Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Büyük Aptallık Ettim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    yaşınız genç kanınız kaynıyor normaldir gaza gelmeniz.
    arkanızda çok sevdiğiniz biri var iken gaza gelmek aptallıkla birlikte mallık , apaçilik, delilik vs. dir. verilmiş sadakanız varmış. ders olması sizin adınıza iyi. yoksa arkanızdaki kişiye birşey olsaydı vizdan azabı sizi yer bitirirdi. verilmiş sadakanız varmış. gidin bir yetim sevindirin.
    Espaniole bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Gecmis olsun kardesim. Tam 7 yıl önce ben de aynı virajda almıştım dersimi. O zaman o yolda kunkler vardı en sag şerit kapalıydi. Dragstar 650 ile o kunklere nasıl girmedim hala bilmiyorum.O günden sonra hiç sacmalamadim, gaza gelmedim. Umarım sana da bir daha olmaz.
    Espaniole bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    "Motorcuyuz, şöyle düşünceliyiz, böyle dikkatliyiz, öyle arabaları uyarıyoruz" falan diyorsunuz da, bu motorcular kadar kolay gaza gelmiyor, tahrik olmuyor.

Biri yanından gazlayıp geçiyor, hop hemen dip gaz önüne geçmeye çalışmacalar falan...
    Espaniole bunu beğendi.

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Büyük geçmiş olsun kardeşim . Bu gaza gelme işi bende de oluyor ama hep motogp izlediğim zamanlarda oluyor bu arada belirteyim fazlasıyla rossi hayranıyım ne zaman motogp izleyip motora binsem bi değişik sürmeye başlıyorum ömotorun önü arkası ayrı oynuyor
    Espaniole bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hatunlar arkada birsey demiyor mu ya :D ben olsam carparim arkadan bitane kendine gel diye eşimede yapmisligim vardir.
    Arkada ustune beton dokmusler gibi durmanin mantigi yok bazen uyari iyi oluyor ..
    gecmis olsun arkadaşım
    Kendisi hızdan hoşlanıyor ve hep sürüşüme güvendiğini söyler, sanırım bu nedenle sesini çıkarmadı. Ama dediğiniz gibi uyarsaydı daha iyi olabilirdi.

Bir andan da şöyle düşünüyorum ki, bu olay bana onun uyarısından daha sağlam bir ders oldu.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözüm döndü tam gaz girdim viraja gibi bir bahanen olmamalı. Önce artçını sonra kendini düşünüp gaza gelmemelisin. Lastiklerin çok iyi ve eğitim almış olsan bile ülkemizde yolların asfalt kalitesi berbat ötesi. Motor yatıkken dalgalı asfalta denk gelip kendini yolun dışında bulabilirsin. İki gün önce İzmirdeydim motorcular için asfaltın çoğu yerde hiç de güvenli olmadığı gözlerimle gördüm. Ankarada hiç sorun olmadan 90km hızla döndüğüm virajı orda 60-70 anca dönerdim. Viraj sertliği hakkında bilgi olması açısından söyleyim araba ile orda 70km'den hızlı dönersen çok rahatsız ediyor koltuktan savuruyor.
    Böyle bir bahanem yok zaten. Yazımda yaptığıma bahane aramadığımı, aksine pişman olduğumu anlatmak istedim. Teşekkürler.

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ama suç sizde , kendine hakim olamayan adam binmesin bu merete. İrade meselesi bu. Geçsen nolacak ? Madalya mı kupa mı verecekler ?
    Teşekkür ederim, sonuna kadar haklısınız, evet suç bende.. Sağlıklı zihinle düşününce bir anlamı olmadığının farkına varıyorum, sorun orada zihnimin sağlıklı çalışamamasıydı.

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun kardesim. Tam 7 yıl önce ben de aynı virajda almıştım dersimi. O zaman o yolda kunkler vardı en sag şerit kapalıydi. Dragstar 650 ile o kunklere nasıl girmedim hala bilmiyorum.O günden sonra hiç sacmalamadim, gaza gelmedim. Umarım sana da bir daha olmaz.
    Spor motorlar-spor görünen motorlar insanı ister istemez diğer tarz motosikletlere göre daha hızlı gitmeye yöneltiyor. Herhangi bir Cruiser'a bindiğimde hiçbir şekilde hız yapma isteği duymadım. Ama spor motosikletlerde böyle olmuyor. Ciddi ciddi Cruiser'a geçmeyi düşünüyorum..
    dmg bunu beğendi.

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    hız felakettir geçmiş olsun
    Espaniole bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendisi hızdan hoşlanıyor ve hep sürüşüme güvendiğini söyler, sanırım bu nedenle sesini çıkarmadı. Ama dediğiniz gibi uyarsaydı daha iyi olabilirdi.

