Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motora nasıl başlamalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    motorsiklet kullanmaya 2. el commuter alıp düşe düşe mi öğrenmeliyim yoksa paraya kıyıp bi eğitime mi gitmeliyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Eğitim alman daha yararına olacaktır.

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    fiyatları ne kadar oluyoki eğitimin

Motosikleti
    Sym Fiddle 2
    125 scooterla basla egitime paraya gerek de olmaz bence

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    Alıntı tugayriri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 scooterla basla egitime paraya gerek de olmaz bence
    scootera pek sıcak bakmıyorum ya almaktansa pideci kuryesi olur orda öğrenirim

Motosikleti
    arayışta
    İstanbul Honda, yamaha, gis akademi ankarada ulusan motor, vb. Yerler var ortalama 500 600 bandında geziyor fiyatlar
    Birde özel ders veren Ankara soner Tanrıkulu ( atom karınca) kaan tuna gibi isimler var bende iletişim numaraları var ama daha farklı bir çok eğitim merkezi var kendine göre araştırabilirsin

Motosikleti
    Xj6
    Burda bas parayı motor al diyen illaki olacak. Senin gibi düşe kalka öğrenirim dedim bir kere düştüm sağlam düştüm sonra eğitime gittim, ben sana bas parayı git EĞİTİME diyorum çok yararını göreceksin.

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    Alıntı serkan24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda bas parayı motor al diyen illaki olacak. Senin gibi düşe kalka öğrenirim dedim bir kere düştüm sağlam düştüm sonra eğitime gittim, ben sana bas parayı git EĞİTİME diyorum çok yararını göreceksin.
    peki eğitimde temel 1 2 yi alsam yeterlimi yoksa daha ileri teknikler gereklimi?

Motosikleti
    Xj6
    Hiç motora binmişliğim yok dersen temel ilk seviyeden başla, yok kullanmışlığım var en kötü 5000km civarı yaptım dersen 2yle başla ama başla bir yerden. Emin ol verdiğin paraya değecek iyiki gitmişim diceksin.
    cambaz98 bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    Alıntı serkan24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç motora binmişliğim yok dersen temel ilk seviyeden başla, yok kullanmışlığım var en kötü 5000km civarı yaptım dersen 2yle başla ama başla bir yerden. Emin ol verdiğin paraya değecek iyiki gitmişim diceksin.
    hiç kullanmışlığım yok temel 1den başlayıp 2yide bitirip 125lik spor motor cbr 125 mesela kullanabilirmiyim?

Alıntı cambaz98 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scootera pek sıcak bakmıyorum ya almaktansa pideci kuryesi olur orda öğrenirim
    125cc scootera binince kurye gibi gözükeceğini düşünüyor ve bunu yerine pideci kuryesi olmayı yeğliyorsan, cbr 125'e binince Rossi gibi gözükeceğini zannediyorsun sanırım. Sen Honda'nın temel eğitimlerine git zaten sana orada bu mantıktan kurtulmanı da söyleyeceklerdir.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hiç ders almadan atladım motor başına azıcık köyde kullanmış olduğum mobiletin verdiği özgüven ile güzel kazalarım oldu
    Ders alıp almamak sana kalmış bi konu bir musibet bin nasihatten iyidir

klasik bir sözdür bu hayatta iki tür motorcu vardır kaza yapmış olana veya kaza yapacak olan
    sezgingulmez bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Hemen bi bajaj bayiine gidiyorsun sıfırı 3000 tl olan bajaj boxer alıyorsun sonra da eğitime gidiyorsun

Motosikleti
    Xj6
    Eğitimden sonra tabiki olur neden olmasın. Cbr125r kullanımı kolay rahat az yakan, azda olsa çok kaçan güzel bir motor başlangıç için ideal vitesli olması seni biraz zorlar sadece onada alışırsın. Hem herzaman için tercihini vitesliden yana kullan motorunu büyütmek istersin ilerki zamanlarda, şuan scooter alsan kullandıktan sonra vitesliye geçersen sıkıntı yaşarsın. Al cbr125r'ı minimum 10.000km yap sonra büyütmek istersen büyütürsün. Ekipmanda almayı unutma.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Gusülden sonra, Bismillah diyip başla

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşmek zorunda değilsin düşebilme ihtimalini göz önünde bulurdurman yeterli.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    önceliklerini belirlemelisin
    senin için eğitim ücreti mi daha önemli
    yoksa düşe kalka öğrenirken olma ihtimali olan kırık çıkık ve tedavi masrafları, 45 gün alçıdayken yaşayacağın iş kaybı mı?

langdon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Düşe kalka öğrenmek daha maliyetli olabilir, hem motorun bakımı, çizilmesi vs. hem de senin sağlığın bakımın kırık çıkık masrafın vs.

İmkanın varsa eğitim almanı öneririm. İmkanın yoksa trafiğe kapalı bir alanda sürmeyi bir commuter ile öğrenebilirsin. Bol bol dur kalk, olduğun yerde dönüş, ani fren, vites değiştirme, slalom vs çalışman gerekecektir. Bunların antrenmanını yaklaşık 2 hafta tarafiğe kapalı alanda yapmanı tavsiye ederim. Benim imkanım yeterli olmadığından düşe kalka öğrenme yoluna mecburen gittim ve 2 hafta boyunca iş çıkışı trafiğe kapalı alanda antrenman yaptım. Ama bu yol daha meşakkatli bence.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı cambaz98 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorsiklet kullanmaya 2. el commuter alıp düşe düşe mi öğrenmeliyim yoksa paraya kıyıp bi eğitime mi gitmeliyim?
    arkadaşım niye düşüyorsun? düşme! git eğitim al ekipman al ondan sonra kalan paran ile motora bak
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Önce niyet edilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)