Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nostaji 125t aldım ama :(

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba 14 binde 2005 model bir nostaji aldm başlangıç için daha önce bir süre cbf150 kullanmıştım ama pek bilmedigimden nostaji ile başlamak istedim sorunlarımı ileteyim siz bana akıl verin lütfen

1:2kişi binince en ufak çukurda motorun altı sürtüyo neden olabilir
    2:yokuş yukarı 20km hızı geçmiyor
    3:benzin kontak açıkken sürekli full gösteriyor
    4:direksiyon alttan gelen o boru ile baglantı arasında çatlamış oynuyor
    5:düz yolda tek kişi 60i geçmiyor ibresi 120 en azından bi 100 yapsa
    hangi parçaları değiştirirsem sorunlar düzelir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Komple değiş motoru.

Az daha koy ybr al
    Ertugyigit bunu beğendi.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Seni üzmek istemem kardeşim ama anlaşılan şu ki ; ölü bir motor almışsın.
    Ertugyigit ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    E kardeş asya nostalji alırsan böyle olur , ne kadar ekmek o kadar köfte.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Benzin göstergesine takılma onlar hep bozuk olur.Km takibi yaparak benzin koy.
    Karbüratöru temizletiver 60km geçmemesi bundan dolayı.
    Arka amortisörde ayar yeri var ay anahtarı ile sertlik derecesini ayarla esneklik azalır ama iki kişi için çokta ideal konfor beklememelisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Benzin sıkıntısı şamandıra'dan ötürü oluyor ama yenisini alıp boşa para verme çünkü dayanıklı değiller.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple değiş motoru.

Az daha koy ybr al
    olsa zaten alıcaktım.

Alıntı Enes Bakır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni üzmek istemem kardeşim ama anlaşılan şu ki ; ölü bir motor almışsın.
    1000liraya anca bukadar farkındayım ufak ufak düzeltmeyi düşünüyorum başlangıç içinde iyi bence

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E kardeş asya nostalji alırsan böyle olur , ne kadar ekmek o kadar köfte.
    600lük motorla yarışa girmicez zaten marşa bastıkmı çalışsın gazı çevirdikmi gitsin yeter
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin göstergesine takılma onlar hep bozuk olur.Km takibi yaparak benzin koy.
    Karbüratöru temizletiver 60km geçmemesi bundan dolayı.
    Arka amortisörde ayar yeri var ay anahtarı ile sertlik derecesini ayarla esneklik azalır ama iki kişi için çokta ideal konfor beklememelisin.
    ilgine teşekürler
    dokumacılardan amortisör siparişi verdim gelince değişmeyi denicem acemligimide atmaya çalışıcam ancak bir sorun var direksiyon tablası çatlak nette bulamadım yada yanlışmı arıyorum bilmiyorum yardımcı olurmusun
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    ugurerkan bunu beğendi.

adam almış. Aldıktan sonra yargılamanın ne anlamı var gerçekten anlamıyorum. Biliyorsan yardımcı ol destek çık gerekiyorsa yardıma git bi işin ucundan da sen tut. yok 1000rr alsaydın, 50 bin daha ekleyip gs alabilirdin, bmw varken ktm varken neden asya.

Adamın parası buna yetmiş lan. Belki günlerce aylarca biriktirdi, belki maddiyatı kötü, belki senin gibi har vurup harman savuramıyordu çok istiyordu almış.

Yeter birader vallahi motosikletten soğuttunuz adamı.

Dostum mantıklı bi hareket yapmışsın belli ki az buçuk anlıyorsun kendin halledebiliyorsun, hsk hocam sana yardımcı olmaya çalışmış bir kaç kişi daha çıkacaktır en kötü asya servisine sor parçaları yardımcı olacaktırlar. Nostalji kullanan çok kişi var.

Yokuş yukarı 20 yi geçememesiyle tek kişi 60 ı geçememesi aynı nedenden olabilir ancak altındaki motor zaten belli bi sınırı olan motor o yüzden küçük şeylere çok takılma.

