Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Jx6f mi mt 07 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Shamy
    cb650 alma, 650f kullaniyorum gercekten kotu, mt07 hic viraj sevmiyor, sase cok esniyor, on suspansiyon rezalet. En kotusude cift silindir, titresimden bobrek tasi dokersin. Motosiklet 4 silindir olmalidir, yag gibi akmalidir yolda, zaten xj6 ya bir kere binsen digerlerinin lafini bile etmezsin, almisken diversion f modelini al, ciplak motosiklet eziyettir. Grenajsiz motosikletten keyif alamazsin.

Yillardir motosiklet tavsiyesi verdigim kisilerden hepsi memnun Allah razi olsun diyor. Tavsiyem genel olarak

Motosiklet sirali 4 silindir olacak, Yamaha basta, Honda son da u olmak uzere 4 japon markasindan birisi olacak, ve giydirmeli(grenajli bir model olacak)

Bu tavsiyeye uyarsan her zaman kazanirsin.
    Değerli forumdaşım , kendi beğenilerini neden otoriteymişsin gibi empoze etmeye çalışıyorsun?
    Bende 2 zamanlı motorsiklet sürüş dinamiklerini çok seviyorum mesela onumu yazayım?

Belki insanlar hafif motorsiklet kullanmak istiyorlar?
    Belki düşük devirden itibaren tork istiyorlar?
    Belki 4 silindilirli motorsiklet sesi kafalarını ütülüyor?
    Belki hem yüksek performans hemde yakıt ekonomisi istiyorlar?
    Belki az paraya çok motorsiklet istiyorlar?
    Mt07'nin bahsettiğin sorunlarının hiç birini yaşamadım ,bence en kötü tarafı arka süspansiyonlar.
    Nasıl yapalım şimdi? Sen mi doğru söylüyorsun benmi?

Selamlar
    Heinz
    afu35, Darkfriairs, VESPERA ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha r25
    bende diversion f taraftarı değilim. 4 silindir makinadan keyif almak istersen hep yüksek devirde gideceksin. ben düşük devirde tork istiyorum. şehir içinde aralara girip çıkmada sıkıntım olmasın istiyorum. r25 in 8binden sonra kopması bile rahatsız edio şuan beni. eğer istediğin karenaj ise mt07 tracer gelecek. ve bence acele etme bu makineyi bekle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sayin Heinz 2 zamanli motorlarin surus dinamigini siz muhtemelen 2 zamanli motosiklet kullanmamisken ben biliyordum . 1997 yilinda 2 zamanli gilera gfr 125 imle , ozamanki adi izmir pinarbasi pisti olan yerde , levent celesun ve suleyman memnunlar 600 le donerlerken , ben balkanlardan gelen 2 zamanli 125 liklerle beraber donuyordum.

Biz bu isleri iyi biliriz, 1995 yilindada rs125 extrema sahibiydim , siz rahat olun biz biliriz.

Burada konu hafiflik, ucuzluk, hoplayip ziplama, ekonomi degil, burada konu keyf motoru elbette bir yaris supermotosu yada arazi exndurosu tek silindir olaxak bir commiter is guc motoru kucuk hacimlu tek silindir olacak.

Ama cok para verip ayni paraya gidip 2 silindirli bir motor almak zir cahilliktir. Motor keyfi sirali 4 silindirden hatta mumkunse eski cbxler gibi sirali 6 silindirden alinir. Gerisi fasafisodur, motor degil motorcuktur onlar.

Bir adamin ben motora biniyorum demesi icin 600cc hacim bile azdir en az 750cc sirali bir 4 silindir motora binen insan, ben gercek motosiklete biniyorum diyebilir. Bu catlasanizda patlasanizda boyledir malesef.
    essegesse ve Maslak bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Dikkat ettinizmi sahibinden.com da satilik 2bin 3bin km lik mt07 lerden gecilmiyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı spinachristi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende diversion f taraftarı değilim. 4 silindir makinadan keyif almak istersen hep yüksek devirde gideceksin. ben düşük devirde tork istiyorum. şehir içinde aralara girip çıkmada sıkıntım olmasın istiyorum. r25 in 8binden sonra kopması bile rahatsız edio şuan beni. eğer istediğin karenaj ise mt07 tracer gelecek. ve bence acele etme bu makineyi bekle.
    Sen zaten hic konusma R25 hayatta sahibi oldugun en buyuk motosiklet sirali 4 taraftari degilmis mis kac tane 600 lul sirali 4 e bindinde dusuk devir performansi seni tatmin etmedi , komik olmayin kendinizle zorla dalga gecirtmeyin

Ama cok para verip ayni paraya gidip 2 silindirli bir motor almak zir cahilliktir.
    Paningale ,RSV ,VFR falan hikaye diyorsun yani.
    Bu işleri çok iyi bilen biri olarak biraz iddali bir laf olmasın hocam o?

