Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Motoran crazy 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    sxysl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Son motor motoran 125 crazy :)
    Alıntı AlanyA43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı kilometre saatinden aldım kısa süre sonra devir saati yandı şu an orijinalini arıyorum bulamıyorum. Ayrıca arka stop da patladı ledliymiş ampülü değişmez komple stop takımı değişecek dediler bulamıyorum. Orijinal kilometre takımı ve arka stop alıp muayeneden geçireceğim. Bu arada motosikletten son derece memnunum. Bu kadar küçük olmasına rağmen bu performansta olmasını beklemiyordum. Ön dişliyi biraz büyüğüyle değiştirdim performansı daha da arttı. vibrasyonsuz 140 basıyor (benim taktığım kilometre saati doğru gösteriyorsa tabi)
    Biraz büyük dişli derken kaç diş?
    140 km bu tekerlek ebatı için tehlikeli ve fazla bir hız.
    Zaten o hız reel değildir 10 km kadar fazla gösterme ihtimali var.
    Yinede fazla. Cep tlf vasıtasıyla GPS ile ölçerseniz gerçek hızı bulursunuz.
    12" jant için çok düzgün bir yolda bile 100 km üstü risklidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot 103
    bu motor bence 1.50 civarındaki boylara hitap ediyor.

Motosikleti
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeşim boya bakmıyor verdiği zevk önemli ki bu motoru kullanan adan ondan zevk alan adamdır
    boyla motor kıyaslamak cok doğru olmaasa gerek bakiniz motoGP pilotları minicik boylarıyla SS makine kullanıyorlar Dovizioso 1.67 olması lazım
    Yani...
    Belkide 13 yaş altı çocuklar için yaptılar...

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım 2016 dan sonra gelmemiş bir model. Şu anda parça sorunu yaşıyor musunuz ?

Bura pek bir sessiz kalmış ben ufak yeşil devle devam ediyorum.
    Ön iki amortisör keçesini patlattım. Gidon göbek bilyaları dağılmıştı zaten artık tamamen gittiler.
    Egzoz burusunu daha önce kaldırımlarda zıplarken vurup zedelemiştim çatlayan yere kaynak yapılmıştı. Fakat bu sefer de tam manifolt bağlatısına yakın bir yerden korozyondan dolayı delik açıldı. Pata pata geziyorum
    Bakım zamanı geldi...en kıza zamanda servise gideceğiz.
    güzel bakan , güzel görür.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu bu motorun tipi çok hoşuma gidiyor be Çok tatlı kerata. Konuyu uzun zamandır takip ediyorum, yedek parça konusunu ben de sorabilirim. Önceki sayfada sxysl hocamız birçok Çin motorunun parçalarıyla uyumlu demiş; bu güzel bir detay lakin başka motordan uydurulamayacak depo, karenaj gibi parçaların bulunabilirliği nedir, bir fikri olan var mı? tian hocam, rulman-bilye sanayiden bulunur da, amortisör keçesi de başka bir motorla uyumlu mudur?
    sxysl bunu beğendi.

Tabiki rulmanlar ve keçeler problem teşkil etmiyorlar. Daha birçok ufek tefek sarf malzemeler sıkıntısız temin ediliyor yada benzerleri bulunuyor. Benzin depoları,şaseler, fren kaliperleri vs.ciddi parçalar. Şuan için bulunabilir duruyor. Fakat ben onlara da takılmıyorum zira benzer depoları görüyorum diğer çin malı motorlarda. En fazla bir iki kaynak bir sprey boya ile kullanmaya devam edebilirsin.
    Burda elindeki motordan ne beklediğin de önemli ;) ben motorun bütünlüğünü korumaktansa onu ömür boyu korumayı düşünüyorum.Renk menk falan problem değil bana bu ufak adam için eğleniyorum ben bununla
    Vallahi bir tane alıp ben de eğlenmeyi düşünmüyor değilim :D Lakin boy 0,00189 km olunca kendi motoruma sığamıyorum, Crazy'yi geçtim. O yüzden yakınımdaki kadın arkadaşlara tavsiye edip akıllarını çelmeye çalışıyorum ki alsınlar, ben de bineyim Ama bir konuda haklısınız, parçalar uyumlu oldukça bu motoru seven adam bir şekilde hayatta tutar.

