Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fakülte (özel mülk) içerisinde kaza yaptım, süreç belirsiz

Motovento
    REKLAM ALANI
    rca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Merhaba, bugün itü-maslak fakülte alanı içerisindeki anayolda ilerlerken karşı şeritten kendi solundaki park alanına dönmek üzere bir araç direksiyon kırarak şeridime daldı. Fren yaptım ama çok kısa mesafede gerçekleştiğinden duramadım ve ben de sağıma yatarak aracın önüne çarptım. Kafa ve sağ karenajlar hasar aldı, ön fren maneti kırıldı, direksiyon yamulmuş ve bir yerlerden hidrolik sızıyor.

Olay üzerine benim de sol kolum dirsekten çıktı(sanırım, haraket ettirdiğimde çok kötü ağrıyordu ve açamıyordum) hastaneye kaldırıldım, bu sırada polis çağırılmış fakat trafik polisi değil adli polis gelmiş kampüs içinde gerçekleştiği için kaza. Adli polis araç sahibiyle birlikte karakola geçmişler ben de hastanede çekilen röntgenin ardından(röntgen çekilirken oraya buraya döneyim derken zorlanınca kolum düzeldi ve röngten temiz çıktı) karakola ifade vermek üzere gittim. Polis nedense şikayetçi olmamaya yöneltti, ama adam da benim suçlu olduğumu iddia etmiş olduğundan ben yine de şikayetçi oldum ve kazanın nasıl olduğunu ifademde anlattım(bunu doğrulayacak itü görevlilerinden bir şahit de var) lakin şu aşamada karşı tarafa ait elimde bir belge yok, ad soyad-plakası haricinde.

Sanırım olay mahkeme ile çözümlenecek fakat ben bu sırada ne yapacağım? Acente tarafından yaptırırsınız faturalarınızı mahkemeyi kazanırsanız karşı tarafa ödetirsiniz dendi.

Başına böyle bir durum gelmiş olan var mı? Şimdi benim cebimde bu motorun hasarını tamir ettirebilecek param yok, ne yapmam gerektiğini kestiremedim doğrusu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Öncelikle geçmiş olsun. Üzüldüm açıkcası, o makineye kasko yaptırmamak :(

Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Üzüldüm açıkcası, o makineye kasko yaptırmamak :(
    Sağolun. Motorun değeri 30-32bin tl arası, istenen kasko tutarı en az 5bin. 6 defa yaptırsan bir motor parasıyken buna kim yanaşır ki...
    erdem999 bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    geçmiş olsun, daha bugün kask kamerasının gerekliliğinden bahsediyorduk.. Keşke sizde de olsaymış, haklılığınızı çok rahat bir şekilde ispatlardınız.
    Tamir durumunu bilmiyorum fakat ilk iş olarak o çevreyi görebilecek kameraları tespit edip kayıtları elde etmeye çalışın. İşinizi çok büyük ölçüde kolaylaştırır.
    EKONOMİ bunu beğendi.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Geçmiş olsun. Karşı taraf konunun çözümünden yana değilse ve karşı tarafın hatalı olduğunu ispat edebileceğinizi düşünüyorsanız, fazla vakit kaybetmeden bir avukatla görüşün.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Kasko pahalı diyon da, nerdeyse kasko kadar masrafı olur herhalde o makinanın?
    Ertugyigit bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Özel mülk içinde ki Kampüs tam anlamıyla özel mülk sayılmaz, kamusal alandır
    Kaza yapmış olsanız bile eğer 2. Dereceye kadar akraba değil seniz trafik polisi rapor tutmak zorunda. Sigortadan yaptırırsınız. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Asya 150 Swift
    ulan kaza gunumi bugun ya bende kaza yaptim bugun ama yaptigimla kaldim hadi benimki çinli 3 5 e bakarda seninki biraz tuzlu olur ya gecmis olsun Allah beterinden saklasin

Itu kampus icinde hatali park etmis bir araca insaatin onunden simdiki atmlerin oldugu kafe acilan yere dogru donerken taktirmistik. Kaza raporu tuttuk anlasip ayrildik arkadas aracini yaptirdi sorunsuz. Sizin biraz basiniz agriyacak ama hakli iseniz sonuc alinir.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Gecmis olsunda anlamadim ben bu işi, kazada haklida olsan haksizda olsan iki tarafinda trafik sigortasi karsinin hasarini karsilamiyor mu?

Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsunda anlamadim ben bu işi, kazada haklida olsan haksizda olsan iki tarafinda trafik sigortasi karsinin hasarini karsilamiyor mu?
    Zaten ilk kazam, ben de bir şey anlamadım. Adam önce yalan yanlış bilgi vermiş, tali yoldan geldiğimi iddia etmiş, oysa ben karşı şeritten anayolda ilerliyordum, neyse ki araya itü güvenliği girip düzeltmiş çizimi, ben hiç bir şey yazıp çizemeden hastaneye alındım, oradan karakola. Sadece ifade vererek şikayetçi olabildim polislerin garip tutumuna rağmen. Motoru patlattığımızla kaldık gibi bir durum oldu şuan, bir avukatla görüşeceğim, öneriniz varsa kıymete geçer.

Geçmiş olsunlar için sağolun bu arada.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı rca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten ilk kazam, ben de bir şey anlamadım. Adam önce yalan yanlış bilgi vermiş, tali yoldan geldiğimi iddia etmiş, oysa ben karşı şeritten anayolda ilerliyordum, neyse ki araya itü güvenliği girip düzeltmiş çizimi, ben hiç bir şey yazıp çizemeden hastaneye alındım, oradan karakola. Sadece ifade vererek şikayetçi olabildim polislerin garip tutumuna rağmen. Motoru patlattığımızla kaldık gibi bir durum oldu şuan, bir avukatla görüşeceğim, öneriniz varsa kıymete geçer.

Geçmiş olsunlar için sağolun bu arada.
    Adliyede calisan bir tanidigim var durumu ona bir sorayim o anlar bu isleri
    rca bunu beğendi.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    TRAFİK KANUNU KAPSAM- Bu maddeye göre üniversite kamusal alandır. Sigortadan faydalanabilirsiniz.
    Madde 2 – Bu Kanun, trafikle ilgili kuralları, şartları, hak ve yükümlülükleri, bunların uygulanmasını ve denetlenmesini, ilgili kuruluşları ve bunların görev, yetki ve sorumluluk, çalışma usulleri ile diğer hükümleri kapsar.
    Bu Kanun, karayollarında uygulanır. Ancak aksine bir hüküm yoksa;
    a) Karayolu dışındaki alanlardan kamuya açık olanlar ile park, bahçe, park yeri, garaj, yolcu ve eşya terminali, servis ve akaryakıt istasyonlarında karayolu taşıt trafiği için faydalanılan yerler ile,
    rca bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)