böl. Üst parçasıyla trafiğe git. Aynı plakayı bastırman için sana fiş verirler. Plakanın bir parçası olması yeterli.Alt kısmı götürme, genelde mühür alt kısımda oluyor ;) Yazdıklarım yasal değilmiş gibi gelebilir ama en ufak bi yasalsızlık veya sahtecilik yoktur. Ya da gidip tıpış tıpış hem ruhsat sayfanı, hemde plakanı değiştirip daha fazla masraf yapacaksın. Kolay gelsin.
    Hocam verdiğiniz taktik on numaraymış valla, öyle olunca 10-15 liraya aynı plakanın yenisini veriyolar yani öyle mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Aradım ama bi türlü app olmayan orjinale birebir plaka bulamıyorum bilen varsa link alabilirim

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Kask icin yedigin ceaya itiraz dilekcesi ver ifadende kasksiz hic bir suretle motora binmedigini belirt ve ispatini iste artik plakadan oyle kasksiz diye ceza yazamiyorlar fotografla belgelemeleri gerekiyor.
    Ikinci plaka olayin eger calinmadiysa okadar tefarruatli bir islem olmuyor bizde dusurduk calindiysa yeni plaka dediler yok dusurduk yolda dedik nornal bastirdik calinti islemi yapmis olmasinlar senin plakaya netice plakayi bulup biri taksa suc islese gibi durumlarda app bastirir adan istedigi plaka yurur gider okadar teferruata girme

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Ne alakası var! Herhangi bir plakayı gözüme kestirip gece çalsam sonra da gidip bir olaya karışsam da aynı şey olmayacak mi? Ya da isteğim plakayı mühürlü şekilde basiyorlar. Olaya karışacak olduktan sonra. Ayrıca bir plaka olay yerinde bulundu diye adam ipe gidecekse memlekette adam bırakmazlar.

250-300 lira verilmez kardeşim. Git bastır aynısını.

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı mtunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alakası var! Herhangi bir plakayı gözüme kestirip gece çalsam sonra da gidip bir olaya karışsam da aynı şey olmayacak mi? Ya da isteğim plakayı mühürlü şekilde basiyorlar. Olaya karışacak olduktan sonra. Ayrıca bir plaka olay yerinde bulundu diye adam ipe gidecekse memlekette adam bırakmazlar.

250-300 lira verilmez kardeşim. Git bastır aynısını.
    Aynen hocam bulursam orjinale yakın bulamazsam app bastırıcam artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask icin yedigin ceaya itiraz dilekcesi ver ifadende kasksiz hic bir suretle motora binmedigini belirt ve ispatini iste artik plakadan oyle kasksiz diye ceza yazamiyorlar fotografla belgelemeleri gerekiyor.
    Ikinci plaka olayin eger calinmadiysa okadar tefarruatli bir islem olmuyor bizde dusurduk calindiysa yeni plaka dediler yok dusurduk yolda dedik nornal bastirdik calinti islemi yapmis olmasinlar senin plakaya netice plakayi bulup biri taksa suc islese gibi durumlarda app bastirir adan istedigi plaka yurur gider okadar teferruata girme
    Hocam normal polis yazsaydı kanıtsız iptal ediyolarmış ama müfettiş olunca kolay kolay kabul etmiyolarmış şikayeti yinede edicem tabii.Plaka içinde yasa değişmiş sil baştan yenilemek zorundaymış motosikletler ama araba olsaydı 10 liraya yenisini çıkartıcaklardı.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Sacma bastir app devam et ozaman
    Bozüyüksporl bunu beğendi.

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Ben buldum senin Plakayı. Taktım kendi aracıma. Sarhoşken bi park halindeki arabaya vurdum, kimse görmedi ve basıp kaçtım. 1 Hafta sonra adresine Mektup geliyor:
    Kamera kayıdından Plaka belirlenmiş.
    Kaçmaktan 800TL
    Hasarı karşılayan Sigortadan yine Mektup geldi: x.xxx TL
    Kendi Sigortandan Bildirim Mektubu: Sigorta Bedeliniz %10 yükseldi.

