Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yağ degisiminde yag koymayi unutan servis !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Arkadaslar merhaba

Basimdan gecen bir olayi paylasmak istiyorum sizle hem de bilinclenmis olursunuz.Oncelikle servis ve yer ismi söylemeyeceğim ki insanlarin ekmeğiyle oynamayalim.Hatadir olabilir.

Scooterimi ilk 1000 bakımı için yetkili servise goturdum.Bakimini yapıp teslim ettiler.Ertesi gun yola koyuldum.Anayolda biraz dip gaz gittikten sonra da motor gaz kesti ve stop etti.Kenara cektim tekrar çalıştırdım yine stop etti.Biraz bekledikten sonra usul usul geri döndüm.Bunu servisteki arkadasla paylaşınca telaslandi ertesi gun kosa kosa yanima geldi elinde 1 lt yag.Abi rodajdandir eksiltmistir bende de olmustu falan filan dedi.yagi koyunca motor duzeldi.Ancak sesinde bariz de olmasa yer yer sesler var.Büyük ihtimal piston filan cizildi.Baska motorcu ustalara anlattim durumu,sen bakimlarina yine oraya git garantiden hallederler ileride dediler.Ama isin acikcasi biraz motordan sogudum,yazik gunah yani emek verip aldigim birsey.Ordaki serviste calisan cocuga da kızamıyorum.İnsanlık hali unutmus olabilir.Siz siz olun serviste motorunuzun yanından ayrilmayin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Bi bahane bulmayıp bu hataya üstlenmiş olsalar, güzel reklam olurdu onlara. Böylede güvenilmemezlikleri orataya koydular. Sen o Motoru ne yap ne et, değiştir bence. İlerde, garanti bittiği günler başına masraf açabilir. Bilmem kaç metre gittin motorla ama, yağsız çalışır çalışmaz büyük hasar verebilir motora. Şimdiden belli edilmeyen hasarlar ortaya çıkar ileride.

İnsanlık hali rutince yapılan işlerin kontröl noktalarıdır. Yağ değişimi sonrası yağ miktarı kontröl edilip Motor ile bir tur atarlar ki, kaçırma sızlama tespiti yapılabilinsin diye.

Sen yağı boşalt, geri tak herşeyi ve kontrölsüz Sahibine geri ver.

Bence bir tutanak tuttur onlara. Bu olaydan kaynaklanabilecek sorunların masrafsız onların tarafından yaptırılmasına daiir bir Belgen olsun elinde. Sonra sana patlar. Böylece hatalarına katlansınlar, yoksa suçlu ilerde sen olursun.
    saksı ve sezgingulmez bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotoNoob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi bahane bulmayıp bu hataya üstlenmiş olsalar, güzel reklam olurdu onlara. Böylede güvenilmemezlikleri orataya koydular. Sen o Motoru ne yap ne et, değiştir bence. İlerde, garanti bittiği günler başına masraf açabilir. Bilmem kaç metre gittin motorla ama, yağsız çalışır çalışmaz büyük hasar verebilir motora. Şimdiden belli edilmeyen hasarlar ortaya çıkar ileride.

İnsanlık hali rutince yapılan işlerin kontröl noktalarıdır. Yağ değişimi sonrası yağ miktarı kontröl edilip Motor ile bir tur atarlar ki, kaçırma sızlama tespiti yapılabilinsin diye.

Sen yağı boşalt, geri tak herşeyi ve kontrölsüz Sahibine geri ver.

Bence bir tutanak tuttur onlara. Bu olaydan kaynaklanabilecek sorunların masrafsız onların tarafından yaptırılmasına daiir bir Belgen olsun elinde. Sonra sana patlar. Böylece hatalarına katlansınlar, yoksa suçlu ilerde sen olursun.
    Aynen katılıyorum.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Ben olsam ilk iş tutanak isterim. Resimlerini çekerim.

yağsız motor çalışır mı ki ? eksik yağ ile çalıştırıldı ise sıkıntı çıkaracağı kesin.

Motosikleti
    30 km civari aralarda dolandim anayola çıktım tam gaz gidince kesildi.kesin bu yagdandir degil mi ? butun bahtsizliklar da bizi buluyor arkadas ya

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Benim altımda, yağı azalan bir araba ödünç almıştım, arkadaş bi geziden sonra bana verdi ve gideceğim mesaef 40km idi. Yarı yolda yağ lambasının yanması ve arabanın durması bir oldu. Sonucu Motor kilitlenmesi. Ventiller bilmem neler birbirine yapışmıştı.

