Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Kursları Saçmalıkları

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugün A2 ehliyet almak için kursları dolaştım.3 tane kurs 'biz sadece motosiklet sürmeyi bilenlere ehliyet veriyoruz,motosiklet eğitimi vermiyoruz ama isterseniz usta hocamızdan özel kurs alabiıirsiniz' dediler.Sadece birisi '2 gün eğitim veriyoruz' dedi.Hem para veriyoruz hemde eğitim alamıyoruz.Böyle saçmalıkmı olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bunlar egitim vermiyormus, egitim verenler de bisey ogretmiyor nasilsa degisen pek bisey yok bence.

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Sürücü kursunda değilde, nerede öğreneceğiz peki? Acaba resmi biryere şikayet edilirse, bi işlem görürlermi? Sonuçta Eğitim parası yazıp alıyorlar.
    www.motoregitim.com

Welcome to Turkey. Normalde dreksiyon eğitimi de veriyorlar.Lakin bazı sürücü kursları kolaya kaçmak için sürmesini bilenleri kursa alıyor uğraşmamak için.Birde günümüzde bir çok kişi araç kullanmaya ehliyeti almadan b aşladığı için böyle birşey yapıyorlar.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Adamlar ticarethane işletiyor sonuçta eğitim vermekte neymiş?
    Sürücü kursları benim gözümde çakal çukal yeridir.Milletin düzgün eğitim alabilmesi için denetlenmesi şart olan yerlerdir bu sürücü kursları.Cumhurbaşkanlığı sitesi gibi şikayet yerlerine şikayet ettim ama olumlu bir dönüş olmadı malesef.Bu konuda şikayet sayısı arttıkça belki birşey yaparlar.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Daha once acmistim konusunu. Bana oyle birsey demeden kaydimi aldilar taaaa mart ayinda. Herkes dersler iyi gecti diyor ablacim beni derse cagirmadiniz diyorum a2 ye ders yok diyor (elimdeki kaski gorunce) senin zaten motorun var napican ders alip dediler bende parayi geri istedim veremeyiz falanda filanda ugrastirdilar beni bende 147 milli egitim bakanligini aradim ve surucu kursunu sikayet ettim secimler varken malum secimler olunca hemen ilgileniyorlar. 3 gun sonra aradilar kursiyer yanlis anlamis biz kesinlikle ders veriyoruz dediler kursa gittim ağa paşa gibi karsiladilar ders yerinde motoru bana verip 'canin sikildiginda birakirsin bize' dediler bende inadina 2 tur atip biraktim.
    Suan elimde surucu belgelerimle bekliyorum sadece kart cikarmak kaldi

Surucu kursuna kayit olduktan sonra size yan cizerse ders vermeyecegiz diye 147 yi arayin.
    Ha bu arada ders verenlerede sorun ne ile ders veriyorsunuz size benim sansima asya 150 cikmisti ters sanziman millet ybr cbf ile girdi ben asya150t :D

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    benim yaşadığım yerdeki tüm kurslar aynısını söylüyor diye kendim motor alıp öğrendim sınava öyle girdim. çok şükür bizim motor almaya imkanımız var ama alamayan adam ne yapacak bilmiyorum.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Valla ben sadece surucu kurslarini gunah kecisi olarak bulmuyirum en buyuk hata en basta bizde bunu surucu kursunda calistigim icin soylemiyorum adam geliyir egitimi icinde 600-700 fiyati ne ise hemen aman abi cok para da falanci kurs 400 dedide bilmemne sonra gidiyor adam ders veriyorlar ne kadar para okadar kofte sonra formda agliyorlar ben daha bu zaman kadar abicim bu isi bana hakkiyla ogret ben trafige cikicam parasi neyse vermeye hazirim diyeni 10 senedir gormedim neden para tatli.bir baska konu 300-400 u ehliyet al aklinca ucuza kapamaya calis ben nelerini goruyorum adam 1 vitesde balatayi yiye yiye gidiyo al sana olum ikiye depriyaja tam basmadan vites atmalar dusmesi kalkmasi ayri bi sorun adam kaldirama cakti motoru 160 amartisor 60 lira iscilik 40 lira koruma demiri ver kardesim basrafi desen bi ton aglarlar bizde motoru kirin dokun diye vermiyoruz haliyle bundan dolayi bilen adam candir der ugrasmaz kirildi parcasidir masrafidir servisidir diye bu yuzden biz egitimi icinde fiyat veririz duser kalkar fiayata etki etmez ben biliyorum ders almam der ise duser kalkar fatura edilir

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Burda da öyle. Polisin arıza çıkarmayacağını bilsem ben de motoru önceden almaya çalışırdım. Gerçi ben bikaç kere sordum diye, yazılı sınavdan sonra artık, eğitim ayarlayacaklar bana. Bakalım olacak mı.

Ben geçen sene B sınıfı ehliyet için kursa yazılmıştım sadece 2 kez araba eğitimi verdiler maalesef hemde sadece kurs parası 750 tl vermiştim. Ama bi tane hoca vardı kursta helali vardı yani bana 1 kez sürdürdü hemen işi kaptım onun sayesinde.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Sadece turkiyede gerceklesebilecek olaylar.

HalilSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 NS Green
    Devlet baba öğrencilere YGS/LYS/KPSS gibi sınavlar için kursu şart koşmuyor.
    İnsanlar ne güzel evinde bile oturup çalışıp kazanıyorken;

Kıçı kırık ehliyet kurslarına para bayılıyoruz. Karşılığını da alamıyoruz.
    Ben toplam 40 dk eğitim aldım.(Motoru verdiler altımıza kendimiz deneme yanılmayla öğrendik desek daha doğru.
    18 Yaşında bi arkadaşı vermişler hoca diye teorik olarak ondan daha bilgiliydik.)
    Babam ve amcam kursa falan gitmemiş onların zamanında kendin çalışıp alabiliyormuşsun. Mis gibi ya...

cok dogru bır konuya degımmıssın kardesım b ehlıyetım var kursa gıttım a2 alıcam dıye sınav fekan hıcbısıye gırıcem sadece dırekyon sınavına gırıcem yanı ehlıyetı olanlarda sıstem bu sekılde ıslıyor ve bana cektıgı fıyat 700tl napacan 700 tlyı sınav gunu 3 tur atacam o kadar hersey sacmalık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)