Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet: elbiseleri, ekipmanları ve parçaları neden pahalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Günlük kullanım eşyaları karşılaştırdığımda motosiklet eşyaları neden çok pahalı aşağıda örneklerle açıklayım:

Çanta: Heybe tipi bir çantaya baktığımda 100 TL -160 TL çanta var 360 TL - 1000 TL Forumdaki sorularda genelde şu çanta var şu fiyata 120 TL olsun yorumlara bakınca kappa al givi al tabi çanta fiyatı 360 TL Normal kullanım için bir çanta almaya kalktığımızda Dünyaca bilinen ve kullanılan çanta a veya b firması 120 TL çok rahat alınabiliyor. top case içinde aynı yönledirme var.

Kıyafet: file mont kullanıyorum ama bir ay önce çıktığım uzun yolda dondum, şimdi hem uzun yolda hem de soğuklarda kullanacağım montlara bakıyorum fiyatlar 200 TL -3000 TL gidiyor 200 TL markayı satan dükkan bile önermiyor, yani eli ayağı düzgün mont 600 TL-700 TL başlıyor.

File montumu 470 TL aldım omuz ve dirseği( sırt koruması kötüymüş ce onaylı koruma takacağım) saymazsak nesi korur montun bu kadar pahalı olmasının nedeni ne ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    İşçilik ve malzeme kalitesi açısından fiyatların biraz yüksek olması normal ama bu kadar yüksek olmasının sebebi; 1)Sürümün az olması 2)Yerli üretimin çok az olması ve hükümetin sürekli olarak ithal her türlü zımbırtıdan deli vergiler almaya çalışması 3)Nasıl olsa elleri mahkum, hayatta kalmak için alacaklar diyen firmaların tuttuğunu öpmeyi çok sevmesi
    buraklee, tubejh, mozgur ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşçilik ve malzeme kalitesi açısından fiyatların biraz yüksek olması normal ama bu kadar yüksek olmasının sebebi; 1)Sürümün az olması 2)Yerli üretimin çok az olması ve hükümetin sürekli olarak ithal her türlü zımbırtıdan deli vergiler almaya çalışması 3)Nasıl olsa elleri mahkum, hayatta kalmak için alacaklar diyen firmaların tuttuğunu öpmeyi çok sevmesi
    İmzami atarim.
    tubejh bunu beğendi.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Yurd dışı fiyatları da aşağı yukarı aynı fiyatlar tabi ben doğru siteleri incelemiyorum.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    çok iyi anlatmışsınız. montumun cebinden biraz büyük depo üstü çanta 350 tl şaka gibi. fiyatı görünce siteyi nasıl kapattım hatırlamıyorum.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yerli üretim lazım ucuzlaması için, yurt dışında ücretler ve yaşam standartları cok yüksek, fiyatlar o ülkelere göre belirleniyor.

HSGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Discovery 150
    Abi terzi vb. esnaflar yapamazlarmı abi? ÖR.A.Türker ağabeyimin söylediği gibi ,depo üstü çantanın yapılması ne kadar zor ve maliyetli olabilir.abi en kötü sırt çantaları 20 TL , malzeme yoksa al ondan 2 tane kaliteli olması için 2 kat yaparsın malzemeyi diktirirsin terziye. yapılamazmı ?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    öncelikle kaliteli malzeme oldukları pahalı. alpinestars, dainese gibi markalardan söz ediyorum.
    sonrasında da vergi olayı var, ondan sonra da tabi ki insan sağlığı önemli olduğu için o fiyatları ister istemez ödemek zorundayız.
    kendine ne kadar kıymet veriyorsan o kadar harcıyorsun anlayacağın.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Geciniz bunlari daha canta tasima demiri ile tanismamissiniz bildigin demir..

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    http://www.torchsuits.com/torchpro.html

Yerli üretim. 1 senedir bakınıyoruz benim iş arkadaşıyla. En son geçen aralık gibi sormuştuk 900 küsür TL idi kışlık tulumun fiyatı. Duyduğum ve araştırdığım kadarıyla malzeme kalitesi oldukça iyi. Düşünüyorum ben bu kış almayı. Alpinestar vs. kusura bakmasın ama monta 1600 TL vereceğime gider tuluma 900TL veririm.

Ne kadar kaliteli olursa olsun bu aga nasıl aynı kalitede üretebiliyor bunu kârıyla beraber 900 TL ye?

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Devlet.devlet.devlet.devlet.devlet. pahalı olmasının sebebi belirtilmiştir

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıyafet: file mont kullanıyorum ama bir ay önce çıktığım uzun yolda dondum, şimdi hem uzun yolda hem de soğuklarda kullanacağım montlara bakıyorum
    Hem yaz sıcağında gündüz hem de soğukta giyilebilecek bir mont yok. 4 mevsim montları yazın yakar. Yazın file mont, diğer üç mevsimde üç mevsim montu giymek lazım. Şunun gibi: http://www.feyizoglu.com/Energy-HV-N...t_46806.html#0

Yazın sıcağında file montla yola çıkıp geceye kalınca veya yüksek rakımlı bölgelere çıkınca üşürsek giymek için yağmurluk kullanılıyor. Şunun gibi: http://www.motomaxonlineshop.com/dif...gmurluk-pmu686 Üşüyünce file montun üzerine giyiyoruz çiçek gibi oluyor.

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    File montumu 470 TL aldım omuz ve dirseği( sırt koruması kötüymüş ce onaylı koruma takacağım) saymazsak nesi korur montun bu kadar pahalı olmasının nedeni ne ?
    Koruması bir deri mont kadar olmasa da üzerinde sürüklenecek bölgeler file tipi değildir. Omuzlar, kollar, dirsekler mesela. Bel ve sırt için önerilebilecek korumalar:

http://www.mototas.com.tr/dainese-fa...-koruma-pmu303
    http://www.feyizoglu.com/Bellik-1005_43923.html#0
    http://www.feyizoglu.com/1204-Neon-S...k_48340.html#0
    http://www.feyizoglu.com/Bellik-1006_45077.html#0

Son olarak evet malesef çok pahalı. Elden gelen bir şey yok. Et pahalı, zeytinyağı pahalı, benzin pahalı, ev kiralamak pahalı, peynir pahalı.

Motosikleti
    İlk motoruna karar aşamasında
    sonuçda bu montlar vs.bır tekstil ürünü olduğu için ülkemizdede yapılabilir yanı bu ürünleri aldırmak için gereklı bahane sadece ''ee canını koruyo sonuçta'' olmamalı sadece vücudun ust kısmını kapatan bir kıyafete 900+ paralar vermek ne bılıyım hanı motora verıyosun 10-20 bın o zaman montada verırsın 1-2 bın demekde yanlıs bence (vergi konusunda bırsey dıyemem doğru vergıler aşırı fazla ama malzeme kalıtesı konusunda yapılsa ulkemızdede aynı kalıte yapılabılır)

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devlet ne kadar vergi alır standart oran var ama firmalar ne kadar fazla koparırsam kâr diyor misal stok eritmek için bazen indirime giren ürünleri ele alalım yine kârla satıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)