Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sicaklarda Full Face Kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fullface kullanıyorum hiç sıkıntı olmuyor çok yavaş hızlarda vizör açıyorum 25-30 km hızlarda vizörü kesinlikle kapatıyorum yoksa gözlerim ağrıyor
    hatta ileride göz kuruluğuna da neden oluyor diyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Alıntı teodor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam emekli öğretmene bağlamak istemiyorum ama tam koruma gezin her zaman.. Bir gün arkadaşım 5-10 km hız ile belediye sulamasından kaynaklı sadece sola devrildi motoru ile. Kavşaktaki çiçeklerin arasına laleleri tutsun diye 10cmlik çivili kazıklar yapmış belediye.. Motordan sola doğru kazıkların üzerine düştüğünü düşün.. Allah korusun, her zaman tam koruma !
    aman Allah korusun ya cok haklisin

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Full face kask + trafikte kapalı vizör tavsiye ederim. (belki 1 tık açık olabilir)

Geçen gün 50 kilometrelik bir yolun yarısında ışıklarda durdum. Durduğumda vizörü açtım, ileride 2 tane daha ışık var. Hadi dedim vizörü indirmeyeyim, yine kırmızıya denk geleceğim zaten diye. Önce yüzüme çarptı, daha önceden yaşadığım tecrübeyle birlikte hemen durdum. Misafirin fotoğrafı aşağıda. Neyseki sokmadı

http://i.imgur.com/0CzkrOc.jpg?1

http://i.imgur.com/nbJONHG.jpg?1
    otobanda giderken kolumdan içeri girmişti, kolumun iç kısmı sarı sarı leke oldu, dedim herhalde öldü parçalandı, 1 saat sonra eve vardım, ceketi çıkardım, arı da meydana çıktı
    içeride uslu uslu durmuş hayvan

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumdaki kişilerin %70'i fullface kask kullanıyor zaten

Fullface kask ne ki, mont, eldiven, dizlik, bot Kask solda çift sıfır kalır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Zorlamaya gerek yok sıcaklarda açık kask kullanıyorum efil efil. Hiç takmamaya iyidir. Fullface şart diyenler şöyle bir bakın kasksız kullanan ne kadar çok.

langdon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Kaskın zaten full face olması lazım korunmak için. Bunun cc si olmaz. Bazı arkadaşlar vizör açık gittiklerini böylece rahat gittiklerini belirtmişler, vizör açık nasıl gidiyorsunuz yahu? Hiç mi böcek taş, toz bir şey gelmiyor gözünüze. Ben sadece İstanbul trafiğinde çok sıkışıklık anında vizörü duran trafikte açıyorum, onun dışında hep kapalı vizörüm.

Daha önceden söylenmiş ama ben de belirteyim, kasktan ziyade mont çok terletiyor, sıkıyor beni özellikle duran trafikte(motosiklete trafiğin olduğu yerler de var istanbulda evet.).
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    250 cc var her zaman fullface kask takıyorum asla ve asla kasksız bir yere gitmem , ince balaklava kullanırsanız bir nebze hafifletir bir de uzun saç değil de kısa saçla kullanın kaskı bu da çok etkiliyor. Vizörü bir tık açmak çok iyi hava sağlıyor düşük hızda komple açıyorum , hiç öyle terden ölmedim belki 1-1,5 saat aralıksız kullanırsam oluyor. Ölmemek terlemekten daha önemli. Ve açık kask korumaz , asla korumaz çene açılır kask daha da kötü.

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Sıcakta Kasksız gezenler bol bol rüzgârlanır, beyinde toplanan sıcağı farkedemezler, ama Kask ile en azından güneş çarpmaz. Akşamda başım kafam ağrıyor mızmızlanırlar

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Terlettiği doğrudur ama güvenliği düşünecek olursak da vaz geçilmezdir. Ben yanımda iki penye balaklava taşıyorum hem teri çekiyor hem de kaskın içini temiz tutuyor bir nebze ...

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    En zoruda trafikte sikisirsin gunes tepede saclarin icerden kasinir boyle lanet basarya hicbiriniz yasamayin o durumu insallah 😂

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    bahadircolak bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Açık kask nasıl kullanıyorsunuz... Choper'cı arkadaşlar genelde hep kasket varii bir şeyler takıyorlar. Belki cool görünüyorlar -ki bence hiç değil hele bir de kocaman gözlük varsa- ama korunma %0.00.