Bir andan da şöyle düşünüyorum ki, bu olay bana onun uyarısından daha sağlam bir ders oldu.

Böyle bir bahanem yok zaten. Yazımda yaptığıma bahane aramadığımı, aksine pişman olduğumu anlatmak istedim. Teşekkürler.

Teşekkür ederim, sonuna kadar haklısınız, evet suç bende.. Sağlıklı zihinle düşününce bir anlamı olmadığının farkına varıyorum, sorun orada zihnimin sağlıklı çalışamamasıydı.

Spor motorlar-spor görünen motorlar insanı ister istemez diğer tarz motosikletlere göre daha hızlı gitmeye yöneltiyor. Herhangi bir Cruiser'a bindiğimde hiçbir şekilde hız yapma isteği duymadım. Ama spor motosikletlerde böyle olmuyor. Ciddi ciddi Cruiser'a geçmeyi düşünüyorum..
    Hizdan bende korkmuyorum motor benim icin artciliktan ibaret degil kendi motorumda var ,esimde 600rr var surusune tabiki guveniyorum 600luk motorda adami 80le git diyede dürten yok zaten tabiki hizli gidecek ama ben fazla agresiflestigi zamanlari hemen anlayabiliyorum ) herkes hata yapabilir bu adam %100 dusmez diye birsey yok istedigi kadar tecrubeli olabilir yinede ucuz yirtmissiniz sana zor bir ders olmuş
    Espaniole bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Neyse başınıza kötü bir şey gelmeden hatanızı anlamanız bile güzel bir şey. Artçım varken kesinlikle gereksiz sollamalardan bile kaçınıyorum her ne kadar kendime güvensemde
    Espaniole bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Eger ayri motorlarla cikiyorsak surda sulama vardi surda kazi vardi surdaki viraj soyle boylr diye ufak hatirlatma gecerim ayni motordaysak copilot tadinda sorun oldugunu dusundugum yerde dizimle durterim o anlar yavaslar ve soylerim dikkat et burada yol islak oluyor veya calisma olabilir diye oyle gozumu kapadim yasasin hizzzz :D olunca iki tarafta boyle seyler yasanabilir aslinda artci avantaj bile olabilir bu sekilde olunca ) biz kendi aramizda vucut dili bile gelistirdik :D tavsiye ederim
    Espaniole bunu beğendi.

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Motosikletle gereksiz hava atılmaz, bilinçsiz hızlanılmaz, 140kmh ile şehiriçi viraj dönülmez, hele ki arkada artçı varken genede bilinçsizce bu tarz hareketler yapılıyorsa motor kullanmaması gereken birisiniz demektir. Bu tarz yapılan gereksiz şeyler trafik akışını bozup diğer araçlarında kaza yapmasına sebep olabileceği gibi, motor-hata-hız olduğu için biz motorcuların tümüne cephe alınıyor dikkatli olun.
    Espaniole bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla viraja girdiğin yer alsancak ile Karşıyaka ve Bornovayı bağlayan köprü. Orada bariyerlere girseydin motor köprüde kalırdı ama siz muhtemelen aşağı uçardınız. Allah korumuş. Çok geçmiş olsun tekrar.
    Espaniole bunu beğendi.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Kendi hayatımızla oynarız ama artçının hayatıyla oynarsam şahsen ömrüm boyunca azap duyarım dayanılmaz o pişmanlığa
    Espaniole bunu beğendi.
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Motordaki en büyük korkulardan, birinin vebalini almak kardeşim, lütfen bir daha artçın varken hiç bişeyi riske atma, artçıyla sürüş her şekilde daha kontrolsüz zaten, tek başınayken hepimiz arasıra manyak oluyoruz, gaza gelmek de lazım bazen şehiriçi trafiğinde asfaltı tanımak, sınırları zorlamak da tecrübedir, ama yalnızken. Geçmiş olsun.
    Espaniole bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    bir musibet > bin nasihat
    zulu ve Espaniole bunu beğendiler.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Çok geçmiş olsunda hocam ama dediğiniz yer 140 la viraja girilebilecek bir yer değil aman dikkat.
    Özelikle ama özellikle artçılı sürüşler bilimum dikkatli ve sakin bir sürüş sergilemek gerekiyor.Sonuçta allah korusun bariyerlere girseniz kızın kolu bacağı kopsa vebalini ömür boyu üzerinizde taşırsınız her aklınıza geldiğinde kendinizi kötü hissedersiniz.O kızın da ana babası var nasıl hissederler hiç düşündünüz mü ? Bir de üzerine ömür boyu taşıyacağınız bir vicdan azabı.

