Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Motor almaktan vazgeçtim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    eee? bize ne arkadasim, motor almaktan vazgectiysen. motosiklet forumu burasi.
    sen kliman ve kiz arkadasin ile trafikte bogusurken, bizler senden 2 saat once gidecegimiz yere gitmis oluyoruz.
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı AliCem Yener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk mesajımda yazdığım gibi sizde heves yok. Motor işi mantık olayı değildir. Bunu anlayalım önce. Motosiklet tutkusu yürekten gelir. Her bindiğinde hissettiğin o tatlı sevinçden gelir. İnsanların dediğini değil hissetiğini yapmaktan gelir. Manzaralı bir yol görünce gitmen gereken yolu değiştirip o yoldan gitmekten gelir. Motorunu yere düşürünce ilk sağlık desekten düşen motorun için geceleri uyuyamamaktan gelir. Motorunun üzerindeyken üstüne damlayan yağmurlarla zevkten 4 köşe olmaktan gelir. Çocuğunun olcağını hayal edip ona ilk minik crossunu alacağını düşünûrken mutlu olmaktan gelir. Sevdiğin kızın artçın olduğunun bilmenin sevinciyle kaskın içinde gülmekten gelir. Kısacası yürekten gelir motosiklet işi benzini falan değil ustündeykenki mutluluktan gelir...
    Tam anlattıklarını yaşamak istiyorum aslında. Hevesimde var emin ol. Eğer öyle olmasaydı motora karşı çıkan herkes ile onlar pes edene kadar tartışmazdım.
    Ama ne yapalım eldeki imkan buna müsait değil.
    Bak ben 600 cc hastasıyım. Bu yıllardan beri böyle hiç değişmedi. Ne zaman yanımdan geçse gözlerim dolar derecesinde imrenir izlerim.
    Geçenlerde 2 bayan r6 ile yanımdan geçerken biri kaldırıma çıktı ve güvenlik görevlisi bayanı durdurup tartışmaya başladı buradan gidemezsin diyerek.
    Hiç işim olmamasına rağmen olaya müdahil olup bu 2 bayanı yolladım. Böyle bir sevda bu ve bunu bana anlatmana, anlatmanıza gerek yok çünkü biliyorum!

Ama şimdi ben alacağım o 600 cc motor için KOL gibi ÖTV ödiyicem. Sırf bu sebepten fiyatı olmuş 40 bin TL..
    250 cc lik motoru alma sebebim de yine buraya geçmek için toyluğumu atmak amacıyla. Şimdi hiç bir zaman ulaşamayacağımı biliyorsam bu yola neden çıkayım?
    Ben sana söyliyim hiç bir zaman ben kalkıp 30-35 bin tl veremiyicem r6'ya. Çünkü ben bu parayı biriktirirken bir yandan da yaşlanıyorum. Yakında evlilik, eş çocuk derken yine olmayacak. Yani piyango, loto vs vurmazsa ulaşamayacağım bir hayal önümüzdeki 5 yıl içerisinde.
    Kalkıp yurtdışına bakıyosun adam 3 aylık maaşıyla alıyor. Hatta benim dengim mühendis 2 aylık maaşıyla r6 alıyor. Ben ise 2 yıl yemeden içmeden çalışmak zorundayım o motoru alabilmek için.

Koyuyor arkadaş, bana en çok bu koyuyor... 2 ay nerede, 2 yıl nerede?

Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam anlattıklarını yaşamak istiyorum aslında. Hevesimde var emin ol. Eğer öyle olmasaydı motora karşı çıkan herkes ile onlar pes edene kadar tartışmazdım.
    Bak ben 600 cc hastasıyım. Bu yıllardan beri böyle hiç değişmedi. Ne zaman yanımdan geçse gözlerim dolar derecesinde imrenir izlerim.
    Geçenlerde 2 bayan r6 ile yanımdan geçerken biri kaldırıma çıktı ve güvenlik görevlisi bayanı durdurup tartışmaya başladı buradan gidemezsin diyerek.
    Hiç işim olmamasına rağmen olaya müdahil olup bu 2 bayanı yolladım. Böyle bir sevda bu ve bunu bana anlatmana, anlatmanıza gerek yok çünkü biliyorum!