Belliki Motorunu az yağla kullandın. Fakat stop etmesi, Motorda bir parçanın çalışmaması anlamında. Yetersiz Yağ mevcut diye Motor kendini korumaya alıpta motoru durdurmaz malesef.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 km civari aralarda dolandim anayola çıktım tam gaz gidince kesildi.kesin bu yagdandir degil mi ?
    evet yağdan, durumu önemsemeyip devam etseydiniz motor kitlerdi, yinede büyük hasar gördüğünü düşünüyorum.. bence hakkınızı arayın türkiyede bu işler zor olur ama bir motoruda böyle bir hata yüzünden haşat olması çok üzücü yazık paranıza..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Eksik yağla bile yani olması gerekenin yüzde 40-50'si yağla bile, motor hemen zırıltılı çalışmaya başlar, subap ayarı 5 dakika içinde kaçar motor stop etmeye başlar. Karteri boş motorun yarım saat içinde kullanılmaz hala gelmesi lazım.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    hocam bence bu insalık hali falan değil.adam 1000 bakımında nasıl yağ koymayı unutur zaten en önemli şeylerden birisi o. bu adam yağ koymadıysa daha yeni motorun başka neresine ne bakım yapmış olabilir.Adamlar yüzde yüz haksız.Ben olsam bu işin peşini bırakmam adamlar motoru mu değiştirecek ne yapacaksa yapmaları lazım yoksa direk mahkemeye falan giderim.garantisi bittikten sonra bi sorun çıkarırsa acaba nerden oldu diye için yanmasın
    geeklanx, saksı ve demirteker bunu beğendiler.

Motosikleti
    bu olayın ertesi gunu anlattim ordaki ustaya dinledi bir test etti birseyi yok ama birsey olursa ilgileniriz dediler. artik gideceğiz konusacagiz esnaf bir arkadasa benziyorlardi sozlerinin arkasinda dururlar umarim

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    işte bu olayların yaşanmaması için motorunuzun başından ayrılmayın diyor büyüklerimiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla ben anlamam arkadaş parayı almayı unutmuyorsa yağı koymayıda unutmayacak servisin ismini söylememek yanlış söyleyinki insanlar görsünler bunların yaptıkları işleri koysun bi zahmet yağı yağ koymayacaksa ne anlamı kalır bu işin ben yağı kendimde koyarım bence yanlış düşünüyorsunuz olay bu şekilde geliştiyse bir servis hatası yüzünden ben motorumdan olmak istemem onlara işini öğretecek değiliz bi zahmet mesleklerini kuralına göre yapsınlar hiçbiri düzgün iş yapmak istemiyor asıl bunlara ustalık belgesini verenden şüphe etmek lazım onların sayesinde iş yeri açıyorlar.

Motosikleti
    Karter tapasını kapamadan 1 litreden fazla yağı boşalttım içeri ama, boş karterli motoru çalıştıracak kadar salak değilim. Yağ seviyesini bile kontrol etmiyolar demekki yağ dolumundan sonra. Rastgele bir miktarda yağ koyup kapatıyolar kapağı heralde. Bir de yetkili servis diyolar bunlara. Bunlara motor açtırıp tamir ettirsen içeride pul, cıvata vs. de unuturlar.
    ninja h2 bunu beğendi.

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Psi 150 yagsiz bindik motor yaktik.
    Nasil oluyor motor eskisi gibo olmuyor 1500 tl verdik yan sanayi taktirdik fakat cekis dustu.biz is yogunlugundan motor bakmadik altindanda yag kacirmis yolda giderken tekledi tekledi aceyip sesler cikarmaya basladi sonra motor kitlendi

Motosikleti
    şu an benim motorun cekisinde filan bi sıkıntı yok.dedigim gibi dusuk devirdeyken ufak bi ses var.peki ne yapilirsa motor eski haline gelir ?

Motosikleti
    Subap ayarıyla ses geçerse geçer, olmadı motoru dağıtıp sıfırlamaktan başla çözüm yok sesi tamamen kesmek için. Uğultu gibi bişey varsa krank rulmanları bozulmuştur.
    sezgingulmez bunu beğendi.

Motor yagsiz calistiysa buyuk hasar gormustur. O motor iflah olmaz.hatalarini telafi etmeleri gerekir. garantiden halletmelerini iste
    sezgingulmez bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 250
    abi motorun başından ayrılmayın diyorsunuz da, adamlar almıyor ki servis sahasına. içerde ne yapıyorlarsa razı olmak durumundayız, honda servislerinde durum bu. motoru servisten sonra muhakkak kendiniz test edin, sesini dinleyin vs. binmeden.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    ben olayım makayı ararım olayı anlatırım bu motoru alın yeni verin derim birde postalarım onlara. bu iş hata affetmez dostum alın terinle alıyorsun onu hıyarın birinin hatasına kurban gitsin diye mi? ver yenisini iste kafan rahat olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler