Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

18-27 Eylül İstanbul - Aydın - İstanbul

Motovento
    REKLAM ALANI
    svgblg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    Alıntı sp83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol benim de şu an için mesafeli durduğum bir şey ama bu daha çok o kondisyona çıkıp çıkamayacağımla alakalı. Rüzgar konusunda sıkıntınızda ise tam ne yaşadığınız çok önemli. Eğer 70-80 km üstündeki hızlarda hissedilen hafif rüzgarlardan bahsediyorsanız normal, sakin olduğunuz sürece zamanla sorun kalmayacaktır, aynı sıkıntıyı uzun süre ben de yaşadım. Yüksek şiddetteki rüzgarlar zaten çok ender karşılaşılacak şeyler ama hızınızı kesmediğiniz ya da ani yön değişikliği yapmadığınız sürece sıkıntı olmayacaktır.

Bir de yolun gündüz gidilmesinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Neticede Türkiye'de yaşıyoruz, trafik terörü ortada.
    istanbulda hergün köprüyü kullanıyorum ve rüzgarlı günlerde bile bayramda yaşadığım sıKıntıyı yaşamıyorum. ramazan bayramı trakya dönüşü otobanda çok zorlandım o beni ürküttü. rüzgar savurdu arabalar vız vız geçiyor zaten müthiş tecrübeli değilim pcx sarıldım resmen görende racing kullanıyorum sanır :S
    zaten gündüz yapıcam yolculuk.
    teşekkürler destek için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı svgblg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    18 eylül iş çıkışı yola çıkıp Akşamında Karacabey(Bursa)' da konaklayıp aydına gitmek istiyorum.Dönüşte 27 tek günde dönmek istiyorum. Şuana kadar tek şehir dışı tecrübem ramazan bayramında trakya 3 günde 750 km oldu. 3güne yaydığım için sorun çıkmadı keyifle yolculuk yaptım fakat son gün dönüş yolu çok rüzgarlıydı ve trafikte yoğun olduğu için biraz korktum. (pcx 125 kullanıyorum ) .
    Sorum şöyle ; İstanbul-Bursa-Balıkesir-Manisa İzmir-Aydın yolu nasıldır ? rüzgar vs diğer etkenler ? günlere bölerek gitmek istemiyorum zamanım yolda geçsin istemiyorum.başarabilirmiyim emin değilim :S (( bir önceki ramazan bayramı için açtığım konu http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/148695-bayram-gezisi-trakyayi-bilenler-bi-bakabilir-mi.html )) Söylediğim tarihlerde pcx hızında gidecek birileri varsa birliktede yolculuk yapabiliriz. İzmirde Pcx ayarında motosikleti olan varsa ist civarına gelmek isteyen belki motorları değişiriz ? tavsiyeleriniz nelerdir?
    Teşekkürler.
    öncelikle iş çıkışı yola koyulmamak en akıllıcası, güzel bir uyku çek sabah erken kalk dinlengin vaziyette yola çık, bayan olmak türkiye şartlarında çok zor ama sen yinede bi cesaret ile yola çık.

rüzgar seni itecek sen buna çok karşı koyma belinden bük motoru bırak yatsın ve biraz gazı aç korku güzeldir.

çok yol yapacam bir an evvel gidecem deme bence 1 saat te bir dinlenmek için kendine güzel yerler bul. çay iç malum çok yakıt için durmazsın.

tatil tarihin dönüşün bayram sonuna geliyor sanırım dönüşteki bayram söförlerine çok dikkat et. hatta bence bunlar rüzgardan daha çok korkutsun seni
    demirteker bunu beğendi.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    pcx
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle iş çıkışı yola koyulmamak en akıllıcası, güzel bir uyku çek sabah erken kalk dinlengin vaziyette yola çık, bayan olmak türkiye şartlarında çok zor ama sen yinede bi cesaret ile yola çık.

rüzgar seni itecek sen buna çok karşı koyma belinden bük motoru bırak yatsın ve biraz gazı aç korku güzeldir.

çok yol yapacam bir an evvel gidecem deme bence 1 saat te bir dinlenmek için kendine güzel yerler bul. çay iç malum çok yakıt için durmazsın.

tatil tarihin dönüşün bayram sonuna geliyor sanırım dönüşteki bayram söförlerine çok dikkat et. hatta bence bunlar rüzgardan daha çok korkutsun seni
    Tavsiyeleri dikkate alıcam teşekkürler

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Mümkün olan en kısa yolu kullanın. Bunun için Yenikapı'dan feribota binip mümkünse Bandırma'ya ya da Mudanya'ya gidin. Daha az yorulursunuz. Ay başında benzer bir yolcuuk yaptım PCX ile.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...tml?highlight=

Motosikleti
    pcx
    Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mümkün olan en kısa yolu kullanın. Bunun için Yenikapı'dan feribota binip mümkünse Bandırma'ya ya da Mudanya'ya gidin. Daha az yorulursunuz. Ay başında benzer bir yolcuuk yaptım PCX ile.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...tml?highlight=
    Yenikapı Bandırma biletleri 150 den Başlıyor :/ tek Yön

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Yenikapı Bandırma biletleri 150 den Başlıyor :/ tek Yön
    genelde tek yön bedeli yakıtından fazla tutar ama üç saatte alamazsın işte o yolu birde geri dönüşde bir an evvel geleceğim diye daha da yorar yol insanı gidişi değilde dönüşe almanı tavsiye ederim. en azından bandırma olmasa bile bursa(mudanya) bile yorgunluğa birebir.
    svgblg bunu beğendi.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 defa gittim o yolu, bursadan çıktıktan sonra nefis virajlar var.Balıkesir manisa arası müthiş sıcak.
    Tavsiyem Kırkağaçta kavun yiyiniz
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...bd5c3b6085458c
    Susurlukta ayran içiniz
    https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...383f662be65881
    Zamanınız varsa çeşme altınkum plajında yüzünüz
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...4bc552e1be1b4d
    hacı valla sen ağzının tadını biliyorsun

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Korkanin çocuğu olmaz. Lastik tamir spreyi alın devam. Arada maden suyu için. Su için. Bir şey için. Hiçbirşey olmaz.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    yahu abartılacak bir şey yok sen yolda kalırsan haber et ben bile almaya gelirim hem gezmiş olurum hem de o zamana kadar motor gelmiş olur rodajı halletmiş olurum arada yalnız tavsiyem sabah erkenden yola çıkman 4 gibi diğer türlü o sıcak insanı bunaltır

Motosikleti
    pcx
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkanin çocuğu olmaz. Lastik tamir spreyi alın devam. Arada maden suyu için. Su için. Bir şey için. Hiçbirşey olmaz.
    :D tamam içicem :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu abartılacak bir şey yok sen yolda kalırsan haber et ben bile almaya gelirim hem gezmiş olurum hem de o zamana kadar motor gelmiş olur rodajı halletmiş olurum arada yalnız tavsiyem sabah erkenden yola çıkman 4 gibi diğer türlü o sıcak insanı bunaltır
    17 Eylül'e kadar serinler havalar. Yolda kalırsam asfaltta kalırım büyük ihtimal Ordan gerisini hallederim teşkler.
    Sonuç olarak çıkıcam sanırım uzun yol için sprey dışında öneri varmıdır bide her lastikte işe yarar mı bu sprey pek yaramadığını söylediler de

:D tamam içicem :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

17 Eylül'e kadar serinler havalar. Yolda kalırsam asfaltta kalırım büyük ihtimal Ordan gerisini hallederim teşkler.
    Sonuç olarak çıkıcam sanırım uzun yol için sprey dışında öneri varmıdır bide her lastikte işe yarar mı bu sprey pek yaramadığını söylediler de
    Sprey işe yarar fakat kalıcı bir çözüm değil elbette.
    svgblg bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx
    Gittim geldim gayet keyifliydi )

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Gittim geldim gayet keyifliydi )
    ne mutlu sana

sorun yaşadın mı? köpük aldın mı yola çıkmadan?
    olacak olacak...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Allah akıl fikir versin saat akşamüstü 4 e doğru yola mı çıkılırmış yahu neyse pide de yalan oldu bu arada

Motosikleti
    pcx
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne mutlu sana

sorun yaşadın mı? köpük aldın mı yola çıkmadan?
    Yok istanbuldan sonra diğer yerlerdeki öküzler etkilemedi pek sorunsuz geçti sayılır. Beklediğimden çok daha iyi ve keyifliydi. Sprey aldım Yanıma ama ihtiyacım olmadı neyseki

Pathologyst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki ve R25(Satıldı)1000rr( satılık:( )
    Yok istanbuldan sonra diğer yerlerdeki öküzler etkilemedi pek sorunsuz geçti sayılır. Beklediğimden çok daha iyi ve keyifliydi. Sprey aldım Yanıma ama ihtiyacım olmadı neyseki
    Tam zamanında bir gezi olmuş malum yağışlar başladı. Çok keyifli bir güzergâh bu yaz bol bol gidip gelme fırsatım oldu oraları. İnşallah tekrar edersiniz çünkü uzun yolllarda motosikletten daha fazla keyif alınıyor
    Apaçi olacaksan buna alışmalısın ...

Motosikleti
    pcx
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah akıl fikir versin saat akşamüstü 4 e doğru yola mı çıkılırmış yahu neyse pide de yalan oldu bu arada
    E bi pide yiyemedim yollada verdim kendimi bugünün yağmur korkusu da bir etken tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Alıntı Pathologyst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam zamanında bir gezi olmuş malum yağışlar başladı. Çok keyifli bir güzergâh bu yaz bol bol gidip gelme fırsatım oldu oraları. İnşallah tekrar edersiniz çünkü uzun yolllarda motosikletten daha fazla keyif alınıyor
    Evet güzeldi bu başlangıç diyelim
    Pathologyst bunu beğendi.

İyi yolculuklar.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizde 2 cbr250 gittik geldik çanakkaleye,keşana gelmeden diğer motorun lastiğine kapı anahtarı girdi yer sıkıntısından köpük almamıştık lastik sıfır olduğu için fitil de kullanmak istemedik,20 km daha sürüp petrolden köpük aldım yoldan geçen araçların birinden de pompa rica ettik. Aslında duran olmazdı ama üzerimizdeki yelekler polisi andırdığı için motorları yola çapraz çekip son ana kadar kendimize polis süsü verdik
    Bu da gelibolu yolu;

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Geçen hafta aydın sokeye gitmiştim bende. Yollar çok güzel. Sık mola verirsen birsey olmaz. Her molada çay kahve içmeye çalış.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)