Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Park halindeki bir aylık motoruma çarptılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı shivers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler aynen dediğiniz gibi oluyormuş. Parayı ben ödeyecekmişim sonra araç sürücüsünün sigortası bana ödeme yapacakmış. Benim servis de bunu söyledi.

Değer kaybı ister istemez kafaya takılıyor ama dediğim gibi bu konuyu araştıracağım.
    Dostum değer kaybı için yapılan işlemlerin evraklarını sakla.Şaside vs. sıkıntı yoksa satarken gösterirsin alıcıya bak böyle böyle oldu, yapılan işlemler bu diye.

Diğer türlü ona bakarsan benim makinada yatıp kalktı bir kaç kere.Yolda kaydı, olduğu yerde düştü vs. vs. Şükür yürüyen aksamda vs. bir sıkıntı yok.Satarkende söylerim açık açık söylerim düşmesi kalkması var diye. Ha ama hepsinde birkaç gün içinde hallettim. Yağmur çok burda, ne tek bir noktası vardır boyasız kalmış, ne de motoruna anahtar değdi daha. Eğer bu şekilde iyi bakıyorsan satarken bu kazayı bahane edip fiyat kıracak alıcıya yol ver gitsin. O adam alıcı değildir zaten, ölücüdür, her türlü bahane bulacaktır nasılsa kaza olmasa da.

Gerçek alıcı kaporta aksamına vs. bakmaz zaten boyanmışmı boyanmamış mı diye. Sonuçta evde saklamıyoruz ya bu aletleri. Şöyle anlatayım 1 yaşını aşmış kazası/çiziği olmayan 1 tane araç bul (motor/ otomobil farketmez) benim arabayı da vereceğim sana (:

O yüzden için rahat olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum değer kaybı için yapılan işlemlerin evraklarını sakla.Şaside vs. sıkıntı yoksa satarken gösterirsin alıcıya bak böyle böyle oldu, yapılan işlemler bu diye.

Diğer türlü ona bakarsan benim makinada yatıp kalktı bir kaç kere.Yolda kaydı, olduğu yerde düştü vs. vs. Şükür yürüyen aksamda vs. bir sıkıntı yok.Satarkende söylerim açık açık söylerim düşmesi kalkması var diye. Ha ama hepsinde birkaç gün içinde hallettim. Yağmur çok burda, ne tek bir noktası vardır boyasız kalmış, ne de motoruna anahtar değdi daha. Eğer bu şekilde iyi bakıyorsan satarken bu kazayı bahane edip fiyat kıracak alıcıya yol ver gitsin. O adam alıcı değildir zaten, ölücüdür, her türlü bahane bulacaktır nasılsa kaza olmasa da.

Gerçek alıcı kaporta aksamına vs. bakmaz zaten boyanmışmı boyanmamış mı diye. Sonuçta evde saklamıyoruz ya bu aletleri. Şöyle anlatayım 1 yaşını aşmış kazası/çiziği olmayan 1 tane araç bul (motor/ otomobil farketmez) benim arabayı da vereceğim sana (:

Kaza bela oluyor allah yaralanma veya ölüm vermesin mal gelir geçer. Ancak siz ne kadar iyi anlatırsanız anlatın alıcıyı ikna etmek ve laf anlatmak zor. Zaten %50'sinden fazlası hasarı görünce kaçıyor, geri kalanda şüphe veya ölücülük ile yaklaşıyor. Dediğiniz gibi evraklar saklanmalı ve yeni yasada yer alan değer kaybı farkı alınmalı.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    trafik sigortası karayolunda meydana gelen masrafları karşılar. kazanın olduğu mekanla ilgili sıkıntı çıkabilir.

Motosikleti
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik sigortası karayolunda meydana gelen masrafları karşılar. kazanın olduğu mekanla ilgili sıkıntı çıkabilir.
    Evet. Orası sıkıntılı biraz. Başıma gelmişti benim arabayla. Uzun süre oldu tam hatırlamıyorum ama sanırım kaskodan halletmek zorunda kalmıştım.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bende kaza yaptım, değer kaybını bende araştıracaktım.Dava açmadan hasar raporuyla sigorta şirketine başvuruluyor gibi güncel bir işlem var,yapan varsa bize ancak onlar bilgi verebilir...

