Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

250cc Supersport Motor (Kafam Çok Karıştı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar ehliyetimi almaya az bir sürem kaldı. Ehliyet kursundan önce eğitim aldım, az çok trafik bilgim var. Şimdi gelelim asıl konuya;

Başlangıç motoru olarak 250cc lik Supersport bir makine istiyorum. Yaklaşık 4-5 aydır aşartırma yapıyorum, Vlogcuları takip ediyorum, incelemelerini izliyorum. Ama aklım çok karıştı, biri yzf r25 e başlangıç için ideal diyor birisi çok gelir diyor, Cbr250yi öneren var önermeyen var vs. vs.

Şimdi aklımdaki motorlar CBR 250R - YZF R25 - BAJAJ PULSAR 200NS - SUZUKİ İNAZUMA - KAWASAKİ NİNJA 250SL

Parça fiyatı, servis ağı ve kalite olarak göz önüne alırsak sizce hangisini almalıyım?

Not: Bütçem 10.000(Ayrıca 2.000 TL ekipman) TL, Bajaj Pulsar hariç hepsini 2. elden almak zorundayım fakat 2. ele de gönlüm el vermiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Kardes suanda bajaj pulsar hem gorunum hem kalite hemde sifir fiyati olarak digerleriyle kafa kafaya geliyo resmen kalitesizde degil bende cok arastirdim he bi yamaha honda olabilirmi bilemem ama parasinin hakkini veren bi motor oldugunu soyluyor bircok yerde bende cc yukselticem aklimda suan bajaj var ktm duke aynisi nerdeyse 😊

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Öncelikle o paraya R25 bulman zor bu birincisi.
    İkincisi: Ben kendi motorumdan başka motorun 2. el piyasasına güvenmem (özellikle çok tutulan ve apaçi diye tabir edilen kesimin eline geçebilecek bir motorsa)
    İçlerinde bence en ideali Pulsar görünümü güzel (kişiden kişiye değişir ben naked seviyorum) hem sıfır alabilecekmişsin. Sıfır alabiliyorsan diğerlerini düşünme. Motor tabiri caizse elinde büyür. Motor hakkında her şeyi bilirsin bir nevi senin çocuğun gibi olur.
    Sen pulsar a yönel derim ben
    Ertugyigit bunu beğendi.

Alıntı Germ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes suanda bajaj pulsar hem gorunum hem kalite hemde sifir fiyati olarak digerleriyle kafa kafaya geliyo resmen kalitesizde degil bende cok arastirdim he bi yamaha honda olabilirmi bilemem ama parasinin hakkini veren bi motor oldugunu soyluyor bircok yerde bende cc yukselticem aklimda suan bajaj var ktm duke aynisi nerdeyse 😊
    Bugün salonda bir abimde vardı bajaj, biraz oturup konuştuk çok övdü ama birazda gömdü. Fabrika çıkışı lastiklere çok sövdü (yolda bırakmış :D ).
    Yakıtı da çok iyiymiş 100 km de 2.30 2.75 arası yakıyor dedi (agrasif kullanımda). Ne kadar doğru bilemem.

Alıntı eymen312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle o paraya R25 bulman zor bu birincisi.
    İkincisi: Ben kendi motorumdan başka motorun 2. el piyasasına güvenmem (özellikle çok tutulan ve apaçi diye tabir edilen kesimin eline geçebilecek bir motorsa)
    İçlerinde bence en ideali Pulsar görünümü güzel (kişiden kişiye değişir ben naked seviyorum) hem sıfır alabilecekmişsin. Sıfır alabiliyorsan diğerlerini düşünme. Motor tabiri caizse elinde büyür. Motor hakkında her şeyi bilirsin bir nevi senin çocuğun gibi olur.
    Sen pulsar a yönel derim ben
    Yorumunuz için teşekkür ederim. R25in 2. el piyasasına pek hakim değilim, bilinçlendirdiğiniz iyi oldu . Bende güvenemiyorum 2. el piyasasına o kadar çok hor kullanan var ki ah ah anlatamam bu gibi durumlar çok üzücü motorunu sokakta mı buldun sen yahu...

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    bunlar birbiri arasında uçurum olan motorlar değil. r25e bütçen yetmiyor elendi. onun dışındakilerde de hangisinin tipi hoşuna gidiyorsa onu alacaksın. mersin gibi bir şehirde servis sıkıntısı yaşayacağını sanmıyorum.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar birbiri arasında uçurum olan motorlar değil. r25e bütçen yetmiyor elendi. onun dışındakilerde de hangisinin tipi hoşuna gidiyorsa onu alacaksın. mersin gibi bir şehirde servis sıkıntısı yaşayacağını sanmıyorum.
    Sizce 0 alıp rahatıma mı bakmalıyım biraz daha kaliteli alıp 2. el mi almalıyım?

bnde cbr 250r ve r 25 arasında kaldım dedıgın gıbı bu canavarların 0 fiyatları hemen hemen aynı ancak tanıdık bır motorcuya bu konuyu actım r25 le dusup kalkarsan masrafın cok olur kolay kolay da kımseyi bulamassın gibisinden konusma gectı supeye dusurdu benı bir bakıma dedigi doru elını attıgın yerde honda var ama kararsızımm bende bu konuya bı acıklık getırmeli

ınazuma cok agır bır motor 220 kg 2. el cbr temızını bulabılırsen tabı bırde 0 pulsardan bahsettın en mantıklısı 0 ra yurumek gıbı

Alıntı ahmtdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnde cbr 250r ve r 25 arasında kaldım dedıgın gıbı bu canavarların 0 fiyatları hemen hemen aynı ancak tanıdık bır motorcuya bu konuyu actım r25 le dusup kalkarsan masrafın cok olur kolay kolay da kımseyi bulamassın gibisinden konusma gectı supeye dusurdu benı bir bakıma dedigi doru elını attıgın yerde honda var ama kararsızımm bende bu konuya bı acıklık getırmeli

ınazuma cok agır bır motor 220 kg 2. el cbr temızını bulabılırsen tabı bırde 0 pulsardan bahsettın en mantıklısı 0 ra yurumek gıbı
    Bana şu an 0 en mantıklısı olarak geliyor.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    bence almayı düşündüğün makineler başlangıç için biraz fazla ancak madem böyle istiyorsun. bütçen dahilinde r25 i ele suzuki yedek parça olarak pahalı biliyorum. cbr alırsın ama bence bajaj al sen başlangıç motoru olarak ideal makine ve sıfır Sokullu nun dediği gibi 2. el alırsın sıkıntısı bitmez anlamazsın ustaya taşır durursun soğursun pişman olursun zaten senin için başlangıç motoru olacak bu saydıklarımdan hangisini alırsan al sende 600cc alma potansiyeli olduğu için değiştireceksin en azından bu dönem içinde başın ağrımasın

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Pulsar rs derim ns değil

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al pulsarı rodaja tamamen uy
    Hem sıfır olur hem hız yapmamak için rodaj etmenin olur

Yok ben alırım motorumu hemen bi otoban yaparım kafasında isen onuda alma

Interstellar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r
    cbr250r ile başladım yaklaşık 1 ay önce. motorumu seviyorum ama sırf o yüzden cbr250r dersem yanlış yönlendirmiş olurum. motorla ilgili bilgi vereyim sadece sen karar ver.

öncellikle kalkışlarda vs. herhangi bir agresiflik yok, kontrollü kalkışlar yapılıyor. hızlanmak istersen gazı açtığı gidiyor ama, frenlere hakim olmak lazım. arka fren tutuşu pek iyi değil. frenlere baktırdım, bitik olmadığı halde durum böyle. yakıt olarak 100 km'de 3 litre falan görürsen inanma. yakıyor yani makine.

parça fiyatları, grenaj 150 civarı, yakıt deposu 1500 lira civarı. Stadart ampüller 40 lira.

motor biraz ağır. ani ön fren yaparsan durduğun yerde düşebilirsin. yeni kasaları biraz heybetli, gözünü korkutabilir.

diğer motorları kullanmadığım için şundan daha iyidir demiyorum. sadece ilk motorun ise agresif motorlardan uzak durmanı tavsiye edebilirim.

dik oturur vaziyette kullanabilirsin, hızlı gidip rüzgardan kurtarmak istemediğin sürece yatmana gerek yok. sele ilk oturuşta rahat, ama uzun süre kullandığında tam bir acı kaynağı oluyor

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    pulsar al motorda giderken stop ederek yakıt tasarrufu sağlama teknolojisi var, acayip güzel.
    "inazuma 220 kg" demişler ona da inan, ulan şurda adam akıllı bilgi vercem diye zırvalayan ne çok insan var.
    "pulsar 2.30 2.75 arası yakıyor dedi (agrasif kullanımda)." al biri de bu :D

sen naaap bilion mu, güvendiğin yerden ikinci el motor al, diğer piyangolara girme hiç.
    ninja h2, mozgur, efendy06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    İlk motor olarak kesinlikle grenajlı 0 motor almanı önermem. Kim ne derse desin o motoru illaki devireceksin. Belki yapacağın çok basit bir hata sonucu belki de başkasının hatasına verdiğin ani tepki yüzünden. Bayilerde bu motorların üzerine otur, gidonu tam sağ sol yap, hafif yat kalk, bak bakalım hangisinde rahat ediyorsun. Sonra al kesene göre bir 2. el, taktır koruma demirlerini, değiştir lastiklerini devam et. Artan paranı da eğitime harca. Bu perspektiften bakarsak; eğer üzerinde rahat edersen tercih pulsar gibi duruyor. R25 ve 250sl yeni başlayacaklar için biraz hırçın gelebilir ve seni yanlış yapmaaya sevkedebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İnazuma al pişman olmassın seni her zaman mutlu eder.
    motorcu48 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha r25
    eski kasa ninjalara da bak derim her ne kadar sıfırı olmasada uygun fiyata temiz bulunabilir.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    boyun, kilon nedir, vücut yapın nasıldır, bir motosikletten beklediğin nedir (konfor, hız, şekil) ?
    bunları bilirsek daha iyi cevaplar verebiliriz.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Motora 10.000 TL büçce ayırmışın sıfır aldığında sigortası, plakası , kaskosu 1000 TL tutuyor. Bajaj düşünmen daha iyi olacak. Kawasaki z 250 sl biraz daha katarsan düşünebilirsin.
    sezgingulmez bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha r25
    bütçen 10000 se çift silindir ninja 250 konusunda ısrar ediyorum

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    al bir cbr pin git

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)