Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

250cc Supersport Motor (Kafam Çok Karıştı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Euro şu an 3,30 kawasaki fiyatlarıda euro üzerinden diye biliyorum
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sana 3 sayfayı özetleyim.
    1- Pulsar geç, alır almaz dökülüyor, sürekli stop ediyor hatta rivayetlere göre stop durumunda bile stop ettiği söyleniyor. Şaşılacak bir konuda adamlar nasıl güvenip balkan turuna çıkıyor anlamadım. Ben pek anlamıyorum daha 2800 km kullandım herhalde 2801 dökülür :D
    2-inazuma geç, çok ağır ben diyim 200kg sen de 500kg çok ağır. 4lt -5 lt yakıyormuş 10 Lt yakar . grenajlı olanı al en ucuzu o 16.000 TL 600-700 lastik masrafı 600-700 plaka ruhsat.
    3-ninja 250 ( çift silindir.) iyidir herhalde. kamyon gösgersi var as 950 sürüyormuşsun hissi veriyor. ama grenajları kırma motoru satsan yaptıramazsın.
    4-Yzf 25 r paran varsa al bu inazumadan ucuz, şekilde ama dikkat et buji yakan vardı forumda sonra blok, silindir,piston değiştirirsin. Birde alırken suratsız tok satıcılardan al adamlar ister al ister alma kafasında biraz kazansınlar.
    5- ninja 250sl , z250sl bunu hiç alma yzf 25r den Honda cbr 250r ucuz 28 beygir. pahalı bunun yedek parçası yılda 3-4 düşürsen tamam motoru satsan maliyeti karşılayamzsın.
    6-Duke 200-duke 250 Bunuda alma ön amortisör keçesi yırtılıyormuş Ktm kim oluyor zaten ha bu arada Duke 250 çok ucuz 16.000 TL :D

4- Honda cbr 250 r o bu süper zam üstüne zam yiyor ama teknoloji aynı. 14.500 alırsın 700-800 lastik 600-700 ''0'' masrafı oh yemede yanında yat
    ne yaptın sen hocam,arkadaşa alınacak motor bırakmamışsın

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    1- Pulsar geç, alır almaz dökülüyor, sürekli stop ediyor hatta rivayetlere göre stop durumunda bile stop ettiği söyleniyor. Şaşılacak bir konuda adamlar nasıl güvenip balkan turuna çıkıyor anlamadım. Ben pek anlamıyorum daha 2800 km kullandım herhalde 2801 dökülür :D
    2-inazuma geç, çok ağır ben diyim 200kg sen de 500kg çok ağır. 4lt -5 lt yakıyormuş 10 Lt yakar . grenajlı olanı al en ucuzu o 16.000 TL 600-700 lastik masrafı 600-700 plaka ruhsat.
    3-ninja 250 ( çift silindir.) iyidir herhalde. kamyon gösgersi var as 950 sürüyormuşsun hissi veriyor. ama grenajları kırma motoru satsan yaptıramazsın.
    4-Yzf 25 r paran varsa al bu inazumadan ucuz, şekilde ama dikkat et buji yakan vardı forumda sonra blok, silindir,piston değiştirirsin. Birde alırken suratsız tok satıcılardan al adamlar ister al ister alma kafasında biraz kazansınlar.
    5- ninja 250sl , z250sl bunu hiç alma yzf 25r den Honda cbr 250r ucuz 28 beygir. pahalı bunun yedek parçası yılda 3-4 düşürsen tamam motoru satsan maliyeti karşılayamzsın.
    6-Duke 200-duke 250 Bunuda alma ön amortisör keçesi yırtılıyormuş Ktm kim oluyor zaten ha bu arada Duke 250 çok ucuz 16.000 TL :D

4- Honda cbr 250 r o bu süper zam üstüne zam yiyor ama teknoloji aynı. 14.500 alırsın 700-800 lastik 600-700 ''0'' masrafı oh yemede yanında yat
    Arkadaş biz de motor alacaz. Ne kaldı ki geriye?
    Green Arrow ve gokberk6426 bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş biz de motor alacaz. Ne kaldı ki geriye?
    Benim motordan al onu eleştirmemiş afsdfsfd :D
    mozgur ve gokberk6426 bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sonuç olarak hep beraber motosikleti bırakıyoruz bu ülkede kullanılacak motosiklet yok.
    tubejh bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Bu arkadaşı zaten saydığı firmalar tetikçi tutup vurdurmazsa iyidir
    tubejh bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle söyleyeyim hiç bir motosikletimi tirink para verip alamadım kredi ile bütçemin el verdiği en iyi motosikleti almaya çalıştım. Az çok anlamışsındır ama yine de detaya gireyim, 3 senedir çalıştığım işyerim devroluyor ve yeni yönetimin benimle çalışıp çalışmayacağı belli değil.

