Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motor almaktan vazgeçtim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Çok iyi yapmışsın. Bende daha ucuzdur diye motor almıştım ama sadece alırken ucuzmuş. Ben sadece ulaşım amacıyla kullanıyorum bu bir tutku değil benim için. Romantik arkadaşlar gülü seven dikenine katlanır diyerek kimseyi ikna edemez kusura bakmasın. Seven seviyordur eyvallah ama çok fazla dezavantajı var kimse inkar edemez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Ben 1 yıl boyunca 4 mevsim motor kullandım. O kadar kötü hava koşullarında sürmek zorunda kaldım ki "klimasız otomobilim olsa daha rahat olurdu' demişliğim var. Özellikle son bahar ve kış aylarında motosikletle ulaşım hiç iyi olmuyor. Birde her seferinde kask, mont, motosiklet pantolonu, eldiven, bot bunların hepsini çıkarıp, çantana koyduğun günlük kıyafetini ayakkabını giymen gerekiyor. Bir avm ye gezmeye gitsen motor kıyafetleri anında pişiriyor uygun bir yerde üstünü değiştirsen bir sürü ekipmanı elinde taşıman gerekiyor. Size tavsiyem arabanın yanına uygun fiyatlı bir cross motor alın hafta sonları araziye girip stres atarsınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Fakir edebiyatı yapma :p
    sezgingulmez bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaşım sen motosikletin ne demek oldugunu, motosikletin nasıl bişey oldugunu tam keşfedememişsin, hatta sen motosikletci olamamışsın.
    Zaten alsanda memnun kalmazsın sana 4 teker gider yolun açık olsun.
    abeciMotoru bunu beğendi.

temurlenk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf 250
    arabayla motosikleti kıyaslamak zaten yanlış,ben kendi adıma arabayı sadece çoluk çocuk bol eşya kısacası nakliye aracı olarak görürüm,şoförlüğüm fena değildir belki iyi de sayılırım ama ben hiçbir zaman motorsiklette olduğum gibi zevk alamadım arabadan.iki saat motorsiklete binip çanakkale ezinede motoru deniz kenarına çekip buz gibi suda dinlenmek,köy yollarında ter.toz toprak olmuşken çeşme baç
    şına parkedip elimi yüzü yıkamak kana kana su içmek,kaskın önünü açıp rüzgarı koklamak,çiçekleri kuşları hayatı arada cam olmadan hissetmek,nefes aldığını yaşadığını hissetmek,evdeki gardroplar dolusu zırt zibilin içinden hap kadar sırt çantası birde matarayla kaçmak uzaklara,ağırlıklardan kurtulmak,rüzgar olmak,kuş olmak...işte motorsiklet ruhu anlayana..hayallerden vazgeçmemeli insan 50.cc.olsun o bir avuç rüzgarı hissedebilmeli mutlu olmalı,tüm arkadaşlara saygılar,sevgiler,selamlar...
    kovboy03 bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    İstanbul için konuşuyorum;
    Motorun sağladığı avantajı başka hiçbir araçta bulamazsın. En yoğun trafikte bile çok nadir beklemek zorunda kalırsın. Köprülerden geçerken yüzünde hep manasız bir gülümseme olur. Benim gibi artçısı rahat edecek bir motorun varsa bide ucuz yollu interkom aldıysan, artçılı veya yalnız geziler daha da eğlenceli olur. Ne kadar mütevazi olursan ol, motorun ne kadar ucuz ve küçük olursa olsun yoldaki o bakışlar gururunu okşar, daha bir şevkle sarılırsın altındaki makineye.
    Daha yeni İstanbul-Bodrum-Antalya-İstanbul yaptık. Artçım ve ben. Arabayla da gidebilirdik. Ama arabada yolda olmuyorsun maalesef. Arabanın içinde, belki de "rahat etmek için başkalarının yardımına muhtaç kötürüm" gibi oluyorsun. Klima lazım, rüzgar istesen cam aç, sesten rahatsız ol, hemen kapa. Motorda öyle olmuyor... rüzgar istiyorsan hareket etmelisin. Yani yolda olmalısın. İşte bu motorunla seni ve artçını tek bir vücut haline getiriyor.
    Kışın falan hiç farketmez kullanırım motorumu. Sadece karda ve buzlanmada kullanmam. Geri kalan her hava şartında kullanırım. Çünkü benim sevdiğim şey motorumla olmak. Tam ekipman.
    Şimdi sen gerçekten motorun ne demek olduğunu bilmediğin için kıyaslama yapıyorsun. Tavsiyem, ucuz yollu bir motor al. Biraz zaman geçir. Anlayacaksın dediklerimi.

Sağlıcakla...
    kovboy03 bunu beğendi.

trapmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet birgün..
    Sonuçta binecek olanda sensin binmeyecek olanda bize kalan nedir hayırlısı olsun

Dostum senin ruhun motorcu degil kasma kendini al bir araba rahatina bak

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Dediklerine katılıyorum arkadaşım, ama motor zevk işi seven öyle de böyle de alır. Şahsen ben araba ile motor tercihi arasında kalsam hangisi daha avantajlı ise onu alırdım. Araç senin için avantajlı ise onunla yoluna devam et. Belki aracın yanına ufak bir şey alırsın ileri ki zaman da. Hakkında hayırlısı.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aşk öyle bir aşktır ki, sen cebindeki paraya kıyamazsın, elalem olmayan para ile gidip kredi çekip alır. O Yüzden bilmediğin konularda yorum yapmamanı şiddetle öneririm. Kendine bir iyilik yap az daha koy ybr al
    Kim demiş bilmediğim konular diye? Yav ben motoru mantıksız göstermeye çalışmıyorum ki. 4 yaşında 2 tekerlekli bisiklet kullanarak başladı benim bu sevdam.
    Ne zaman bir motor görsem durup incelerim. Ne zaman bir motorcu görsem selam veririm. Trafikte geçsin takılmasın diye yol veririm. Ne zaman yanımdan bir motorcu grubu geçse benden daha fazla zevk aldıklarını bilirim bu dünyadan.

Beyler hepiniz burada bana motorcu ruhundan vs bahsetmişsiniz. Ama yanıldığınız nokta benim motor aşığı biri olmam.
    Fakat hayatım boyunca ben kalbimle değil beynimle yaşadım. Düşünüyorum taşınıyorum bir çıkış yolu bulamıyorum. Her zaman motor almamak daha mantıklı geliyor.
    Şöyle 3-4 bin TL maaşı olmayan kişi bence şuan için 10 bin TL yukarısı motorlara bakmamalı..
    Mesela asgari ücretli birinin elinde iphone gördüğümde ona aptal gözüyle bakarım. Çünkü bir telefon için 3 ay çalışmıştır o kişi. 3 ay kısa bir süremi???
    Bu gün c.tesi ve tatil. Şimdi motorum olsa ulan neler yapardım, nerelere giderdim düşünüyorum çok mantıklı geliyor.
    Sonra dönüp bu motorlar için HAK ETMEYEN PARAYI İSTEDİKLERİNİ GÖRÜP vazgeçiyorum...

Mesela ben "Starbucks" gibi yerlere kesinlikle gitmem. Çünkü dandik bir kaveye 6-8 TL verip karton bardakta içmek fuzuli masraf gelir.
    Bu param olmadığından dolayı değil yeni mühendisim bir çoğunuzdan fazla kazanıyorumdur. Ama ben hayatım boyunca benden ederi olmayan para isteyen kurum/kuruluşları boykot etmek amacıyla benim için canım kadar değerli olan bir şeyi bile ALMADIM... Kazanamasın bu şerefsizler dedim içimden.
    Şimdi kalkıp 2 yıl içinde 7 bin TL zamlanan makineye, yada 2011 model CBR'i 8 bin TL'ye alıp 12 bin TL'ye satmaya çalışan adamlara para vermem.

Gidip Gürcistan veya Bulgaristan'dan 10 bin TL'ye 600 cc makine alıp Türkiye'ye getirip plakasını söküp atarak ölene kadar kullansam benim hakkımdır bu fahiş fiyatları ortaya döken şerefsizlere karşı!
    Bunu bile düşünmüş adama sen motordan anlamıyorsun, senin motorcu ruhun yok vs demeyin boşuna arkadaşlar..

Burada asgari ücretle çalışıp 2-3 bin liralık motorlara 6-7 bin TL ödeyen kardeşlerim var. Ve bu adamlar yarın öbür gün evlenecek.
    Sonra girip foruma bakıyorum 10-20-30 bin liralık makineler çalınıyor her hafta... Geçenlerde birinin kawa'sı yanmıştı hatta.
    Şimdi bu adamlar saniyeler içerisinde geleceklerini kaybetti ne anladım ben bu işten??

10 yıldır motor almak için uğraşıyorum. Ve 10 yıl önce R6'lar 10 bin TL idi...
    Öğrencilik hayatımı bitirdim çalışmaya başladım motor alıcam bir bakıyorsun 40 bin TL!!!

Resmen adam mikiyolar gelmişsiniz bana motorcu ruhundan bahsediyorsunuz. K.bakmayın ben 40 bin TL'sini bi anda çöpe atacak kadar beynimi peynir ekmekle yemedim.
    Gider yurtdışından 10 bine alır plakasını söker atar kullanır protesto ederim. Yemişim kanunu kuralı. Nedense hep bu kanunlar bizi mikiyor.

Benim sinirimi bozan konular motor pazarında her şeyin etmeyecek fiyatlardan satılarak ülkemde bu sektörün insanları kazıklamak üzerine kurulu olması.
    Vergiler kol gibi.
    Kask alıyorsun 500 TL kâr marjı ile satılıyor çoğu.
    400 liradan aşağıya ayakkabı yok.
    1500 lira vericenki sağlam deri ceket alasın.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İstanbul da yaşayıp da motosikletden şikayet etmek nasıl bir kafadır yahu

ben hergün minumum 2 saat trafikden tasarruf ediyorum..

günde iki saat den senede neredeyse bir ay ya fazla uyuyorum yada kendime vakit ayırıyorum..

büyük şehirlerde motosiklet şahanedir,

uzun yolda otomobil evet konforludur vs ama motosikletle daha güzel anılar kalır geride ;)

Ya çocuk git alma tamam fikrine saygımız var ne kadar uzattın.

Zaten motor sevdan olsa r25 comıng yazmazdın ybr alıp gene bınerdın kımı kandırıyon sen sekıl sukul pesındesın.

Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı Laminon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya çocuk git alma tamam fikrine saygımız var ne kadar uzattın.

Zaten motor sevdan olsa r25 comıng yazmazdın ybr alıp gene bınerdın kımı kandırıyon sen sekıl sukul pesındesın.
    Çocuk?
    Uzatmak?

Konuyu beğenmiyorsan çeker gidersin. Ankaralıları hiç sevmem bunun nedenini tekrar hatırlattığın için teşekkürler.

Dostum yarina cikacagimizin bile garantisi yokken sen ne mevzulara girmissin.kimileri az da kazansa herseyin insan icin oldugunu bilir ona gore harcar kimileri cokta kazansa hayatin nimetlerinden faydalanmayi bilmez.bu is boyle cokta takilma.hayirlisi

Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuk?
    Uzatmak?

Konuyu beğenmiyorsan çeker gidersin. Ankaralıları hiç sevmem bunun nedenini tekrar hatırlattığın için teşekkürler.
    Ankaralı degılım Ankarada yasıyorum

Çok bos muhabbet yapıyorsun ıyı gunler.

Yazdıgın herseyı burda herkes bılıyor ama acaba neden motora bınıyor bır dusun arabana bın camlarını kapat klımanı aç ve radyodakı dügmeler ıle oyna.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Kasko diye birşey icat etmişler.
    Güzel ürün.

Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko diye birşey icat etmişler.
    Güzel ürün.
    15 bin liralık motora en az 2 bin tL kasko parası. Çok mantıklı olmasa gerek.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    @Morphin,

Seni çok iyi anlıyorum. Bütün hayatın boyunca, mantıkla hareket etmek nedir çok iyi bilirim çünkü maalesef ben de mühendisim. Maalesef diyorum çünkü bu "analitik düşünme", "her şeyi kâr - zarar hesabına dökme" gibi matematiksel huylar çıkmıyor bir mühendisin bünyesinden :( Deli gibi istiyorum motosikleti diyorsun ama beynini, kendini ikna edemiyorsun.

3 yıldır motosiklet kullanan birisi olarak söyleyebilirim ki, motosiklet şüphesiz daha keyifli ama maalesef daha kullanışsız bir araç. Sen bakma ben her mevsim, her şartta kullanıyorum diyenlere. Her şartta kullanılabilir ama kullanılmasa daha iyi olur durumları var. -10 derecede kullanıyor adam, soruyorsun, tutku bu diyor, ulan zatürre olduktan sonra yemişim tutkusunu. -10 derecede, sağanak yağış altında kullanılmaz işte bu araç, niye zorluyorsun şartları? Adam çok tutkulu çünkü. Neyse, derin mevzular.

Motosiklet, keyif işidir. Her keyif işinde olduğu gibi, motosiklette de harcayacağın paraya üzülmeyeceğin bir gelirin olmalı. Hobi gibi düşün bunu. Keyifle yapamayacaksan, hasta olacaksan, vakit ayıramayacaksan, parasını verip istediğin motosikleti alamayacaksan hiç başlamamak daha mantıklıdır.

Bu sebeple, elindeki bütün paranın tamamını motosiklete yatırman pek mantıklı değil. Şöyle yapabilirsin; benim gibi 30'undan sonra başlarsın motosiklete, ertelersin özlemini. Zaten mühendissen, bir süre sonra daha iyi kazanmaya başlıyorsun ve yaşın da ilerleyip olgunlaştığın için ne isteyip ne istemediğine daha kolay karar veriyorsun.

Tavsiyem, motosiklet işini ertelemendir. Unutma ki, cebindeki bütün para tek bir işe bağlanmaz. O işe yatırdığın para kadar miktar, kenarda da kalmak zorundadır ki, beklenmedik zor bir duruma düşersen garantin olsun. (Mühendis kafası garanticidir, böyle çalışır )
    cıbırlover1 bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 bin liralık motora en az 2 bin tL kasko parası. Çok mantıklı olmasa gerek.
    kişiye göre fiyat değişiyor sonuçta.
    Ben 30 bin değerindeki modeli 1100 tl ye kaskolatabildim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çok iyi yapmışsın çünkü sende motorcu ruhu yokmuş. Binmek isteyen adam gider 100 cc motor alır ama mutlaka alır. 2000 TL'lik ekipman konusu da efsaneden ibaret. 500 TL'lik ekipman da aynı işi daha az konforla görür.
    sezgingulmez, Ertugyigit ve kovboy03 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)