Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Trafikte tartıştığı motosiklet sürücüsünü tabancasıyla öldüren İst. Emn. Müd. Tutukl

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söz gezi kafalılarda bacağına sıksaydı keşke direk ölümcül bölgeye sıkması yanlış olmuş bence ceza alabilir polis
    Burada ne demek istedin?
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Konuya gelirsek;

Motorcu bu son anlarda %100 hatalı, dünyanın neresinde olursa olsun adamı vururlar.

Poliste %100 olmasa da hatalı, çağır ekipleri bitsin gitsin. Mahkemede aklansan bile birinin canına kıydın sonuçta.

Aynı pozisyonda ben olsam ne yapardım bilemem, anlık olay çıldırmışsam vururdum herhalde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Videoyu dikkatli izleyin.
    Polis silahı ateşlemeden önce, motorcunun silahının namlusu, polisin suratına/vücüduna yönelmiş durumda. Polis haklı.

motorcu muhtemelen reflkeksle, polisin silahının yönünü değiştirmek için hamle yapmış. Ancak polis işi şansa bırakmamış. Nefs-i müdafa.

Ancak emniyet müdür yardımcısının olayın bu kadar uzamasına izin vermesi ne kadar doğru, tartışılması gereken konu bu olmalı.
    draggy ve Zuzuuw bunu beğendiler.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu dikkatli izleyin.
    Polis silahı ateşlemeden önce, motorcunun silahının namlusu, polisin suratına yönelmiş durumda. Polis haklı.
    evet haklısın, yorumunu okuyunca dikkat ettim. Silahı yöneltiyor, polis nereden bilecek kurusıkı olduğunu belki de kontrol altına almaya çalışcaktı ama silah yüzüne doğtultulunca sıktı.
    000000 bunu beğendi.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

k.erkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 1300 A
    Kurusıkı silah konusunda Emniyet Müdürünün günahını almışım. Babası maklulün vucudunda üç kurşun vardı diyor, güvenlik kamerası görüneülerinde yakın mesafeden tek el ateş ediyor. Dikkatimi çeken başka bir konu da motosikletinden indikten sonra Emniyet Müdürüne doğru hiç bir hamlesi yok ona bakmıyor bile direk güvenlik görevlisine doğru yöneliyor onunla tartışıyor. Bence asıl tartışmanın Emniyet Müdürüyle alakası yok. Trafikte birisi ile tartışacağım sonra gidip arkadaşımda kurusıkı silah alıp o kişinin evini bulacağım da... Biz birlikte yola çıktığımız arkadaşımla birbirimizi kaybediyoruz gideceğimiz yolu daha önce planlamamıza rağmen. Emniyet Müdürü "güvenlik görevlisine silah çekti bende vurdum" dese mi daha az ceza alır yoksa "trafikte tartıştık beni evime kadar takip edip silah çekti" deyince mi daha az ceza alır yada almaz?
    07DFB18, Zuzuuw ve xawa bunu beğendiler.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    http://www.mynet.com/haber/guncel/te...rdum-1975710-1
    ACILI BABA FOTOĞRAFLARI GÖSTERDİ

Oğlunun otopside çekilen fotoğraflarını kameraya gösteren ve oğlunun başına, kalbine ve omzuna aldığı 3 kurşunla vurulduğunu söyleyen baba Mehmet Sülüşoğlu konuşmakta güçlük çekti.

az önce görüntüleri izledim.trafikte uslu uslu motorunu süreceksin. polis memuruna diyecek hiç bir söz yok. neden yaptın diyemezsin adam bana silah çekti der.kendinizi polisin yerine koyun. karşınızda silahlı ve size öfkeli bir kişi duruyor. silahını çekip vuracak tabii. bir dakika beyefendi sakin olun konuşalım mı diyecek. ayrıca ölen kişide hiç akıl yok. karşındaki kişinin kim çıkacağını düşünmek bi yana dursun. adamı takip edip bırakmıyosun yoluna gitsene.resmen eceli gelmiş kuru sıkıyı almışsın ortalıkta geziyosun. ulen biri gerçeğini çekse ne bok yiyecen hiçmi düşünmessin. bir kişiye kuru sıkı silahı çekersen karşındakinde gerçek silah varsa anında karşılık verir. bu kadarmı beynin basmıyor. amerikada da olmuştu geçen izledim polis kuru sıkı silah çeken birine aracın içinde mermi yağdırdı sonra oturup ağladı. he burda polis birazda polisliğine güvenmiş belli. kendisi şu manzara karşında ceza almayacağını çok iyi bildiği için rahatlıkla tetiğe bastı.polisi öldürmek istese öle elinde silahla hiç beklemez teröristler gibi hiç beklemediğin bi anda beynine sıkardı.