Ama şimdi ben alacağım o 600 cc motor için KOL gibi ÖTV ödiyicem. Sırf bu sebepten fiyatı olmuş 40 bin TL..
    250 cc lik motoru alma sebebim de yine buraya geçmek için toyluğumu atmak amacıyla. Şimdi hiç bir zaman ulaşamayacağımı biliyorsam bu yola neden çıkayım?
    Ben sana söyliyim hiç bir zaman ben kalkıp 30-35 bin tl veremiyicem r6'ya. Çünkü ben bu parayı biriktirirken bir yandan da yaşlanıyorum. Yakında evlilik, eş çocuk derken yine olmayacak. Yani piyango, loto vs vurmazsa ulaşamayacağım bir hayal önümüzdeki 5 yıl içerisinde.
    Kalkıp yurtdışına bakıyosun adam 3 aylık maaşıyla alıyor. Hatta benim dengim mühendis 2 aylık maaşıyla r6 alıyor. Ben ise 2 yıl yemeden içmeden çalışmak zorundayım o motoru alabilmek için.

Yurt disinda imkanlar Türkiye`ye göre cok daha fazla. ötv, kdv sikintisi yok fakat gelir kadar giderde cok fazla iyi bi isin olmadigi müddetce alabilirsin fakat vergisi, park yeri parasi vs. bunlar maddi olarak yorar insani.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

Seni anlıyorum evet haklısın ülkemizde kol gibi otv kdv falan var. Burda sana bir şey diyemem çünkü senin o parayı kazanabilecek gücün yok. Fakat sen kendine inansan senin bu parayı kazanabileceğine inanıyorum. Ben sana inanıyorum ama sen kendine inanmıyorsun. Sen kendini çaresizliğe vurmuşsun ama şöyle hiç düşünmüyorsun ben yaparım diye. Sen kendinde olayı bitirmişsin kardeşim. Biraz kendine güvensen emin ol yapamam dediğin her şeyi yaparsın çünkü maddi durum değişicidir. Bildiğim kadarıyla mühendislikte de yükselme var işine kendini daha çok adasan kazanırsın o parayı. Kendine inan kardeşim insanoğlu istediği her şeyi yapabilecek kapazitededir. Umarım o r6 en kısa sürede ulaşırsın. Senin motr istediğin bu sözlerinden belli oluyor sık dişini kardeşim mücadele et ve al o r6yı. İyi akşamlar. (Demesinin kolay olduğunu bende biliyorum fakat elimden gelen bu kadar )
    Morphin bunu beğendi.

napsak 10 20 kişi toplansak herkez 100tl atsa altın günü felanmı çevirsek )))
    Morphin bunu beğendi.

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    hakkında hayırlısı biz 365 gün zevkle kullanıyoruz, motor kullanmak bazıları için 3-5 günlük hevestir, bizim gibiler içinse hayat felsefesi, bence de 3-5 günlük zevk için 20 bin tl bağlaman mantıksız, ne zamanki bunu hayat felsefesi olarak görürsün o zaman gel konuşalım .