Kalan kredilerimi sen ödeyeceksen hesap numaramı yazayım

Inazuma şu an 22binde, Nisan ayında 14binde iken almıştım ve iddia ediyorum bu motosiklet sadece periyodik bakımlarla 200bin km.çevirir İşlerim hallolur da kazasız belasız sürmeye devam edersem görüşlerimi yazmaya devam ederim zaten.

Ha bir de LynxMaster arkadaşın dediği gibi bir zamanlar ulan ben bunu nasıl süreceğim dediğiniz motor 15bin km.sonra "gitmiyor lan bu" tadı verir siz de bilirsiniz.

Benim anlamadığım bu konuya kullanıcılar kendi sürdükleri motosikletlerin yorumlarıyla önerileride bulunuyor niye bu gibi konularda Pulsar-Inazuma atışması oluyor anlamıyorum. Bir de r25-ninja300 meselesi var. YBR-CBF-TVS bitti bu başladı anasını satayım
    Bu yüzden yanlış anlama yazdım. Olur motorda bir sıkıntı vardır kafanı kurcalayan vs. o yüzden sordum. Bildiğim kadarıyla bakımları pahalı ve yakıtı yüksek. Ama net bir bilgim yok. O yüzden bilmiyorum ve öğrenmeye çalışıyorum. Çünkü şu aralar ya 250 cc birşey alacağım ya da benim motorun sıfırını alıp yola devam edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kusura bakma ama bu soru bana o kadar saçma geliyor ki.
    iyi olan bişi satılmaz diye bir kaide mi var?
    asıl iyi olan malzeme satılır.
    alırsın, kullanırsın, tadını çıkarırsın, sonra başka bir malı kullanmak için elindekini satabilirsin.
    ya da paraya ihtiyacın olur yine satarsın.
    aman bu motor çok iyi ben bunu satmayayım, atayım garajda küflensin mi diyecez illa ki?
    Dostum sana saçma gelen kusura bakma ama bana saçma gelmiyor. Bakış açımız farklı çünkü. Aynı olmak zorunda da değil zaten. En son arabamı elden çıkardığımda 17 senedir bendeydi diyeyim birşeyler canlanır belki kafanda. İyi olan birşeyi satmazsın. Elde tutarsın. Eğer bir tatminsizlik varsa veya zorda kaldıysan satarsın. Sen tam tersini iddia etmişsin. Kusura bakma ama esas bana saçma gelen bu. Ve izin ver sorduğum şeyin mantık dahilinde olup olmadığına ben karar vereyim.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Evet hyosung unutmuşuz gt 250 r o da piposu sorunlu :D x5 forumda kullanıcısı pek yok ona bişey çıkmadı.

Yazıda bellirtiğin motorlar çok tutulan kullanılan motorlar, sorun ararsan hepsinde de bulabilirsin. Bu araçların 2 yıl garantisi var sorun olursa yaptırırsın .
    Kısaca, cebine hangisi uyarsa onu al yoksa eleştiren kötüleyen çok olur.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motordan al onu eleştirmemiş afsdfsfd :D
    :D:D:D:D Geliş gidiş o olacak zaten (:
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yüzden yanlış anlama yazdım. Olur motorda bir sıkıntı vardır kafanı kurcalayan vs. o yüzden sordum. Bildiğim kadarıyla bakımları pahalı ve yakıtı yüksek. Ama net bir bilgim yok. O yüzden bilmiyorum ve öğrenmeye çalışıyorum. Çünkü şu aralar ya 250 cc birşey alacağım ya da benim motorun sıfırını alıp yola devam edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Dostum sana saçma gelen kusura bakma ama bana saçma gelmiyor. Bakış açımız farklı çünkü. Aynı olmak zorunda da değil zaten. En son arabamı elden çıkardığımda 17 senedir bendeydi diyeyim birşeyler canlanır belki kafanda. İyi olan birşeyi satmazsın. Elde tutarsın. Eğer bir tatminsizlik varsa veya zorda kaldıysan satarsın. Sen tam tersini iddia etmişsin. Kusura bakma ama esas bana saçma gelen bu. Ve izin ver sorduğum şeyin mantık dahilinde olup olmadığına ben karar vereyim.
    bi ürünün çok fazla zaman elinizde bulunması onun çok iyi olduğuna, çok az zaman elinizde bulunması onun çok kötü olduğuna işaret değildir.
    siz sevdiğiniz için 10 sene kullanırsınz, bi başkası mecburiyetten 10 sene kullanır.
    siz hiç beğenmediğiniz bi modeli hemen elden çıkarmak istersiniz. bi başkası ise çok beğendiği halde daha iyisini almak ya da maddi açıdan sıkışık durumda olduğu için elinden çıkarmak isteyebilir.

siz direkt olarak "madem iyi neden satıyorsun" dediğiniz için bunu söyledim.

