Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yine bir kasap, yine direkten dönme

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, frene asılmaktan korkmamak lazım ve abs olduğu için kızaklamaktan da korkmamak büyük lüks.
    Kesinlikle, fren esnasında duyduğunuz takır tukur sesler arka abs nin sesi. Bundan sonra abs siz motora bineceğimi sanmıyorum.
    bilginozi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    iki tarafta hatali ancak iyi durmussunuz, tahminen o anki hiziniz o yolun izin verdigi hizdan yuksek... iyi fren yapmayi hepimizin ogrenmesi lazim.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Geçmiş olsun özellikle sağdan soldan bu kadar açıklık bir alana biraz daha düşük hızda ve tedbirli girmekte fayda var , birde çok az gaz kesip sol tarafa doğru kaçış manevrası ile risk bu kadar büyümeden geçiştirile bilirdi,çünkü öküzün durmayacağı daha ilk anda belliydi.
    Tabi bunlar trafikte anlık oluyor burdan yazmakla olmuyor sadece fikir üretiyoruz işte neyse tekrar geçmiş olsun memleketin öküzü çok küfürümüzü edip yola devam etmek en güzeli aynı sizin yaptığınız gibi. :D
    mehmetenis bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Neden tepki vermedin diye soracak olursanız ben durduktan sonra 250kg lık motoru devirmeden ayakta tutmaya ve depo kısmına yapışan hayalarımın acısıyla uğraşırken adam zaten bi el kaldırıp çoktan feribota gidiyor. Dediğim gibi farkında bile değil benim geldiğimin, nasıl bir tehlike yarattığının, indirip kavga etsen ne olacak ki..

Ayrıca bkz: "Trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü tabancasıyla öldüren İst. Emn. Müd. Tutuklandı"

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Adam hatalı fakat sende de hata var.
    Feribottan iner inmez yardırarak dönüşün olduğu yere çok hızlı gelmişsin.Orda dönen olmasa bile yavşlayarak geçmen lazım.
    Sonuçta oradan da feribot kalkıyor ve karşı şeritten gelen araçların çoğunun dönme ihtimali var.

Geçmiş olsun.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    İnsanların hayırlısı; geç kızan, cabuk sakinlesen
    Insanlarin şerlisi; cabuk kızan, geç sakinleşen
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    açıkçası "çok" hızlı olmasam da biraz hızlıyım, evet acelem yüzünden benim hatam bu oldu. Ama yine de dikkat ederseniz o kısma gelirken gazı kesiyorum tedbir amaçlı ki beni kurtaran bu oluyor zaten

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Öncelikle geçmiş olsun. Hadise'ye binaen birkaç şey söylemek isterim. 1. Acelem vardı;kesinlikle tolerans nedeni değildir.
    2. Bulunduğunuz ortam türündeki yerlerde 70 fazla bir rakam.
    3. Her zaman periferik açı iyi değerlendirilmeli ve ön görü,kör noktaları esgeçmemeliyiz. (önümüz boş diye gaza basamayız,çevre faktörünün değerlendirmek zorundayız)
    4. Kavga kesinlikle çözüm değildir.
    Tekrar geçmiş olsun.
    mehmetenis bunu beğendi.

geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    geçmiş olsun, focusun sizi görmediği belli, siz o hızla giderken görmemesi de normal yola bakıp boş gördükten sonra gideceği yöne kırmış, ancak arabanın burnu dönmüşken görmüştür. En azından el işareti ile özür dilemiş (11.sn), hemen art niyet aramayalım.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Valla artık o kadar olağan geliyor ki bu durumlar insanın sinirleri laçkalaşıyor.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Sorun zaten adamın karşıdan gelen yola/araçlara bakmaması. Görmek için bakmak lazım, yoksa karşıdan gelen uzunları ve çakarları açık bir motoru görmemesi imkansız. Arabanın görüş açısına girdiğimde henüz şeridinden yeni çıkıyordu ve kafasını çevirip beni görmesi şeridin sonuna kadar geçtiğinde (yanındakilerin uyarısıyla) oldu. Böyle bir olayın mazereti, açıklaması yok.
    Bu tipler için tek dileğim bizim motor üzerinde yaşadığımız korkunun aynısını bir kamyon/tır bunlara yaşatsın acaba durabilecek mi yoksa üstüme çıkacak mı diye..
    mehmetenis ve gurkanerkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    FZ6
    Araç da kiralık araç , garentanin aracı
    Mini hasar sigortası da yaptırdılar mı isterse vursun karşıdaki önemli değil...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Geçmiş olsun. İyi durabilmişsiniz. Şimdi nc700x in fren mesafesine baktım epeyde kötüymüş 142ft diyor yani 43mt. MT09 31mt çok fark var. Ben kavşaklarda hızımı düşürürüm genellikle, böyle şeylerin olma ihtimali yüksek oluyor.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Geçmiş olsun, yanlış anlamayın ama görülmeyen kavşağa biraz hızlı geliyorsunuz bence. ABS olunca insan biraz daha güvende hissediyor herhalde.
    yeknet bunu beğendi.

fisherKing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150 BM
    Hayatta ve sağlıklı kalmak kimin haklı kimin haksız olduğundan daha önemli. Maalesef bu gibi durumlar trafiğin gerçekleri.

rca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Çok benzer, fakat çok daha kısa mesafeli-ani olanında ben senin kadar şanslı değildim malesef...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İstanbul'da böyle kafa kafaya gelme durumları çok rastlanan, sıradan şeyler haline geldi.

selimm07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Gecmis olsun. Valla ucuz atlatmissin. Hazir durmusken arka cama tiklayiverseydin keske

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)