Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Seneye 1000 rr alabilir miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    Yaklaşık 4 aydır motorsiklet kullanıyorum. Uzun yol defalarca yaptım.Diyetisyenliği bitirdim işsiz kaldım. Şuan paramadiğe başladım yani ambulans sorumlusu belki motorsikletli ambulans olurum eğer yaygınlaşır bulunduğum ilde yürürlüğe girerse velhasıl seneye üniversite bitip bulunduğum ilde çalışırsam ilk ay kredi çekip 1000 rr almayı düşünüyorum. Sizce o zaman tam pişmiş olur muyum ?
    Şuan param olsa şuan alırdım kendimi hazır hissediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Başka bir paramedik arkadaşın yardımına gelir, görmüş olursun böylece ben bile 2 yildir kullaniyorum 15 bin km yol yapmisim nerdeyse daha 600rr'i gozum kesmiyo sizdeki cahil cesareti falan mi anlamadim
    beko12345 ve Bune bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir paramedik arkadaşın yardımına gelir, görmüş olursun böylece ben bile 2 yildir kullaniyorum 15 bin km yol yapmisim nerdeyse daha 600rr'i gozum kesmiyo sizdeki cahil cesareti falan mi anlamadim

Konuyu açan arkadaşın yaşadığı şey İKARİUS sendromudur.
    Çok ama çok tehlikeli bir sendromdur.
    ahmetkorkmaz bunu beğendi.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Aman diyeyim hocam

Ben Honda gs2 eğitimi aldım, orada cbf 1000 ile iki tur geziliyor. Aletler hiç tekin değil.

Eğitim şart ve en az 100 bin km den sonra.

Benim eğitim de ilk fark ettiğim şey, motosiklete inip binme gibi basit bir konu oldu. Ben motosiklete binmeyi bilmiyormuşum.

125 cc den 390 na geçtim. İlk gazı açtığım da öleceğim zannettim. (Abartmıyorum)

Motosikleti
    apache rtr 150
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaşın yaşadığı şey İKARİUS sendromudur.
    Çok ama çok tehlikeli bir sendromdur.
    teşhis de koymuşsunuz hocam büyük ihtimal yaşınız benden küçüktür ama bazı şeylerden yoksun kalmışsınız galiba!
    birine çamur atmadan önce elini bir kontrol et derim ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:55 ----------

Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman diyeyim hocam

Ben Honda gs2 eğitimi aldım, orada cbf 1000 ile iki tur geziliyor. Aletler hiç tekin değil.

Eğitim şart ve en az 100 bin km den sonra.

Benim eğitim de ilk fark ettiğim şey, motosiklete inip binme gibi basit bir konu oldu. Ben motosiklete binmeyi bilmiyormuşum.

125 cc den 390 na geçtim. İlk gazı açtığım da öleceğim zannettim. (Abartmıyorum)
    hocam aslında iradeye sahip olduktan sonra 1000 cc lik bir makinanın 250 cc den farkı var mıdır cahilim bu konuda aydınlatır mısınız ?
    Hepiniz çok iyi çok hızlı insanlarsınız ama yokuş aşağı

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paramedik= Ambulans ve Acil Bakım Teknikeri
    Bir de ambulans sorumlusu demişsin trol musun. 4 aydır motosiklet kullanıp üstüne böyle bir forumdan haberdarsan milletin 600 lük motorlarda bile yıllarca tecrübe gerektirdiğiyle ilgili nasıl birbirine girdiğini görmüş olman gerek. Sen 1 yılda 1000 cc ye geçcem diye konu açıyorsan iki ihtimal var ya Trolleme yapıyorsun ya da zır cahilsin kusura bakma.
    enüst ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    apache rtr 150
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paramedik= Ambulans ve Acil Bakım Teknikeri
    Bir de ambulans sorumlusu demişsin trol musun. 4 aydır motosiklet kullanıp üstüne böyle bir forumdan haberdarsan milletin 600 lük motorlarda bile yıllarca tecrübe gerektirdiğiyle ilgili nasıl birbirine girdiğini görmüş olman gerek. Sen 1 yılda 1000 cc ye geçcem diye konu açıyorsan iki ihtimal var ya Trolleme yapıyorsun ya da zır cahilsin kusura bakma.
    motorsiklet bilgimi sorgulayabilirsin ama okuduğum bölümü size bilmeyenlere indirgemeye çalıştım neyse tecrübeniz yere batsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:33 ----------

