Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

250cc Supersport Motor (Kafam Çok Karıştı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyun, kilon nedir, vücut yapın nasıldır, bir motosikletten beklediğin nedir (konfor, hız, şekil) ?
    bunları bilirsek daha iyi cevaplar verebiliriz.
    Boy 173, kilo 62, motosikletten beklentim konfor ve şekil. Hıza şimdilik ihtiyacım pek yok ama ileride o da lazım olur yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    sen en iyisi cbr 125 al iyice öğren sorunsuz motor. o arada da para biriktir sonra r25 al. ekipman, sigorta derken zaten 10bin tl yetmeyecek.

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Akşam haberlerine konu olmak istemiyorsan R25 ile başlamanı tavsiye etmem. Motora yeni başlayacaksan inazuma almanı öneririm hız, kalite, sağlamlık, kararlı duruşuyla inazuma iyi bir başlangıç motorudur.Yaşadığın şehre görede parça sorunu olmayacağını düşünüyorsan kesinlikle inazuma.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    birincisi inazuma ve pulsar süpersport kategorisinde değillerdir onun için bu motorların sürüş karakteristlikleri ile sport olanlar arasında fark vardır.
    ikincisi ise lütfen ama lütfen istop eden ,kalitesiz bir motorla inazumayı aynı kefeye koymayın .bilmeyen biride yorum yapmış 183 kilo çok ağır yeni başlanıcak birine uygun değil diğerleri hafiftir diye yahu yeni başlanıcak denmiş bu adama vites göstergesi lazım yolda durup kalkarken vitesi unutacak ,motor durdugu yerde vitesleri kurcalıyıp şanzını erken sıyıracak.siz siz olun doğru yol gösterin bu motor 125 cc kasasında değil zaten çift silindir blogu çift egzoz ve 600 cc kasası var üzerinde tabikide o kilolarda olacaktır.

pulsar sayfasına bakın sorunlu çocuğa ucuz diye yöneleceğinize biraz daha verip paranızı çöpe atmamak daha mantıklı olacaktır.tabikide bu söylediklerim bu tarz içindi .hız ve görüntü isteniyorsada kesinlikle r25 öneririm .illahi motora başlanmak isteniyorsada bütce yoksa sıkıntıya girmeden listede olmasa bile yamaha ybr125 öneririm .keyifli sürüşler inşallah
    abeciMotoru bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birincisi inazuma ve pulsar süpersport kategorisinde değillerdir onun için bu motorların sürüş karakteristlikleri ile sport olanlar arasında fark vardır.
    ikincisi ise lütfen ama lütfen istop eden ,kalitesiz bir motorla inazumayı aynı kefeye koymayın .bilmeyen biride yorum yapmış 183 kilo çok ağır yeni başlanıcak birine uygun değil diğerleri hafiftir diye yahu yeni başlanıcak denmiş bu adama vites göstergesi lazım yolda durup kalkarken vitesi unutacak ,motor durdugu yerde vitesleri kurcalıyıp şanzını erken sıyıracak.siz siz olun doğru yol gösterin bu motor 125 cc kasasında değil zaten çift silindir blogu çift egzoz ve 600 cc kasası var üzerinde tabikide o kilolarda olacaktır.

pulsar sayfasına bakın sorunlu çocuğa ucuz diye yöneleceğinize biraz daha verip paranızı çöpe atmamak daha mantıklı olacaktır.tabikide bu söylediklerim bu tarz içindi .hız ve görüntü isteniyorsada kesinlikle r25 öneririm .illahi motora başlanmak isteniyorsada bütce yoksa sıkıntıya girmeden listede olmasa bile yamaha ybr125 öneririm .keyifli sürüşler inşallah
    200 kilo 4-5,,5 litre yakan 250 ccyi kapımın önüne koymam ccc
    Drayke ve Ertugyigit bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Charmender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy 173, kilo 62, motosikletten beklentim konfor ve şekil. Hıza şimdilik ihtiyacım pek yok ama ileride o da lazım olur yani.
    konfor istiyosan inazuma nın f modelini önerebilirim, tam bir ss değil ama biraz şekil.
    cbr 250, r25, ninja250sl arasında en konforlusu dersen cbr250r derim.
    r25 hem tork hem de beygir olarak sana fazla gelebilir.
    ninja ise boyut olarak ufak tefek bişi, sadece şekil olsun dersen alınabilir, yeşil rengi dikkat çeker.
    bajaj bildiğim kadarıyla ktm nin motor bloklarını kullanıyor, ancak plastik aksamı pek de kaliteli değil. hem de bir ss gibi şekil değil. ancak 200ss versiyonunu düşünürsen o daha ss e yakın bi görünüme sahip. sarı renkli modeli çok hoş, bumblebee ye benziyor

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    LynXMASTER bana da motor önerebilir misin? Boyum 1.81 kilom 120 ! Kel şişman ve gözlüklüyüm

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana r25 cbr250'dan daha konforlu gelmişti, koruma takozuna dizim değiyordu ama o genel bir sorun.