Çeneden açılır da tavsiye eden yok zaten. Onlar da aynı dert.

En mantıklısı kendini fullface'e alıştırmak. Kasksız binen insanlar çok var demiş biride...
    beko12345 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Full face kask bence bir sorunsal olmaktan cikmali. Tartisilmaz yani.

Mont, bot, pantolon bunlar olmadan bile binmek cok tehlikeli iken. Bunun suratle alakasi yok, seyir halinde olmaniza da gerek yok. Mesela kirmizi isikta dururken biri gelip vuruyor. Burada 150cc ile 1000cc arasinda hicbir fark yok acikcasi.

Bence full face kaski ehliyet ruhsat gibi demirbas kabul edip devam edin.
    beko12345 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Ceneden acilir kasklarda Kapali Iken kaliteli koruma sagliyor saglam bir markaysa ama iste onu alinca kapatmak gelmiyo insanin icinden 😀[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Bu Harikaymis Ama 😁

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Fullface kullanıyorum sıkıntı yok da bu ara sıcaklardan ceket pantolon boy giymiyorum inş. Bir yere toslamam.

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    Insallah

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Fulface kask candır.

Motosikleti
    Xj6
    Benim kaskımda full face ama hava kanalları var. Hava giriş çıkışı çok iyi, üstelik kaskım siyah ama içeye sıcağı falan herhangibir yatsıtma yok yani ben yaşamadım, olmadı arkadaşın dediği gibi bir tık aralarsın bakarsın yoluna.

Alıntı Germ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi Aksamlar Simdi Bu konu uzerine biraz tepki gorucem ama genede bi yorum almak istiyorum.
    150lik 170lik bir motoru baz alarak apachi cbf vs tarzi bu motorlarda full face kask kullanan varmi
    Iki oglen sicaginda uzak mesafe biyere gideceksiniz diyelim ben cene acilir kullaniyorum onda bile beynim yaniyor resmen peki siz full facede nasil duruyorsunuz bende full face gecmek istiyorum nasil alisabilirim alisirmiyim daha dogrusu kucuk cc den baz almamim amaci fazla hiza ulasmadigindan kaskin yavas hizi yuksek hizi olmazda yinede 1000cc nin hiziyla dusmekle bir tutulmaz
    Simdiden tesekkur ederim.

Kaskın kullanım amacı;

1- Belli hızlarda yaşanacak düşmelerde kafaya alınacak darbeyi azaltması,
    2- Yine belli hızlardaki düşmelerde sürtünmeden kaynaklı doğabilecek hasarı minimize etmesi/yok etmesi,
    3- Seyir halindeyken yüze isabet edebilecek her türlü canlı ve cisimden koruması,
    4- Belli hızlarda rüzgarın neden olabileceği rahatsızlığı yok etmesi,

Bu saydıklarımdan hiçbirinin motosikletin gücü ile alakası yok. Oluşan bu ''Motosikletin gücü arttıkça kaskın da kalitesi artmalı'' mantığını anlayamıyorum. 50 km hızın üstüne çıkan bütün iki tekerlekli araçlarda (bisiklet buna dahil) kask aynı kalitede kullanılmalı. Zaten kaskların dayanıklılık testleri 100 km ve üstü hızlardaki kazalar için yapılmaz. Yani 1000 cc bir motosikletin varsa ve 240 km ile gidiyorsan yaptığın kazada kasktan önce paramparça olması muhtemel çok fazla organın olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:21 ----------

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorlamaya gerek yok sıcaklarda açık kask kullanıyorum efil efil. Hiç takmamaya iyidir. Fullface şart diyenler şöyle bir bakın kasksız kullanan ne kadar çok.
    Evet, kasksız kullananlar çok. Aynı şekilde sinyalsiz, sürüş tekniklerinden habersiz, 100 cc motosikletlerle araçların arasında 70-80 km ile gidenler de var. Eğer bunu kriter kabul edip açık kask kullanımını mantıklı bir hamle gibi görüyorsan söylenecek bir şey de yok.
    Ertugyigit ve maktama bunu beğendiler.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    senelerdir fullface kullanıyorum hiç böyle bir derdim olmadı,biraz abartılıyor bence.durunca vizörü aralıyorum yetiyor,ama güneş vizörü olmaması daha çok rahatsız ediyor görüş bakımından.
    Askerde de millet zırıldardı nöbetlerde takılan miferler yüzünden,tamamen piskolojik sanki...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)