Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gözlük kullanıyorum kask takarken gözlüğü çıkarınca sıkıntı olurmu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    gözlerim 1.25 miyop kask takınca haliyle gözlük takamayacağım ehliyet sınavında ve trafik çok sıkıntı çıkarırmı lens almalımıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Kask niye engel olsun gözlüğe? Işıkları, tabelaları, kasisleri seçebiliyorsan sorun çıkmaz; ama garanti olsun sınav esnasında tak.

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask niye engel olsun gözlüğe? Işıkları, tabelaları, kasisleri seçebiliyorsan sorun çıkmaz; ama garanti olsun sınav esnasında tak.
    kaskta gözlüğün sığacağı kadar bi açıklıkmı var gözlüğümde biraz büyük sıkışma yada baskı olmazmı?

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    AEA anlatmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşı kaskın içinde gözlük ile kaza yaptığında gözlük o darbe ile içeriye girmiş. Benim de gözlerim giderek bozuluyor. Korkardım ben kaskın içine gözlük takmaya ama takan çok kişi var.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Numaralar hemen hemen aynı.Normal gözlüğüm kemik gözlük eski gözlüğümse ince kenarlı olanlardı.Kemik gözlük kaska girmiyodu diğerininde hem numarası düşüktü hem rahatsız ediyodu kaskta.Ama takmayıncada trafikte sıkıntı oluyordu.Gözlük kullanmayı zaten sevmiyordum, yaklaşık bir buçuk ay önce lens kullanmaya başladım hem normal hem motor için çok memnunum.Dünya varmış dedirtti.Ama her ikisinide kullanmadan binme sakın çünkü tabalelar yerdeki cisimler falan gözükmüyor.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Lens kullan ama dikkat et titiz davranman lazım.Sakın günlerce kuru bırakma.kaskın camını ya açma yada güneş gözlüklü kask kullan.zahmetli iş..

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Merhaba kardeşim soruna en güzel yanıtı verebilecek kişi olduğumu düşünüyorum gözlerim 5.5 derece miyop 1.5 da astigmat var yani gözlüksüz körüm lens kullanamıyorum rahatsız ediyor. Kaskın içinde gözlük sığıyor hatta burnunda da normal hayatta durduğundan daha sağlam duruyor. Zamanla kaskta taka taka o yuva yapacak zaten ilerleyen zamanlarda gözlüğü kaska itelemen gerekmeyecek. Ayrıca gözlükle kaza da yaptım gözlük kaskın içinde oynama yapmadığından bana hiçbir zararı olmadı fırlamadı bile vizörümün çıkmasına rağmen. Ben derim ki sen gözlükle kullanmaya başla. Eğer çok merak ediyorsan nasıl olduğunu bak ben de İzmir'de oturuyorum gel bigün bi çay içelim sohbet ederiz hem de anlatmış göstermiş olurum.
    ZümeR bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eymen312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşim soruna en güzel yanıtı verebilecek kişi olduğumu düşünüyorum gözlerim 5.5 derece miyop 1.5 da astigmat var yani gözlüksüz körüm lens kullanamıyorum rahatsız ediyor. Kaskın içinde gözlük sığıyor hatta burnunda da normal hayatta durduğundan daha sağlam duruyor. Zamanla kaskta taka taka o yuva yapacak zaten ilerleyen zamanlarda gözlüğü kaska itelemen gerekmeyecek. Ayrıca gözlükle kaza da yaptım gözlük kaskın içinde oynama yapmadığından bana hiçbir zararı olmadı fırlamadı bile vizörümün çıkmasına rağmen. Ben derim ki sen gözlükle kullanmaya başla. Eğer çok merak ediyorsan nasıl olduğunu bak ben de İzmir'de oturuyorum gel bigün bi çay içelim sohbet ederiz hem de anlatmış göstermiş olurum.
    En güzel cevap, tebrikler.

Bu Barkın'ın anlattığı korkunçlu hikayenin olma ihtimali çok düşük. Ben de kaza yaptım asfalta kafa attım , vizör de fırlamıştı. Ama gözlük bi yerime girmemişti , en fazla kaskın yaptığı baskı sonucu şekli bozulur .

