Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor boğulma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Arkadaşlar 1 hafta önce atv yi servise götürüp karbüratörüne hava üflettirdim sadece benzin borusunu çıkartıp hava bastı baya ondan sonra sorun yoktu 1-2 gün ama şimdi motor tam gaz basınca boğuluyor yarım gaz basmış gibi oluyor daha fazlası olmuyor egzoz falan patlıyor bunu nasıl çözebilirim bi bilginiz var mı ?

Not:Atv 150 cc lik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Servis dediğiniz şeyin karbüratör temizlemekden anlandığı hava tutmak mı
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Sadece karbüratörle olmayabilir sonuçta bujide eskidiyse ondan dolayıda olabilir.Defalarca yaşadım böyle durumlar ben genelde yeni bujiyi taktığımda bu sorun ortadan kalkıyordu

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis dediğiniz şeyin karbüratör temizlemekden anlandığı hava tutmak mı
    Ya baya yoğundu servis biz de 2 atv götürmüştük birinin tekeri kırıldı diye çok uzun sürer dedi bi hava tutalım gine aynı sorun olursa temizleriz demişti

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece karbüratörle olmayabilir sonuçta bujide eskidiyse ondan dolayıda olabilir.Defalarca yaşadım böyle durumlar ben genelde yeni bujiyi taktığımda bu sorun ortadan kalkıyordu
    Buji motorun sıkışmasına (boğulmasına) neden olabilir mi ?Şuanda tam gaz basınca bile yarımdan daha az basmış gibi oluyo gittikçe kötü oluyo bujiden olabilir mi bayadır değişmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Bu kadar kolay bi çözümü olmasına şaşırdım depo musluğunu diğer tarafa çevirdim belki benzin diğer tarafındadır diye sorun buymuş benzini hep aynı yere koymama rağmen neden diğer tarafa gitti bilgim yok ama sorun çözüldü :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Cevabımı geri alıyorum Düzelmemiş bi test için sürüyüm dedim ginr aynı tam gaz gidiyorum atv hızlı giderken boğuluyor yavaşlıyor sonra atılıyor çok garip :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)