Parça konusunda çok fazla problem yaşanacağını sanmam alt tarafı 125 cc karbüratörlü çin malı motor, teknolojisi de bildiğimiz cg motor olsa gerek yani bakkalda bile bulunur uyumlu parça, zaten çok problemli bir motor değil sanırım , klasik bir titreşimi varmış yüksek devirde iyice artan onun dışında alınır binilir, ben iki tane iri yarı adamın bindiğini gördüm gerçtekten bir tuhaf görünmüyor değillerdi :D ama alet bana mısın demeden yokuşu tırmanıp çıktı
    sxysl bunu beğendi.

Motosikleti
    Yedek parça hala gerekmiyor... Depo herhangi bir nedenle hasar görürse sorun degil ithalatcı firmada mevcut.
    Motorun orijinal çin kullanımı 150 cc mini yingang mini yg150 22 diye aratırsanız ulaşırsınız. Bu model cin de ve bizden başka ülkede göremedim.
    Sym ve diger pek cok cin motorunun parçası uyumlu.
    Bir klasik oldu bile. Türkiyeye bir yıldır ithalatı yok sanıyorum.
    Benimde 1.80 boyum ve 90 kilom var

Alıntı sxysl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde 1.80 boyum ve 90 kilom var
    Hocam siz tam bir çılgın sevdalısınız öyleyse, saygılar

Motosikleti
    Motoran Crazy 125
    Herkese Merhaba arkadaşlar. Siteye yeni üye oldum ve yaklaşık bir senedir de bu motosikleti severek kullanıyorum. Nacizâne ben de tecrübelerimi sizlerle paylaşmak isterim. Motosikleti peşin olarak 2017 de 4200 liraya satın aldım. Şu anda pek sıfırı yok bi yerde denk geldim orası da 6500 istiyor. 2018 üretimi yok. 114 kg ağırlığı ve yedek hariç 10 lt deposu var. Yedek hariç 10 lt ile 400 km yi şehir içinde çok rahat bir şekilde aşabiliyor. Şehir dışında ise 50 60 km daha uzun gidebiliyor. Tabi yol şartlarını göz önünde bulundurmak şartıyla. 80 90 km hız ile giderseniz rahatsız edici titreşim yok. Ama 90' dan sonra artık yavaş yavaş titreşim artmaya başlıyor. Her motosiklette olduğu gibi rodaj bu küçük canavarda da önemli. Ben düzgün yaptım bu sebeple 130 km ye kadar çıkabiliyor. Tabi 10 km boyunca bu hızda giderseniz 11. Km de ne motosiklet kalır ne de siz dağılır gidersiniz. Aynalarını alır almaz değiştirdim. Ön dişliyi 15 yaparak seyrini rahatlattım 16 yı da denedim ama pek randımanlı değil. Zinciri kalitesiz olduğu için o-ringli bir zincir ile değiştirdim ölçüler aynı olmasına rağmen dişli kutusunda sürtünme meydana geldi bu sefer de değiştirip kmc marka klasik zincir taktım mükemmel uyum sağladı. Tavsiye ederim. Kornası kötüydü çinden korna getirttim ferrari kornası diye geçiyor gayet keyifli. Mükemmel bir tınısı var. Egzozu yine çinden getirttim ve taktım mükemmel oldu titreşim adına hiçbir şey kalmadı ama ses bu sefer fazla oldu bende pek insanları rahatsız etmek istemediğimden bu egsozu söktüp orjinale döndüm. Yaklaşık 9000 km ye kadar ön far ampülünde bir sıkıntı olmadı sonra kısalar yandı değiştirip philips aldım 100 km de oda yandı sonra led aldım oda 50 km de yandı. Sonra tekrar philips aldım şimdilik bir sıkıntı yok. Antalyada havalar çok sıcak olduğu için farın dayanmadığı kanaatindeyim. Şu anda 13000 km de şükür bir sıkıntı yaşamadım. Ben 90 kiloyum bir arkadaşım var o da 100 kg ikimiz birlikte dağlara tepelere çıkmışlığımız var. Yani güç hususunda sıkıntısı yok. Tabi yokuş yukarı hızlı çıkmaya çalışırsanız çıkmaz. Yağını 1500 km de bir değiştiririm. Castrol motul shell ve mobil hepsinden kullandım. Her motorun karakteri ayrı ama inanın bu motora mobil racing 15w50 full sentetik koyduğum günden itibaren ne sesi var ne de şanzıman sıkıntısı şakır şakır işleyen vitesler ve acayip bir ivmelenmeye sahip. Kitapçıkta 3000 de bir değiştirin yazsa da motor bloğunda bin km de yağını değiştirin yazar. Ben de 1500 km de değiştiriyorum çünkü motosikletimi fazlasıyla seviyorum. Lastikler kuru havada iyi olsa da çiselenme ya da ıslak yerde kaymak için bahane arıyor tamamen ıslanınca artık o da ortadan kalkıyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar yine soru olursa seve seve cevaplarım ayrıca ozc_a insta adresim devamlı iletişim halinde olabilir bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Hepinize keyifli sürüşler...
    sxysl bunu beğendi.

