Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki inazuma nasıldı önerir misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Merhaba arkadaşlar abime 250 cc sıfır motor alıcaz 15 bin tl'si var.Marka modelleri biraz araştırdım ama kendim de acemiyim henüz.İnazuma nasıl bir motordur, servis ve yedek parça sıkıntısı var mıdır? Sitede de pek yok galiba kullanan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    inazuma al pişman olmazsın hatta aldığına sevinirsin ben kullandım süper bir motor yedek parçasıda var ama pahalıdır malasef

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba,

Bundan önceki motosikletim Suzuki Inazuma idi. Sana kullanıcı olarak artı ve eksilerini kısaca özetleyeyim.

Artı yönleri;
    -Çok rahat bir makina kesinlikle konfor açısından üstüne başka bir vitesli küçük cc makina yok.
    -Viraj çizgisi mükemmel, Pirelli Rosso 2 takım ile adeta viraja kendisi giren bir makina
    -Çok sessiz ve titreşimi son derece az.
    -Aynaları orta derece denebilir.
    -Vites ve gösterge tablosu yeterli.
    -Gidon açısı geniş, yönlendirmesi rahat. Çok dengeli motor
    -Oturuş pozisyonu mükemmel ve çok rahat.

Eksi yönleri;
    -PARÇA FİYATLARI !!!!! Oha noluyoruz dedirtecek kadar pahalı (ÖRN : Ön çamurluk 520 TL)
    -Yakıt sarfiyatı. Ben 5 litreye yakın yaktırıyordum alete çok sıkıştırmadan.
    -Ağırlık. Eğer zayıf ve güçsüz bir kişiyseniz parkederken sıkıntı olabilir.
    -Servis ağı ve fiyatları. Benim bulunduğum şehirde servis çok kötü, muhakkak araştırın.
    -Motor gücü, Suzuki inazuma gibi ağır bir motora bu denli güçsüz bir motor koymuş olmaları çok can sıkıcı.

Benim yorumlarım bu şekilde. Karar size kalmış
    karacabeg, topgun1111 ve beko12345 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    R 25 bence inazumadan daha iyi birde onu arastirin. Hem daha şekil duruyor. İnazuma kurye motoruna benziyor. Hem r 25 daha guclu. İkinci elde daha seri gidiyor. R25 daha hafif .

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    eğer konfor arıyorsan başka motor bakma tereddütsüz konforlu. hız istiyorsan yanaşma diğerleri daha iyi ama konfor öncelik ise doğru adres

bak satılık var arkadaşımın hatta bayada iyi bakar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...23238038/detay
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bundan önceki motosikletim Suzuki Inazuma idi. Sana kullanıcı olarak artı ve eksilerini kısaca özetleyeyim.

Artı yönleri;
    -Çok rahat bir makina kesinlikle konfor açısından üstüne başka bir vitesli küçük cc makina yok.
    -Viraj çizgisi mükemmel, Pirelli Rosso 2 takım ile adeta viraja kendisi giren bir makina
    -Çok sessiz ve titreşimi son derece az.
    -Aynaları orta derece denebilir.
    -Vites ve gösterge tablosu yeterli.
    -Gidon açısı geniş, yönlendirmesi rahat. Çok dengeli motor
    -Oturuş pozisyonu mükemmel ve çok rahat.

Eksi yönleri;
    -PARÇA FİYATLARI !!!!! Oha noluyoruz dedirtecek kadar pahalı (ÖRN : Ön çamurluk 520 TL)
    -Yakıt sarfiyatı. Ben 5 litreye yakın yaktırıyordum alete çok sıkıştırmadan.
    -Ağırlık. Eğer zayıf ve güçsüz bir kişiyseniz parkederken sıkıntı olabilir.
    -Servis ağı ve fiyatları. Benim bulunduğum şehirde servis çok kötü, muhakkak araştırın.
    -Motor gücü, Suzuki inazuma gibi ağır bir motora bu denli güçsüz bir motor koymuş olmaları çok can sıkıcı.

Benim yorumlarım bu şekilde. Karar size kalmış
    Coorai bilgilendirici yorumun için teşekkür ederim.ağırlık sorun olmaz abim benim gibi kalıplı biri 1.90 üstü kilolu.Motor gücü de şimdilik önemli değil çünkü çok fazla tecrübesi ve hız merakı yok sadece rahat uzun yola gidebileceği bi motor istiyor kendisi ama yedek parça ve servis konusu kafamı karıştırdı.Sen neden satmıştın motoru?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer konfor arıyorsan başka motor bakma tereddütsüz konforlu. hız istiyorsan yanaşma diğerleri daha iyi ama konfor öncelik ise doğru adres

bak satılık var arkadaşımın hatta bayada iyi bakar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...23238038/detay
    zaten hız istemiyoruz rahat ve sağlamlık önemli.sıfır almak istiyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R 25 bence inazumadan daha iyi birde onu arastirin. Hem daha şekil duruyor. İnazuma kurye motoruna benziyor. Hem r 25 daha guclu. İkinci elde daha seri gidiyor. R25 daha hafif .
    Motor çok güzel ama biz naked tarzı daha dik oturulacak rahat bir motor arıyoruz.Hız ikinci planda diyelim

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Suzuki inazuma=Ultra konfor.
    Ağır, rahat, büyük motor. Konfor için birebir. Kullanma şansım oldu, viraja nasıl giriyorsanız öyle çıkan bir makine.

Hız ve performans olarak rakipleri daha güçlü tabi hele ki Yzf r25 ve Ninja 250 sl. Fakat hız 2.plan diyorsanız, İnazuma'dan vazgeçmeyin.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Rahatlik diyorsaniz inazuma 10 numara. Surmedim ama ustune oturdum asiri rahat bir motor.