konunun kapanmasını istiyorum Admin rica ediyorum.
    millet çok bilmiş bir biz bilemedik.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bilmem...Alabilir misin?
    Alabiliyosan affetme al.Bana da bi tabak helva ayır.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Öncelikle dikkat edersen yazan hiç kimse seni tanımıyor , yolda karşılaştık ve konuşuyoruz gibi düşün herkes kendi tarzında doğru bildiğini söylüyor buna alınganlık göstermek gereksiz.
    Ben konunu görünce aklıma "Babanı Dinlesen iyi olacak" yazmak geldi.Birde duke200 ile kaza yapıp ölen genç bir arkadaş vardı (aşçıydı) video'yu bulamadım , babası kaza yerine geliyordu ve onun sözleri vardı.Şu genç çiftin açtığı konu artık silinmiş ama olay burada.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...kunc-sonu.html

Kendi adıma 45000 km ve yaklaşık 2.5 yıl sonunda kendimi 200cc için bile yetersiz görüyorum ve bunu bir eksiklik , utanç verici bir durum olarak görmüyorum , haddini bilmek olarak görüyorum.
    Acil112 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sakin ol şampiyon, daha cok gencsin uzun bir ömür seni bekliyor.. seneye 1000rr uzerine oturup ne eyleyeceksin? Motorcu ruhunu once ozumse tadini cikar..yillari biriktir sonra bakarsin..

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    600rr ile basladim ben kendimi biliyotum deyip onune ani araba cikinca motoru atip yol kaygandi kim olsa duserdi,veya 50-60 ile giderken ondeki aracin bagajina arkadan girip ani durdu diyende gorduk ornekleri forumdada mevcut bu sekilde kullanilacaksa yuksek cc almanin bir mantigi yok esim 600rr i alali bir sene oldu motor asfalt gormedi şukur tehlike atlatsakta arada ,saganakta bile sehirler arasi yol yaptik okadar ..eli gaza korkakta degildir ustelik ama 2009dan beri kullaniyor o ,geciş olarak fazer 600u vardi zaten 45bin km kullandigi 1000rr icinde paramiz vardi ve dedigim sey risk almayalim 600 iyidir yeter 1000i sonra aliriz.. 1-2 sene sonra satip 1000rr alacak ve bekledigi icin birsey kaybetmedi aksine avantaji oldu

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı omer2to adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşhis de koymuşsunuz hocam büyük ihtimal yaşınız benden küçüktür ama bazı şeylerden yoksun kalmışsınız galiba!
    birine çamur atmadan önce elini bir kontrol et derim ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:55 ----------

hocam aslında iradeye sahip olduktan sonra 1000 cc lik bir makinanın 250 cc den farkı var mıdır cahilim bu konuda aydınlatır mısınız ?
    Şimdi ne desem boş, gs2 alın orada kullanacaksın zaten. Ne demek istediğimi ve işin ciddiyetini de anlarsın.