Bir adamin ben motora biniyorum demesi icin 600cc hacim bile azdir en az 750cc sirali bir 4 silindir motora binen insan, ben gercek motosiklete biniyorum diyebilir. Bu catlasanizda patlasanizda boyledir malesef.
    Elektrik tahrikli motorsikletler 1-2 seneye türkiye yollarına çıkar bakalım ozaman ne diyeceksiniz.
    Allah akıl fikir ve izan versin değerli forumdaşım

Selamlar
    Heinz
    Ertugyigit, kukuleta, aquarist4 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin Heinz 2 zamanli motorlarin surus dinamigini siz muhtemelen 2 zamanli motosiklet kullanmamisken ben biliyordum . 1997 yilinda 2 zamanli gilera gfr 125 imle , ozamanki adi izmir pinarbasi pisti olan yerde , levent celesun ve suleyman memnunlar 600 le donerlerken , ben balkanlardan gelen 2 zamanli 125 liklerle beraber donuyordum.

Biz bu isleri iyi biliriz, 1995 yilindada rs125 extrema sahibiydim , siz rahat olun biz biliriz.

Burada konu hafiflik, ucuzluk, hoplayip ziplama, ekonomi degil, burada konu keyf motoru elbette bir yaris supermotosu yada arazi exndurosu tek silindir olaxak bir commiter is guc motoru kucuk hacimlu tek silindir olacak.

Ama cok para verip ayni paraya gidip 2 silindirli bir motor almak zir cahilliktir. Motor keyfi sirali 4 silindirden hatta mumkunse eski cbxler gibi sirali 6 silindirden alinir. Gerisi fasafisodur, motor degil motorcuktur onlar.

Tayyibi dinliyormuş gibi hissettim. Sadece kendi düşüncelerini seven bir insandan (en azından bu konuda), sabit fikirli, kesin ve köşeli ifadeler. Saygısızca ve düşüncesizce bir tahlil olmuş. İnsanların beklentilerini, nelerden ne kadar zevk aldığını kimse bilemez. Caddede 4 silindirrörörörö. Yok öyle bir şey. Belki Duke 690 seviyorum ben. En altta patır patır kuvvet istiyorum. Zaten pistte değiliz nereye kopup gidicem? Görüşlerinize açı katın lütfen yoksa o tecrübeler çöp muamelesi görebilir.
    Sokollu, amanbe, beko12345 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat ettinizmi sahibinden.com da satilik 2bin 3bin km lik mt07 lerden gecilmiyor...
    MT-07 kullanıcılarının %90'ı motor sürmekten bir haber ve kısa tecrübeler sonrası düşük cc'den geçen insanlar. Motorun dinamikleri standart, ne çok iyi ne de çok kötü. Yamaha eğitimine gittiğimde motordan pek anlamayanların hepsi mt-07 alıcam dedi eğitim başında kafa bu yani. Motor kullanıcının elinde tabancaya dönüşünce ve motor çok hata kaldıran yapıya sahip olmayınca da bol bol patlamalar ve korkutmalar ortaya çıktı ve zilyon tane ilan piyasada. Benim şahsi fikrimde eğer cc yükseltirsem ya İtalyan ya da Alman motoru alırım...
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha r25
    Sen zaten hic konusma R25 hayatta sahibi oldugun en buyuk motosiklet sirali 4 taraftari degilmis mis kac tane 600 lul sirali 4 e bindinde dusuk devir performansi seni tatmin etmedi , komik olmayin kendinizle zorla dalga gecirtmeyin
    adamın canı sıkılmış kimseyi nedir kimdir ne yapar bilmeden yargılama kararı almış.canın sağolsun ama çok güldüm gerçekten.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://youtu.be/GJNRrACj3Bc

Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 kullanıcılarının %90'ı motor sürmekten bir haber ve kısa tecrübeler sonrası düşük cc'den geçen insanlar.
    ...
    hic bir somut veriye, bilgiye dayanmayan onyargilarinla sana mutluluklar dilerim...
    selametle...
    Darkfriairs bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    ilginç

Avrupa'da pek çok mecrada 2014'ün motosikleti seçilen MT-07 'ye ucube denmiş, çöp denmiş, abov...
    Biz bilirizz bizzz! en iyi biz bilirizZ! bu lafları o kadar özlememişim ki...Malum şahsın beyinlerde yarattığı travmanın sonucu olsa gerek. Allah affetsin.

Kendinden başkasının görüşüne çöp, gereksiz, yanlış, saçma muamelesi yapan aslında bunu kendi kibirinden, nezaketsizliğinden ve görgüsüzlüğünden yapar. Bir söz vardır, zaman armutları olgunlaştırır insanları değil. Bakınız ne güzel sözdür bu.

4 silindir 2 silindir, otomobilde V8 e kadar türlü türlü silindir kullananlar yorum yapabilir mi peki?
    XJ6 'daki süreklilik, 4 silindirli bu motorun mesela sadece 2. viteste (kalkış, 110 km sürate çıkış) tüm hayatınıza yetecek kadar yolculuk - sürat yapabilme imkanı sunması, makinenin titrememesi yağ gibi akıcılık olarak da ifade ediliyor. Tok horultusu tüm 4 silindirli makinelerde olan sesi gayet güzel geliyor.

AMA arkadaş siz bunları seviyorsunuz diye herkes motosiklet alırken sadece bu kriterlere göre mi karar verecek?