Bu yorumlardan şunu çıkardım piyasada alacak motor yok

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Alıntı Charmender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorumlardan şunu çıkardım piyasada alacak motor yok
    Yanlış. piyasada çok motor var ama ne istediğini bilirsen. Km devirmiş motorları kötü yapanda var, km devirmemiş motorları iyi yapanda. 2-3 gündür yzf 25 r nin buji eritmesi problemi var. bunu okuyan insanların hemen bilinç altına yzf 25 r pis, kötü yaklaşma ünlemi yerleşiyor ve bundan sonra her açılacak yzf 25 r alayım mı başlığında yer ediniyor, tabi büyük firmalarda bu hemen unutuluyor ama yeni kurulan veya adı güçlenmemiş firmalarda bu daha güçlü hyosung gt250 r krank kırıyor muhabbeti her konu açıldığında çıkıyor ortaya. Bajaj Pulsar stop ediyor muhabbetide aynı. Kısaca ne kadar para var ne alabilirim diye düşünmen daha doğru olacak.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

Yanlış. piyasada çok motor var ama ne istediğini bilirsen. Km devirmiş motorları kötü yapanda var, km devirmemiş motorları iyi yapanda. 2-3 gündür yzf 25 r nin buji eritmesi problemi var. bunu okuyan insanların hemen bilinç altına yzf 25 r pis, kötü yaklaşma ünlemi yerleşiyor ve bundan sonra her açılacak yzf 25 r alayım mı başlığında yer ediniyor, tabi büyük firmalarda bu hemen unutuluyor ama yeni kurulan veya adı güçlenmemiş firmalarda bu daha güçlü hyosung gt250 r krank kırıyor muhabbeti her konu açıldığında çıkıyor ortaya. Bajaj Pulsar stop ediyor muhabbetide aynı. Kısaca ne kadar para var ne alabilirim diye düşünmen daha doğru olacak.
    Fikirlerinizi sunduğunuz için teşekkür ederim. Doğru bir yol gösterme oldu en azından

Bajaj seni üzmez gibi geliyor bana touring cam da takarsın on numara olur parçası da ucuz.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Ulem bu forumda o kadar bilmiş ama bi b.k bilmeyen adam varki motordan anlamasak vazgeçirecekler satın almaktan.

Orta halli bir 125-150 cc commuter motosikletin bile 6000 tl ye satıldığı ülkemizde 10.000 Tl bütçeyle 250 lik başlangıç motoru alınmaz.Alınırsa aşağıda belirtilen sebeplerden dolayı adamın canı yanar.
    Kusura bakmayın ama para ve emek başkasının olunca desteksiz sallamak kolaydır.
    Türkiye de Eğitim düzeyi,Tecrübesizlik,Yol durumu,trafik,emniyet,güvenlik ve ekonomik koşullar dikkate alınmalı ve başlangıç motoru 2.el 3-4 bin tl lik commuterler tercih edilmelidir.Bir süre sonra kişinin kafasında kendisine en uygun tercih belirecektir zaten.

Bunun dışında bazılarının papağan gibi her defasında kendi kullandığı motoru kişilere önermek ve sunmak laga luga dan öteye geçmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İnazuma çok rahat ve konforludur yakıt olarakta en fazla 4 ila 5 litre yakabilir 250 cc motordan 3 litre yakmasını beklemeyin millet 600lük ile yakıtta kıyas yapıyor 600lük racing bir makina 5 litre falan yakmaz 7 ila 8 litrenin üzerine çıkar yani inazuma 600lük kadar yakmıyor yakıtı gayet başarılı normal o kadar yakması ve sınıfında en baba en kral motordur birçok özelliği ile üstündür gücü ve torku son sürati olsun yeterlidir çekişi gayet iyidir.