Ayrıca beko12345 sizi ikaz etmek için yazmış, sanırım biraz yanlış anladınız, art niyeti olduğunu düşünmüyorum.
    beko12345 bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr ile basladim ben kendimi biliyotum deyip onune ani araba cikinca motoru atip yol kaygandi kim olsa duserdi,veya 50-60 ile giderken ondeki aracin bagajina arkadan girip ani durdu diyende gorduk ornekleri forumdada mevcut bu sekilde kullanilacaksa yuksek cc almanin bir mantigi yok esim 600rr i alali bir sene oldu motor asfalt gormedi şukur tehlike atlatsakta arada ,saganakta bile sehirler arasi yol yaptik okadar ..eli gaza korkakta degildir ustelik ama 2009dan beri kullaniyor o ,geciş olarak fazer 600u vardi zaten 45bin km kullandigi 1000rr icinde paramiz vardi ve dedigim sey risk almayalim 600 iyidir yeter 1000i sonra aliriz.. 1-2 sene sonra satip 1000rr alacak ve bekledigi icin birsey kaybetmedi aksine avantaji oldu
    Beni kastettiğinizi tahmin etmem pek zor değil. Sizin gibi düşünüp 1000rr 265km hızla hyundai accent aracın arka lastiğine vurup 650mt otobanda sürüklendikten sonra sağ ayağı kesilen de var. Yine 1000 likle sulama yüzünden kayıp kolu koptuntan ve vucudundaki tüm kemikleri kırıldıktan 2 saat sonra vefat eden de oldu. Ve daha sayamayacağımız niceleri... Örnek verirken insanları küçümser cümleler kullanmamanızı öneririm zira yarın sizin başınıza ne geleceğini kimse bilemez. Daha önce de söylediğim gibi burası bir bilgi paylaşım forumu ve kazalarımı insanlara yararı olsun diye paylaşmayı seçtim, kimi imsanlar benim kazalarımı küçümser bir dille anlatsınlar diye değil. Bu forumda daha niceleri vardır ki yüksek cc kullanıp kaza yapıp paylaşmayı egosu kaldıramadığı için paylaşmamıştır.
    Lightning ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    1 sene sonra ne yapacağını soruyorsun birde üstüne 4 aylık Tecrübe ile 1000 cc Den bahsediyorsun. Bitmiyor üstüne "millet çok biliyor biz bilmiyoruz" kabilinden cevap yazıyorsun.

Kusura bakma ama gerçekten bilmiyorsun.

Türkiye de motor kullanmak zaten yeterince tehlikeli. Yolda zevk için sıkıştıranından tut, ayna sinyal vs kullanmadan sürenine kadar envai çeşit hanzo dolu!

Paran varsa alırsın niye alamayasın lakin bu iş para ile olmuyor! Bu forumda cbf150 kullanan adamlarda da 1000rr alacak para var ama almıyorlar. Acaba neden?

Adam yıllarca 250cc biniyor sonra gidiyor 600cc alıyor. Onu bile 2 kere düşünüyor. Öte tarafta birde 125 cc den inip direk 600 1000 geçenler oluyor sonra gidip bir yere patlıyorlar. Almak kolay kısmı.

Cahillikten kasıt eğitimsizlik veya yaşının küçüklüğü değil. Cahilliğinden kasıt motosikletler hakkında bilgisizliğin. Sorun: tam pişmiş olur muyum? Bilmem acaba olur musun? Tam pişmekle neyi kasıt ediyorsun? Kaçımız senin nasıl sürdüğünü veya 4 ayda ne kadar yol kat ettiğini biliyor ki burada? Bu soruyu 4 aylık tecrüben ile soruyor isen olmazsın herhalde.

1000lik bir canavarı kontrol edecek Eğitimin var mı? Onu da geç altındaki küçük cc için ne kadar eğitim aldın?

Eğitim sadece motor kullanmayı Öğrenmek değil.
    Beceri geliştirme
    Hakimiyet
    Yol eğitimi
    Ve bu eğitimlerin değişik kurları var. Kaç kur hangisini aldın?

Kapalı alanda aldığım bu Eğitimlerde bile "git bilmem kaç bin km yap sonra gel öbürünü al" diyorlar.