Güç sizin için her şey demek değil ki 250cc motosiklet bakıyorsunuz.

Bundan 2 önceki motosikletin 2014 model bir İnazumaydi, sattım. 1 ay sonra bir tane daha düşük kmli İnazuma aldım. Alet gerçekten güzel, gidonu, metali deposu boyası (bugün 21bin tl ye satılan MT07 plastik depo ile geliyor), her şeyi kalite.

Parçası inanılmaz pahalı sanki 1300cc makine kullanıyorsunuz, en basit parçası muadillerinden 2-3 kat pahalı bu konu ciddi düşünün derim.

Onun dışında yukarıda arkadaş artı ve eksileri yazmış tamamen katılıyorum.

Fakat sehiricinde rahatlığı anlamanız için birkaç tane farklı motor kullanmanız iyi olurdu, inazumaya daha bir aşık olursunuz.

Fakaat, 120km sürati aşmakta zorlanıyor. Bakın zorlanıyor derken bir aralık yakalar da sollarim dediğiniz aracı gözünüze kestirip gazi açınca bebek adımlarla hızlanıyor. 110-120 den sonra. Daha düşük süratlerde ise gayet başarılı.

Çok güzel bir naked bana göre. Bu makinenin 50-60 hp arası olduğunu düşünüyorum da mükemmel olurdu.

Zira şase , denge, iyi lastikle duruş falan iyi. Ağırlık (bu olumsuz deniyor, katılmıyorum zaten gücünü bilerek ve kabul ederek alırsanız) biraz sıkıntı olur mu; ben 89 kilo 1.83 boyundayim mesela bana ideal gelmişti.

Adamlar kalitenin bedeli budur demişler, egzoz takimina 3 bin tl mi ne fiyat veriyorlar. Depo ezilse gidon yamulsa diyelim, hemen 2-3 binlik olursunuz. Bunu da bilerek almalı.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Güzel motor ama egzozunun 5000tl olduğunu öğrendiğimden beri motorun geri kalan parçalarının kaç para olduğunu merak ediyorum :D

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar çok yerinde çıkarımlarda bulunmuşlar, bir Inazuma sahibi olarak katılıyorum.
    ninja h2 bunu beğendi.

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar guzel aciklamislar. Ben de inazuma kullanicisi olarak sunlari ekleyebilirim.
    Parcalari pahali ancak cok saglam. Ariza yapan bir motor degil.
    Konfor konusunda muhtesem.
    Vites gecisleri cok iyi.
    İvmelenme konusunda sorun var. Tabi bu beni rahatsiz etmiyor. Cihaz, tehlikelerden kacmak icin sana yeterli imkani taniyor.

Bir gun İnazumadan vazgecersem V-Strom icin gecerim. Tabi ondan da vazgecemem )yine kisa kisa gezeriz, kacamaklar yapariz ve bir omur birlikte oluruz Kirmizilimla)
    topgun1111 bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Herkes motoru övmüş ama yedek parça ve servis olayı kafa karıştırıcı.parça fiyatlarına baktım bazı parçalar gerçekten müthiş pahalı.Ben biradere söyliyim kabul etmezse başka bir model bakıcaz artık.Cevaplar için herkese teşekkürler

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Olmadı cruiser tarzına yönelin; hyosung gv250, daelim daystar falan.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Başlangıç için inazuma süper pişman olmazsınız emin olun sakın hyosung olayına girme sonra servis usta peşinde koşarsın motor süper ama sorun çıkarsa vay haline...hocam japondan şaşmayacaksın inazuma kraldır

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar parçaları pahalı pahalı demiş durmuş ama motoru çinde haojue üretiyor ve parçaları inanılmaz ucuz evet inanılmaz ucuz ama tao çin sitelerine bakacaksınız örnek: egzoz 5.000 TL diyen arkadaşa gelsin orjinal egzoz 85 USD + kargo www.agreetao.com/item/16549250129 , ön çamurluğu 520 TL diyen arkadaşa gelsin 49 USD+ kargo http://www.agreetao.com/item/15075742829 , üstelik bu parçaların hepsi orjinal haojue , şu toptancılardan biri şu durumu bir farkedip parçaları çinden getirse ortalık çok şenlenecekte henüz keşfeden yok.

Tabi türkiyede markası suzuki honda yamaha v.b olupta parçası çok ucuz 250 CC üstü model yok ama inazumanın bunlardan bence üstün bir yanı var çinde üretilmesi. Ucuz parça temin edebilme şansı var.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar parçaları pahalı pahalı demiş durmuş ama motoru çinde haojue üretiyor ve parçaları inanılmaz ucuz evet inanılmaz ucuz ama tao çin sitelerine bakacaksınız örnek: egzoz 5.000 TL diyen arkadaşa gelsin orjinal egzoz 85 USD + kargo www.agreetao.com/item/16549250129 , ön çamurluğu 520 TL diyen arkadaşa gelsin 49 USD+ kargo http://www.agreetao.com/item/15075742829 , üstelik bu parçaların hepsi orjinal haojue , şu toptancılardan biri şu durumu bir farkedip parçaları çinden getirse ortalık çok şenlenecekte henüz keşfeden yok.

Tabi türkiyede markası suzuki honda yamaha v.b olupta parçası çok ucuz 250 CC üstü model yok ama inazumanın bunlardan bence üstün bir yanı var çinde üretilmesi. Ucuz parça temin edebilme şansı var.
    Bu dediklerin uygulanabilir mantıklı şeyler gibi geliyor Bi sonraki motor olarak düşündüğüm ama cesaret edemediğim inazuma yı almamı sağlayabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    sana şöyle yardımcı olmaya çalışayım..https://www.youtube.com/watch?v=KXcLdRvHQ6c

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)