Motosikleti
    ER6N
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma çok rahat ve konforludur yakıt olarakta en fazla 4 ila 5 litre yakabilir 250 cc motordan 3 litre yakmasını beklemeyin millet 600lük ile yakıtta kıyas yapıyor 600lük racing bir makina 5 litre falan yakmaz 7 ila 8 litrenin üzerine çıkar yani inazuma 600lük kadar yakmıyor yakıtı gayet başarılı normal o kadar yakması ve sınıfında en baba en kral motordur birçok özelliği ile üstündür gücü ve torku son sürati olsun yeterlidir çekişi gayet iyidir.
    135 kmh de tikanip ikinmaya baslayip hizi surati yeteli olan,5 litre yakitla ekonomik sayilan,fiyati 4~5yasindaki 600 lukerle neredeyse ayni olan bu motorla ne turlu bir duygusal iliskin var anlayamiyorum. Girdigin her sayfada yeryuzunde ve bu ulkede baska motor yokmus gibi papagan gibi tekrar edio zamazuma diyip bosbos konusyorsun.
    Basligi oku bizahmet ondan sonra yaz
    Adam max 10 binliram var diyor ve ona gore motor ariyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Drayke 10 bine inazuma yokmu bide nerdedende salladın 4,5 yaşında 600lük motor ne kadar inazuma ne kadar salla salla yaz nasıl olsa bilmeden dinlemeden sen konuşuyorsun 10 yaşında racing 600 20 bin lira aşağı değil sen neyin kafasını yaşıyorsun boş konuşma yazdıkların azıcık mantıklı olsun okey hadi göster kendini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Drayke evet 250ccde inazumanın üzerine motor tanımam herşey sürat ses tasarım değilki bunlar inazumada birçok özellik ile var sen madem çok sürat istiyon zx636 bak kendine er 6 n le falan oynama çünkü160 sonrası oda ıkınır ulan bu 200 kilometre sürat nerde diye ilk baş kendi aldığın motora bak sanki h2r var havalara bak zorla 200 görüyormu senin motorcuk ninja h2rmı bu 360 ı görsün er 6 n nasıl olsa o kadar zorlanacak tabi.

Motosikleti
    ER6N
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drayke 10 bine inazuma yokmu bide nerdedende salladın 4,5 yaşında 600lük motor ne kadar inazuma ne kadar salla salla yaz nasıl olsa bilmeden dinlemeden sen konuşuyorsun 10 yaşında racing 600 20 bin lira aşağı değil sen neyin kafasını yaşıyorsun boş konuşma yazdıkların azıcık mantıklı olsun okey hadi göster kendini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Drayke evet 250ccde inazumanın üzerine motor tanımam herşey sürat ses tasarım değilki bunlar inazumada birçok özellik ile var sen madem çok sürat istiyon zx636 bak kendine er 6 n le falan oynama çünkü160 sonrası oda ıkınır ulan bu 200 kilometre sürat nerde diye ilk baş kendi aldığın motora bak sanki h2r var havalara bak zorla 200 görüyormu senin motorcuk ninja h2rmı bu 360 ı görsün er 6 n nasıl olsa o kadar zorlanacak tabi.
    Neyin kafasini yasiyon birader sen,ne ictiysen birak bir once akil sagligina iyi gelmiyor. Mevzuv 10 bin tl lik motor. Zx636,h2r aldin basini gidiyosun. Aslanim sen bu makinalri yakindan gordunmude ergen ergen bosbos konusuyosun. Yok hizi 160 ta tikaniyomus yok suymus buymus.Komedi gibisin diycem hic degilsin ve cekilmiyorsun artik, altimdaki makinayi senmi benmi daha iyi bilicem. Sacma salak konusma er6n yada f deneyebilseydin 200 km/h hic zorlanmadan nasil ciktigini gorurdun lakin 125 lik commuter yada scotere binip sanalda ezberlediklerinle burda kimseye maval okuma .
    enescanatar bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne oldu drayke durduk yere boşça muhabbaet yapıyodun az önce aklınca beni sinir edeceğini sanıyordun ne gerek duydun bana sarmaya ben sana bişey dedimmi son dönemde geldin iliştin böyle oynarsan seninlede oynarlar benle oynama yoksa seninle güzel oynayacağım ben sana söyleyiyim tartışmayı sen başlattın bu sayfada gerekli yorumunu yap çık ne alıntı yapıp mesajımı beni karşına alıyorsun çamur at izi kalsın inazumaya laf yok senin basit motorundanda çok var bu ülkede merak etme hadi git başkasını bul onla oyna bana ilişme pişman olursun bak bu seferkinde sen yaptın durduk yere haksız boş yorum yaparak sonra bizi kötülüyorsun senin doktora gitmene gerek yok doktor dediki onu bırakın kendi haline ne yaptığını ne dediğini bilmez o dedi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)