Babamın oğlu değilsin. Ister alırsın istersen almazsın. Ama burada insanların sana "seni kesseler acımaz" tadında gaz vermesini bekliyor isen, sen çok yanlış gelmişsin.
    enüst ve dyavol-77 bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni kastettiğinizi tahmin etmem pek zor değil. Sizin gibi düşünüp 1000rr 265km hızla hyundai accent aracın arka lastiğine vurup 650mt otobanda sürüklendikten sonra sağ ayağı kesilen de var. Yine 1000 likle sulama yüzünden kayıp kolu koptuntan ve vucudundaki tüm kemikleri kırıldıktan 2 saat sonra vefat eden de oldu. Ve daha sayamayacağımız niceleri... Örnek verirken insanları küçümser cümleler kullanmamanızı öneririm zira yarın sizin başınıza ne geleceğini kimse bilemez. Daha önce de söylediğim gibi burası bir bilgi paylaşım forumu ve kazalarımı insanlara yararı olsun diye paylaşmayı seçtim, kimi imsanlar benim kazalarımı küçümser bir dille anlatsınlar diye değil. Bu forumda daha niceleri vardır ki yüksek cc kullanıp kaza yapıp paylaşmayı egosu kaldıramadığı için paylaşmamıştır.
    Kucumsemekten ziyade bazı seyler bahanedir o oldu ,bu boyleydi diye videolarinizin yarari oldu gorunce esime iyiki 1000 degil 600rr aldirmisim diyebildim
    Kendimde zaten iddalı filan degilim kendi capım kadar surebiliyorum hicbiseye acelem yok haftayada surus egitimide alacagim butcem yettikce diger egitimlerede katilirim
    Bunun yaninda 20 senedir motor ustunde olup cidden iyi surdugunu bildigim adam sacma sapan bir kazada hayatini kaybetti gormedik mi gorduk tabiki
    Ama onlardan bahsetmiyorum bazen olacagi varmista diyebiliyorsun ama tutup bile bilede lafes denmez benim fikrimce
    Tutup esim 600rr ile baslasaydi veya 150lilik motordan direk 600rr a atlasa belkide basimiza gelen kaza tehlikelerinden bu kadar siyrilamazdi.. diye dusunuyorum dedigim gibi 1000rr icinde hazir paramiz vardi ama hersey para degil 600 ile bikac sene daha tecrube kazanarak oturacak 1000lik motora ve bisey eksilmedi bekledigi icin bende ayni sekilde 250den sonra 300 dusunuyorum evet abarti olabilir kimisine gore ama tecrubeden zarsr geldigini gormedim ,tecrubesizlikten gelir oyuzden arkadaslari teşvik etmemek gerektigine inaniyorum zira motosiklet kucumsenmeyi sevmez
    bilginozi bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Sıkıysa al!

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    tecrube zaman ile veya km ile orantili degildir.

eksik/yanlis ifadeler;
    "10 yildir motor kullaniyorum= cok tecrubeliyim"
    "100 binkm motor tecrubem var =cok tecrubeliyim"

tecrube yasadigin degisik, ilginc durumlarla ve bu durumlarda ne yaptigin/yapabildigin ile ilgilidir.

seneye 1000rr alirsin. nasil?
    12 ay boyunca 3-4 kere degisik seviyelerde egitim alirsin.
    en az 10-15 bin km yaparsin.
    degisik hava kosullarinda, degisik trafik kosullarinda, sehir ici-sehir disi motor kullanirsin.
    en az 1-2 kere dusersin, motoru yatirirsin.
    ve su anda aklima gelmeyen buna benzer durumlardan gecersin..
    o zaman al...
    aldigin 1000rr'lada bu islemleri tekrarla...
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    999 taksitle mi alacaksın. Sanki bana 10 bin lira kredi çekecek.
    Maaşın max 2.500 TL olacak. Her ay max 1000 tl ayırsan = 46.000 = 46 ay vade yapar. Benim bildiğim en uzun vade 36 ay.
    Hadi bi kısmını nakit verdin vs diyelim belki olur bu iş.

Daha işe başlamamış gelmiş buraya hayalleri üzerinden millete atar yapıyor.
    Aklını peynir ekmekle mi yedin ne yaptın çözemedim.
    Mengu16 bunu beğendi.

Alıntı omer2to adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 4 aydır motorsiklet kullanıyorum. Uzun yol defalarca yaptım.Diyetisyenliği bitirdim işsiz kaldım. Şuan paramadiğe başladım yani ambulans sorumlusu belki motorsikletli ambulans olurum eğer yaygınlaşır bulunduğum ilde yürürlüğe girerse velhasıl seneye üniversite bitip bulunduğum ilde çalışırsam ilk ay kredi çekip 1000 rr almayı düşünüyorum. Sizce o zaman tam pişmiş olur muyum ?
    Şuan param olsa şuan alırdım kendimi hazır hissediyorum
    Hayır, rafadan olursun.
    Mengu16, Morphin ve TEKNECI bunu beğendiler.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    https://www.youtube.com/watch?v=yTr3nK2BiR0#t=15s umarım yardım edebilmişimdir
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)