Motosikleti
    Motoran Crazy 125
    Tekrardan hoşbulduk ☺ Göstergeyi test ettim ama araç saati ile. Arada çok bir oynama yoktu. Gerçi olsa ne olur sonuçta bu hız motoru değil. Bu motosikletin sağlıklı kullanım aralığı 70 ile 100 arasında bu km yi aşmayınca da gayet güzel gidiyor. Lastik konusunda evet yakın zamanda değiştirmeyi planlıyorum. Stok lastikler o kadar sert ki benim lastiklerimin üzerindeki dikenler bile duruyor ☺. Depo hususuna gelince de dediğim gibi yedek hariç 10 lt alıo yedeği hiç açmadım ama 2.5 lt alıcağını sanmıyorum.

Simdi tum yazilari okudum vastan sona biraz gec görmüş oldum ama yapacak bisey yok. Benim mg 125 var ve baslarda dediginiz gibi ayaklikta çalışma problemi olsun titreme olsun hepsi mevcut tescil 2012 tarihli ama suanda 1.5 k yol yaptim lise sonda almistim motorumu ama yaklasik bi 4.5-5 seneye yakin yatti motor bu yuzden fazla bir km yapamadim. 4. Ve 5. Vitesler arasindaki o bosluk bende yok birde soyle bir durum var sizdede mevcut mu bilemiyorum motor ayaklikta veya ustundeyken hicbir sekilde boşa almadan çalışmıyor hem iyi hemde biraz kötü bir durum ama ayak marsinda tekte her turlu alıyor. Bu arada motor o kadar sene yatmasina ragmen geçen ay basinda uzun bir aradan sonra ilk defa calistirdim ve tek seferde calisti arkadaslarim ve uzun zamandir motor kullananlar bile şaşırdı.😂
    Sizden hem tavsiye hemde biraz akıl almak istiyorum doğrusu 6k devir ve ustunde motorda aşırı bir titreme ve cirtlak bir ses cikiyor.
    Bakımları için kac binde ne yaptirmam lazim lastiklerim temiz muayeneden tek seferde gecirdim gectigimiz pazartesi hafif kusurlu olarak far yönü 😀 velhasıl kelam
    Motorumun durumunun iyi olduğunu düşünüyorum ama gözümden kacan illaki bir kac sey vardır. Egzoz üzerindeki krom parca sanirim koruma amacli oradan asiri bir ses ve titreme problemi var arasina conta koymama ragmen gecmedi visteslerinde bazen takilma yaşıyorum ve sadece arkadan basarak gecisini sagliyorum ozellikle 1. Ve 2. Vites aralığında digerlerini ön tarafdan rahat geciriyorum. Ve soyle birşeyi farkettim öndeki zincir dislisinde giderken gazi kestigim zaman bir takirti seklinde bir ses geliyor zincir ile mi yoksa baska birsey ile alakalimi emin değilim. Tek kontakta 70 km yaptim suana kadar oda yaklasik 50 dakika civari artci kullanimda motoru biraz zorlayarak günü birlik max sürümümde 150 km civari yine artci. Bu arada 10 lt depo kapasitesine sahip ve bir depoyla yaklasik 260 km yaptim şehir içi sizce iyi mi?
    Onerilerinizi tavsiyelerinizi ve dusuncelerinizi merakla bekliyorum simdiden teşekkürler herkese iyi surusler dilerim. 🖐

Merhaba arkadaşlar mayıs ayında crayz 125 i 2.el aldım garantisi hala devam ediyormuş sahibi bu hafta söyledi deposunu istersen değiştir garantisi var dedi ve sürekli olarak ampul değiştiriyorum sürekli ampüller gidiyor neden böyle bi durum var ardadaslar ve müşteri hizmetlerini arıyorum telefonu açan Yok me yapmam gerekiyor bilgi verirseniz çok sevinirim telefon numaram 05537472606 Kerim Pınar bana ulaşırsanız sevinirim arkadaşlar

