Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

18-27 Eylül İstanbul - Aydın - İstanbul

Motovento
    REKLAM ALANI
    svgblg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    Selamlar,
    18 eylül iş çıkışı yola çıkıp Akşamında Karacabey(Bursa)' da konaklayıp aydına gitmek istiyorum.Dönüşte 27 tek günde dönmek istiyorum. Şuana kadar tek şehir dışı tecrübem ramazan bayramında trakya 3 günde 750 km oldu. 3güne yaydığım için sorun çıkmadı keyifle yolculuk yaptım fakat son gün dönüş yolu çok rüzgarlıydı ve trafikte yoğun olduğu için biraz korktum. (pcx 125 kullanıyorum ) .
    Sorum şöyle ; İstanbul-Bursa-Balıkesir-Manisa İzmir-Aydın yolu nasıldır ? rüzgar vs diğer etkenler ? günlere bölerek gitmek istemiyorum zamanım yolda geçsin istemiyorum.başarabilirmiyim emin değilim :S (( bir önceki ramazan bayramı için açtığım konu http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/148695-bayram-gezisi-trakyayi-bilenler-bi-bakabilir-mi.html )) Söylediğim tarihlerde pcx hızında gidecek birileri varsa birliktede yolculuk yapabiliriz. İzmirde Pcx ayarında motosikleti olan varsa ist civarına gelmek isteyen belki motorları değişiriz ? tavsiyeleriniz nelerdir?
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Senede 2-3 defa istanbul - bodrum yapan biriyim, yol olarak gayet güzel , yalova ve izmir girişlerinde ki rampa ve virajlar biraz zorlaya bilir , onun haricinde bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum, tekerin düz bassın.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    izmi mt sayfasında cvp verdim bakarsanız faydalı olabilir...
    svgblg bunu beğendi.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ben İstanbul <> Balıkesir arasında bol bol mekik dokuyorum.
    Bursa'dan sonra Susurluk'a kadar rüzgarın şiddeti artıyor. Onun dışında yol güzergahı gayet güzel.
    Daha fazla yorgunluk olmaması için Eskihisar > Topçular feribotunu kullanabilirsiniz. (Motosikletler için tek geçiş 13 TL. Gidiş - Dönüş biraz daha indirimli oluyor sanırım)

Motosikleti
    pcx
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senede 2-3 defa istanbul - bodrum yapan biriyim, yol olarak gayet güzel , yalova ve izmir girişlerinde ki rampa ve virajlar biraz zorlaya bilir , onun haricinde bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum, tekerin düz bassın.
    virajlarda kendime pek güvenmiyorum manisanın virajlarını da biliyorum ama bilemedim. keşke biri izmire götürüp bıraksa motoru :D
    teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben İstanbul <> Balıkesir arasında bol bol mekik dokuyorum.
    Bursa'dan sonra Susurluk'a kadar rüzgarın şiddeti artıyor. Onun dışında yol güzergahı gayet güzel.
    Daha fazla yorgunluk olmaması için Eskihisar > Topçular feribotunu kullanabilirsiniz. (Motosikletler için tek geçiş 13 TL. Gidiş - Dönüş biraz daha indirimli oluyor sanırım)
    rüzgardan daha önce epey korkmuştum ama sanırım yinede tüm korkulara rağmen gidicem. zaten feribotun aksini hiç düşünmedim :D sabah erken saatte çıkarım o susurluk rüzgarını en azından çok araba olmadan atlatırım umarım.
    teşekkürler

balıkesir-manisa arası bol rüzgarlı olur,yol kenarındaki rüzgar türbinlerinden de anlayabilirsiniz...

ama ben gidebilirim dedikten sonra sıkıntı olmaz. yavaş gidersiniz,sık sık mola verirsiniz,bir şekilde gidersiniz.
    svgblg bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı svgblg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    virajlarda kendime pek güvenmiyorum manisanın virajlarını da biliyorum ama bilemedim. keşke biri izmire götürüp bıraksa motoru :D
    teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

rüzgardan daha önce epey korkmuştum ama sanırım yinede tüm korkulara rağmen gidicem. zaten feribotun aksini hiç düşünmedim :D sabah erken saatte çıkarım o susurluk rüzgarını en azından çok araba olmadan atlatırım umarım.
    teşekkürler
    2 defa gittim o yolu, bursadan çıktıktan sonra nefis virajlar var.Balıkesir manisa arası müthiş sıcak.
    Tavsiyem Kırkağaçta kavun yiyiniz

Susurlukta ayran içiniz

Zamanınız varsa çeşme altınkum plajında yüzünüz
    svgblg bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yollar güzel ben de defalarca o yolu teptim rüzgar sadece 200 km Bursa Balıkesir arası oluyor
    Sana tavsiyem sabah 6 da Yalova'da olursan Öğlen olmadan izmire varırsın zaten geri kolay
    Sabah gidersen rüzgar çok çok az oluyor
    svgblg bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    aydın a uğradığında haber et
    manofsteel ve svgblg bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    türkiyenin en güzel yollarından biri. feribota bin bursa istanbul arası 150 km. bursa izmir 320 km. zaten izmirden aydın basit iş. akşam yola çıkma sabah 06. da bas gaza öğleden sonra aydındasın. ne stres yapıyon zevkle keyifle git en önemli ayrıntı sabah erken çıkmakta.

aslında bana sorarsan bu yolu yayıla yayıla mola vere vere git üç saat geç git keyfini çıkar derim şahsen aşık olduğum yoldur... türk kokar memleket kokar.
    svgblg bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx
    )) arkadaşlar cinsiyetim kadın buna göre yorum yapın geçen seferde erkek adam korkar mı gibi yorumlar gelmişti. Ben çok eski Kullanıcı Değilim ve geçen seferki rüzgar deneyimimden dolayı Endişe ediyorum. Ayrıca Aydınlıyım sürekli o yolu gidip geliyorum ama kendim herhangi Bişi kullanarak hiç gitmedim Aydın'lılar bi organize olunda yenipazara pide Yemeye gidelim yahu üstüne de kar helvası hala umutla izmirden Pcx arıyorum değiş tokuş yapcak

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Valla hocam arabayla 11 saatte geldik geçen hafta kuşadasından lastik spreyini unutma...allah kolaylık versin fotoları bekliyoruz...
    svgblg bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha yeni pcx 125 ile 2000 km yol yapan arkadaşımız var manisa-çanakkale-istanbul-izmit rotanın gerisini bilmiyorum
    svgblg bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Yollar gayet guzel daha gecen hafta gidip geldim ben de. Sadece cok sicaklarda yolda eziyet cekmemek icin serin saatlere gore bir yol plani yapmanizi tavsiye ederim. Ben gunduz cok zorlandim, sicak beni de motoru da cok zorladi, aksam saatlerinde gerek yolu bildigimden gerek hava serinledigi icin daha keyifli ve hizli yol alabildim.

Kamyonlarda bir gelisme var, ya da bana oyle denk geldi, Bursa civarindaki pembe sahin otomobil disinda tacize ugramadim, bir de Bafa golu taraflarinda uyuyan kamyon soforu biraz zorladi beni yanindan gecip gidene kadar...

Virajlara ve rampalara gelince, manisa yolunda 2 tane ciddi rampa var ama 150cc commuter motorumla gayet rahat ciktim. Sadece 2 kere 4. Vitese dustum ki bence gayet makuldu. Tek kriter devrini rampalara gelmeden iyi alip, hizini guzel ayarlar ve daha rampaya ulasmadan bazi araclari gecip bos bir serit yaratirsaniz kendinize gayet kolayca halledersiniz.

Yolunuz acik olsun...

Not: ekstra ayna takabilme inkaniniz varsa cok yardimci olabiliyor...
    svgblg bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx
    Teşekkürler arkadaşlar. Eylül'de havalar biraz daha serinler sanırım. Bakalım ..

Motosikleti
    cbr 250
    ben de 29 ağustosta istanbuldan çıkıp ayvalık daha sonrada çeşmeye gitmeyi planlıyorum. denk gelirsek yoldaşlık edebiliriz

Motosikleti
    pcx
    Alıntı demirteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 29 ağustosta istanbuldan çıkıp ayvalık daha sonrada çeşmeye gitmeyi planlıyorum. denk gelirsek yoldaşlık edebiliriz
    18 eylüle kadar yollarda olacaksan neden olmasın
    korkuyorum ama sanırım gidicem ya , kafamın köşesine girdi o şimdi kemirir ordan. ama dönüşte annem motora komple kurabilir motorsuz kalabilirim

Motosikleti
    cbr 250
    Alıntı svgblg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 eylüle kadar yollarda olacaksan neden olmasın
    korkuyorum ama sanırım gidicem ya , kafamın köşesine girdi o şimdi kemirir ordan. ama dönüşte annem motora komple kurabilir motorsuz kalabilirim
    korku iyidir bilinci açık tutar cidden yolda insanlardan başka korkulacak hiç bir şey yok, doğa seni yalnızca zorlar( rüzgar, yağmur vs) benim uzun yolda tek korkum karşı şeritten birinin uyuyakalması gibi şeyler. ama yola çıkınca tüm korkularından arınıyorsun bence ilk bir yola çıkmayı dene çok korkarsan geri dönersin

Motosikleti
    pcx
    Alıntı demirteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korku iyidir bilinci açık tutar cidden yolda insanlardan başka korkulacak hiç bir şey yok, doğa seni yalnızca zorlar( rüzgar, yağmur vs) benim uzun yolda tek korkum karşı şeritten birinin uyuyakalması gibi şeyler. ama yola çıkınca tüm korkularından arınıyorsun bence ilk bir yola çıkmayı dene çok korkarsan geri dönersin
    Aslında oda mantıklı bursada kuzen var korkarsam gerisini otobüsle devam ederim :D gidiş gelişte ist trafiğinden kurtulmuş olurum en azından. bu fikri yazdım.

Uzun yol benim de şu an için mesafeli durduğum bir şey ama bu daha çok o kondisyona çıkıp çıkamayacağımla alakalı. Rüzgar konusunda sıkıntınızda ise tam ne yaşadığınız çok önemli. Eğer 70-80 km üstündeki hızlarda hissedilen hafif rüzgarlardan bahsediyorsanız normal, sakin olduğunuz sürece zamanla sorun kalmayacaktır, aynı sıkıntıyı uzun süre ben de yaşadım. Yüksek şiddetteki rüzgarlar zaten çok ender karşılaşılacak şeyler ama hızınızı kesmediğiniz ya da ani yön değişikliği yapmadığınız sürece sıkıntı olmayacaktır.

Bir de yolun gündüz gidilmesinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Neticede Türkiye'de yaşıyoruz, trafik terörü ortada.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)