Plakamı kaybettim maybettim dinlenmez sonradan. Kayıp veya Çalındı Şikayetinde bulunmadıkça.
    Şimdi yeni ruhsata başvur, sonra başın ağırmasın.

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Araba plakası olsa eyvallahta kimse kare plakayı alıp arabasına kullanmaz kullansada sistemde motosiklet mi araba mi ne olduğu çıkıyor. Hadi diyelim motosiklet kullandı kaldı ki kaç tane motosiklet var plakasi tam okunan. Yine de sen bilirsin kardeşim ben olsam o parayı vermem. Ha yukarıda Motonoob arkadaşta haksız sayılmaz ama yeni motosiklet alırken bile ruhsat plaka o ücrete gelmezken bu neyin kafası? Devlet nerden miksem diye bakıyor. Benim vergi dairesinde bir r25 parası borcum var odemiyorum. Neden? Çünkü haksızlar ve kanunlarla kendilerini haklı gösterip bu parayı benden sömürecekler. Ama bakıyor devlet bu parayı bu adam odemiyir belirli zamanlarla belli borçları siliyor. Sistemin kölesi olmaya gerek yok.

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Suç işleyecek adam yerde para arar gibi plaka aramaz her Kaldırım yanı plaka dolu

Motosikleti
    kırmızı ışıkta edsnin olduğu yerde radara yakalandığında misliyle ödersin ozaman eğer başka biri kullanırda bu kurallara uymaz ise . bence şöyle yapın. karakola gidip tutanak tutturun ifade verin. sonra o tutanak sizin delilinizdir. şu tarihte çalındı diye. yani size gelen cezalar bu belge ile iptal edilir. yinede aynı plaka ile gezmeye devam edin aynısını yaptırın. madem ruhsat parası felan vermek istemiyorsunuz. en azından karakola gidip ifade verin tutanak tutturun kendi güvenliğiniz için. sonra gidip 25 tl ye normal app plaka çıkartın aynı plakayı.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    yahu o zaman eve giderken plakaları da çantamıza atıp götürelim kimse söküp olaylara karışmasın diye.

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Hocam hepinize yorumlar için teşekkür ederim.Herkes bi yandan haklı.İnanın şuan o param olsaydı dediğiniz gibi riske girmemek için verirdim.Ama bi yandanda zaten şehirlerararsı yolda düştü ve kare motosiklet plakası.Yani dediğiniz riskler çok düşük.İki gün sonra o yoldan yavaş yavaş arabayla dönücem bulabilirsem bulucam bulamazsam app alıcam.Ama kafama takılan sorular var app de polis motoru bağlayabiliyormuş sanırım doğru mudur ? Bide barodi hocam sizin dediğiniz gibi tutanak tutturursam bu sefer mecburen yeni plaka ruhsat çıkartmam gerekmez mi mecburi sonuçta resmi bi işlem ?

Birde kimse cezaya yorum yapmamış iptal ettirme şansımız yok mudur bi yandanda aklım orda hala ben kasksız motosiklete binmem çünkü

Motosikleti
    Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hepinize yorumlar için teşekkür ederim.Herkes bi yandan haklı.İnanın şuan o param olsaydı dediğiniz gibi riske girmemek için verirdim.Ama bi yandanda zaten şehirlerararsı yolda düştü ve kare motosiklet plakası.Yani dediğiniz riskler çok düşük.İki gün sonra o yoldan yavaş yavaş arabayla dönücem bulabilirsem bulucam bulamazsam app alıcam.Ama kafama takılan sorular var app de polis motoru bağlayabiliyormuş sanırım doğru mudur ? Bide barodi hocam sizin dediğiniz gibi tutanak tutturursam bu sefer mecburen yeni plaka ruhsat çıkartmam gerekmez mi mecburi sonuçta resmi bi işlem ?

Birde kimse cezaya yorum yapmamış iptal ettirme şansımız yok mudur bi yandanda aklım orda hala ben kasksız motosiklete binmem çünkü
    tutanağı adresinize en yakın karakola gidip tutturuyorsunuz. ruhsat plaka işlemleri değişikliği için emniyetten randevu alınması gerekiyor. yani tutanak ayrı plaka ruhsat işlemleri ayrı .

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Tamam hocam çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)