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

shi_bumi
    bak bu filmi iyi izle
    Emrettiğin üzere videoyu izledim fatih. İki olay arasındaki minik bir fark dikkatini çekmemiş sanırım. Senin verdiğin videoda, üzerine ateş edilen kişilerin silahı yok. Saldırgan şarjörü boşaltıyor, dükkandakiler o fırsattan istifade adamı devirip elinden silahı almaya çalışıyorlar. Eğer dükkandakilerin elinde silah olsaydı o arkadaşı mermi manyağı yaparlardı. Kısacası bu iki olayın birbiriyle uzaktan yakından alakası yok.

Youtube'da "american police shot" diye bir yaz bakalım kaç tane video bulacaksın EĞİTİMLİ amerikan polisinin silah kullanma tarzıyla ilgili. Elini cebine atsan indirirler aşağı orada. Mesela arabanı durdururlar, talimat vermeden elini direksiyondan çekersen sıkarlar kafana mermiyi fatih bey.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı k.erkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurusıkı silah konusunda Emniyet Müdürünün günahını almışım. Babası maklulün vucudunda üç kurşun vardı diyor, güvenlik kamerası görüneülerinde yakın mesafeden tek el ateş ediyor. Dikkatimi çeken başka bir konu da motosikletinden indikten sonra Emniyet Müdürüne doğru hiç bir hamlesi yok ona bakmıyor bile direk güvenlik görevlisine doğru yöneliyor onunla tartışıyor. Bence asıl tartışmanın Emniyet Müdürüyle alakası yok. Trafikte birisi ile tartışacağım sonra gidip arkadaşımda kurusıkı silah alıp o kişinin evini bulacağım da... Biz birlikte yola çıktığımız arkadaşımla birbirimizi kaybediyoruz gideceğimiz yolu daha önce planlamamıza rağmen. Emniyet Müdürü "güvenlik görevlisine silah çekti bende vurdum" dese mi daha az ceza alır yoksa "trafikte tartıştık beni evime kadar takip edip silah çekti" deyince mi daha az ceza alır yada almaz?
    Çok güzel bir ayrıntı.Adamın Emniyet Müdürü ile bir sorunu yok gibi gözüküyor.Hikaye tutarsız.İşin içinde başka bir iş var.

Adamdaki silah gerçek olsa ve direk olarak birisine doğrultulsa yada en az bir el ateşlense istisnasız nefsi müdafaya girecek.Ama adamın silahı hiç kimseye doğrultmaması,ilk silahı çeken ve ateşleyenin polis memuru olması mahkemede alehine kullanılacak benden söylemesi.Yırtarsa ucu ucuna yırtar.Ben burada ilk mesajımdan beri %100 motorcu haklı demiyorum motorcuyu savunmuyorum.Motorcu hatalı ama bu hatasının sonucunda kimseye zarar gelmiyor,polis bilinçsizce o kadar aldığı eğitime rağmen telaşla korkuyla hemen silahına sarılıyor doğru düzgün tutamadığı silahını(bizim mahalledeki veletler bile oyuncak silahları daha düzgün tutuyor.) bir de adamın burnun dibine kadar götürüp ateşliyor.Kimseye zarar vermeden o adamı etkisiz hale getirmek elindeydi.

Yarın öbürgün bu olayı izleyip gaza gelen heyecanlı korkak bir polis başınıza iş açarsa ağlamayın sonra.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    elin oğlu böyle a...k... senin.motorcumusun mafyamısın? ne işi var kurusıkının sende.ayrıca silah ister polisin kendine,isterse 3.bi şahsın canına tehdit oluşturduğu vakit çekip vurma yetkisi vardır.vurmazsa suç işlemiş olur.iyi ben ailemle arabamla seyir halindeyken çakal maganda motorcu aynı postayı banada koyacak.tabi benim silahım olmadığı için ailemin yanında madara olacam.çocuklarımın psikolojisi bozulacak.ayrıca hergün trafik tartışması yüzünden bir kaç kişi tahtalı köyü boyluyor.bu seferkinde taraflardan biri polis olmuş.bunda art niyet aramaya gerek yok.ilk başta bende kurusıkıyı motorcunun eline polis sıkıştırmıştır diye düşünmüştüm.meger öyle değilmiş.Allah tan kameralar var.ilk işim 2 tane kamera alıcam araba ve motoruma...
    Mengu16 ve TaTTo0 bunu beğendiler.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Şimdi haberlere bakıyorum olayda 3 el ateş edilmiş umarım görüntünün geri kalan kısımları da servis edilir. Tırıvırı yorumlar basmış ortalığı gene. Teröristlere böyle keyfi ateş edemediklerini tüm ülke biliyo. Yemeyelim birbirimiz olayın öncesi yaşananları hanginiz biliyor. Yok ailesinin yanında silah bilmem ne videoda aile falan yok o demagojiyi geçiniz olaydan önce tartışma yaşanmış aile ordaydı madem niye ekipleri çağırmamış müdür bey? Adama ne yaptı nasıl tahrik etti hanginiz biliyor.
    geeklanx bunu beğendi.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    haber kaynaklarının pek çoğu ülkemizde malesef güvenilmez durumda. İzlediğim görüntüye göre bir kişi diğer kişiye polis yada asker olsun hiç uyarıda bulunmadan yakın mesafeden önündeki güvenliği siper alarak boynuna doğru ateş açıyor.bunun adı CİNAYETTİR.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Olay ekşi sözlükte

https://eksisozluk.com/emniyet-mudur...8692?a=popular

başlığı okuyun yine motorcular sövmüşler

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorculara sövmesinler istiyosanız haksız adamı savunmayın. Silah gerçek olsaydı ne olacaktı polis o kadar tehdidin üzerine mermiyi kafasına yedikten sonra mı kendini savunacaktı. Vurulmak istemiyosa ne işi var motorcunun elinde silahın ? Polisleri hiç sevmem ama böyle bir olayda da hakkını yiyemem.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    arkadaşlar bir çoğunuz gibi bende pek haz etmem polislerden. polis arkadaşım abim dediğim sevdiğim insanlar var.

olaya başka boyuttan bakalım. çalınan bir motor haberi olduğunda polis görevini yapmıyo falan filan bla bla bla diye yırtınıyoruz. cevirim kasksız gezdiğimiz için ceza yazdığında keza aynı. istanbul da oturuyorum . ümraniye kadiköy arası motor sürerken günde en az bir tehlike atlatıyorum. her olayı kendim çözmeye kalksam polise ne gerek var ? hepimiz kuru sıkı yada gerçek taşıyalım her tartıştığımız insanı vuralım . hatta ileri gidelim 3-5 8-10 kişi birleşelim mahelle güvenliği olalım . hatta yetmez mahallece özerklik isteyelim. nerde yaşıyorsunuz ya ? sen adamı evine kadar takip et bide üstüne silah çek sonra polis şuçlu. yok arkadaş öyle olmuyor. evet haklısınız doğuda nıye yapmıyorlar ? terörist piçleri niye öldürmüyorlar ? hükümet izin vermediği için öldüremiyorlar. yoksa onuda çok güzel yaptılar zamanında. bi kısmınız kulaktan dolma yalan yanlış bilir 85-95 yılları arası ohal vardı. ne oldu ? iyi mi oldu ? zamanında terörist öldürenleri yargılamadılarmı ? velasıl kelam kimse adaleti kendi sağlamaya kalkmamalı ufak tefek tartışmaları lütfen büyütmeyin. sizleride haberlerden anmayalım.

tekeriniz düz bassın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorculara sövmesinler istiyosanız haksız adamı savunmayın. Silah gerçek olsaydı ne olacaktı polis o kadar tehdidin üzerine mermiyi kafasına yedikten sonra mı kendini savunacaktı. Vurulmak istemiyosa ne işi var motorcunun elinde silahın ? Polisleri hiç sevmem ama böyle bir olayda da hakkını yiyemem.
    bende polis müdürüne silah çeken birinin sonunun elbet ki kuşun yemek olacağını düşünüyorum

ancak polis müdürü halkı korumak için var psikopat olsa bile o adamı etkisiz hale getirebilirdi bacağından vurabilirdi mesela veya olay ilk olduğunda peşine ekip otosu takıp caydırıcı olabilirdi neden adamın beyine şarjör boşaltmış benim takıldığım nokta bu

bunun kadar olamamış mı

eğer etkisiz hale getirmek yerine gebertmeyi seçtiyse vardır bir husumeti

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Etkisiz hale getirseydi diyenler bu videoyu iyi izleyin.

Kendisine silah çeken birini etkisiz hale getirmek kahramanlık olur ve bu devirde kahramanlar malesef çok yaşamıyor.

acayüp, kordinaryus ve TaTTo0 bunu beğendiler.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrettiğin üzere videoyu izledim fatih. İki olay arasındaki minik bir fark dikkatini çekmemiş sanırım. Senin verdiğin videoda, üzerine ateş edilen kişilerin silahı yok. Saldırgan şarjörü boşaltıyor, dükkandakiler o fırsattan istifade adamı devirip elinden silahı almaya çalışıyorlar. Eğer dükkandakilerin elinde silah olsaydı o arkadaşı mermi manyağı yaparlardı. Kısacası bu iki olayın birbiriyle uzaktan yakından alakası yok.

Youtube'da "american police shot" diye bir yaz bakalım kaç tane video bulacaksın EĞİTİMLİ amerikan polisinin silah kullanma tarzıyla ilgili. Elini cebine atsan indirirler aşağı orada. Mesela arabanı durdururlar, talimat vermeden elini direksiyondan çekersen sıkarlar kafana mermiyi fatih bey.
    shi_bumi adlı üyeden alıntı
    Hayretler içinde okuyorum bazı yorumları. Yok maktul silahını kimseye doğrultmamış, yok namlusu yere bakıyormuş falan. Yapmayın arkadaşlar ya lütfen. Maktul motorundan iniyor ve mermiyi namluya verme hareketini yapıyor. O dakikadan sonra kim bakar namlunun nereye yöneltildiğine. Bir düşünsenize arabada eşiniz belki de çocuğunuz var. Karşınızdaki silah çekmiş. O 2-3 saniye içinde, tabancanın kuru sıkı olduğunu anlamak veya karşınızdakinin asıl niyetinin ne olduğunu çözmek imkansız. Koskoca emniyet müdür yardımcısı adam keyif için adam mı öldürecek ? Bacağından vurmalıydı diyen arkadaşlar çok fazla hollywood filmi seyretmiş. Gerçek hayatta herşey çok farklı.

arkadaşım güzel kardeşim
    aradaki o minik farkı sen anlamamışın anlaşılan
    adam üstüne 5 6 kurşun sıkılmasına rağmen saldırganı etkisiz hale getirebiliyor ve bu sıradan bir vatandaş
    motorcu kesinlikle haksız ama ölmeyebilirdi
    olay yerinde 4 kişi var biri motorcu
    motorcu silahını çekip farklı bir kişiye yöneliyor neden amire değil kimse ne olup bittigini bilmiyor
    3 kişinin ifadesi ve 10 saniyelik video var olay bu
    asıl enteresan olan kısım otopside motorcunun 3 yerinden vururduğu ve bu cinayettir
    acaba önceden bir yaralama varmıdır motorcu tartıştığı kişiye değilde neden farklı birine silah çekiyor
    üstüne basa basa yazıyorum o adamı 3 kişi (hepside eğitimli) 1 2 metre aralıkta etkisiz hale getirmeleri 5 saniye sürmezdi

ve bu videoyu tekrar tekrar izle sıradan egitimsiz bir vatandaş üzerine 5 6 mermi sıkıldıktan sonra fırsatını bulup sardırganı etkisiz hale getirebiliyorsa tartışmak boş bence

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etkisiz hale getirseydi diyenler bu videoyu iyi izleyin.

Kendisine silah çeken birini etkisiz hale getirmek kahramanlık olur ve bu devirde kahramanlar malesef çok yaşamıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qkJmhFbUPJE
    tekrardan allah rahmet eylesin
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Beyler farkındamısınız bartındaki konuda içeridekilerin şansı mermiler bitene kadar hala vurulmamış olmaları.
    En büyük şansıda adamın üzerine atladığında silahta mermi kalmamış olması.
    Boğuşma esnasında en az 10 mermi yiyecek kadar aptalca çullanıyor adamın üzerine.
    Sapla samanı karıştırmayın. Biraz akılcı bakın , gerçekçi yaklaşın.
    Görende sanıcak hergün elinde silah olan adamların üstüne atılıyorsunuz.
    O içerideki kırmızılının gözündeki korkuya iyi bakın , bir çoğunuz o anda o halde olucaksınız kusura bakmayında , öyle ekrandan görüğünüz gibi olmuyor bu mevzular.
    Üstüne çullanıcakmışta elini kıvırıcakmışta ne kahramanlar var maşşallah.

Birisi bağıra çağıra küfürler ederek , gözünden ateşler saçarak silah çekip agına mermi verdimi yüzünüze karşı , kaçınız yaşadınız o duyguyu ?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ülke diken üstünde dün ramideki trafik şubenin karşı kaldırımının çaprazına motoru çektim kaskta interkom var bi yandan müzik dinliyorum bi yandan arkadaşı aramaya hazırlanıyorum baktım bi ses geliyor sürekli kafamı çevirdim polis 30 metre öteden çek motorunu diyor sana ne zararım var buradan dedim bıdı bıdı bişeyler söyledi arkadaş gelecek onu bekliyorum bi yere gittiğim yok dedim az ileriye araya çek dedi eli boynunda asılı olan silah üzerinde. Demek istemem şu ki ortalık terörist saldırılarından geçilmiyor polisler haliyle amerikan polisi moduna girmişler dikkatli olmak lazım.

Videoda polis fevri davranmış aşırı güç kullanmış diyeceğimde karşında bi adam var motoru çekiyor elinde silah taşıyor ne yapabilirsin ki? Kuru sıkı olduğunu nereden bileceksin? Bana soracak olursanız iki tarafa da yazık olmuş. Önüne mi kırdı senin ananı avradını de bas gaza git silah alıp dönmek hele hele polis lojmanını basmak nedir?

aytacaksel bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)