Motosikleti
    Alıntı kerim_pinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar mayıs ayında crayz 125 i 2.el aldım garantisi hala devam ediyormuş sahibi bu hafta söyledi deposunu istersen değiştir garantisi var dedi ve sürekli olarak ampul değiştiriyorum sürekli ampüller gidiyor neden böyle bi durum var ardadaslar ve müşteri hizmetlerini arıyorum telefonu açan Yok me yapmam gerekiyor bilgi verirseniz çok sevinirim telefon numaram 05537472606 Kerim Pınar bana ulaşırsanız sevinirim arkadaşlar
    Güle güle kullan crazy'i Sık ampul patlatıyorsa ampullerin dandikliğinden kaynaklıyordur.
    Bir ihtimal doğrudan dinamodan beselnediği için dinamo çıkış konjektör hatalıdır fazla voltaj verip patlatıyordur. Bir motosiklet tamircisine kontrol ettirebilirsin.

Motosikleti
    Motoran Crazy 125
    Selam arkadaşlar.. Şimdi benim bir sıkıntım var yardımcı olursanız memnun olurum. Motosikletimin modeli Motoran crazy 125. Zaten daha önce de bir iki defa yazmıştım. Birinci sıkıntım şu : Debriyaj balatalarını yağını ve bujisini değiştirip subap ayarlarını yaptırdım. Fakat balatalar değiştikten sonra motosikletin çekişi düştü. Jikleyi, belki sıkıştırıp zengin karışım yapıodur diye ve Antalyada kullanımına pek gerek olmadığından iptal ettim. Bu minik canavara gözüm gibi bakıyorum. Şu an 17500 km de balatalar ve yağ 600 km önce değişti. Hem de orjinal honda cg balatası aldım ki biraz uzun ömürlü olsun. Zincir gergisi stabil halde. Yani kısacası her şeyi yerli yerinde ama yanlış giden bir şey var. Bir diğer sorum da eksantirik zinciri esnek olursa çekiş düşer mi eksantiriğin değişme vakti gelmişte olabilir mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    17.500km de egzantrik değişmez.

Min 30-50bin km gerekir.

Kullandigin yağ nedir?

Yari sentetik MA-MA2 icerikli yağ olacak.

Balata değişimi esnasinda,plakalar ayri bir kuvette yağ içinde min 2 saat bekleyecek.kuru debriyaji haldir haldir takan usta gordu bu gozler.

Ve montaj esnasinda debr.tasındaki 4 adet yayli civatalar duzgun torklanacak veya gerginligi saglanacak(ne sıkı ne bol)

Jikle iptal edilirken,bagli oldugu fişek ne oldu?

Debr.kavrama ayari ne durumda,manet boslugu nasil?ölçusel 10-20mm??

Motosikleti
    Motoran Crazy 125
    Yaklaşık 10000 km dir mobil tam sentetik yağ kullanıyorum gayette memnunum. Diğer yağları da denedim ama bunda karar kıldım. Çünkü, şahsen en iyi performansı ve kararlılığı bu yağdan aldım. Debriyaj manet boşluğu makul seviyede mm olarak ölçü veremem ama göz kararı bakınca yeterliliği anlaşılıyor. Kavrama ise ne altta ne üstte orta seviyede kavrama yapıyor. Hiçbir zaman servislerde veya tamircilerde yağ değişimi yapmadım yaptırmam da. Kendim alıyorum kendim değişiyorum. Çünkü ellerinde bulunan yağlar genelde ya ismi cismi belli olmayan yağlar oluyor veya iyi yağ varsa piyasadan pahalı satıyorlar 35 liralık yağa 70 lira fiyat çekeni gördüm. Debriyaj balatalarına gelince, bir gece öncesinden yağa yatırdım. Sonra değişime götürdüm. Götürdüğüm servis işini iyi yapan bir arkadaş yayları felan kontrol etti ben de başında durdum. Jikleyi iptal ettiğim nokta, karbüratörün olduğu yer yani off konumunda olduğundan emin olduktan sonra teli çıkardım. Vites geçişlerinde devir aralıklarında herhangi bir sıkıntı yok şanzıman şakır şakır çalışıyor. Debriyaj kaydırma yapmıyor. Ama nedendir bilmiyorum motosiklet artık gitmiyor. Benim aklıma gelen iki neden var birincisi egzantirik zincirinin gevşekliği (performansı etkiler mi bilmiyorum) ikincisi ise artık subaplar ve piston kaçırıyor görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getiremiyorlar. Ya da kış olduğundan mı böyle saçmalıyor bilemiyorum.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler