Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Kursu Hatası A2+B

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Merhabalar,

Pazartesi sabaha direksiyon eğitimleri başlıyor da, geçen haber vermişlerdi kurstan "randevu alın eğitim için" diye. O an fazla kurcalamadım; ama kurs bana "B sınıfı için de kayıt yaptırmışsınız" dedi. Sanırım otomobil direksiyon sınavı için de benim adıma para yatırdılar, halbuki ben sadece A2 diye üstüne basa basa belirtmiştim. Ona göre de 700 lira verdim kursa.

Ta ilk kayıt esnasında A2+B için 1400-1500 civarı falan demişlerdi, tam hatırlamıyorum.

Neyse o an telefonda randevu için konuşurken "fiyatı ne olacak?" diye sordum; bana "yaparız bi şeyler." (en sinir olduğum laf) dediler.

Sizden fikir istediğim nokta, bana ek olarak ne kadar daha masraf çıkarırlarsa, ek olarak B sınıfı için de "he" diyeyim?

B'ye hiç niyetim yoktu; ama olması da kötü olmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    b+a2 için 1400 1500 iyi rakam ekonomin yetiyorsa albulunsun

Motosikleti
    turuncu
    Süreci tam bilmiyorum; ama direksiyon sınavı ücreti, yazılı sınav ücreti ile aynı anda mı yatıyor yoksa yazılı sınavdan sonra şayet geçmiş isek mi yatırılıyor?

İlk durumsa bi hata var; yok ikinci durumsa bi katakulli var?

ben sürücü kursuna harçlar hariç 1100 tl ödedim A2 ehliyete

HalilSefaköy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 NS Green
    Bende B vardı A2 için geçtiğimiz ay kursa yazıldım.
    Emniyet harcı hariç 300 Kurs + 100 TL sınav harcı için toplam 400 verdim.
    E sınıfı içinse yaklaşık olarak 600 ödeyeceğim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    A2+B olması bence daha avantajlı. Gelecekte B ye ihtiyaç duysanız tekrar baştan uğraşmanız gerekecek.

Motosikleti
    turuncu
    B+A2 tabi daha iyi de, parası düşündürüyor. Bugün saat 11:00'e de ders için randevu aldımdı. Derse gitsem, "yok ben B almıcam" diyemem. Parayı duyunca düşüneyim desem, valla kafam karıştı.

B+A2 birlikte alırsan 120 lira kar edersin.Bütçen varsa ikisinide aradan çıkar.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    almışken ikisini'de al aradan çıksın

Motosikleti
    turuncu
    Normali 1800'müş; ama 1600'e olur dediler.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurs biraz iteliyor gibi geldi bana eger a2 için yazılı ve dıreksıyon sınavını gectıysen sertıfıkan gelır 700 e anlasmıssın onun ıcın sertıfıkan oldugu ıcın farka girersin bu baya uygun olur ki sana b ehliyeti bu hesapla 900 e geliyor bu yuzden ordan b sınıfını alma derim ben zaten eğitim vermeden ve sınav zamanı gelmeden harç yatıramazlar bunu senden habersiz yapmışlar isede onların sorunu birşey talep edemezler sen git a2 dosyalarını al en olmadı kayıt sıldırme dilekçesi ver al belgelerini baska bi kursa sertifikanla git taha uygun fiyat verirler hele araba kullanmayı bılıyorsan baya uyguna kapatırsın normal sartlarda sana verecekleri fiyat b+a2 için eğitimi içinde 1200-1400 u geçmemeli 1200 normal olan fiyattır istanbuldaysan özelden mj at

usluduracam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS
    burda herşey dahil a2 ehliyet 700 tl ama b ehliyet herzaman lazım olur ekonomin müsaitse al derim bende

Motosikleti
    turuncu
    Kilis'teyim. Burası küçük bi şehir, o yüzden fazla seçeneğim yok. Ki zaten kurslar aşağı yukarı benzer fiyatlar veriyordu, ilk kayıt zamanı kursları dolaştım en uygunu burasıydı zaten.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    bence iyi olmuş, bir daha ehliyetle uğraşmazsın ayrıca daha ekonomik olabilir. ben B üstüne A2 almak istediğimde 650tl para verdim.

Motosikleti
    turuncu
    Derse gittim geldim bugün de, nası desem, hiç sarmadı direksiyona geçmek. Hiçbir heyecan duymadım. Öyle malak gibi yayılıp koltuğa, gittik geldik. Bu hafta böyle farklı farklı konseptlerde eğitim sürecekmiş. Akşamları da teorik dersler olacak.

Yakın süreçte araba alacak kadar maddi gücüm olmadığından, B için ek masrafa girmek içime sinmiyor. Gerçi ileride de piyango çıkacak da değil.
    İki arada bi derede kaldım.

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD '10 / Honda CBR 929RR '01
    Benim gibi ikisininde ayrı alırsan 400 TL fazladan ödersin. Sen ikisinide almaya bak. Bi durumda lazım olur sonra.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende diyordum kurs iyi geçirdi bana diye b+a2 ye kurs 1200 lira istedi de sanırım yaşadınız şehire göre bu fiyat.

Motosikleti
    turuncu
    Kurslar ortak çalışıyo gibiler zaten. Birbirilerinin binasında ders veriyorlar. Aynı güzergahta eğitim yapıyorlar. Kartvizit alıyorum kurstan, bir yüzü başka öbür yüzü başka kurs

Dediğim gibi şehir küçük olunca, fiyat kırma gibi herhangi bir rekabet içerisinde de değiller.

Gaziantep'te kurs düşünüyordum; ama git-gel yol masrafı, yemek masrafı, tıklım-tıkış minibüslerde yolculuk, gözüm yemedi.

SizofrenMacaPapazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw 1974 R60 , AS 200 GY
    b yi de al bulunsun sonra bi daha uğraşmazsın bende vakti zamanında a2 için kursa gittim kampanya var a2+b verelim dediler ok dedim şimdi hem arabam hem motorum var ailemle bir yere giderken araba kendimi taşıyorsam motor kullanıyorum

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Şuan İstanbul'da B+A2 ehliyet için (kurs ücreti, bankaya yatan harçlar, trafik şubeye verilen kart parası) 1900 ila 2400tl arası semte, kursa göre değişiyor. Bence cebinde paran varsa kesinlikle ikisini de almalısın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)