MT-07 'de kullanılan motor bloğu 2014 yılında son teknoloji ile üretilen yeni bir sistem bunu biliyorsunuz.
    MT-07 dilerseniz ABS seçeneği ile geliyor, inanilmaz kötü İstanbul asfaltında yağışlı havada mesela bu önemsemediğiniz ABS'yi arayabilirsiniz, inşallah kimsenin işi düşmez.
    MT-07 'de titreşimden şikayet eden bir 4 silindir de kullanmış birini görmedim, misal ben. 7000 devire kadar vites atmazsanız titrer, bu XJ6'da yok ya da daha az titrer. Bu doğru. Atın arkadaş o zaman vitesi?
    MT-07 şehir içinde 180 kg ağırlığı + 4-4.5 lt/100km tüketimi ile daha hesaplı bir makinedir.
    MT-07 sıfır fiyatta da XJ6'dan daha hesaplıdır.
    MT-07 değişik ve güncel renk seçenekleri ile gelir, özellikle sarı ve mavi olanlar GAYET şekilli ve agresif görünen makineler. Hadi diyelim bu da subjektif bir konu. Kimine göre şekilsiz gelebilir.
    MT-07 çok insanın merak ettiği ve 4 silindir öncesi kullanmak istediği, dolayısıyla piyasası daha hızlı olan bir modeldir.
    MT-07 2 silindir makineler içinde en güçlüsü, sınıfının en seri makinesidir. 2 silindir olduğu için küçümsenecek bir gücü yok hatta motosiklet hakimiyeti konusunda artık biraz profesyonelleşmiş kişiler için harika bir oyuncaktır. MT-07 yanlaması diye tabir yerleşiyor literatüre.

Benim aklıma gelenler bunlar arkadaş

(bu arada başlıkta yazılan mesajların çoğu klavyeye oturmak sureti ile totoyla yazılmış sanırım, Türkçeyi bırakın nece olduğu anlaşılmıyor)
    Ertugyigit, aquarist4, tozluklu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    XJ6 TABIKIDE MT GUZEL MOTOR AMA ARTCI ICIN INANILMAZ BI EZIYET

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bencede MT07 kullanicilarinin %90 i olmasada yarisindan fazlasi aynen arrow arkadasimizin tabir ettigi türden kullanicilar.
    copycat bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hic bir somut veriye, bilgiye dayanmayan onyargilarinla sana mutluluklar dilerim...
    selametle...
    Hocam tamam arkadaş büyük oran vermiş ama gidip istitastik araştırma yapmasa da durum böyle. Sıfır alınıp 2-3 bin TL aksesuarla 18bin TL'ye satılan Mt-7'leri görünce kahroluyorum param yok diye

Alıp bacağım kadar cam taktıran adamlar var. İhtiyaç belirleyip motosiklet almaktan ziyade, "parasına göre çok motor veriyorlar mt7 öyle" lafı o kadar sık duyuldu ki . Ninja300 ve duke 390'ı 20bine satın almak yerine alternatif olarak gözüktüğü için, çok dengesiz damgası yiyor eli gaz koluna alışmamış adamlar tarafından.
    Darkfriairs bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selametle...
    Somut veriyi söyleyim hocam sana. Yüksek cc olarak satın alınabilen en uygun ve en kaliteli motor olduğu için ciddi bir talep gördü motor. Ülkenin kullanıcı kitlesi zaten ehliyet ve eğitimden bir haber. Benim bahsettiğim olay gayet mantıklı. Gidin Yamaha bayilerine ve eğitim hizmeti veren kuruma da sorun aynısını söylerler...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8

İki sayfa boyunca tüm yazdıklarınızı okudum "adam haklı mı acaba?" diye düşünürken bu talihsiz açıklamanızı gördüm ve o iki sayfa boyunca yazdıklarınızın hepsi çöp oldu gözümde. Saygılar.
    aquarist4 ve tozluklu bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Haftaya xj6 alıcak biri olarak tabikide xj6, mt felan takılmayın öyle şeylere
    Shamy ve A.Volkan bunu beğendiler.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    [QUOTE=Ayberk5423;3698491]Peki şehir içi için mi istiyorsunuz[/QUOT
    Evet sürekli şehir içi kullanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçe katli bu olsa gerek.
    Sizin gibiler ayar oluyorum.ben bu kadar yazıyorum seni rahatsız ediyorsa okuma cevap yazma.bilgi alıp vermek için kullandığımız bir site sanki türkçe yarışmasına girmez artış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmaxi yeni almıştınız, bildiğim kadarıyla bayağıda masraf yapmıştınız. Neden değiştiriyorsunuz acaba?
    Evet yeni aldım 800 km'de 50 km yaptım çok hola tıp zıplatın. Bacakları motoru tutmaya alışmış kendimi hiç güvende hissetmiyorum.2 silindirle dört silindir tabiki kıyaslanmaz ama 2 silindirsende mutlu olabilirim diye kullanan arkadaşlardan bilgi almak istedim.ilgili arkadaşlara Teşekkürler gönlüme jx6 f geciyor
    Darkfriairs, barodi ve Mexico bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)