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaklaşık 15 aydır motosiklet kullanıyorum. işyerinin çevresi olduğu gibi ücretli otopark. önceden aylık 120 tl ye otopark abonmanı alıyordum. arabanın yıllık vergısı 1.6 cc için 945 tl. araabanın kasko 1000 civarı. ekipmanı ayrı para evet ama günlük kullanılabilecek motosiklet ekipmanları aldım. kışın bota - ayakkabıya ayrı para vermıyorum. yıllık 110 tl mtv oduyorum. kasko luzumsuz. otopark beleş. arabanın servis masrafı ile motosikletinki aynı. motosikleti aldığım fiyattan şimdilik satabilme şansım var. bence hesabı bır gözden gecır
    Ertugyigit bunu beğendi.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Seni anlıyorum evet haklısın ülkemizde kol gibi otv kdv falan var. Burda sana bir şey diyemem çünkü senin o parayı kazanabilecek gücün yok. Fakat sen kendine inansan senin bu parayı kazanabileceğine inanıyorum. Ben sana inanıyorum ama sen kendine inanmıyorsun. Sen kendini çaresizliğe vurmuşsun ama şöyle hiç düşünmüyorsun ben yaparım diye. Sen kendinde olayı bitirmişsin kardeşim. Biraz kendine güvensen emin ol yapamam dediğin her şeyi yaparsın çünkü maddi durum değişicidir. Bildiğim kadarıyla mühendislikte de yükselme var işine kendini daha çok adasan kazanırsın o parayı. Kendine inan kardeşim insanoğlu istediği her şeyi yapabilecek kapazitededir. Umarım o r6 en kısa sürede ulaşırsın. Senin motr istediğin bu sözlerinden belli oluyor sık dişini kardeşim mücadele et ve al o r6yı. İyi akşamlar. (Demesinin kolay olduğunu bende biliyorum fakat elimden gelen bu kadar )
    Eyvallah dostum teşekkürler yorumun için. Söylediğin gibi bende zaten deli gibi çalışıyor maaşımın 2/3 ünü her ay kenara koyuyorum.
    Henüz yeni başladım 8. ayım işimde. Söylediğin gibi zamanla yükseliyorum.
    Normalde geçtiğimiz ay alıyordum R25'i. Hatta kapora bırakmıştım 2 bin tl. Sonradan sinirlenip bu mevzulara vazgeçtim. Seneye Allah izin verirse diyorum ama yıl başından sonra bir zam daha gelecek hoop olacak r25 16 bin TL.. Bir indirim yapalım diyen yok anasını satim, hep bindirim.
    ninja h2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    4 tekerle kıyas yapmayalım morphin çünkü hiç sevmem kendilerini motora devam ileride istediğin motoru inşallah alırsın merak etme iyi geceler.
    Morphin bunu beğendi.

Bilmiyorum benzer yorumu yapan oldumu ama bu bardak kırılacak diye su içmekten vazgeçmeye benzemiş.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Gereksiz fanatiklik yapan bir sürü üyeyi de görmüş olduk bu başlık sayesinde felsefelerden girip hayat tarzlarından ondan bundan bahsedilmiş vay arkadaş ... Yalnız her şey güzelde bazı arkadaşlar kırıcı olma seviyesinde yorumlar atıyorlar bu fanatik ergen tavırlar ile lütfen yazdıklarımızı empati süzgecinden geçirelim...
    Morphin, Green Arrow ve capozzz bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    foruma yazdığına göre verdiğin karardan rahatsızsın .10 gün önce Mondial 150 cc zone aldım 4400 tl plaka milaka 4750 lira.ls kask 200 tl mont 250 tl topla 5500 .kaskoya gerek yok 1 tane sağlam kilit al. motordan gayette memnunum. sessiz titreşim yok araba gibi gidiyorsun. 1 haftada 1 mudanya trile 3 bursa 1 yalova yaptım. trilye çok kalabalıktı arabalar üst üste sıcaktan millet burnundan soluyor ben efil efil denizin dibine kadar gittim denizime girdim oradan yukarı çamlıkahveye çıktım millet hala park yeri arıyordu. bi de ekmek arası balık ooooh. ne diyeyim bu da bir zevk işte gerçek anlamda özgürlük.bu zevki yaşamak için 20.000 gerekmiyor sonuçta. yine de sen bilirsin..motor başka bi şey. ayrı bir farkındalık gerektiriyor. bu da herkeste yok maalesef. olsaydı herkes binerdi zaten.
    Morphin, Ertugyigit ve kovboy03 bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    İlk mesajımda yazdığım gibi sizde heves yok. Motor işi mantık olayı değildir. Bunu anlayalım önce. Motosiklet tutkusu yürekten gelir. Her bindiğinde hissettiğin o tatlı sevinçden gelir. İnsanların dediğini değil hissetiğini yapmaktan gelir. Manzaralı bir yol görünce gitmen gereken yolu değiştirip o yoldan gitmekten gelir. Motorunu yere düşürünce ilk sağlık desekten düşen motorun için geceleri uyuyamamaktan gelir. Motorunun üzerindeyken üstüne damlayan yağmurlarla zevkten 4 köşe olmaktan gelir. Çocuğunun olcağını hayal edip ona ilk minik crossunu alacağını düşünûrken mutlu olmaktan gelir. Sevdiğin kızın artçın olduğunun bilmenin sevinciyle kaskın içinde gülmekten gelir. Kısacası yürekten gelir motosiklet işi benzini falan değil ustündeykenki mutluluktan gelir...
    Hocam öncelikle anlayışlı yazın için teşekkür ederim..
    Konu tam olarak özetlediğiniz gibi ama ben motordan tamamen vazgeçtim demedim zaten. Şimdilik pazar bu haldeyken motor almaktan vazgeçtim sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Ya güzel kardeşim ben motoru kötülemiyorum niye beni yanlış anlıyorsunuz???
    Bu forumda fiyatları boykot etmek için kaç tane konu açıldı??? Benim boykot ettiğim hak etmeyen paraların istenmesi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Ne paramın yetmemesi gibi bir durum var, nede motor almanın mantıksız olduğunu savunuyorum ben..
    Sadece ilk mesajımı okuyarak diğer attığım mesajları dikkate almazsanız böyle bir sonuca ulaşabilirsiniz tabi.

Benim derdim, 2 yıl içerisinde motor piyasasının 10 yılda olduğundan daha fazla ZAMLANMASI.
    Lineer artışa baktığımızda 2 yıl öncesine kadar max 500 tl, 1000 tl zam alan 600cc makineler bu yıl 4-5 bin tl zamlandı.
    Bunun karşısında bu forumda boykot çağrısı yapan bir çok insan oldu, peki bu konu hakkında ne yapıldı? HİÇ BİR ŞEY.
    O kadar motor grubu bilmem ne var, kim ne yaptı? Sesi çıkmadı hiç kimsenin.
    Ocak ayından beri dolar düşsün diye bekliyorum tam tersine arttıkça artıyor.
    Piyasanın bu halini görüp de hak etmedikleri o parayı vermemek benim amacım. Yoksa ne paranın yetmemesi durumu var, nede motoru kötülemek gibi bir amacım var.
    Yillardir biriktiriyorum,vari yogu motora gömmek filan yazmissin 20 bin lira icin ..gelecekten filan bahsetmissin

Biz 60 binliranin ustunde gomduk motorlara ekipmana,icinde ekstrasi yok ve gelecegimiz bitmedi ..millet dahada fazla veriyor ee bu zevk isi..pahalimi bencede pahali ama bunu protesto etcem diye yillarca binmesem ne gibi birsey olacak ??? Ve ben istedigim ,sevdigim birseyi ,alamadiktan,yapamadiktan sonra beni mutlu etmiyorsa o para niye var ki cebimde dursa nolacakkk ??? Kazik cakmadik ya dunyaya
    Hic bu hesaplarin pesine dusmedim oyuzden..
    Fazlasinin pesinede dusmuyorum biz bu kadarina yeterli geliyoruz ,alabiliyoruz bu kadara biniyoruz..
    Butcem 3 bin liraydi ,3 binliralik motorada bindim zamaninda kendimi yirtmadim ilk motorum ille reyzing gozuksun pahalilardan istiyorum diye..
    Oyuzden ben pek sizi anlayamiyorum .. butcen neyse alip bineceksin ,asiri cimri bir insan degilseniz zaten butcenizi asmayan fiyatlardaki motorlari alirken "varimi yogumu gömdüm" hissi olusmaz
    Ahmetbahadır, Ertugyigit ve MELİH bunu beğendiler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155

Kalkıp tatile gitsen yanına birini alıp rahat yolculuk edemezsin. En ufak bir yere gitsen kapıda motoru bırakamazsın. Bıraksan için rahat etmez.
    Çantanı atıp hafta sonu arkadaşlarınla denize gidemezsin. Kış aylarında hava yağmurluysa kullanamazsın. Bu kadar dertli bir işe cebimdeki tüm parayı gömersem ve yarın öbür gün itin şerefsizin biri tarafından çalınırsa ben katil olurum.
    Bu eksi yönleri siz benden daha iyi biliyorsunuz anlatmama gerek yok.
    Bu söylediklerinin hepsini çatır çatır yaptım
    EldekiDebryj ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Motosikletim'de var arabam'da
    araba'da buz gibi klima ile yolculuktansa terli terli motor kullanmayı tercih ederim emin ol zevk meselesi tabi
    EldekiDebryj bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla hırsızlar arabaları çok güzel açıyorlar hem onları götürmesi daha rahat kamyon atma derdi de yok
    gelelim şuan ki piyasaya hiçbir şey alınmaz geçen 94 model broadway baktık 12.500 lira diyor 89 model doğan 8.300 sanki bulunmaz hint kumaşı r25ler zaten aldı başını gidiyor

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    +1000 lira kasko yap istersen cingene mahallesine bırak :D

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yillardir biriktiriyorum,vari yogu motora gömmek filan yazmissin 20 bin lira icin ..gelecekten filan bahsetmissin

Biz 60 binliranin ustunde gomduk motorlara ekipmana,icinde ekstrasi yok ve gelecegimiz bitmedi ..millet dahada fazla veriyor ee bu zevk isi..pahalimi bencede pahali ama bunu protesto etcem diye yillarca binmesem ne gibi birsey olacak ??? Ve ben istedigim ,sevdigim birseyi ,alamadiktan,yapamadiktan sonra beni mutlu etmiyorsa o para niye var ki cebimde dursa nolacakkk ??? Kazik cakmadik ya dunyaya
    Hic bu hesaplarin pesine dusmedim oyuzden..
    Fazlasinin pesinede dusmuyorum biz bu kadarina yeterli geliyoruz ,alabiliyoruz bu kadara biniyoruz..
    Butcem 3 bin liraydi ,3 binliralik motorada bindim zamaninda kendimi yirtmadim ilk motorum ille reyzing gozuksun pahalilardan istiyorum diye..
    Oyuzden ben pek sizi anlayamiyorum .. butcen neyse alip bineceksin ,asiri cimri bir insan degilseniz zaten butcenizi asmayan fiyatlardaki motorlari alirken "varimi yogumu gömdüm" hissi olusmaz
    Herhalde arkadaşı biraz yanlış anladınız. Arkadaş gelecekte evlenmem gerekecek çocuklarım olacak diyor. İşe de yeni başlamış 8.ci ayı. Herkesin ekonomisini kendinizinki gibi görmeyin siz evlisiniz ve 2. Kişi çalışıyorsunuzdur muhakkak. Çoğu yorumunuz sert ve üzücü oluyor biraz empati kurun lütfen. İyi günler.
    Morphin ve capozzz bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Herhalde arkadaşı biraz yanlış anladınız. Arkadaş gelecekte evlenmem gerekecek çocuklarım olacak diyor. İşe de yeni başlamış 8.ci ayı. Herkesin ekonomisini kendinizinki gibi görmeyin siz evlisiniz ve 2. Kişi çalışıyorsunuzdur muhakkak. Çoğu yorumunuz sert ve üzücü oluyor biraz empati kurun lütfen. İyi günler.
    Ben calismiyorum tabiki herkesin ekonomisi bir degil bende oyuzden ornek verdim benimde bekarken durumum yoktu 3 binliralik motorum vardi bende isterdim cbr 125-250 ama yoktu iste buyuzden motor almaktan vazgecmedim guzel olmayiversin dedim
    Durumum yokken inatla cbr almaya yirtinsam bende zor duruma duserdim butceye gore hareket etsek daha iyi diyorum

Simdi durum daha iyi ve busefer biraz daha pahali olmasi etkilemiyor dahada iyi butcemiz olsa daha fazla veririm anlatmak istedigim o ,durum yoksa 10 bin bile sarsar adami varsada zaten bu kadar hesap kitap yapmiyorsun
    Ben zora dusecegime motor cbr degilde falcon olsun deyip gene binmistim yani motor seven adam ,motorsuz durur mu ? Ben durmazdim madem para işi ksfami yoruyor alirdim ucuz bisey 2 teker sonucta gene binerdim ve bindimde olay bu iste

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Bazi yazilarimda arkadasin basta gelecek icin lazim,senelerdir yirtiniyorum,motora mi gomeyim sozlerinden sonra cikip muhendisim belki bicogunuzdan fazla kazaniyorum demesine istinaden yazilmiştır..
    kovboy03 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)