Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 125 koruma demirleri ve topcase taktirma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    arkadaşlar 3 gün önce ybr 125 esd aldım.motora motor koruma ve far koruma demirleri taktırmadım fiyatı fazla söyledikleri için.
    Far korumadan vazgeçtim daha doğrusu kararsızım.Sormak istediğim soru ise bu demirleri araştırırken ARKA ÇANTALIK DEMİRİ ile karşılaştım.
    motorlarda zaten orjinal olarak takılı olan demir bu işi sağlamıyormu ve topcase ile birlikte alt sehpa veriyorlarmı?
    Önceden cbf 150 im vardı onda arka çanta için demir taktırmıştım ama bu ybr için muallakta kaldım bir süredir okuru olduğum motosiklet.net e de üye olmuş oldum.
    Birde motor koruma demirlerinin çeşitleri var illa şundan olsun dediğiniz varmı şekil olarak yoksa herhangi bir ybr koruması taktırsam olurmu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    kardeşim ybr kullanıcısı olarak bilgi vermek isterim..topcase de alt sehpa geliyor ister çanta takarsın ister çıkarırsın senin ihtiyacına karşılık veren tipleri mevcut benimki öyle mesela.....sehpa sabit çanta tak çıkar hepsi böyle değil ama sorarak alman lazım....demire gelince geniş olmayan direk oval bir şekilde gelen sırf ybr için uyumlu koruma demiri mevcut 50 tl civarı bir fiyatı var tavsiye ederim.örnek olsun diye ikisini içeren fotoğraf

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

dostum konuyu açtın kayboldun ,topcase mi almaya gittin

segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Alıntı arslan0770 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ybr kullanıcısı olarak bilgi vermek isterim..topcase de alt sehpa geliyor ister çanta takarsın ister çıkarırsın senin ihtiyacına karşılık veren tipleri mevcut benimki öyle mesela.....sehpa sabit çanta tak çıkar hepsi böyle değil ama sorarak alman lazım....demire gelince geniş olmayan direk oval bir şekilde gelen sırf ybr için uyumlu koruma demiri mevcut 50 tl civarı bir fiyatı var tavsiye ederim.örnek olsun diye ikisini içeren fotoğraf
    https://imageshack.com/i/ipsxqm8uj

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Motor güzelmiş Arslan abi
    arslan0770 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    ybr esd ye top case ,koruma demiri üzerine sis farı,arkada yanlara nikelaj yan bagaj,birde çakmak taktımdı.o şekilde sıfır fiyatına sattımdı güzel ve kullanışlı oluyor. motor daha kalıplı duruyor. ybr esd nin tek kusuru zayıf motor performansını saymazsak bence ön ve arka amotisöler,arka maşa zayıf . aslında lastikler zayıf görünüyor ancak ebatlarla oynamak doğru olmayabilir.aksesuarlarla biraz görüntü kurtarılabilir.
    arslan0770 bunu beğendi.

Motosikleti
    çakmaklık-mp3 çalar-alarm-f1 çakar-koruma demiri-topcase-depo koruma-alt sakal-xenon-karbüratör-modifiye elcik-ayarlanabilir kırmızı manetler-koso aynalar-orinkli altın sarısı zincir-altın sarısı 45T dişli bunlarda iş görebilir sanırım melih kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Alıntı segreto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor güzelmiş Arslan abi
    saol kardeşim çok naziksin

Motosikleti
    R25
    :D sizden cevap bekliyordum
    34 litre givi topcase almayi dusunuyorum birde yan tarafa canta atayim diyorum ama kararsizim fazla isime yaramayacak.
    topcase yerine sadece yanlara canta atsam hos dururmu acaba
    Ayrica motor on numara olmus

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Birde bu yeni modellere yuvarlak far bulunuyormu kolay bur sekilde digerini cikarip takabilirimiyiz aklil hep yuvarlak farda :D

Motosikleti
    Alıntı omerbguclu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D sizden cevap bekliyordum
    34 litre givi topcase almayi dusunuyorum birde yan tarafa canta atayim diyorum ama kararsizim fazla isime yaramayacak.
    topcase yerine sadece yanlara canta atsam hos dururmu acaba
    Ayrica motor on numara olmus

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Birde bu yeni modellere yuvarlak far bulunuyormu kolay bur sekilde digerini cikarip takabilirimiyiz aklil hep yuvarlak farda :D
    kardeşim yuvarlak far işte motor takılıyor mu diye sormanı anlayamadım

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bence daha güçlü bir çanta demirine gerek yok. Mesela kappa k35 in taşıma kapasitesi 5kg. O demirden tutup motoru orta sehpaya aldığımızı düşününce...