Tek sürüşlerde bunlar çok mühim değil hepimiz gaza geliyoruz hepimiz aralara giriyoruz ufak tefek şaklabanlıklar yapıyoruz bunu inkar etmiyorum ama diğer insanların canını tehlikeye atmamak kaydıyla bunları yapmamız gerektiğini düşünüyorum.

Neyse hocam tekrar çok geçmiş olsun.Siz siz olun bir daha başka arkadaşların gazına gelmeyin hele hele arkada artçınız varken...
    Mengu16 ve Espaniole bunu beğendiler.

Motosikleti
    ybr125
    140 ike virajmı dedin sen uçmuşsun

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Yaşını bilmem ama bu sebeple genç yaşta kullanılmamalı motosiklet derim hep.
    Ben 31 yaşımda başladım motora, şu an yaşım 33.
    Dinginlik, sakinlik, egosuzluk tavan seviyesinde.
    Yanımda tek teker yapan mı istersin, ara gazı veren mi ararsın, hiç muhattap olmadan, buyur geç kardeşim, belli ki senin acelen var, baksana yerinde duramıyorsun deyip yol veririm her zaman. İlk ışıklarda ya da ilk düzlükte ise onu geçmiş olurum. Unutmamak gerekir ki kaplumbağa her zaman kazanır

Gerçi benim sürüşümün de "sıkıcı" olduğunu söyleyenler olmuştu
    Halbuki ben o sıkıcılıktan keyif alan birisiyim
    Espaniole bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Çok geçmiş olsun, tehlikeli bi ders olmuş, umarım ömür boyu unutmazsınız da bu size bi faydası olur. Motorla pek gaza gelmem zaten gücü ne 125 cc de ne gaza gelcem tın tın giderim. Fakat arabayla bazen işle değişiyo, gaza gelen birisi değilim fakat bazı denyolara sinirlenip kendimi tutamayıp ben de denyoluk yapabiliyorum bunlara, benim de bunu aşmam lazım. Lakin arabada yalnızken yaparım bunu, benden başkaları varsa sakin sakin sürerim.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Şöyle spor kasa bir cruiser tavsiye ederim. Kütür kütür, püfür püfür gidersin, yavaş gitmekle keyif alırsın. zaten 90-100 ile en keyifli şekliyle gidiyorsun, fazlası rahatsız ediyor. Çok gaza gelirsen 120-130 yapıyorsun, normal bir motorla 160-180 yapmak gibi hissettiriyor, zaten 1 dakika sürmüyor bu gaz anın . Kız arkadaşın, o arka koltukta evdeki berjer koltuk rahatlığını bulur Güzel bir egsoz yaparsın, senin orada olduğundan tüm araç kullanıcılarının haberi olur, üstüne kırmazlar. Race motorla sana düşman gözüyle bakan araç sahipleri, cruiser ile yolda giderken arabasının camından baş parmağını kaldırıp selam vererek geçiyor. Toplumdaki algı daha bir değişik oluyor.

650cc bir cruiser ile de aşağı yukarı R25 kadar yakıt sarfiyatın olur. Şaftlı alırsan değmesinler keyfine, zincir yağlıyayım, çok temizlersem o-ringler gider mi, temizlemezsem paslanır mı vs belalar yok. Bas kontağa, git gidebildiğin kadar. Customize olayına gireresen, her yeni parça taktığında yeni bir makineye biniyormuş hissi alıyorsun (ekonomik yani, 100-200 lira maliyete yeni motor almış gibi oluyon). Ama bu güzelin de negatif yönü var. Suya karşı hassastır, vidaların falan paslanmaması lazım. Yağmurdan iyi korumak lazım, yıkamak için ayrıca özen göstermek lazım vs.

Bu arada arkadaşlar, adam zaten yaptığının hata olduğunu, ders aldığını ve ne kadar pişman olduğunu anlatıyor. Böyle yaptım ne güzel oldu dememiş ki! Döver gibi vay "öyle yapılmaz", "böyle edilmez" diye girmenin manası yok.
    Espaniole bunu beğendi.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Bilgiler için teşekkür ederim.

Dün arkadaşımla motosikletlerimizi 1 günlüğüne değiştirdik ve tam bir yaratık olan Vmax'i(her ne kadar cruiser değil de muscle bike olarak geçse de) tatma fırsatım oldu. Klasik görünümü ve havası hoşuma gitti, sanki asıl tarzım cruiser gibi hissettim. Ama spor motorlardan aldığım iyi frenleme ve viraj kabiliyetinden vazgeçemeyeceğim gibi görünüyor, bu nedenle çevremin önerisi üzerine gv650'lere bakmaya başladım. Tabii kabiliyeti spor motosiklet kadar iyi olamaz, ama güven vermesi yeterli. Nasıl bilirsiniz kendilerini?
    dmg bunu beğendi.
    Korkarak yaşayamazsın!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)