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    satarken sorun çıkaran olursa bu başlığı gösterirsin.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Dostum k.bakma ama park ettiğiniz yerin pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Aracın önünde motorun ne işi var?
    Diğer motorlar akıllılık edilip aracın arkasına üstelik gölgeye park edilmiş.
    Çıkış kapısına doğru çapraz ve yanlış park edilen aracın önüne park etmek çok mantıksız..

Tabi kaza bu olacağı varmış dostum.. Konu hakkında bilgim yok o nedenle yardımcı olamayacağım.
    Sıkma tatlı canını sonuçta canlı değil bu, her şey tamir olur.. Geçmiş olsun, tekerin düz bassın.

Geçmiş olsun dilekleriniz için herkese teşekkür ederim.

Motor park ettiğim yerde en fazla 10 dakika duracaktı. Belki o taraftan ayrılacaktık belkide kalıcı olarak park edeceğim bir gölgelik zaten bulacaktım. Park ettikten yaklaşık 10 saniye kadar sonra oldu olay. Bugün servis detaylı bilgi vereceğini söyledi. Eksper de bugün veya yarın motoru inceleyecekmiş.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Geçmiş olsun . Yanlız 10k liralik motora 3000 tl hasar çıkması da neymiş ? Abov!

Valla dostum oyle olmuyo o isler iste.motor da olsa araba da olsa hasar kaydi varsa yanina yanasmam bile.cunku sen inanip alacaksin ama satarken bin tane sahtekar ölücü ve cakalla ugrasacaksin.abi bu kazali bitik bu motor diyen akli evvelleri de unutma.turkiyede kazali arac almak bile bile lades demektir.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla dostum oyle olmuyo o isler iste.motor da olsa araba da olsa hasar kaydi varsa yanina yanasmam bile.cunku sen inanip alacaksin ama satarken bin tane sahtekar ölücü ve cakalla ugrasacaksin.abi bu kazali bitik bu motor diyen akli evvelleri de unutma.turkiyede kazali arac almak bile bile lades demektir.
    Sürekli veya sık al-sat yapıyorsan evet dediğin gibi sıkıntı. Ama uzun süreli elde tutarım diyorsan çok farketmiyor. Kendimden biliyorum en son sattığım Broadway 17 senedir bizdeydi (:
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Sürekli veya sık al-sat yapıyorsan evet dediğin gibi sıkıntı. Ama uzun süreli elde tutarım diyorsan çok farketmiyor. Kendimden biliyorum en son sattığım Broadway 17 senedir bizdeydi (:
    Helal olsun vallahi 17 sene ayni araca binmek.simdiler de insanligimiz kazandigimiz para ,sahip oldugumuz ev ve araba ile olculdugunden hep bir buyutme yukseltme telasi icinde insanoglu

Olayın üzerinden 12 gün geçti.

Pazartesi günü telefon açtım servise. Hasar gören tüm parçaların siparişinin verildiğini ve çarşamba günü siparişi teslim alıp motosikleti hazır hale getireceklerini söylediler. Cumartesi gidip teslim almayı düşünüyordum. Çarşamba gün sonunda yeniden telefon açıp parçaların gelip gelmediğini sordum. Ön amortisörlerde de problem gördüklerini, işlerin 2 gün uzayacağını söylediler. Cumartesi günü tamamlanırsa teslim almayı düşünüyorum. Artık ikinci haftadayız, resmen sıkılmaya başladım.

Bu arada araç sürücüsü %100 kusurlu görüldü. Sigortası masrafımı karşılayacak. Ancak işlem yapan yetkili servisimin anlaşmalı sigorta şirketi olmadığı için ücreti önce ben ödeyeceğim. Yasal olarak kusurlu tarafın sigorta şirketinin 8 iş günü içerisinde ücreti bana ödemesi gerekiyor.

Değer kaybına gelince... Ücreti talep etmek için zaman aşımı varmış ve süre 2 yıl. Uzun süre olduğu için bununla ilgili bir işlem yapmadım henüz. Önce motosikleti servisten alacağım. Daha sonra değer kaybı ile ilgili ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağım. Süreç tamamlandıktan sonra durumumu sizlerle paylaşacağım ki aynı dertten muzdarip arkadaşlar bilgi sahibi olsunlar.

Kazasız belasız sürüşler diliyorum herkese.
    Bozüyüksporl ve ibooo bunu beğendiler.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Sonuçları buraya yazmanız bizlere fayda sağlıyor teşekkür ederiz hocam tekrardan geçmiş olsun

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Servisin çıkaracağı faturayı Sigorta gördü ve onayladı mı? İş bittikten sonra biz bu iş için şu kadar bütçe verebiliriz demesinler? Bu arada otomobilde genelde şöyle oluyor. Tanıdık servisse eğer, işi bitirip aracı teslim ediyor. Bir hafta sonra size para yatınca gidip adamın parasını veriyorsunuz. Ben bi iki kez otomobille ilgili işlerde öyle yapmıştım. Şu sigortanın yan çizebilme ihtimali önemli bence. Görüşmediyseniz soruşturun şimdiden. Sonra canınız sıkılmasın

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisin çıkaracağı faturayı Sigorta gördü ve onayladı mı? İş bittikten sonra biz bu iş için şu kadar bütçe verebiliriz demesinler? Bu arada otomobilde genelde şöyle oluyor. Tanıdık servisse eğer, işi bitirip aracı teslim ediyor. Bir hafta sonra size para yatınca gidip adamın parasını veriyorsunuz. Ben bi iki kez otomobille ilgili işlerde öyle yapmıştım. Şu sigortanın yan çizebilme ihtimali önemli bence. Görüşmediyseniz soruşturun şimdiden. Sonra canınız sıkılmasın
    Geçen günlerde servisi aradığımda önce ücreti sen vereceksin sonra karşı tarafın sigortasından alacaksın demişti. Bende belkide benim ödeyecek durumum yok alternatif vardır muhakkak deyince, istersen sigorta ödeme yapınca da verebilirsin parayı dediler. Bunu yeniden gündeme getireceğim zaten. Bu cumartesi işler bitse de bitmese de detayları görüşmek için servise gitmeyi düşünüyorum zaten.

Aynı süreçten geçecek arkadaşların (dilerim kimsenin başına gelmesin) bilgi sahibi olması için gerçekleşen işlemleri özetleyeyim:

- 15 Ağustos 2015: Aracım sıfırdı. Satın aldığım günü takip eden 36. gün park halindeyken, park yerinden hareket eden başka bir otomobil motosikletime çarptı.
    - 16 Ağustos 2015: Motosikleti yetkili servise teslim ettim.
    - Araç sürücüsü %100 kusurlu kabul edildi.
    - Sol gidon, vites, ön çamurluk, sağ-sol grenaj, alt mesnet ve birkaç küçük parça daha değişti. Şaside hiçbir problem olmadı. (Peg üzerindeki lastik parçası bile bir kalem parça olarak faturaya eklenmiş.)
    - 29 Ağustos 2015: 1548,26 TL fatura çıktı ve yetkili servis kusurlu tarafın sigorta şirketi ile anlaşmalı olmadığı için ödemeyi ben yaptım ve motosikletimi 13 gün sonra teslim aldım.
    - 11 Eylül 2015: Kusurlu tarafın sigorta şirketi tutarın tamamını bana geri ödedi.

Bu arada hasar kaydım oluştu tabii. Sorgulamadaki hasarım 1312 TL gözüküyor. (%18 kdv düşülmüş hali)

- 15 Eylül 2015: Kusurlu tarafın sigorta şirketine hasar dosya numarası, nüfus cüzdanı fotoğrafı ve değer kaybı talebimi içeren bir e-mail attım. Değer kaybı ile ilgili yeni bir eksper atanacağını, bu eksperin aracımın ne kadarlık bir değer kaybına uğradığını tespit edeceğini söylediler. 2 gün içerisinde değer kaybı dosyası açılacakmış ve daha sonra bana konuyla ilgili bilgi vereceklermiş. Şu an beklemedeyim.
    RAMİREZ ve A.Türker bunu beğendiler.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Çarptılar diyince arakladılar sandım

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Kocadere kardeş ora ne beklion.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)