Kazasız belasız binersin umarım.
    ugurerkan, hsk ve Mertcan39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı yusufgursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam almış. Aldıktan sonra yargılamanın ne anlamı var gerçekten anlamıyorum. Biliyorsan yardımcı ol destek çık gerekiyorsa yardıma git bi işin ucundan da sen tut. yok 1000rr alsaydın, 50 bin daha ekleyip gs alabilirdin, bmw varken ktm varken neden asya.

Adamın parası buna yetmiş lan. Belki günlerce aylarca biriktirdi, belki maddiyatı kötü, belki senin gibi har vurup harman savuramıyordu çok istiyordu almış.

Dostum mantıklı bi hareket yapmışsın belli ki az buçuk anlıyorsun kendin halledebiliyorsun, hsk hocam sana yardımcı olmaya çalışmış bir kaç kişi daha çıkacaktır en kötü asya servisine sor parçaları yardımcı olacaktırlar. Nostalji kullanan çok kişi var.

Yokuş yukarı 20 yi geçememesiyle tek kişi 60 ı geçememesi aynı nedenden olabilir ancak altındaki motor zaten belli bi sınırı olan motor o yüzden küçük şeylere çok takılma.

Daha önceki motorum asya olduğu için yardımcı olmaya çalıştım.Bu durumları sadece yaşayan biliyor zaten.Bol keseden atmak milletin kolayına geliyor.Birisi çıkıp hemen üstüne şu kadar koy şunu al,koy demesi kolay madem çok biliyor sunuz bi el atında o parayı sız verin !!!
    ugurerkan bunu beğendi.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

Bu adama katılıyorum
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem asya nostalji almışsın hemde 2005 model,o motorun çöp olduğunu herkes biliyor yazık etmişsin verdiğin paraya.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    dostum 2005 model bir motor almışsın 10 yaşında ve 14000 km'de bence o motorun km'si ile oynanmış sana nekadar mantıklı geliyor sende 1400 km? elden çıkartabiliyorsan çıkart. scooter alacağım diyorsan üzerne birşeyler koyabilirsen honda sym kymco vs. birşeyler bak.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Arkadas zaten motorla ilgili sorunlari belirtmis demek ki kendisi de farkinda. Sakin olup yol gostermeye calissak?

Musait olursam aradigin parcalara bakmaya calisicam belki bende biseyler bulurum. Gecmis olsun, sıkma canini illa ki cozum olur.
    ugurerkan bunu beğendi.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    nostalji yaşamak için daha sorunsuz yollar da vardı.
    Ertugyigit bunu beğendi.

teşekürler ilginize dokuyucudaki parça benim aradıgım saol sipariş geçtim
    hsk bunu beğendi.

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1:2kişi binince en ufak çukurda motorun altı sürtüyo neden olabilir

Sert bir amortisör ile değiştir.

2:yokuş yukarı 20km hızı geçmiyor

yokuş dikse normal honda today 10 u geçmiyor.
    hava filtresini değiştir , yağ değişimi yap , varyatör performans kayışı al , buji değişimi yap.

3:benzin kontak açıkken sürekli full gösteriyor

şamandırayı kontrol et. Belki takılmıştır 1 kez depoyu fulle şamandıra yine düzelmezse şamandırayı değiştir.

4:direksiyon alttan gelen o boru ile baglantı arasında çatlamış oynuyor

Sanayide basit bir kaynak ile hallolur (kaynak esnasında aküyü sök)

5:düz yolda tek kişi 60i geçmiyor ibresi 120 en azından bi 100 yapsa

Düz yolda 80 e rahat ulaşması gerek aslında. Dediğim parçaları değiştir keyfine bak. Keyifli sürüşler dilerim.
    ugurerkan bunu beğendi.

teşekürler sepete onlarıd ekledim değişim yapınca burdan sonuçları bildiricem
    oguzhan6161 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)