Motosikleti
    R25
    Ek bir aparata gerek varmi diye sormak istemistim

Motosikleti
    ayak sehpa-yamaha yazılı plasitk aksam-far takımı birde usta kardeşim

Alıntı arslan0770 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://imageshack.com/i/ipsxqm8uj

hocam fotograf calısmıyor 2014 model ybr var şu model uygun mudur

http://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/honda-cbf-yamaha-ybr-cb-125-e-drift-mc-x-on-koruma-demiri-P16410847

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Koruma demiri sadece motoru korusun dersen, topuz bile taktırsan olur.

Yan yatacak olsa, ayağımı bacağımı da korusun, motor ayağımın üstüne yatmasın diyorsan, bu şekildeki tipteki koruma demirleri "dar" gelebilir motosikletine. Kuba CR1'ler için dar!

Daha önce bu tipte taktırdım. Motoru yatırdım. Ayağıma geldi! Çünkü, sağ ayağını frene koyduğunda son iki parmak hizası kadar ayakkabı koruma demirinin dışında kalıyordu!

Hemen değiştirdim. Yelpaze gibi olan tipte koruma demirlerinden taktırdım. Arka ayaklıkları da katlanmasınlar diye kaynakla sabitlettim. Motor yan yatınca artık ayağıma gelmiyor.

Bu konudaki CR1 sayfasına yazdığım yazıyı http://www.motosiklet.net/forum/moto...ersport-7.html

linkinden okuyabilirsiniz.

Profil fotoğrafta hala eski koruma demirli resim var. Bu resimdeki gibi koruma demirinde ayağınız açıkta kaldığından, tavsiye etmiyorum.

Yelpaze tipte koruma demirli bir fotoğrafla profil resmini değiştirsem iyi olacak bu arada...

ybr 125 e arka çanta almayı düşünüyorum. genelde kask ve 1 metre uzunlunda asma kilitli zincir(5kg civarı)taşıyacağım.

ne tavsiye edersiniz. kaç litrelik almam lazım

çok satanlardan şöyle 3 ürün buldum

http://urun.n11.com/canta/kappa-k42n-motosiklet-cantasi-motorcu-ejder-de-P88912526

http://urun.n11.com/canta/kappa-k35-siyah-motosiklet-cantasi-P51364054

http://urun.n11.com/canta/shad-top-case-sh39-carbon-P99511825?icid=990007_prudsys_productdetail_crosss ell

birinci ve ikinci link ikiside kappa, biri 42 litre ama 35 litre olandan daha ucuz nedeni nedir?

bu benimde sorunsalım. Neden daha büyük olan daha ucuz ve bu model heryerde ucuz acaba sorunlu bir model mi?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı MELİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr esd ye top case ,koruma demiri üzerine sis farı,arkada yanlara nikelaj yan bagaj,birde çakmak taktımdı.o şekilde sıfır fiyatına sattımdı güzel ve kullanışlı oluyor. motor daha kalıplı duruyor. ybr esd nin tek kusuru zayıf motor performansını saymazsak bence ön ve arka amotisöler,arka maşa zayıf . aslında lastikler zayıf görünüyor ancak ebatlarla oynamak doğru olmayabilir.aksesuarlarla biraz görüntü kurtarılabilir.
    Birazcık mi.. Bana sorarlardi enduro yapmışsın motoru... o enduro görünümlü ybr seninki mi diye )))

Topcase için elbette alt tablası ve vidalari aparatlari olmak durumunda .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)