Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu ülkede herkes eşit değil mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ataları:Adalet incilmesin varsın ben incileyim.
    Torunları:Adalet ne ki? Ben incilmeyeyim yeter.
    Gün odur ki bas parayı istediğin olsun.Bu arada bizim gibi garibanlar ne halt edecek bu ülkede Polis olsan görevini yaptın diye atarlar. Asker olsan vurdun diye kovarlar.Memur olsan yapmadın der atarlar.Doktor olsan bakmadın der döverler.

İş nereden nereye geldi.Neyse ben biraz uyuyayım
    Sonuna kadar katılıyorum hocam.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ülkeyi yöneten kişiler, yönetilen kişilerden daha zeki ve daha ahlaklı olmadığı sürece böyle şeyler normaldir.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Nasilsaniz oyle yonetilirsiniz.
    Insanlarin cogu torpille sira beklemeden is yapmiyor mu?
    Sasiracak birsey yok
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Ülkemiz artık yaşanmıyacak hale geldi istanbulda satılmayan rant alanı kalmadı imara kapalı olan yerler bile satıldı adalet artık yok adaleti aramanada gerek yok ya ondansın yada değilsin ondansan kralsın bükülmezsin ama değilsen mülteci gibisindir. UMARIM YARGI DÜZELİR VE YAPTIKLARI YANLARINA KAR KALMAZ.
    xawa bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Eğer haber gerçekse (iddia edildi tarzında bir haber) ki gerçek olma ihtimali çok yüksek, şaşırılmaması lazım.

Toplumumuzun yansıması bunlar hep, bu tür insanlar he zaman var oldu toplumumuzda her zaman da var olacak.

Bu tür davranışlarda bulunan siyasiler ve yakınları her zaman oldu ülkemizde, x partisi ya da z partisi fark etmedi hiç bir zaman.

Dedim ya toplum ne ise onu yansıtıyor. Yöneticisi, polisi, memuru da bu toplumun içinden çıkıyor.

Trafikte suç işlediği için ceza yiyen ve gelip ceza kesen polise beddua eden hatta hakaret eden bir sürü insan var forumda
    Bu adama yetki versen ya da birinin yakını olsa neler yapar o polise biliyor musunuz?
    otopsici bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    george orwell'in hayvan çiftliği kitabından, ölümsüz bir cümle ile cevap vereyim;

bu çiftlikte tüm hayvanlar eşittir, ama bazı hayvanlar daha eşittir.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Ülkenin hiç bir yerinde eşitlik söz konusu değil malesef. Büyük balık küçük balığı her zaman yutuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    bunlar Süslüman müslüman değil

başörtüsü sadece bir giysi iken bunu önce dini sonra siyasi bir araca çevirdiler

fransız devriminde şapka takanlar imtiyazlı sayılmaktaydı şimdi ayrıcalıklı olanlar ise malum kesim "badem bıyık"

başörtüsünün simge haline gelmesinin nedeni şuydu

"zamanında çok çektik kıyafet devrimi falan getirdiler başörtüsü takamadık çok çektik çok üniversitelere giremedik"

türban onların siyasi "zaferinin" simgesi

ben temiz kalpli anadolu kadınının yazmasına asla laf etmem onun doğal olduğunu bilirim çünkü siyasi değildir o vicdanidir

ama özellikle göstere göstere türban takanın siyasi amaç güttüğü ortada ki bu tipler jeep'den aşağı araç sürmezler arka sağlam çünkü

insanlar sakın kutsal kitabını Türkçe okumasın anlamasın anlamasın ki söylenenlere inanmaya devam etsinler değil mi?

sen benim kim olduğumu biliyor musun ey polis ben bu devrin kazananıyım sen kimsin sanki

geeklanx ve xawa bunu beğendiler.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    'Sen benim kim olduğumu biliyormusun ?' sorusu beni çıldırtıyor resmen,orda padişahın sol grenajı mısınız diye sormak isterdim insan müsvettesi baaayana 😡
    Usercom ve xawa bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    'Sen benim kim olduğumu biliyormusun ?' sorusu beni çıldırtıyor resmen,orda padişahın sol grenajı mısınız diye sormak isterdim insan müsvettesi baaayana 😡
    padişahın sol grenajı

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ülkemizde görevlilerin büyük bir çoğunluğu sırf bu yüzden görevini gereğince yapmamaya başlıyor, kalan azınlık ise ordan oraya sürülüyor, bir türlü rahat yuzu görmüyor...

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkeyi yöneten kişiler, yönetilen kişilerden daha zeki ve daha ahlaklı olmadığı sürece böyle şeyler normaldir.
    Bence tam tersi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence tam tersi.
    hakılsınız

eğer yönetenler çok zeki olursa diktatörlük baş gösterir yönetilenler komplo bile kuramazlar yönetenler kendi ideolojilerini dayatarak ülkeyi uzun süre yönetirler

yöntilenler akıllı olursa baştakini istediklerinde değiştirirler propagandalara ve beyin yıkama operasyonlarına gelmezler

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Zeki olmak demek, zekayı çakallık yapmak için kullanmak değildir. Aksine erdemli olmak demektir. Kendini zeki sanan adam yapar tarif ettiklerinizi.
    mozgur bunu beğendi.

Durumu özetliyor.
    https://youtu.be/lfg0_FbIqqw

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    bunlara gelince gıgları çıkmaz vatantaşa gelince köstürürler haksız yere bana ıkı ayrı suctan usulsuzce ceza kesıldı ısıklarda önumdekı 6 araclara beklerken arkama trafık polısı geldı ve motorcu önumden kaybol dıye anons gecti gidebilecek yerim yoktu çekılsene lan onumden dıye anons gecınce nereye cekılım görmuyormusun dıye el kol hareketı yaptım sen kıme el kol hareketı yapıyorsun falan fılan dıye aldılar belgelerı 1 cı ceza trafık polısının uyarısına uymamak oldu 2 cısıde hızına uygun serıtten surememekten yazmıs 400 tl artı 40 ceza puanı ustelik ceza tutanagını kapattı ımzalamam yonunde baskı yaptı bende ımzalamadan alacagımı soyledım ve tarafıma teslım etmedıler bununla ılgılı sırasıyla bımer e emnıyet genel mudurlugune valılıge ve sulh cezaya dılekce yazdım emnıyet genel mudurlugunden az önce aldıgım maıl de boyle dıyalogların gecılmedıgını trafıgı tehlıkeye atacak davranıslarda bulundugumu faso fıso anlıcan it iti ısırmıyor ceza tutanagı tarafıma teslım edılmıs yapılan ıncelemede oyle görmusler ceza tutanagını almaya gayrettepe emnıyete gıttım ve bana vermelerı gereken nushayı bıle vermedıler fotokopı cekıp onu verdıler seyır halınde bıle degıl ısıkta duruyordum artı hızına uygun serıtten surmemek nedır yerlesım yerı ıcı 2 serıtlı yol ıkısı ıcınde 50 km hız lımıtı motosıkletın yerlesım yerı hız lımıtı 50 en basıt usulsuz ceza kesıldıgının örnegı dediğim gibi bi şeref yoksunu gelir keyfe keder ceza yazar vatandaş hakkını arasada gene mağdur iyi olmuş bunlara beter olsunlar bunlar garıbana borusunu ottururler anca bunlara otturecek bırılerı cıkar

Eşittir.

Ama Orwell'in dediği gibi bazıları daha eşittir.

Paran vardır bedelli yaparsın fakirden daha eşit olursun, sunnisindir aleviden daha eşit olursun, müslümansındır hristiyandan daha eşit olursun, çoğunluksundur daha eşit olursun, imamsındır, şeyhsindir daha eşit olursun.

Ve eşitsizlikten ne kadar şikayet edersen et sen de bir yerde eşitsizliği avantajlı tarafındasın dır.

Eşitlik için laiklik lazım kuvvetler ayrılığı lazım fırsat eşitliği lazım....
    mozgur bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Doğu kafası budur işte gücü gücüne yetene , polis gezide gariban vatandaşı öldürür , bu ve benzelerinin karşısında da sıraya dizilir.Bunu da içine sindirir , amirleri buna alet olur cevap hazır ekmek parası için.Bir zamanlar papatyalar vardı şimdi bu mağdur bacılar var.O iki garban polisin yeri değiştirildiğinde arkadaşları buna tepki koyamıyorsa hiç acımıyorum yarın kalanların yerleri değiştirilir yine üzülmem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bu işler millete saldırıp destan yazmaya yada kota doldurmak için ceza geçirmeye benzemez. Sürülünce zoruna mı gitmiş. Daha beter olsunlar. Bakan vekil ne kadar bürokrat karısı varsa bunları sürdürsün, her gün içtimaya çeksin iyi yapıyorlar. Eğer bir cehenneme varsa oranın dibine kadar sürsünler. Ülkede herkes eşit değil.Adaletin tecavüze uğradığı yerde eşitlik mi olur.
    mgora bunu beğendi.

langdon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bu ülkede herkes eşittir, bazilari biraz daha eşittir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)