Kilo 120 ise seleye sığmak zor olur, forumdan Yousuffer benden biraz kalıplı r25'i rahat edemediği için sattı.
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana r25 cbr250'dan daha konforlu gelmişti, koruma takozuna dizim değiyordu ama o genel bir sorun.

Kilo 120 ise seleye sığmak zor olur, forumdan Yousuffer benden biraz kalıplı r25'i rahat edemediği için sattı.

Hacım acaba inazuma beni taşır mı artçı(eşim) ile birlikte?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacım acaba inazuma beni taşır mı artçı(eşim) ile birlikte?
    Abi alınmak olmasın sakın da eşiniz de sizin gibi 100 kilo üzerinde ise 250cc herhangi bir motosiklet hacmi ve torku itibari ile zorlanabilir.

Tabi ki taşır hepsi, yokuşta Inazuma'ya eklenen koruma demiri çantalar vs. ile performans düşer sadece.

Yine de sırf bu neden için daha büyük motosiklet alınmaz. Inazuma bana göre işçilik ve malzeme kalitesi açısından en iyi motosiklet yukarıda sayılanlar içinde.
    A.Volkan bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Anladım kardeşim ALLAH razı olsun sağol!
    Sokollu bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kullandınız mı?
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Charmender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün salonda bir abimde vardı bajaj, biraz oturup konuştuk çok övdü ama birazda gömdü. Fabrika çıkışı lastiklere çok sövdü (yolda bırakmış :D ).
    Yakıtı da çok iyiymiş 100 km de 2.30 2.75 arası yakıyor dedi (agrasif kullanımda). Ne kadar doğru bilemem.
    kesinlikle o değerlerde yakmıyor özellikle 2.30 u elde edebilirsin hızın 35 km devrinde 2 2.5 olursa onun dısında agresif kullanımda 3 - 3.5 4 e kadar yürür gider normal kullanımda 3 lt dir 2.30 lar hayal olur senin için

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Senin bütcene ve aradığın kritere uyan motor ninja 250 dir. Temiz bulursan al memnun kalırsın.
    İnazuma ve pulsar commuter naked tarzıdır. İnazuma rahattır konforludur lakin yakıtı 250 cc lerden fazladır ve parçaları aşırı pahalıdır ,düşürdün yatırdın biyere vurdun toparlamak için bir kaç aylık maaşını vermen lazım.Pulsar fiyatı uygun ekonomik motor lakin kalite olarak pek güven vermiyor.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    yedek parça fiyatından dolayı pulsar diyorum. diğerleri güzel öpüyor adamı.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LynXMASTER bana da motor önerebilir misin? Boyum 1.81 kilom 120 ! Kel şişman ve gözlüklüyüm
    sen bi çapır al usta
    A.Volkan bunu beğendi.

aslan557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 / YZF R25
    ikinci el r25 o fıyata temiz degil kazalısını vermıyorlar sahibindern gir bak :D
    Ertugyigit bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sen al inazumayı bak keyfine motor 183 kg gibi ağır falan değil kullandım çünkü süper şahane bir motor al gitsin ağır olsa ne olacak çok dengeli bir motor dengeli olduktan sonra ağırlık sıkıntı çıkarmıyor hissetmiyorsunuz zaten.

Dediklerinizi göz önüne aldım da Pulsarı ve r25 i kafadan çıkardım ... Şimdi tavsiyelerinize göre CBR250R, İnazuma, Ninja 250r ve 250sl var.

(İnazuma: Ağır kullanamazsın diyen var, ağırlık merkezi iyi sıkıntı olmaz diyen var. Ayrıca parçaları pahalı demişsiniz.)

Ben buraya konu açmadan önce CBR biraz öndeydi diğerlerine göre. Fakat şimdi eskisine göre aşırı bir kafa karışıklığım var.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung GT250R da araştırabilirsin,naked olarak da @tubejh arkadaşın dediği gibi Kawasaki Z250 SL de görselliğini çok beğendiğim bir motor,,,
    tubejh bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)