Gözümdeki gözlüğün çerçevesi beynimin içine girecek kadar şiddetli bir darbe ihtimalinde zaten daha ciddi sorunlarımız olur ölmek gibi
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı eymen312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sizin başınıza gelmemesi gözlükle kask takmanın tehlikeli olmadığı anlamına gelmez. takılan gözlüğün materyalinden yapılan kazanın şiddetine kadar bir sürü etken var.

konuyu açan kardeşime tavsiyem göz doktoruna gidip gözüne uygun bir lens tavsiyesi alması. ben de 1,25 derece miyopum. yaklaşık dört aydır lens kullanıyorum. hiç bir sorunla karşılaşmadım. bence siz de deneyin lens kullanmayı. muayene olduktan sonra(göz çapı, küresi vs. ölçülüyor) gözlükçülere gidip tek kullanımlık olanlardan isteyin. rahatlığına alıştıktan sonra vazgeçemezsiniz.

Ekleme: bu arada mutlaka 30 lu pakette olan günlük lenslerden kullanın. fiyat olarak aylık lenslerle birbirine çok yakın. günlük olarak değiştirildiği için gün içinde lense yapışan toz vs. den etkilenmiyorsunuz. mutlu mesut her sabah sıfır lensinizi açıp takıyorsunuz.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Dostum, Sokollu'nun da değindiği gibi gözlük kaza sırasında bir yerlerimize girdiyse zaten büyük olasılıkla diğer darbeler sebebiyle çoktan hakkın rahmetine kavuşmuş olma olasılığımız mevcuttur. Kendini hiç kasmadan kaskı taktıktan sonra gözlüğü takmaya acele etmeden alış, kullanabilirsen lens edin. Ben her iki şekilde de kullanıyorum sıkıntısız. Lens taktığın zamanlarda yanına lens kabı, lens suyu ve gözlüğünü almayı da ihmal etme (bu çok önemli, lensi kaybedebilirsin ya da rahatsızlık hissedip gözlüğe geçiş yapabilirsin)..
    iptaluyelik02 ve Sokollu bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    31 yıldır gözlük kullanıyorum,motor kullanmam ondan çok eski zaten.Miyopum+astigmatım var.Eskiden arazide bir günde beş kez düştüğüm olurdu,bir kez bile düşünce gözlükten dolayı zarar görmedim,düşünce gözlük kırmadım kask icinde rahat kullanım icin plastik çerceveli gözlükleri kullanmanızı öneririm.Sokollunun söylediklerine yüzde yüz katılıyorum ,ama kullanabilen lens kullansın tabii,en azından gözlüğün kask icinde bugulanması gibi riskleri olmaz yada gözlük camı kırılacak endişesinden kurtulur.
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Kask ile gözlük kullanıyorum 2.5 yıldır , bolcada kaza yaptım , kaza sırasında gözlükten korkmak bence gereksiz.Silikon tabir edilen çerçevelerden kullanıyorum (Ben.X marka yerli malı) zaten baskı durumunda eğilip bükülüyor , çok sıkıştırınca cam çıkar zaten bunun üstünde bir kazada düşüneceğin son şey camın vereceği hasar olacaktır.Ama görmediğin , seçemediğin için kaza yapma riskin çok çok daha büyük.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    31 yıldır gözlük kullanıyorum,motor kullanmam ondan çok eski zaten.Miyopum+astigmatım var.Eskiden arazide bir günde beş kez düştüğüm olurdu,bir kez bile düşünce gözlükten dolayı zarar görmedim,düşünce gözlük kırmadım kask icinde rahat kullanım icin plastik çerceveli gözlükleri kullanmanızı öneririm.Sokollunun söylediklerine yüzde yüz katılıyorum ,ama kullanabilen lens kullansın tabii,en azından gözlüğün kask icinde bugulanması gibi riskleri olmaz yada gözlük camı kırılacak endişesinden kurtulur.
    Evet en büyük derdime değinmişsiniz, en iyi kaskı da alsan vizör buğu yapmasa gözlük yapıyor, vizörü açsan gözlük camı yağmur damlası doluyor.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bende de gözlük var önce kask sonra gözlüğü takıyorum. 13 yıldır motor kullanırım.
    Kaskın kafana büyük değilse sıkıntı olmaz. FF Kask gözlüğü saplarından tutuyor zaten.
    Ayrıca ilk zamanlarda kasksız metrelerce sürüklendiğim oldu. Defalarca.. Ne gözlüğüm düştü ne kırıldı.
    Kısaca gözlük ve kaskın bir beden büyüğü sorun çıkarır.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Gözlüksüz sakın kullanma, hele gece ışıkları dağınık bi şekilde görürsün. Senelerce gözlüklü kask kullandım, evet rahatsız edici bişey fakat naparsın mecbursun, Allaha şükür lazer ameliyatı oldum da kurtuldum gözlük illetinden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)